Parada z Piłsudskim, piknik i bieg na 11 listopada

środa, 20.10.2021 10:00 4327 1

Narodowe Święto Niepodległości zapowiada się w Dzierżoniowie bardzo uroczyście. W planach jest Parada Niepodległości na czele z Marszałkiem Piłsudskim i oprawą kawaleryjską, piknik z koncertem orkiestry dętej i pokazem tańca, grochówka z wojskowego kotła, pokazy konne i Bieg Niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie od mszy o godz. 9.00 w kościele pw. św. Jerzego. Po liturgii wszyscy uczestnicy zbiorą się pod ratuszem (od strony głównego wejścia), skąd Parada Niepodległości - na czele z Marszałkiem Piłsudskim - ruszy w stronę Pomnika Pamięci Losów Ojczyzny. Z rynku, ulicami Bohaterów Getta, Piłsudskiego i Daszyńskiego przemaszeruje orkiestra dęta, mażoretki, sekcja kawalerii (konno), powóz z Marszałkiem, rowerowy patrol w barwach Korpusu Ochrony Pogranicza, piechota w barwach 58. Pułku, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dzierżoniowa i turyści.

Po oficjalnych uroczystościach przed pomnikiem burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski wraz z Marszałkiem Piłsudskim zaproszą wszystkich na piknik niepodległościowy. Odbędzie się on na płycie targowiska miejskiego. W programie tej części obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest poczęstunek wojskową grochówką, pokazy konne, prezentacja umundurowania oraz sprzętu posiadanego przez rekonstruktorów, przejażdżki konne dla dzieci, przejażdżki bryczką z Marszałkiem dla dorosłych i rodzin, a także koncert patriotyczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej oraz pokaz mażoretek. O godz. 13.00 wystartuje 10. Dzierżoniowski Bieg Niepodległości, którego meta także usytuowana będzie na placu targowym.

W ramach świętowania zapraszamy również 13 listopada na Kryterium Uliczne dla Niepodległej o puchar burmistrza Dzierżoniowa. Start o godz. 17.00 na Moście Niepodległości w Dzierżoniowie.

UM Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Aa środa, 10.11.2021 11:12
Pan J.M.zaszczyci?