komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Konsultacje DIETETYCZNE - Wyjątkowe Promocje

środa, 15.5.2019 11:23 , odsłony: 686
kategorie artykułu:

Zapraszamy już w najbliższy piątek 17.05.19r.

na KONSULTACJE DIETETYCZNE w Bielawie,

podczas których odbędzie się ANALIZA SKŁADU CIAŁA- WYJĄTKOWE PROMOCJE!!!

Dietetyk, który będzie przeprowadzał badanie jest SPECJALISTĄ Z DOŚWIADCZENIEM KLINICZNYM prowadzącym pacjentów dorosłych, dzieci i kobiety w ciąży oraz sportowców.

Jakie choroby pomaga leczyć dietetyk?

Wielu osobom dietetyk kojarzy ze specjalistą, który pomaga pozbyć się nadwagi. Tak naprawdę to tylko niewielka część tego, czym zajmują się dietetycy. Nieodpowiednie żywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i może powodować poważne choroby, takie jak nowotwory, cukrzyca, osteoporoza czy miażdżyca oraz wiele innych tzw. chorób cywilizacyjnych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, a konsultacja z dietetykiem bywa często wprost niezbędna.

Dietetyk – nie tylko komponowanie jadłospisów.

Zawód dietetyka wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, która znacznie wykracza poza naukę o żywieniu człowieka. Dietetyk musi być w pewnym sensie psychologiem, ponieważ wiele chorób związanych z zaburzeniami odżywiania ma swoje podłoże w psychice. Specjalista od odżywiania musi doskonale znać ludzki organizm i wszelkie zachodzące z nim procesy, aby trafnie zdiagnozować problem pacjenta i dobrać dla niego najlepszy plan żywieniowy. Doświadczony dietetyk pomaga poprawiać nie tylko wygląd i zdrowie fizyczne, ale także edukuje i uświadamia. 

Kiedy udać się do dietetyka?

Największa część pacjentów zgłaszających się do dietetyka ma problemy z nadwagą. Jednak pomoc specjalisty przydaje się także w przypadku niedowagi – taki stan również nie jest zdrowy dla ludzkiego organizmu, ponieważ grozi różnymi chorobami, spowodowanymi m.in. przez niedobory witamin.

Dietetyk bardzo często spotyka się w swojej pracy z osobami, które cierpią na różne choroby układu pokarmowego. Pomagamy pacjentom z takimi problemami jak refluks, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka, choroby jelita cienkiego i grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba  Leśniowskiego- Crohna czy zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg.

Do dietetyka często udają się kobiety w ciąży, aby rozwiać wątpliwości dotyczące diety i otrzymać jadłospis zdrowy zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla dziecka. Żywienie jest ważne także w przypadku sportowców. Często muszą oni przestrzegać restrykcyjnej diety, aby nie utyć, ale z drugiej strony muszą zapewnić sobie energię i uważać, by nie wpędzić się w problemy zdrowotne z powodu niedoboru różnych składników pokarmowych. Dietetyk dba o to, aby sportowcy odpowiednio odżywiali organizm przy intensywnym wysiłku fizycznym. Również alergicy powinni skorzystać z pomocy dietetyka. Zadaniem dietetyka w takim przypadku jest stworzenie jadłospisu, który będzie wykluczał alergeny, zawierając przy tym bezpieczne dla pacjenta zamienniki oraz dostarczając wszystko, co potrzebne człowiekowi do normalnego funkcjonowania organizmu.

Jak działa dietetyk?

Wiele osób, które nie korzystały jeszcze z pomocy dietetyka, zastanawia się, jak wygląda współpraca z tym specjalistą. Wiele zależy od problemu, z jakim dietetyk ma do czynienia, jednak można wskazać kilka etapów, przez które przechodzi niemal każdy pacjent. Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadza wywiad, aby dowiedzieć się jak najwięcej o zdrowiu i organizmie pacjenta. Ustala harmonogram wizyt dostosowany do zdiagnozowanego problemu, aby móc stale kontrolować postępy w leczeniu. Dietetyk układa jadłospis, który z czasem może zostać zmodyfikowany. Zadaniem pacjenta jest przestrzeganie ustalonej diety i zaleceń.

Dzięki stosowaniu zasad zdrowego odżywiania i pomocy dietetyka można poprawić nie tylko wygląd swojego ciała, ale przede wszystkim zdrowie. Żywienie dobrane do indywidualnych potrzeb pozwala poprawić stan skóry (np. pozbyć się trądziku, zniwelować problem pękających pięt itp.), zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów czy poprawić ogólne samopoczucie i dodać energii.

Czym jest analiza ciała?

Zapraszamy do naszej przychodni TUTOR-MED W BIELAWIE, w której znajduje się poradnia dietetyczna.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

KONTAKT:

PORADNIA DIETETYCZNA REHAFITMED

Bielawa, ul. R.W. Pileckiego 7a

tel.: 669 458 568

 
wtorek, 28.4.2015 13:33
piątek, 3.7.2020 15:34
piątek, 3.7.2020 09:46
środa, 1.7.2020 10:37
poniedziałek, 1.6.2020 09:39
piątek, 26.6.2020 09:26
środa, 24.6.2020 14:16
piątek, 12.2.2016 22:24
sobota, 1.9.2018 14:25
poniedziałek, 15.6.2020 12:38
czwartek, 3.11.2016 18:04
piątek, 29.5.2020 11:53
środa, 11.5.2016 10:11
piątek, 30.1.2015 22:45
sobota, 7.1.2017 13:54
poniedziałek, 5.1.2015 13:08
poniedziałek, 5.1.2015 12:42
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar