Spotkanie medalistów Igrzysk Olimpijskich w zapasach w Dzierżoniowie

sobota, 11.9.2021 13:54 1732 3

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie 10 września na zaproszenie miejscowego klubu MULKS JUNIOR Dzierżoniów odbyło się spotkanie medalistów Igrzysk Olimpijskich w zapasach Moniką Michalik oraz Tadeuszem Michalikiem z mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego.

Monika Michalik to brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku z Rio de Janeiro w zapasach kat. 62 kg. Natomiast Tadeusz Michalik to natomiast brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym kat. 97 kg z Tokio 2020 r..

Zaproszeni goście opowiedzieli młodzieży o swojej początkowej drodze sportowca, jak przebiegała ich kariera, jakie plany mają na przyszłość. Młodzież chętnie zadawała pytania i aktywnie uczestniczyła w dyskusji.

Spotkanie otworzyli zastępca burmistrza Dzierżoniów Dorota Pieszczuch oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie Robert Gulka.

Wielkie podziękowania dla Szkół Podstawowych w Tuszynie, Ostroszowicach, Piławie Dolnej, Mościsku, Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie za wizytę podczas spotkania.

Podczas spotkania odbył się również pokaz akrobatyki oraz zapasów zawodników klubu MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz UKS IRON BULLS Bielawa.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mariusza Tyrchy.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

niedziela, 12.09.2021 20:36
Czytam i nie wierzę że nie bylo szkół Podstawowych z Dzierżoniowa. Nauczyciele WF-u slabiutcy sa z wiedzy olimpijskiej
czwartek, 16.09.2021 14:30
Przyjechałby Piątek albo Zieliński to nie byłoby gdzie szpilki wbić
niedziela, 12.09.2021 12:54
Wspanialy pomysł spotkanie z olimpijczykami. Trzeba uświadamiać dzieci i młodzież ze sport jest ważnym elementem w życiu. Rodzice powinni przeprowadzać dzieci na przeróżne sportowe zajęcia pozalekcyjne.