Komentarze powyborcze Doba.pl

poniedziałek, 29.6.2020 10:00 66969 215

Redakcja Doba.pl zbiera komentarze lokalnych polityków dotyczące pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020.

Damian Gomółka,  wiceprezes Partii Korwin (Konfederacja) okręgu wałbrzyskiego
Wynik pierwszej tury wyborów na prezydenta pokazuje nam, że ciężką pracą, bez pomocy telewizji, można osiągnąć naprawdę dużo. Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji, zdobył ponad 1 300 000 głosów, co plasuje nasze ugrupowanie polityczne na 3 miejscu w Polsce, brawo! W drugiej turze spotkają się reprezentanci duopolu PO – PiS, którzy od lat mamią wyborców obietnicami wyborczymi, o których w czasie swojej kadencji zapominają. 12 lipca wybierzemy nowego prezydenta, ale należy pamiętać, że „trzaśnięcie" czy "dudnięcie" o ziemię spadającego samolotu, w efekcie nie przynosi nam żadnej różnicy. Czas uwolnić nasz kraj od zbędnej biurokracji, podwyższania podatków i rozpowszechnionego socjalizmu. Czas pozwolić ludziom w Polsce pracować i rozwijać się tak, jak oni sami sobie tego życzą, bez wtrącania się urzędników w budowanie i rozwijanie prywatnych przedsiębiorstw. My, jako Konfederacja, nie popieramy żadnego z kandydatów i zalecamy, zarówno Państwu jak i sobie, głosowanie według własnego sumienia. Mimo różnicy w poglądach, gratulujemy obu kandydatom wejścia do 2 tury wyborów.

Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski, pełnomocnik powiatowy Prawa i Sprawiedliwości.
Z wyniku pierwszej tury wyborów prezydenckich w powiecie dzierżoniowskim jestem bardzo zadowolony. Prezydent Andrzej Duda otrzymał w naszym powiecie ponad 44 % poparcia czyli ponad 20 tysięcy głosów! To o prawie 6 tysięcy głosów więcej, niż Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda zwyciężył w każdej gminie naszego powiatu, również w samym Dzierżoniowie. W dwóch gminach, o szczególnie patriotycznych tradycjach, poparcie dla Prezydenta przekroczyło 50 procent! To naprawdę świetny wynik! W dodatku wynik uzyskany mimo wyglądających na zorganizowane, totalnie antydemokratycznych akcji niszczenia materiałów wyborczych Pana Prezydenta. Widać, że ciężka praca Prezydenta w ciągu mijającej kadencji, jego troska o obywateli, dbałość o poszanowanie polskiej tradycji, a także szczególna społeczna wrażliwość nie idą na marne i są przez Polaków dostrzegane i doceniane. Wszystkim, którzy oddali swój głos na na Andrzeja Dudę serdecznie dziękuję i proszę o jego niezawodne poparcie także w drugiej turze, 12 lipca! O poparcie kandydatury Prezydenta Andrzeja Dudy proszę także tych wszystkich, którzy w minioną niedzielę zagłosowali na innych kandydatów, między innymi wyborców Krzysztofa Bosaka, Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Mirosława Piotrowskiego czy też Marka Jakubiaka. Być może kogoś zaskoczę, ale mam szczerą nadzieję, że dla dobra naszego kraju również część wyborców Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze zagłosuje na Prezydenta Andrzeja Dudę! Przy okazji dziękuję też wszystkim zaangażowanym w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Dziękuję i proszę o więcej!

Adam Domagała, Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego i sympatyk Szymona Hołowni
Wynik I tury wyborów prezydenckich dla niektórych może oznaczać, iż tylko partyjny kandydat ma szansę, aby zostać Prezydentem RP. Że walka toczy się dalej między PiS, który wystawił ponownie Andrzeja Dudę a PO, które wystawiło Rafała Trzaskowskiego. Oraz że ten niezależny kandydat, startujący w żółtych barwach, czyli Hołownia przegrał. Nic bardziej mylnego! Otóż Szymon zapowiedział dziś, że utworzy stowarzyszenie na bazie nowego ponad dwumilionowego ruchu społecznego. A może stworzy się nowa, proobywatelska, trzecia co do wielkości partia polityczna? Uważam trochę lirycznie (lecz nie ironicznie), że jeszcze kiedyś - oby niedługo - spoza czarnych i niebieskich chmur wyjdzie słońce i rozjaśni naszą krainę niezależną i pozytywną energią. Naprawdę w to wierzę.

