komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 23 lipca 2021

Stwosza, Bogny

860-lecie parafii św. Jerzego w Dzierżoniowie

wtorek, 11.5.2021 07:00 , komentarze: 28 , odsłony: 4484
kategorie artykułu:

Parafia św. Jerzego w Dzierżoniowie obchodzi w maju tego roku Jubileusz 860-lecia istnienia.

Z tej okazji starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz wicestarosta Andrzej Bolisęga złożyli gratulacje na ręce proboszcza ks. Józefa Błauciaka.

– Jubileusz jest okazją do podziękowania wszystkim ludziom tworzącym wspólnotę parafii, którzy do dnia dzisiejszego angażowali się w jej rozwój. Jako Starosta Dzierżoniowski chcę również wyrazić wdzięczność za dotychczasowy wkład, jaki Parafia Świętego Jerzego w Dzierżoniowie wnosiła w życie społeczności całego powiatu – powiedział Grzegorz Kosowski.

Jednocześnie starosta pogratulował proboszczowi ks. Józefowi Błauciakowi Jubileuszu 40-lecia kapłaństwa.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

A mnie się marzy podatek wyznaniowy i odcięcie Kościoła od kasy podatników.
wtorek, 18.05.2021 13:52 autor: podatnik

a to zasługa tego nieroba i pasibrzucha,że kościół ma 860 lat!
piątek, 14.05.2021 11:59 autor:

To chyba najbardziej przychylny ludziom proboszcz w Dzierżoniowie.
wtorek, 11.05.2021 10:19 autor:

Do brania
wtorek, 11.05.2021 16:15 autor:

Dokładnie tak jest
wtorek, 11.05.2021 10:51 autor:

Z byle stłuczki to 50 zdjęć.Mogliście co nieco napisać o tym kościele, jakiś rys historyczny, trochę zdjęć z tego okazałego gmach. A tu marna fotka.... żenada dziennikarska
wtorek, 11.05.2021 13:58 autor:

Miejmy nadzieję, że ostatnie dziesięciolecie właśnie się rozpoczęło. Im szybciej ta zdegenerowana religia upadnie, tym lepiej dla państwa i narodu.
środa, 12.05.2021 22:01 autor: Adam

Niedługo sam będzie kosciele!
wtorek, 11.05.2021 18:56 autor: prafianka

w kościele
wtorek, 11.05.2021 18:57 autor: parafianka

860 lat Dzierzoniowa i nadal parku z prawdziwego zdarzenia sie nie dorobilismy.
Absurd.
wtorek, 11.05.2021 17:27 autor: Bruno

Jaki przychylny??? Za pieniądze to i ja mogę być przychylny- czysty kontrakt! A tak naprawdę - ogólnie - NIE JEST LUBIANY - mamroce coś pod nosem, ciężko go zrozumieć! starocie już....niesamowity to ks. Dominik - /mało takich księży jak On/