Kraków Kings 0 – 53 Bielawa Owls [WIDEO]

środa, 24.10.2018 16:50 1182 0

Bielawskie Sowy miały już zapewnione miejsce w półfinale, jednak w Krakowie ich celem było wywalczenie najwyższego rozstawienia, a co za tym idzie teoretycznie najłatwiejszego rywala w kolejnej fazie. W pierwszej tegorocznej potyczce z Królami udało im się wygrać 50:6 i liczyli co najmniej na powtórzenie tego osiągnięcia. Krakowianie teoretycznie mieli jeszcze szanse na awans, lecz koniecznością był triumf z Owls. Goście w niedzielę szybko sprowadzili gospodarzy na ziemię dzięki touchdownowi Tomasza Dymkowskiego i udanemu podwyższeniu za jeden punkt. Zawodnik ten kilka minut później posłał podanie do Jakuba Szewczuka, a ten podwyższył prowadzenie Owls. Po chwili dzięki dwupunktowej konwersji na tablicy wyników widniało 0:15. Siedem “oczek” przyjezdni dopisali na swoje konto po przyłożeniu Dawida Brzozowskiego i celnym podwyższeniu. Na listę punktujących wpisał się także Krzysztof Dymkowski i Sowy prowadziły już 29:0.

Rezultat ten nadal nie zapewniał im wyprzedzenia Panthers Wrocław pod względem różnicy małych punktów, dlatego bielawianie nie ustawali w atakach, czego efektem był touchdown Oskara Wypycha. Autorem kolejnego przyłożenia z drugiej połowy został Szymon Falkowski, a po biegu Kacpra Chryplewicza i udanym podwyższeniu zrobiło się 51:0 dla młodych Sów. Gdy wszyscy myśleli już, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie, Owls wykorzystali jeszcze błąd ofensywy gospodarzy, notując safety, co ustaliło wynik na 0:53. Tym samym to bielawianie okazali się najlepsi po sezonie zasadniczym i ich półfinałowym rywalem będą Angels Toruń. W drugim półfinale dojdzie do okazji małego rewanżu za Polish Bowl XIII, bowiem Panthers Wrocław zmierzą się z Lowlanders Białystok.