Adam Pajda, Sekretarz Rady Powiatowej SLD w Dzierżoniowie.
Osiągnięty wynik kandydata Lewicy Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP nie jest wynikiem moich marzeń. Z doświadczenia wiem, że w polityce raz osiąga się dobry wynik, a raz wynik jest mało zadowalający. Ze względu na to jaki osiągnęliśmy wynik wyborczy Lewica jest zawsze razem i walczy o lewicowe wartości pokazując, że Polska może być inna, bardziej sprawiedliwa niż jest obecnie.

Robert Czajkowski, Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej SLD, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.
Bardzo dziękuję wszystkim działaczom i sympatykom Lewicy, którzy oddali głos na naszego kandydata na Prezydenta RP Roberta Biedronia. Osiągnięty wynik nie oznacza słabości Lewicy.Lewica zawsze trzyma się razem, dążąc do osiągnięcia sprawiedliwości społecznej.

Grzegorz Kosowski, starosta dzierżoniowski.
Komentując pierwszą turę wyborów prezydenckich chcę w pierwszej kolejności podziękować wszystkim mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego, którzy wzięli udział w głosowaniu. To bardzo ważne, że tak wielu z nas skorzystało z prawa wyborczego i wzięło udział w święcie demokracji. Za nami pierwsza tura wyborów, po której w szczególności należą się gratulacje za bardzo dobre wyniki uzyskane przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Przed nami druga tura wyborów, w której jak pokazują sondaże, trudno będzie przewidzieć kto osiągnie zwycięstwo w walce o prezydenturę. Mam nadzieję, że będziemy świadkami ciekawej, wyważonej, pozbawionej agresji i przede wszystkim merytorycznej kampanii przed kolejnym głosowaniem 12 lipca. Oczywiście już teraz namawiam mieszkańców naszego powiatu do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów.

