komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego

Koronawirus w Polsce. Kościół odczuwa finansowe skutki epidemii

niedziela, 29.3.2020 15:10 , komentarze: 20 , odsłony: 2533
kategorie artykułu:

Zarządzenie dla wszystkich parafii dot. zwolnienia z opłat na utrzymanie Kurii Świdnickiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy i Domu Księży Emerytów Diecezji Świdnickiej oraz obowiązku podzielenia się dochodami przez księży uczących religii- takie decyzję podjął przed kilkoma dniami biskup świdnicki, Ignacy Dec. Spadek dochodów kościołów ma bezpośredni związek z panującą w Polsce epidemią koronawirusa.

- W związku z panującą pandemią wirusa COVID-19 i ograniczonymi dochodami parafii zarządzam: odroczenie płatności przez księży proboszczów do kasy Świdnickiej Kurii Biskupiej, opłat na cele utrzymania Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy i Domu Księży Emerytów Diecezji Świdnickiej - napisał  biskup Ignacy Dec.

W ślad za tym, jak poinformował Gość Niedzielny, obwieszczono drugie zarządzenie obejmujące konieczność podzielenia się z kurią swoimi dochodami przez księży katechetów.

- Zobowiązuję księży do do wniesienia opłaty w wysokości 25 proc. od otrzymanych dochodów bądź tysiąca złotych do kasy parafialnej - zarządził biskup.

Duchowni-wikariusze muszą także partycypować w kosztach utrzymania domów parafialnych, w których mieszkają.

Zarządzenia weszły w życie od 1 marca 2020 r. i obowiązują do odwołania. 

 

Wasze komentarze

To kara za pedofilje w kosciiele
wtorek, 31.03.2020 13:04 autor: Yaro
To kościół nie ma kasy?Nie może być to prawdą!Niech pojdą...
poniedziałek, 30.03.2020 18:30 autor: podatnik
Pazerność , pazerność i rozpasanie ! Niech się wezmą za prace...
poniedziałek, 30.03.2020 12:31 autor: Józek
Jacy biedni,żal serce sciska!Chyba im oddam swoją emeryturę. Nie jest...
poniedziałek, 30.03.2020 11:44 autor: emerytka
Brawo! Trafione w setkę, bo dycha to za mało ;)
poniedziałek, 30.03.2020 11:14 autor:
Milcz człowieku niewierzący. My ludzie wierzący zadbamy o Kościoły. Nie...
poniedziałek, 30.03.2020 10:09 autor: Mieszkaniec
Tak tak! Daj więcej - pójdziesz do nieba!
poniedziałek, 30.03.2020 11:15 autor:
Niech ruszą swoje skarbce,włości, majątki . K...rwa, aż...
niedziela, 29.03.2020 16:52 autor: autor
brawo !
niedziela, 29.03.2020 19:53 autor: bielawianin
Tym panom już starczy. AMENT.
niedziela, 29.03.2020 17:57 autor: Qwerty
Klecho nie robie lej wina ,klecho lej wina mówię!!!!!!!!!
niedziela, 29.03.2020 17:54 autor: Diabeł
Niech sprzedadza ziemię ,maja jej pod dostatkiem 177 tyś hektarów
niedziela, 29.03.2020 18:26 autor: bezdomny
Dadzą radę... Mogą zawsze się pomodlić.
niedziela, 29.03.2020 16:46 autor: Marek
niech samochody sprzedadza :)
niedziela, 29.03.2020 16:48 autor: juhas
Można zawsze sprzedać sygnet " złoty a jaki skromny"