komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 26 września 2021

Wawrzynca, Kosmy

Dlaczego radni PiS nie poparli apelu o zwiększenie środków unijnych dla regionu?

środa, 3.2.2021 15:25 , komentarze: 230 , odsłony: 26482
kategorie artykułu:

2 lutego Rada Powiatu Dzierżoniowskiego przyjęła stanowisko, w którym zaapelowała do rządu o podjęcie zdecydowanych działań w celu zwiększenia funduszy unijnych, które w najbliższych latach mają trafić do województwa dolnośląskiego. Za uchwałą głosowało 13 radnych, a 8 z PiS było przeciw. CZYTAJ: Rada Powiatu Dzierżoniowskiego apeluje o zwiększenie środków unijnych dla regionu

- Szanowna Dobo. Przeczytałem dzisiaj w internecie, że radni PiS z Rady Powiatu Dzierżoniowskiego zagłosowali przeciwko apelowi o zwiększenie pieniędzy z Unii Europejskiej dla Dolnego Śląska. Jest to skandal! Czy radni PiS reprezentują nas mieszkańców, czy tylko swoją partię? Jak mogli zagłosować przeciwko pieniądzom, które są przecież dla nas – mieszkańców powiatu i województwa? Nie poparli tej uchwały bo bali się reakcji partyjnych zwierzchników? Proszę zapytajcie każdego radnego z PiS z osobna dlaczego tak postąpili - Bielawski Krzysztof, Gortych Dariusz, Greiner Małgorzata, Król Grażyna, Maniecki Janusz, Pięt Marcin, Rojek Maciej i Szpot Janusz. Niech wytłumaczą się z tego dlaczego zależy im na tym żeby Dolny Śląsk, a w tym nasz powiat miał mniej pieniędzy unijnych?! Niech też napiszą jak czują się z faktem, że sami nie poparli większych pieniędzy dla naszego regionu, a ich partyjny kolega minister Dworczyk pochwalił się właśnie, że udało mu się załatwić zwiększenie pieniędzy unijnych dla naszego województwa! - czytamy w liście do redakcji Doba.pl.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego zaznacza że zwiększyła się kwota dodatkowych środków przeznaczonych dla Dolnego Śląska na lata 2021 - 2027, a wszelkie apele w tej sprawie mają charakter populistyczny. PATRZ: Więcej środków dla naszego regionu.

 

Wasze komentarze

PiS dobiera sobie ludzi całkowicie podłużnych bez własnej inincjatywy oraz własnego zdania,gotowi zrobić wszystko żeby przypodobać się najwyższemu w partii PIS upss(majniższemu)
czwartek, 11.03.2021 07:02 autor: Mieszkaniec

Czy nasi pisowscy radni już mają jakieś ciepłe posadki czy jeszcze muszą poczekać? Przynależność do PiS to będzie ważny szczegół w ich CV, Ich dzieci i wnuki będą dumne z przodków. Boże jak tu wytrzymać jeszcze 3 lata , daj nam siły abyśmy dożyli normalnych czasów i normalnych przywódców.
niedziela, 07.02.2021 18:00 autor: emerytka Halina

Platforma Obywatelska --> Hołownia Obywatelska. Populizm ten sam.
czwartek, 04.02.2021 18:29 autor:

Pis to wyłącznie podwyżki cen i wyższe podatki. A całymi dniami trabią jacy to oni dobrzy, hahahahah
sobota, 06.02.2021 08:16 autor: autor

Pisowska wersja dyktatury to dykta i tektura. Piękne podsumowanie wiadomo kogo , hahahahahaa
piątek, 05.02.2021 23:56 autor: autor

Minister Wójcik/ten od sprawiedliwosci/był uprzejmy powiedzieć, że w szpitalach bedą pokoje ,gdzie kobieta bedzie mogła się wypłakać,gdy urodzi dziecko z wadami genetycznymi i ono umrze.Czy są granice pisowskiego cynizmu i znęcanią się nad kobietami.Dlaczego pisowcy i kler tak nienawidzą kobiet.Dlaczego?
piątek, 05.02.2021 15:40 autor: autorka

Popieram Strajk Kobiet. PIS na cmentarz historii
czwartek, 04.02.2021 12:11 autor: Bielawianin

Bielawa za życiem!!!
czwartek, 04.02.2021 13:14 autor: matka

Ceny prądu o 100% w górę do 2025r. bo pisie gamonie zablokowały budowę tysięcy wiatraków, chcąc chronić nierentowanie kopalnie i mafie z nimi związane.
piątek, 05.02.2021 07:48 autor: brawo jełopy

