komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 29 lipca 2021

Olafa, Marty

Pielęgniarka i żołnierz w jednej osobie…

środa, 12.5.2021 12:35 , komentarze: 0 , odsłony: 493
kategorie artykułu:

Mundur założyła rok temu i dzięki dobrej organizacji pracy z sukcesem łączy służbę w wojsku, pracę w służbie zdrowia i wychowanie dwójki dzieci 20 letniej córki i 16 letniego syna. Szer. Mariola Pojasek na co dzień pracuje w Specjalistycznym Szpitalu im A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, na Oddziale Chorób Płuc, który jesienią ubiegłego roku został przekształcony w oddział „Covidowy”.

Mimo dużego obciążenia pracą nigdy się nie skarży. Jest dumna z bycia żołnierzem, bo mundur traktowała zawsze z wyjątkową atencją.

Szer. Pojasek do 16 DBOT wstąpiła w lutym 2020 r. O naborze przeczytała w branżowym magazynie dla pielęgniarek i położnych. Zwróciła uwagę na zdjęcie kobiety w mundurze i wiedziała, że to dla niej. 

Od kilku miesięcy zarówno służąc w wojsku jaki i wykonując zawód pielęgniarki zajmuje się niemal wyłącznie pacjentami z Sars Cov- 2.

Nie ukrywa, że to teraz zupełnie inna praca. Najtrudniejsza przyznaje jest anonimowość. Pacjent widzi tylko maski, okulary i ukrytego w kombinezonie medyka. Niestety nawet pod maską trudno ukryć smutek i łzy, gdy podczas 12  godzinnego dyżuru odchodzi 3 pacjentów zakażonych Koronawirusem. Zanim jednak nastąpi ta ostateczna chwila robisz wszystko, aby został, aby żył. „Wiesz, że to może niewiele da, ale nigdy nie rezygnujesz z  reanimacji i masażu serca, licząc, że pobudzi się do życia„ podsumowuje szer. Pojasek.

Pani Mariola ma 44 lata, w zawodzie pracuje od 24. Wybrała WOT, bo lubi wyzwania, realizację nowych zadań i podejmowany wysiłek na rzecz innych ludzi. Prywatnie wychowuje dwoje dzieci, a wolny czas najchętniej spędza na rowerze i wycieczkach górskich. Kluczem do pogodzenia wszystkiego jest dobra organizacja pracy i życia przyznaje. Bo przecież musi tez znaleźć czas na czytanie książek o kulturze, obrzędach i religii  wyznawanej w innych krajach świata. A to uwielbia.

Marzenia na dziś to rodzinne wakacje nad Bałtykiem i na Mazurach oraz szybka nauka języka angielskiego. Koleżankom i kolegom pracującym  w fachu pielęgniarskim życzy mnóstwa satysfakcji i mimo wszystko poszukiwania i odnalezienia pozytywnych emocji. 

Do życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek dołączają się również żołnierze 16 DBOT wraz z Dowódcą Brygady płk. Arturem Barański, który jest dumny, że w jego szeregach służą tak wspaniali, wartościowi i oddani służbie i społeczeństwu żołnierze.   

Dziękując za wspólną służbę żołnierskie pozdrowienia kierujemy do wszystkich pielęgniarek i położnych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
1
dzisiaj, 3 godz temu
środa, 28.7.2021 11:00
2
środa, 28.7.2021 13:34
1
wtorek, 27.7.2021 09:15
poniedziałek, 26.7.2021 19:00
1
poniedziałek, 26.7.2021 16:05
2
poniedziałek, 26.7.2021 14:23
2
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Mati Autogaz
Mati Autogaz