Pucharowe zmagania bularzy

środa, 22.7.2020 15:38 1022 0

43 drużyny z Jedliny-Zdroju, Wałbrzycha, Wrocławia, Śremu, Liskowa, Leszna, Łodzi, Myślenic, Warszawy, Krakowa, Żywca i Dzierżoniowa walczyły 18 lipca na bulodromie przy OSiR-ze w Turnieju o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa. Kolejnego dnia w Memoriale Władka Niewoli zagrało jeszcze więcej zawodników.

Siedmiorundową sobotnią potyczkę wygrali Aurelia Libecka i Hubert Maciejewski reprezentujący klub z Jedliny-Zdroju. Drugie miejsce wywalczyli Kazimierz Jacak i Kazimierz Urbaniak z Wałbrzycha. Trzecie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Grzelakowi z Liskowa i Marcinowi Rutkowskiemu z Łodzi. Fundatorem nagród w turnieju był burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Dzień później, 19 lipca, 49 zespołów walczyło w Turnieju o Puchar Dzierżoniowa – Memoriale Władka Niewoli. Turniej upamiętniał zmarłego w październiku ubiegłego roku zasłużonego członka Klubu Sportowego Petanque Broen Karo Dzierżoniów. Wygrali go Rafał Grzelczak z Wrocławia i Radosław Banaszkiewicz z Łodzi. Drugie miejsce zajęli Tomasz Lipczyński z Wrocławia i Tomasz Grzelak z Liskowa. Trzecie miejsce wywalczyli Rafał Kaczmarek i Konrad Broniecki z Liskowa. Nagrody dla zwycięzców ufundowała wdowa po Władysławie Niewoli, zawodniczka Klubu Sportowego Petanque Broen Karo Dzierżoniów Barbara Niewola.