Monika Wielichowska, poseł na Sejm (PO).
Choć Rafał Trzaskowski zdobył bardzo dobry wynik i będzie walczył w II turze o urząd Prezydenta, nie świętował długo. Nie zwolnił tempa. Jeszcze wczoraj, po krótkim wyborczym wieczorze ruszył w dalszą kampanijną trasę. Przed nami dwa tygodnie intensywnej pracy. Ruszyliśmy do niej z pozytywną energią i wiarą w zwycięstwo. Za każdy głos dziękujemy i prosimy o jeszcze. Wybory pokazały, że 58% Polek i Polaków chce zmiany i nie chce prezydentury Dudy. I to jest dobry punkt wyjścia do dalszej walki i zwycięstwa. Kandydatem zmiany jest Rafał Trzaskowski. Dlatego chcemy rozmawiać z wyborczyniami i wyborcami kandydatów, którzy do drugiej tury nie weszli. Mam nadzieję, że wezmą udział w drugiej turze wyborów, że nie zostaną w domu, że zagłosują za Polską praworządną, otwartą, tolerancyjną i życzliwą. Prezydenturą, która nie będzie dzielić ludzi, która będzie walczyć o to, by Polska była domem dla wszystkich i będzie wszystkich szanować. Bez wyjątku. Aby tak się stało, będziemy wszystkich przekonywać, by oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. Trzaskowski będzie prezydentem, który będzie popierał dobre reformy rządu, nie zabierze 500 plus, nie podwyższy wieku emerytalnego, i nie odbierze 13 emerytury. Nie bez kozery o tym mówię, bo te tematy w zupełnie inny sposób są przedstawiane przez rządową, niegdyś publiczną telewizję. Więc warto mówić o faktach. I powtarzać je wielokrotnie. Rafał Trzaskowski jako prezydent będzie walczył o wspólnotę. Będzie walczył o rozmowę. Wspólnoty i rozmowy brakuje nam coraz bardziej. W województwie dolnośląskim, przy dużej frekwencji nieznacznie wygrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski zanotował poparcie niższe tylko o 2,29 pkt. %. W okręgu wałbrzyskim różnica pomiędzy kandydatami jest nieco większa. Analizując wyniki widać, że wyborcy z mniejszych miejscowości postawili na Andrzeja Dudę. W większych miejscowościach i dużych miastach na Rafała Trzaskowskiego. Ale jeśli przeanalizujemy głosy oddane na całą opozycję - wygrana jest możliwa. Będziemy walczyć o każdy dodatkowy głos, w każdym miejscu. Kampania w drugiej turze powinna opierać się na konkretach. Polki i Polacy powinni wiedzieć jaki jest stan finansów publicznych, jak duży jest deficyt, ile ludzi straciło i straci pracę. Z jakim kryzysem gospodarczym przyjdzie nam się zmagać. Dlatego każdego dnia kampanii Rafał Trzaskowski będzie zapraszał Andrzeja Dudę do debaty, by porozmawiać o rzeczywistych problemach Polek i Polaków. O niewyjaśnionych aferach i wszechobecnej hipokryzji władzy PiS. O tym powinna być kampania i debata. Wynik drugiej tury wyborów pokaże kierunek zmian w Polsce. Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyborach. Do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego. Każdy głos się liczy. Każdy głos ma znaczenie. Nie bądźcie obojętni. To czas decyzji. To Wy decydujecie. Do zobaczenia na wyborach. Koniecznie. „Trza głosować! Trza wgrać” ! Jest to możliwe.

Andrzej Bolisęga, wicestarosta dzierżoniowski (PO).
Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Wysoka frekwencja, walka o każdy głos i mobilizacja przed drugą turą głosowania 12 lipca. Gratuluję wszystkim kandydatom osiągniętego wyniku wyborczego. Pierwsza tura pokazała jednak, że większa część społeczeństwa chce zmiany w pałacu prezydenckim. Poprzez głosowanie wielu Polaków wyraziło chęć budowania państwa, w którym każdy będzie czuł się akceptowany i szanowany. Kraju, w którym zamiast narzucania opinii i światopoglądu, będą rozwiązywane podstawowe problemy Polaków.Przed nami druga tura wyborów. Skorzystajmy ze swojego wyborczego prawa i zagłosujmy za Polską, w której będziemy czuli się po prostu u siebie. Do zobaczenia przy wyborczych urnach w niedzielę 12 lipca!

Aleksander Szwed, senator RP (PiS).
Wynik w pierwszej turze to wielki sukces Prezydenta Andrzeja Dudy. Te pięć lat jego prezydentury zmieniły Polskę na lepsze. Mamy już wyniki z 99,77 proc. obwodów głosowania, które wskazują że wynik Prezydenta Andrzeja Dudy - 43,67 % jest najlepszym wynikiem jakie uzyskał kandydat na prezydenta w pierwszej turze wyborów w XXI wieku. Oczywiście wiemy, że to pierwsza tura i natychmiast przystępujemy do dalszej pracy na rzecz naszego kandydata. Wynik jednak pokazuje to, że Polacy zaufali prezydentowi, który przez pięć lat pokazał jak można dotrzymać słowa i realizować swój program do którego się zobowiązało. Przez te pięć lat, dbając o budżet państwa, wprowadzając wielkie programy prospołeczne, pokazaliśmy jako pierwsza formacja polityczna że program polityczny jest po to żeby go realizować. Wielki wkład tutaj ma przede wszystkim Pan Prezydent Andrzej Duda, który inicjował wiele projektów, jak np. obniżenie wieku emerytalnego, ale też od którego zaczeła się pięć lat temu ta wielka, pozytywna zmiana w naszym kraju. Mnie osobiście cieszy, że również w moim okręgu senackim, tj. powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim Prezydent Andrzej Duda wygrywa w I Turze. Dobry wynik sprawia, że z tym większą chęcią przystępujemy do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Anna Zalewska, poseł do Parlamentu Europejskiego (PiS).
Znamy już zdecydowaną  większość  wyników z obwodowych komisji wyborczych. Prawie 44% oddanych głosów uzyskał Prezydent RP Andrzej Duda. To powoduje, że z optymizmem może przystąpić do decydującego starcia w II turze. W okręgu wałbrzyskim uzyskane wyniki są bardzo dobre na terenach wiejskich, jednak jeszcze sporo pracy przed nami w ośrodkach miejskich. To właśnie one będą miały decydujący wpływ na ostateczny wynik wyborów. Zachęcam wszystkich do głosowania na Andrzeja Dudę -  prezydenta polskich spraw.

Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie dzierżoniowskim.
Jeszcze nie znamy pełnych wyników. Można zauważyć ogromne rozbieżności w poparciu dla dwóch zwycięskich kandydatów między miastami, a gminami wiejskimi oraz między Polską wschodnią i zachodnią. Cieszę się, że będzie druga tura, która wyłoni Prezydenta RP i określi status Polski w Europie na kolejne lata.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł okręgu wałbrzyskiego.
- Dwa przemówienia pokazują fundamentalną różnicę pomiędzy Prezydentem @AndrzejDuda a @trzaskowski_. Prezydent mówił o tym co nas łączy, z szacunkiem do wszystkich wyborców. Pan Trzaskowski konfrontacyjnie, krzykliwie, podkreślając podział. Dlatego warto popierać #Duda2020! - czytamy na Twitterze

Przeczytaj komentarze (215)

Komentarze (215)

niedziela, 05.07.2020 12:39
Rzołnieże jeśli nie chcą być w przyszłości zniewazani przez podobnych ptysiewiczów nosząc mu parasolki i oddawanie honorów człowiekowi który wojsko widział w teleranku niech idą do wyborów i powstrzymają pisowców
niedziela, 05.07.2020 12:41
przepraszam z góry za błędy ale jestem wkóżny na taki stan rzeczy i chodzi o słowa a nie o ortografię
Będzie siedział?! niedziela, 05.07.2020 00:39
Stolica Dolnego Śląska serdecznie przywitala dziś kandydata na prezydenta Anżeja Dudę okrzykami :bedziesz siedział,długopis ,cykor i marionetka .Kandydat na prezydenta bardzo zwięźle nakreślił swój program i po około trzech minutach opuścił Rynek.Był owacyjnie żegnany tymi samymi okrzykami przez tysiące zgromadzonych wolnych wrocławian
wtorek, 30.06.2020 23:37
Prezydent Duda ułaskawił pedofila. Zresztą na wniosek Ziobry.
czwartek, 02.07.2020 20:36
Przetwarzasz te kłamstwa pewnie czytałeś w soku z buraka i tak pitolisz głupoty dowiec się prawdy i napisz coś mądrego
Kuniec picu bliski niedziela, 05.07.2020 00:35
Jedyna prawada tylko w ***izji.I do tego pedofil miał jeszcze legitymacje PiSu.
ciemny lud hejtuje a elita kasę piątek, 03.07.2020 22:44
FAKT naświetlił, acha to Niemcy ale karty do głosowania Niemcy mogą drukować :)
poniedziałek, 29.06.2020 22:55
Na BIP Urzędu Miasta w Dzierżoniowie w zakładce ogłoszenia jest informacja o nowopowołanym prezesie miejskiej spółki energetycznej. Rada Nadzorcza w składzie Janusz Podwiński, Ryszard Brzeski (sekretarz gminy Dzierżoniów) i Andrzej Bronowicki (prezes WIK) powołała na okres 5 lat prezesem Pana... Tomasza SMOLARZA!

