komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

Krystian Ogły wystartuje w najtrudniejszym na świecie biegu przez Dolinę Śmierci

niedziela, 14.7.2019 11:27 , komentarze: 1 , odsłony: 578
kategorie artykułu:

Do tego morderczego biegu zapraszanych jest zaledwie stu, starannie wyselekcjonowanych biegaczy z całego świata. Badwater Ultramarathon 135 rozpocznie się już 15 lipca, a w tegorocznej, elitarnej grupie uczestników znalazł się również pochodzący z Dusznik-Zdroju sportowiec, Krystian Ogły. 

Badwater Ultramarathon uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie, a o tym, kto weźmie w nim udział decydują organizatorzy, wybierając co roku setkę najlepszych biegaczy z całego świata. Rywalizacja rozgrywana jest w Kalifornii, a trasa wiedzie od Doliny Śmierci do Mount Whitney. Dystans biegu wynosi 135 mil, czyli 217 km, a zawodnicy muszą go pokonać w czasie do 48 godzin. Wszystko w temperaturze przekraczającej 50° C.

Krystian Ogły ma szansę zostać siódmym Polakiem, który ukończy to mordercze wyzwanie. Do tego  wyczynu przygotowywał się już od kilku miesięcy pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Salus: fizjoterapeutów, kardiologa i podologa.

Przeprowadziliśmy szczegółowe badania laboratoryjne parametrów krwi oraz mikro- i makroelementów, by uzupełnić ewentualne niedobory. Krystian przeszedł też pogłębioną diagnostykę kardiologiczną. Odbył konsultacje, wykonał próbę wysiłkową i przez dobę nosił holtera EKG, by wykryć wszelkie nieprawidłowości w pracy serca. Dział rehabilitacji CM Salus starał się rozpracować i wzmocnić każdy mięsień ultramaratończyka, wykorzystując do tego celu najnowsze zdobycze medycyny, z falą uderzeniową na czele - mówi Edyta Wolfson z Centrum Medycznego Salus. - Na trasie nie ma punktów serwisowych i każdy zawodnik ma swój własny support. Nasz fizjoterapeuta przez cały czas trwania biegu będzie pełnił dyżur on-line, czuwając nad Krystianem i przekazując ewentualne wskazówki. Trzymamy kciuki, by Krystian ukończył bieg. Wiemy, że może tego dokonać. Niezależnie od wyniku zapewnimy mu regenerację po powrocie do kraju. Projekt Salus - nowoczesna ortopedia obejmuje bogatą gamę zabiegów, które pozwalają wrócić sportowcom do formy (m.in. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego separowanego z krwi pacjenta i komórek macierzystych uzyskiwanych z tłuszczu) oraz z powodzeniem leczyć ewentualne kontuzje (m.in. rekonstrukcje więzadła krzyżowego i inne zabiegi  artroskopowe). Za nowoczesnym sprzętem stoją profesjonaliści. Szefem oddziału szpitalnego CM Salus w zakresie ortopedii jest uznany ortopeda lek. med. Grzegorz Świsulski - dodaje. 

Pochodzący z Dusznik-Zdroju, a mieszkający obecnie w Sobótce, Krystian Ogły wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca w prestiżowych biegach na całym świecie. W ubiegłym roku sportowiec, jako pierwszy Polak, ukończył cały cykl wyczerpujących biegów UTWT (Ultra Trail World Tour). Swoją fenomenalną formę zaprezentował również w kwietniu br. w Argentynie, gdzie podczas odbywającego się biegu Patagonia Run, stanął na podium i zajął wysoką, trzecią lokatę. 

Badwater Ultramarathon do tej pory ukończyło sześciu naszych rodaków. W tegorocznym biegu, jaki rozpocznie się już w poniedziałek 15 lipca, oprócz Krystiana Ogły, udział weźmie także Patrycja Bereznowska, która jeśli zdoła go ukończyć będzie pierwszą Polką na mecie tego biegu. 

 

 

Wasze komentarze

To już jest elita elity. Wielki szacunek, trzymam kciuki i
niedziela, 14.07.2019 21:17 autor: Biegacz
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
3
dzisiaj, 7 godz temu
1
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
1
dzisiaj, 14 godz temu
czwartek, 22.8.2019 14:26
5
czwartek, 22.8.2019 14:25
czwartek, 22.8.2019 14:13
czwartek, 22.8.2019 12:21
czwartek, 22.8.2019 12:00
30
czwartek, 22.8.2019 09:30
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Tomograf3D
Tomograf3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Gabinet Kosmetyczny KM
Gabinet Kosmetyczny KM
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Praca na GoWork
Praca na GoWork