Dość tych pisowskich bredni,czas wyjść na ulicę i pogonić te niedojdy.
piątek, 05.02.2021 10:48 autor:

ZMUSZANIE KOBIET DO DONOSZENIA PÓŁMARTWYCH PŁODÓW JEST GŁĘBOKO HUMANITARNE I TAKIE KATOLICKIE.
środa, 03.02.2021 20:30 autor:

BRAWO KACZOR,BRAWO WOLFGANGOWA I WSZYSCY PISOWCY.
środa, 03.02.2021 20:31 autor:



czyli komuchy dzierżoniowskie
czwartek, 04.02.2021 21:41 autor:

Idę o zakład że nie dotrwają do końca kadencji. Każdy doi kasę ile może. Orlen wykupił regionalne gazety aby wyciszyć krytykę. Gdyby nie Unia Europejska już by leżeli na łopatkach. Czy leci z nami pilot?
piątek, 05.02.2021 08:10 autor: Autor

pisowcy działają na szkodę naszej, małej ojczyzny ,wystawić im za to rachunek.
piątek, 05.02.2021 10:57 autor:

Dość niszczenia powiatu.Ani grosza więcej nie dostaniecie!Brawo PiS!!!!!!!!! Starszych ludzi nie nabierzecie .Bo my przekazujemy dzieciom coście narobili z Polską i nawet takimi krzakami jak ten powiecik. Tylko PIS!!
czwartek, 04.02.2021 21:05 autor:

pozew zbiorowy od mieszkańców DDZ się należy
czwartek, 04.02.2021 19:30 autor:

BRAAAAAWWWWWOOOOOO!!! PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. TYLKO PiS
czwartek, 04.02.2021 20:19 autor: Ja

Sprawiedliwości stało się zadość. PO dymała na kasę wszystkie regiony na wschód od Warszawy, to teraz jest odwrotnie. Panowie radni z PO niech podziękują swoim przełożonym z partii, że jak rządzili w latach 2007-2015 to praktycznie całą kasę pchali w zachodnie rejony Polski.
czwartek, 04.02.2021 17:59 autor:

Jak zwykle złodzieje i kłamcy z PO przeinaczyli fakty.
czwartek, 04.02.2021 16:47 autor: Anka

Jeżeli premier planuje przyjazd do jakiegoś miasta to jego kancelaria zawiadamia władze miasta i wtedy jest oficjalne powitanie a nie, żeby samorządowcy dowiadywali się z portali społecznościowych i szukali po strefie, gdzie to pan premier zamierza złożyć wizytę... istny cyrk i własne małpy
czwartek, 04.02.2021 10:40 autor:

Pis już dokonał samozaorania zakazem aborcji. My kobiety jesteśmy dumne z tego, że dzięki nam ścierwo pisowskie zniknie z życia publicznego. Chcieliście mieć zakaz aborcji? W nagrodę pójdziecie z torbami. A kiedyś na was głosowałam, za co mi bardzo wstyd
środa, 03.02.2021 22:51 autor:

Manieckiemu jego idol Antek wyprał mu mózg
czwartek, 04.02.2021 01:21 autor: antykatol

Premier przyjechał to zamiast tak po ludzku przywitać i zaprosić na spotkanie z władzami miasta porozmawiać przedstawić swoje sprawy to nie było komu a apelowanie podejmowanie uchwał to czysty populizm który nikomu nie pomoże więcej z tego szkody niż pożytku
środa, 03.02.2021 18:26 autor: autor


wybraliście ich to i macie!
środa, 03.02.2021 21:07 autor: nn

I żebyś wiedział mamy!
środa, 03.02.2021 21:12 autor:

Bravo PIS bo i tak ta kasa poszła by na promocję LGBT i te pseudo kobiety z piorunami.
czwartek, 04.02.2021 10:06 autor: Autor

Niech żyje PIS
środa, 03.02.2021 16:58 autor:

Tak, przewodnia komunistyczna partia narodu
środa, 03.02.2021 17:00 autor:


NIECH ŻYJE!!!!
środa, 03.02.2021 17:18 autor:





a ty nie drzyj się
środa, 03.02.2021 17:57 autor: żwirek ten od muchomorka

70 milionów złotych dla Rydzyka od Glińskiego w grudniu 2020. Jeśli to prawda, to co musi się stać aby ludzie zrozumieli z kim maja do czynienia.
środa, 03.02.2021 22:57 autor: autor

jemu zawsze mało!
środa, 03.02.2021 23:15 autor: autor

on łowi tyko duże SUMY
środa, 03.02.2021 23:33 autor:

Mafiozi wspieraja mafiozów.
czwartek, 04.02.2021 10:08 autor: Autor

Burza medialna pseudo platformersów, którzy populistycznymi apelami próbują zaznaczyć swoją obecność. Niech żyje PiS.
środa, 03.02.2021 18:29 autor:

