komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Stanowisko Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji

czwartek, 29.10.2020 14:43 , komentarze: 4 , odsłony: 1463
kategorie artykułu:

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wyraża niepokój wobec skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W jego efekcie w całym kraju wybuchła fala protestów i społecznego oburzenia. Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że to właśnie w niebezpiecznym czasie pandemii tysiące Polek i Polaków wyszło na ulice w celu zamanifestowania swoich poglądów.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego narusza tzw. kompromis aborcyjny z 1993 roku, pozbawiając Kobiety dotychczasowych praw i podmiotowości, które to wartości są fundamentem umowy społecznej gwarantowanej konstytucją.

Wobec powyższego, Sejmik Województwa Dolnośląskiego solidaryzując się z Kobietami, które postanowiły zamanifestować swoje prawo do wyboru i decydowania o własnej przyszłości podejmuje niniejsze stanowisko uznając tym samym, że w demokratycznym państwie każdy z nas jest uprawniony do protestowania w obronie utrwalonych praw i wyznawanych wartości, gdy ma poczucie, że są one zagrożone.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego apeluje jednocześnie o manifestowanie swoich przekonań przez wszystkich uczestników toczącej się debaty, w formie i treści odnoszącej się z szacunkiem do wartości historycznych i kulturowych, w tym tradycji debaty i tolerancji, które stanowią spuściznę wielu pokoleń Polaków oraz w sposób uwzględniający aktualną sytuację sanitarno-epidemiczną w kraju.

 

Wasze komentarze

Proszę mi powiedzieć bo ciekawi mnie następującą sprawa; wyrok TK był zgodny z obowiązującą konstytucją, czy nie.? Nic się o tym nie piszę, wiele spraw przemilcza. Jeżeli tak, to skąd te protesty inicjowanie przez lewicę ( konstytucję podpisał A. Kwaśniewski). Przestrzeganie ustawy zasadniczej jest przecież gwarantem praworządności. Wszystkie inne przepisy nie mogą być sprzeczne z konstytucją. A może trzeba zmienić konstytucję, bo przecież kobiety jednak powinny same decydować o aborcji, to tylko i wyłącznie ich wybór i kwestia sumienia.
sobota, 31.10.2020 13:40 autor: Praworządna

Tak,tak..podpuszczajcie dalej dzieciarnie do protestow na ulicach przez co zarazicie swoich rodzicow i dziadkow,bedziecie miec wielu z nich na sumieniu a szpitale juz zapchane...brawo,szatan w ekstazie :(
piątek, 30.10.2020 08:48 autor: fu2

Za dwa tygodnie Święto Narodowe ,czas na pojednanie i spokój .Po co pan Kaczyński wywołał te niepokoje .Czy nie może żyć bez wyimaginowanych wrogów
piątek, 30.10.2020 08:23 autor:

To zrezygnujcie z koalicji z PiS w Sejmiku i podajcie się do dymisji w UMWD, jeżeli tak bardzo nie zgadzacie się z rządem PiS
piątek, 30.10.2020 11:22 autor:

wczoraj, 17 godz temu
1
środa, 20.1.2021 15:15
wtorek, 19.1.2021 13:13
2
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny