Dobra passa Klubu Sportowego „Piławianka”

środa, 8.9.2021 11:16 1576 2

W minioną sobotę Klub Sportowy „Piławianka” świętował dwukrotnie. Powód do radości dały dwóm drużynom z Piławy Górnej mecze wyjazdowe.

Seniorzy pod wodzą trenera Tomasza Idziaka zmierzyli się z „Deltą” Słupice. Gospodarze wcześniej nie zaznali porażki w tym sezonie, a na koncie zgromadzili 5 punktów.

Od pierwszej połowy wynik meczu dyktowali goście. Po strzale z pola karnego pierwszego gola zdobył Karol Bohajczuk. Druga bramka padła w akcji Tomasza Piątkowskiego, który podał do Michała Sienickiego. Ten strzelił, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła prosto do bramki. Na przerwę piławianie schodzą z dwoma golami na koncie.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zdobyli bramkę. Później znów inicjatywę przejęła „Piławianka”. Gole strzelili: Karol Bohajczuk, Tomasz Piątkowski, Damian Kucharski i ponownie Tomasz Piątkowski. Mecz zakończył się wynikiem 1:6 dla gości i „Piławianka” pewnie prowadzi w tabeli.

Również młodsi piłkarze z Piławy Górnej przywieźli do domu komplet punktów. Inauguracja rozgrywek ligi młodzika zakończył się dla zawodników „Piławianki” pewnym zwycięstwem. Piławianie, podejmowani przez bielawian zdobyli 4 gole, choć bezbramkowy remis w pierwszej połowie meczu nie wróżył łatwej konfrontacji. W Bielawie bramki strzelili: Bartosz Wolbach, Michał Balcerek, Franek Romanowski i Adam Sandomierski.

- Serdeczne gratulacje! Warto dodać, że naszych piłkarzy wspomogło kilku zawodników z młodszej drużyny orlika - podkreślają działacze klubu. Oby dobra passa przyniosła „Piławiance” kolejne zwycięstwa!