I to są zwyczajne jaja lokalnych Platformersów. Kpiny z mieszkańców. Klika zawsze zadba o swoich.
poniedziałek, 29.06.2020 22:59
Jarosław Podwiński*
poniedziałek, 29.06.2020 23:04
Hańba, honoru nie mają! Smolarz z PO
poniedziałek, 29.06.2020 23:14
No i co z tego ? A miał być z PiS ?
poniedziałek, 29.06.2020 23:15
Jakby był ktoś z pis, to by kradł.
autorek poniedziałek, 29.06.2020 23:12
Tusk - 0 zł, a minister Szum- ki - 200 baniek. Hahaha
wtorek, 30.06.2020 05:51
Tusk nas kosztował 200 mld na vacie, więc byłby wstrzemięźliwy z pustymi śmiechem czlowieczku
pusty Kontener PCK niedziela, 05.07.2020 00:33
Jak to wiesz dobrze poinformowany człowieczku to naPiSz też ile miliardów nasteraz za pisu kosztuke utracony vat i wymień z nazwiska choć pięciu skazanych z mafii vatowskich oprocz tych z ministerstwa finansów
dalej Szumi, ładuj kabzę piątek, 03.07.2020 22:48
to Szumi jeszcze ma jeszcze wolną rękę :)
wtorek, 30.06.2020 07:16
Bronowicki za PO, to dziwne bo na działce należącej do WiK w Piławie Dolnej wisiał przed I tura wyborów baner Dudy . Oj ten pan chyba gra na dwa fronty aby zawsze utrzymać się na stołku.
wtorek, 30.06.2020 10:04
Teraz Dariusz a raczej jego długopisorzecznik wyda komunikat jaki to nowy prezes kompetentny, wykształcony i fachowiec w dziedzinie energetycznej. Mieszkańcy Dzierżoniowa obudźcie się!
wtorek, 30.06.2020 10:50
Jak Kucharskiemu nie wstyd?
wtorek, 30.06.2020 10:56
A Smolarz nie jest z "Bezpartyjnych..."? Brawo oni... :((((((
środa, 01.07.2020 12:02
Duda ułaskawia pedofilów !!! No...NIE !!!!! NIGDY dla takiego człowieka (?) !!!!
te długo piątek, 03.07.2020 22:45
nie to nie ON! to długopis jakoś tak sam ...
poniedziałek, 29.06.2020 13:56
Panie Kucharski zdejmij pan banery z Trzaskowskim ze swojego płotu k.domu na ul.Jesionowej bo to wstyd takiego prezydenta zawieszać
Sasiadka piątek, 03.07.2020 01:27
Jestem sąsiadka burmistrza i wcale mi bander mi nie przeszkadza.Uwazam,ze powinien nadal wisieć.
poniedziałek, 29.06.2020 21:48
Wstyd to głosować na dudę pośmiewisko.
środa, 01.07.2020 10:11
Dokładnie wstyd...
poniedziałek, 29.06.2020 17:35
Pani, albo Panie zajmij się swoim płotem...
poniedziałek, 29.06.2020 15:55
Za obiecana garść złotówek postradaliscie ludzką godność
czwartek, 02.07.2020 20:47
Godność to ludzie odzyskali 5 lat temu kiedy nasze dzieci głodowały to złodzieje ośmiorniczki żarli a Niesiołowski mirabelki i szczaw reklamował więc o czym ty mówisz czlowiecze a może zazdrościsz tym co dostali 500+ pewnie sąsiadom lepiej zaczęło się wieść a tobie gul sieka i to boli oj jak boli pozdrawiam
wtorek, 30.06.2020 00:49
Przydrożne panienki bardziej się cenią, polak da się kupić za obietnicę i 500
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 16:40
Pewnie myślisz o Tusku?Który za pieniądze opluwać Polskę u Niemców.
czwartek, 02.07.2020 20:29
I za medale że rozpierdzielil stocznie
poniedziałek, 29.06.2020 16:45
Myślę o chciwej ,małostkowej,leniwej ,pisowskiej gawiedzi
wtorek, 30.06.2020 05:49