W tej opcji im większy nieuk bez szkoły tym szybszą karierę robi... tacy nie mają poczucia obciachu....
czwartek, 04.02.2021 10:44 autor:

Umiejętności rządzenia polską pokazał PiS podczas pandemii i organizacji szczepień. Nieudacznicy. Wiosna zamknęli gospodarkę przy 500 przypadkach covid a obecnie otwierają przy 6000-12000 przypadków. Czy ktoś widzi w tym sens?
środa, 03.02.2021 17:44 autor: Autor

PiS do przodu. Oby tak dalej. Niech platfusy odpowiedzą. Oni na argumenty są słabi!
środa, 03.02.2021 18:37 autor:

NIE PIJ TYLE TEGO ***...BIMBRU
czwartek, 04.02.2021 11:43 autor:

Do Ryżego Kundla napiszcie,może coś dołoży z Amber Gold,ewentualnie z zajumanego VATu,o reszcie nie wsPOmnę.
środa, 03.02.2021 19:50 autor: ONLY PEACE

Rudy to ma wywalone na szarego Polaczka.
środa, 03.02.2021 19:58 autor: Fuckać lemingi

Lewaki kłamiąc donoszą w UE to jest fer?? Popieram radnych. Za kapowanie nie ma kasiory
czwartek, 04.02.2021 10:10 autor: Jj

NIECH ŻYJE NAM OJCIEC WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH POLAKÓW TADEUSZ Z TORUNIA
czwartek, 04.02.2021 10:01 autor: IVAN

zeby bylo sprawiedliwie zapytajcje rzadzaca PO w dzioerzoniowie dlaczego ich przedstawiciele w Brukseli warchola przeciw polsce a to jez jest łajdactwo.Zobaczcie jak to dobrze pokonanym .
czwartek, 04.02.2021 08:50 autor: tez z PO tyle ze nie fanatyk.

Ale bełkot i ortograficzne nieuctwo!
czwartek, 04.02.2021 09:18 autor: autorka

Tylko i wyłącznie KONFEDERACJA !
czwartek, 04.02.2021 08:36 autor:

TYLKO PIS
czwartek, 04.02.2021 08:33 autor:

Słuchałem wypowiedzi rzeczniczki ministra sprawiedliwości. Dla kobiet z nieuleczlnym płodem będą utworzone pokoje w którym kobiety będą mogły się wypłakać do woli. I to mówi kobieta.
czwartek, 04.02.2021 08:09 autor: Autor

Przedstawiciele PIS zapomnieli, że dotacje są dla Dolnego Śląska , ale nie koniecznie dla Naszego regionu. Po to, rozumiem był ten apel do Rządu
środa, 03.02.2021 23:29 autor: bielawianka1111111111

Bo już mają dość wyrzucania pieniędzy na populistyczne inwestycje Kucharskiego
środa, 03.02.2021 17:40 autor: Aneta

Nakradliśmy zadłużyliśmy, sp..lamy!
środa, 03.02.2021 21:51 autor: Gang Olsena z Żoliborza.

Super podsumowanie "dobrej zmiany"
środa, 03.02.2021 22:44 autor: autor

Bali się, że spotka ich to samo co było w Wałbrzychu, że dzierżoniowski PIS zostanie rozwiązany- dla ratowania własnej d..y gotowi są zrobić wszystko przeciwko ludziom - taka jest PISowska natura.
środa, 03.02.2021 22:36 autor: czytelnik

https://www.youtube.com/watch?v=Qz39y4t_
8Ro&ab_channel=ESTERapLokal
środa, 03.02.2021 21:35 autor: ZET

Pisowcy jak tam kasety z Wałbrzycha od ludzi Pana Dworczyka jak wam nie wstyd mydlć oczy takim oświadczeniem
środa, 03.02.2021 20:42 autor:

Jaki odzew,jak sie ludzie tutaj rozpisali haha.Dobrze ze macie neta.
środa, 03.02.2021 19:56 autor:

A jak Pis przegra następne wybory,to będzie rewanż? Przecież to jest chore.Wczoraj posłowie Pis pojechali na Jasną Górę i mamy realizację pokoju i pojednania.Może dożyję końca rządów prawicy.Oby tak sie stałol!
środa, 03.02.2021 17:28 autor: autorka

pisowskie obłudniki plują na UE ale jak wyrwą eurasy to ślą rydzolowi i innym plugawcom
środa, 03.02.2021 20:35 autor:

Aha. Teraz to nie jest rozdawnictwo??? Co za obłuda!
środa, 03.02.2021 20:33 autor:

