komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Politycy PiS apelują do opozycji o poparcie

piątek, 30.4.2021 14:00 , komentarze: 78 , odsłony: 6734
kategorie artykułu:

W piątek 30 kwietnia w rynku w Dzierżoniowie politycy PiS-u apelowali do parlamentarzystów opozycji, by poparli uchwałę o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Obecni byli poseł Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz lokalni radni miejscy i powiatowi PiS.

- Te 770 miliardów powinno trafić do Polski, ale żeby tak się stało, należy podjąć uchwałę o zwiększeniu zasobów środków Unii Europejskiej. Głosowanie już 4 maja, ale nie jest pewne, że opozycja tę dobrą uchwałę poprze. Apeluję więc do tzw. totalnej opozycji, aby ponad spory partyjne przedłożyła dobro Polski. Te pieniądze pomogą Polsce w rozwoju i Polakom się po prostu należą – mówił Marcin Gwóźdź.

- Przyłączam się do apelu. W senacie mam reprezentować powiat dzierżoniowski - może tu trafić 2,2 mld złotych, kłodzki – 3,1 mld zł i ząbkowicki – 1, 3 mld zł. Wielokrotnie na posiedzeniach rządząca senatem opozycja wyrażała troskę o środki unijne, a na komisjach prowadziliśmy debaty o budżecie europejskim – kontynuował senator Aleksander Szwed.

- To jest projekt uchwały Sejmu z 8 grudnia 2020 roku złożony przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy zobowiązują premiera i rząd do przyjęcia Funduszu Odbudowy – wskazał zebranym na trzymaną w ręku kartkę wicemarszałek Grzegorz Macko. - Na Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęto apel do parlamentarzystów wszystkich sił politycznych, aby głosowali na ratyfikacją tej ustawy. Niestety, radni KO z okręgu wałbrzyskiego wstrzymali się od głosu. Bez tych pieniędzy nasze samorządy nie będą w stanie wyjść z tego gospodarczego marazmu spowodowany niestety pandemią. Już raz Polska odrzuciła plan Marshalla, przez co kilkadziesiąt lat tkwiliśmy w marazmie.

 

Wasze komentarze

tylko nie Pis ...wstyd ...obłuda...
poniedziałek, 03.05.2021 21:20 autor:

50% tych pieniędzy to dotacje, 50% to pozyczka na niski %. Czyli kolejne długi. Lewica uzgodnila ze 30% otrzymaja województwa, tylko które? Pewnie te gdzie rządzi PiS. Lewica uzgodniła ze wybuduje sie 75000.- mieszkan panstwowych na wynajem. Niby tanich. No i ma byc stworzony Komitet z udzialem zwiazków zawodowych do monitorowania wydatków. Pewnie "Solidarność" która jest na łasce Kościoła. Przeciw tym pieniądzom jest Polska Solidarna Ziobry (PiS) i Konfederacja. Czyli nic nie jest takie proste.
sobota, 01.05.2021 00:07 autor: autor

Siorki, bez paniki, wszystko zmierza w dobrym kirunku :-)
niedziela, 02.05.2021 16:49 autor: Antoni Smoleński

Wydział propagandy KC piss zawitał do naszego pięknego miasta i obrzydził nam na krótko majówkę, ale już wszystko wróciło do normy :-)
poniedziałek, 03.05.2021 09:10 autor: Anka

CO....Głupio się PiS-iorom zrobiło że wyszły na światło dzienne machlojki z przyznawaniem środków unijnych ...tam gdzie nie PiS rządził i miał słabe poparcie kasa unijna poszła tylko symboliczna..... przypomnieć? A teraz szukacie poparcia ? I tak macie pozamiatane w wyborach i nic Wam nie pomoże. Teraz chcecie dodatkową kasą zatkać usta opozycji i szaraczkom pokazać ...o chcieliśmy ale opozycja nie poparła.... Jesteście mistrzami manipulacji i zrobicie wszystko żeby przy korycie zostać. Ciekawe za co znowu będziecie głosy kupować.... na dzieci już, na emerytów...już to teraz może na ozdrowieńców albo katolików..... Ta hipokryzja już nawet nie jest śmieszna.....
niedziela, 02.05.2021 07:46 autor: andrzej

Za to można kupić tyle wódki, kiełbasy i marmolady że choćbyśmy żyli ze 100 lat to
nie damy rady tego spożyć. Problem w tym że te 770 mld zł zostanie pożyczone w niemieckich bankach, będzie to trzeba spłacić w podatkach i zostanie przeznaczone na panele słoneczne, wiatraki i walkę z homofobią. Polacy to niestety naród idiotów :(
sobota, 01.05.2021 22:50 autor: -666

Życzę wszystkiego dobrego dla PiS.jak to dobrze ze PiS ma tak głupią oPOzycję i trollów na dobie
niedziela, 02.05.2021 14:12 autor:

Apelują o więcej środków na przekręty i respiratory od handlarza bronią!
niedziela, 02.05.2021 08:51 autor: autor

A dlaczego się nie zwrócicie do swojego koalicjanta mniej niż zero Ziobro
niedziela, 02.05.2021 10:38 autor: Wyborca

1 ) Afera tzw. ojca dyrektora z samochodami 2) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS 3) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga 4) Afera GETBACK 2,1 mld 5) Afera SKOK 5 mld 6) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga 7) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja 8) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lat i branie pieniędzy za podkomisje 9 ) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa. 10) Afera „bankiera” który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach 11 ) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia 12) Afera wycinki puszczy i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano do Torunia. 13 ) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji. 14 ) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysiężenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego 15) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie stalinowskiego sądownictwa 16 ) Afera tzw. „Misiewiczów” , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo. 17) Afera rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego 18) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa. 19 ) Afera „Misia” który brał milionowe pensje I „załatwiał sprawy” w zarządzie PGZ a był tylko pomocnikiem aptekarza i protegowanym Antoniego. 20 ) Kłamstwa na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów oraz utrzymywania komisji za ciężki miliony którego niczego nie wykryła poza tym że parówki wybuchają. 21) Afera z nagrodami dla rządu „nam się te pieniądze należały” 22) Afera KNF - próba wyłudzenia 40 mln i pensje „aniołków” z NBP. 23) Afera z zatrudnieniem syna znanego polityka PiS w Banku Światowym 24) Pani od rajstop w NBP 25) Afera z tzw. wieżami „dewelopera ze Srebrnej” 26/ Afera gruntowa „bankiera” 27/ Afera z lotami Marszałka 28/ Afera z zatrudnianiem trolli przez Ministerstwo Sprawiedliwości 29/ Afera lekowa 30) Lista ciągle się uzupełnia w zasadzie z chwili na chwilę…bo... 31) Afera krakowskiej kamienicy na godziny... 32) Zniknięcie 15 mln zł z CBA 33) Afera z agentem Tomkiem i willą niby zakupioną przez Kwaśniewskich 34) Afera PCK 35) Afera z kartami wyborczymi za 70 ml 36) Afera z maseczkami oraz respiratorami za 370 mln od handlarza bronią 37) Afera z IDEA BANKIEM (szwindel z Getin Bankiem za 1 zł upadł) z kapitałem akcyjnym 156 803 962,00 zł 38) Afera funduszu Retail Parks Fund z udziałem Marka Falenty (ten, który na zlecenie krystalicznie czystych nagrywał opozycję) gdzie poszkodowani stracili ponad 260 mln zł 39)Afera z liderem zespołu Tourette'a .....w trakcie 40) ....w trakcie 41) .....w trakcie
niedziela, 02.05.2021 09:34 autor: pisie afery

Komunistyczna banda czworga. POPIS i beton z SLD w sprawach ważnych
zawsze głosują tak samo czyli przeciwko Polsce, *****.....y.
sobota, 01.05.2021 22:42 autor: -666

a kiedy Kłameusz sprowadzi szczepionki od ruskich? Bo Słowacy je odesłali, ponieważ nie spełniają żadnych norm. Sputnik się nadje, ale do wysłania w kosmos razem z tym pisim cyrkiem!
sobota, 01.05.2021 23:06 autor: Góral

Polska znalazła się na drugim miejscu w UE pod względem podwyżki cen energii elektrycznej. Podczas gdy średnie ceny prądu w Unii Europejskiej spadły, w Polsce poszły mocno w górę.
sobota, 01.05.2021 23:15 autor: brawo pis :-(

770 000 000 000 zł pożyczki z niemieckich banków która pójdzie na "zielony ład" i tym podobne bzdury. Polska to kraj kretynów bo przecież ktoś komunistów z PIS, PO, SLD, PSL
wybrał do władzy.
sobota, 01.05.2021 22:46 autor: -666

Brawo Prawo i Sprawiedliwość, dziekuję Opatrznosci ze doczekałem takiego rządu. .Psy szczekają karawana idzie dalej.....
sobota, 01.05.2021 19:04 autor:

To nie karawana. To kondukt za karawanem
niedziela, 02.05.2021 18:05 autor: Szef666

będą siedzieć pisowskie komuchy
sobota, 01.05.2021 20:31 autor:

