komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa

Konronawirus: zmiany w sieciach handlowych

wtorek, 24.3.2020 15:35 , komentarze: 16 , odsłony: 6867
kategorie artykułu:

Popularne sieci handlowe dostosowują się do panującej pandemii koronawirusa. Limity osób przy kasach, pierwszeństwo osób starszych i płyny dezynfekujące przed wejściem to tylko niektóre ze zmian, jakie zastosowano w popularnych dyskontach.  

       Fot. Pixabay

Biedronka - w tym sklepie został skrócony czas pracy. Zakupy będziemy mogli zrobić od godz. 8.00 do 20.00. Dodatkowo wprowadzono oznaczenia odległości w strefie kas, która ma wynosić 1 metr pomiędzy klientami. W zależności od powierzchni sklepu, pracownicy ochrony będą dbać o liczbę osób przebywających wewnątrz. 

W sklepach Lidl wprowadzono ekrany ochronne z pleksi przy kasach, mające na celu zmniejszenie ryzyka kontaktu kasjera z klientem. Również jak w Biedronce na podłodze w strefie kas znajdują się taśmy określające odległość pomiędzy klientami. W tym sklepie także limitowana jest liczba osób, jaka może przebywać w środku. 

- Obecnie w każdym naszym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk - możemy przeczytać w komunikacie na facebooku. 

Godziny funkcjonowania sklepu zostały skrócone we wszystkich placówkach do 21.00.

Przedstawiciele sieci handlowej Żabka także postanowili dostosować działanie swoich sklepów do panującej sytuacji. 

- Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Rozpoczęliśmy szereg działań wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji - czytamy w oświadczeniu sklepu. 

Jedną z ważniejszych zmian jest skrócenie czasu pracy. Obecnie zakupy w Żabce zrobimy od godziny 7.00 do 22.00. Jak zapewnia sieć, każdy sklep został wyposażony w środki dezynfekujące oraz rękawiczki ochronne. Tak samo jak w innych sklepach obowiązuje limit osób przebywających wewnątrz. 

Tesco zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych godziny na zakupy dla seniorów. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9.00 - 10.00. Godziny otwarcia sklepu nie ulegają zmianie. 

- Od początku epidemii koronawirusa eksperci podkreślają, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie są osoby starsze, dlatego w tych trudnych chwilach wsparcie seniorów jest szczególnie istotne. Bardzo często osoby starsze nie mają bliskich, które mogłyby im pomóc i muszą same zadbać o żywność. Wychodząc, za każdym razem narażają się na zakażenie stojąc w tłumie lub w kolejkach. Dzięki specjalnym godzinom w Tesco będą mogli poczuć się bezpieczniej i spokojnie zrobić zakupy – podkreśla Bartosz Kulisz z Caritas Polska.

Kaufland także włącza się w walkę z koronawirusem. W związku z zamknięciem szkół grafiki pracy zostały odpowiednio dopasowane do potrzeb pracowników. Zamówiono osłony ochronne twarzy i szyby pleksi dla pracowników obsługujących klientów. Przy kasach możemy znaleźć dozowniki ze środkiem do dezynfekcji, a w sklepach dostępne są specjalne stacje do odkażania rąk i uchwytów wózków zakupowych.

Ponadto jak w innych sklepach oznaczono strefy bezpiecznego odstępu pomiędzy klientami. Dodatkowo zawieszono degustacje i sprzedaż produktów garmażeryjnych do opakowań własnych, a pieczywo i bułki pakowane są teraz w szczelnie zamknięte papierowe torby. Wstrzymano także sprzedaż ciastek, bakalii, makaronów i orzechów sprzedawanych luzem. Godziny otwarcia sklepów nie uległy zmianie. 

Apelujemy do wszystkich czytelników, aby podczas wizyty w sklepach dostosować się do wszystkich zaleceń, zachować odstęp i w miarę możliwości dokonywać transakcji bezgotówkowych.

 

Wasze komentarze

W Lidlu nie ma ekranów zabezpieczający...
wtorek, 24.03.2020 20:50 autor: L...
piątek, 3.4.2020 11:32
poniedziałek, 23.3.2020 12:45
wtorek, 31.3.2020 13:00
3
poniedziałek, 30.3.2020 09:20
sobota, 28.3.2020 10:00
czwartek, 26.3.2020 09:00
16
środa, 25.3.2020 08:55
14
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY