Trwają konsultacje społeczne projektu Cyklostrady Dolnośląskiej

piątek, 18.6.2021 17:18 377 0

Za na mi kolejne spotkanie konsultacyjne projektu Cyklostrady Dolnośląskiej. W Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich spotkali się przedstawiciele samorządu województwa oraz samorządowcy subregionu wałbrzyskiego. Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Grzegorz Macko.

- Czas na zgłaszanie uwag do projektu Cyklostrady mija z końcem tego tygodnia, dlatego zachęcam do korzystania z Geoportalu, gdzie w szybki i łatwy sposób można zamieścić swoje komentarze dotyczące jej przebiegu. Bardzo cieszy mnie duża frekwencja na organizowanych przez nas spotkaniach. Pokazuje to jak potrzebny jest projekt, który realizujemy – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

W spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyli także Maciej Zarthey - Dyrektor Instytutu Rozwoju Regionalnego oraz Oficer Rowerowy Województwa Dolnośląskiego Piotr Nowicki. Wśród zainteresowanych samorządowców znaleźli się przedstawiciele powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego. Tak duży projekt, jakim jest budowa Cyklostrady wymaga wieloetapowej pracy oraz szerokich konsultacji wśród wszystkich zainteresowanych. Są one bardzo ważne ponieważ przebieg tras obejmować powinien nie tylko najważniejsze miejscowości położone na szlaku, lecz również atrakcje turystyczne oraz niezbędną infrastrukturę. Uwagi do projektu Cyklostrady zgłaszać można na stronie Geoportalu Dolny Śląsk (https://geoportal.dolnyslask.pl/imap/#gpmap=gp109) oraz mailowo na adres rower@irt.wroc.pl

Dzięki inicjatywie samorządu województwa na Dolnym Śląsku w najbliższych latach powstanie około 1800 kilometrów oznakowanych tras rowerowych. Cyklostrada zapewni nie tylko połączenie między atrakcjami turystycznymi i ośrodkami miejskimi regionu, ale będzie także zintegrowana z siecią komunikacji zbiorowej województwa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)