Chciałoby się zacytować słowa klasyka,,s....aj dziadu!Trzeba poczekac,juz niedługo,coraz bliżej,końca ich rządzenia.Pierwszy raz od 6 lat slysze,ze prosza o cos opozycję. Co sie stało?
piątek, 30.04.2021 21:49 autor: elektorat

Więcej do rozkradzenia
piątek, 30.04.2021 22:40 autor:

W punkt!
sobota, 01.05.2021 08:25 autor: pwdw

Super! Lokalne trolle niech się schowają pod dywan. Na pohybel z nimi!
sobota, 01.05.2021 19:44 autor:

Delegatura gangu gnoma z Zoliborza śmie nam wciskać kit. Obwoźny cyrk Pinokia na rynku w Dzierzoniowie! Wy..lać, tu jest Polska a nie Podkarpacie!
sobota, 01.05.2021 10:21 autor: Autor

like!
sobota, 01.05.2021 10:22 autor: abrakadabra

A Pan Szumowski nie przyjechał???
sobota, 01.05.2021 23:01 autor: autor

Rozdają,rozdają na prawo i lewo!Obajtki,Sasiny,Rydzyki etc etc. Jestem juz w takim wieku,że niedługo odejde z tego świata.Moje dzieci żyją z dala od tego bajzlu,ale nie zadroszczę tym ,którym przyjdzie to spłacać.A tak na marginesie:to co z przyszlymi emeryturami?Mlodzi jeszcze nie wiedzą,co ich czeka za zakretem!Na pewno nic dobrego!Ale o tym pisowscy ,,dobrodzieje ,,nie chca mówić.A szkoda!Byle się utrzymać przy władzy,a po nas choćby i potop.
sobota, 01.05.2021 20:15 autor: autor

Zachwiało się im poparcie, liczba szabel przestała się zgadzać i nagle przypomnieli sobie, że w polityce trzeba rozmawiać, przekonywać, współdziałać. A gdzie byliście wcześniej gdy jak taran przepychaliście swoje "reformy" niszczące praworządność i gospodarkę?
sobota, 01.05.2021 12:41 autor:

Pamitajcie o,,wloniarkach"strajkujacych kiedys w zakladach pracy,gdzie nie bylo ,,palowawania"!!! Nie pomagajmy obecnej wladzy ktora na ulicach pierwszy raz zaatakowala- S T R A J KI KOBIET!!!
sobota, 01.05.2021 17:29 autor: p 22

PIS nadal chce zadłużyc Polskę i Polaków abyśmy stracili swoją niepodległość. Połowę tych pieniędzy wyda na rozdawnictwo, część na nowe wybory aby znowu rządzić a reszta może zostać nie wypłacona bo Brukseli może się znowu coś nie spodobać w Polsce ,więc art. 7 znowu będzie w ruchu. PIS to wielka ściema prawicowa, to lewacka grupa maniaków chcąca żyć z naszych podatków. Wyszczepic chcą wszystkich aby nas jak najmniej zostało a reszta będzie zaprogramowanymi małpkami.
sobota, 01.05.2021 15:04 autor: Lupa

like!
sobota, 01.05.2021 15:28 autor: Tomaszek

BRAAAAWO!!!
sobota, 01.05.2021 12:36 autor:

Nie ma takich pieniędzy za które staną bym do zdjęcia z tą ferajną. Nowy pisi ład zakłada: nowe podatki, podwyżki i jeszcze wyższe podatki. Wyp..lać!
sobota, 01.05.2021 08:42 autor: autor

Gang Olsena w pełnej krasie! A ceny rosną i rosną!
sobota, 01.05.2021 10:26 autor: Góral

Patologia+ nie ustaje w propagandzie!
niedziela, 02.05.2021 15:56 autor: autor

Uwaga! Uwaga! Coś takiego jak PO, nie wiem czy pamiętacie taka partie, ma nową propozycję w sprawie PFO. Nie przegracie tego kabaretu, będzie wosolo. I pamiętajcie to jest ultimatunummunum, definitywne. Bez odwołania. Tako rzecze PO.
sobota, 01.05.2021 10:01 autor:

Totalna ma sraczke. Nie będzie na zegarki dla Nowaka i mieszkania dla Kropiwnickiego. Budka może jeszcze apelować.
sobota, 01.05.2021 09:57 autor:

Talibowie proszą o pomoc...
sobota, 01.05.2021 08:30 autor: prezio

Udało mi się! Bylam w rynku rano!
sobota, 01.05.2021 07:56 autor:

Ale ustawka. Oprócz tych palantów i gościnnych mediów nikogo więcej.
piątek, 30.04.2021 23:47 autor:

Potrzebna forsa na fundusz wyborczy i dla swoich gmin.
piątek, 30.04.2021 22:51 autor: autor

wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
1
wczoraj, 17 godz temu
1