PiS zrozumiało swoje błędy i jest już przeciw rozdawnictwu! Dlatego trzeba głosować na Platformę Wzruszonych Konstytucją - oni sprawią, że będzie tak jak było!
środa, 03.02.2021 20:25 autor: Ho Ho Ho

Niech te platfusy w końcu się określą. To w końcu jest to rozdawnictwo, czy nie?
środa, 03.02.2021 20:29 autor:

Ten cały PiS to niech lepiej już przeminie bo wykończy wszystkich. Następna władza nie będzie miała lekko ale bądźmy dobrej myśli
środa, 03.02.2021 20:30 autor: Chce żyć normalnie w Polsce

Nakradliśmy, zadłuzyliśmy, spi..lamy !
środa, 03.02.2021 20:24 autor: Miękiszony kapiszony i korniszon

Na chłodno i bez emocji:Samorządy zwiazane z PiS dostaną w przeliczeniu na mieszkańca 253 PLN,samorzady zwiazane z opozycją 25 PLN.ALe podatki na pisowsie fanaberie/także na Rydzyka/płacą wszyscy! To jest sposób na ukaranie niepokornych!Gdybym była trochę młodsza nie zastanawiałabym się ani chwili nad wyjazdem z Polski.Na zawsze!
środa, 03.02.2021 19:03 autor: podatnik

Mialem racje ze pisowscy bolszewicy byli przeciw. A czytajac komentarze, uwazam ze polacy zasluguja na PIS.
środa, 03.02.2021 19:46 autor: Miroslaw 59

Już większego populizm od tego w wydaniu PiS nie uswiadczysz. Odwracanie kota ogonem opanowali do perfekcji. Zadziwiające jest to, że jeszcze ludzie wierzą w ta marnej jakości propagandę.
środa, 03.02.2021 16:57 autor:

Wstyd państwo z PiS. Zapamiętamy.
środa, 03.02.2021 18:36 autor: Autor

Tylko Konfederacja !
środa, 03.02.2021 18:37 autor:

na ratowanie hoteli moze srodki z unii , fabrykantow wspierac a nie idiotyczne listy wysylac
środa, 03.02.2021 18:35 autor:

fabrykantow wspierac
środa, 03.02.2021 18:37 autor:

Poparliby pełną gębą, gdyby chodziło o dotacje dla sukienkowych!
środa, 03.02.2021 18:43 autor: pwdw

Bardzo dobre stanowisko. Konkrety a nie lanie wody PO. PiS merytorycznie wypunktował populistów. Brawo PiS. Walczcie dalej o konkretne pieniądze dla regionu.
środa, 03.02.2021 18:25 autor:

Jacy radni, zdrajcy narodu.
środa, 03.02.2021 18:16 autor: Wypad z kraju

Lepiej dla Rydzyka dac ***** ***
środa, 03.02.2021 17:58 autor:

Wszystko w temacie !!! http://tvregion.pl/wiecej-srodkow-dla-na
szego-regionu-nowa-perspektywa-finansowa
-dla-dolnego-slaska-na-lata-2021-2027/
środa, 03.02.2021 17:56 autor: Xxx

Co to jest "Nowoczesna plus"? Jakaś dewota?
środa, 03.02.2021 16:50 autor:

Mam nadzieję,ze wyborcy zapamiętają to,co zrobili pisowcy!Kogo ukarali?Przecież z dobrych dróg,czystego powietrza korzystaja wszyscy,a smog truje kazdego bez względu na barwy partyjne i orientację swiatopogladową.No,ale cóż trudno wymagać zdolnosci do myślenia zaczadzonych kaczyzmem i nienawiscia do wszystkiego,co nie jest zgodne z linią partii.Czysty bolszewizm!
środa, 03.02.2021 17:24 autor: autor

Jak wam nie pisd...cy przed wyborcami. Komu służycie partii czy społeczeństwu. Zapamiętamy wasz wybór w przyszłości i odpowiednio postąpimy, jak nakazuje rozsądek. Pamiętajcie szkodnicy !!!
środa, 03.02.2021 17:31 autor: niedoinformowany

To jest mydlenie oczu. Czyżby marszałek województwa dolnośląskiego, koalicjant PiS chciał wprowadzić tym apelem w błąd samorządów? Myślę, że podjęcie tej uchwały było w interesie dolnego Śląska. Zestawienie danych w opublikowanej tabeli pokazuje skalę okradania dolnego Śląska z unijnych środków. Wstydźcie się panowie i panie radne z PiS.
środa, 03.02.2021 17:35 autor: Autor

zrobić strefę wolną od pisu. wizy dla pisowców na wjazd do DDZ