Dodaj do tego wyborców PO, Rafalala obiecał, że nie ruszy 500 plus.
wtorek, 30.06.2020 14:08
Postradałeś instynkt samozachowawczy, działasz wbrew własnemu bezpieczeństwu i poza szeroko pojętym interesie społeczno - prawnym, homosovietikus pisus z ciebie wyszedł
wtorek, 30.06.2020 20:32
jestem w takim wieku że musze zapieprzać na wszystkich na rolników na krusie na patolstwo które lubi uprawiać sex bez zabezpieczenia oni dostają moje nasze pieniądze ceny rosną onisą na czysto a my do tyłu z pieniedzmi
środa, 01.07.2020 10:15
Z tego co wiem to w Anglii w Niemczech rodziny dostają pieniądze na dzieci i jest dobrze ....Duda wygra
jano środa, 01.07.2020 00:15
przrzyj sie dobrze w lustrze czy przypadkiem garb ci nie rosnie od tego
zapieprzania .A ze pracujesz to podatki bedziesz placil , bez laski .
środa, 01.07.2020 15:01
A ty plac zus a nie kruz .wymysl prelu ty jestes moim garbem
wtorek, 30.06.2020 20:47
Oni dlatego właśnie głosują na dudę
wtorek, 30.06.2020 20:49
cofamy się w tępie zastraszającym mętalnie zwłaszcza
wtorek, 30.06.2020 20:49
słyszałem żę w pierszej tuże wygrał pierwszy sekretarz
jano środa, 01.07.2020 00:06
ale blysnoles inteligencja - podziwiam !!!! A pozatym wroc do podstawowki i ucz sie poprawnie pisac
środa, 01.07.2020 14:57
A ty wroc do piekla albo sie powies z plakatem dudy to szybciej tam trafisz:))))
wtorek, 30.06.2020 20:15
zauważyłem że w wyborcach pisu jest mnóstwo agresji nawet staruszkowie są bardzo agresywni co widać na codzien i w telewizji
wtorek, 30.06.2020 20:30
Oni są w stanie złapać za siekiery.
wtorek, 30.06.2020 20:42
należy to ukrucić w zarodku na wyborach
wtorek, 30.06.2020 20:37
zasówam 25 lat codziennie rano do pracy, pani na krusie całe życie siedzi w domu nic nie robiąc bedzie emeryturka niesplamiła sie uczciwą pracą żyje 100 razy dostatniej robotnik przy tych zarobkach i przy tych cenach nigdy jej niedorówna gdzie logika
wtorek, 30.06.2020 21:03
Pan prezydent podczas przemowy wzoruje się chyba na Panu Musolinim bardzo zbliżona gestykulacja i mimika twarzy
wtorek, 30.06.2020 20:21
W Uciechowie na ul Wylotowej pozrywano z prywatnej posesji plakaty Trzaskowskiego chamstwo i wstyd dla mieszkanców ulicy wylotowej i dla sołtysa sołtys powinien na swój koszt zawiesić nowy straszna agresja ludzie wywieszający plakaty zagrorzeni czy ta agresja nie przypomina pewnej agresji z przed lat
wtorek, 30.06.2020 20:29
Ot, elektorat pis.
wtorek, 30.06.2020 20:28
Genialnym posunięciem Kaczora był program 500 plus.Teraz choćby się waliło , paliło , afera goniła aferę , choćby latali samolotami po bułki , wyrywali małolaty , wciągali koks w tvp info na oczach widzów , NIKOGO to nie obchodzi. NIKOGO.
wtorek, 30.06.2020 20:09
Wieś, emeryci i ludzie po podstawówce wybierają prezydenta w nowoczesnym kraju ? Oczywiście z całym szacunkiem dla w/w środowisk ale...
wtorek, 30.06.2020 18:28
Zastanówcie się nad tym : Polacy w Wlk. Brytanii w I turze wybrali Trzaskowskiego : 47,89%, potem Hołownia 18,63% a Dudę poparło 15,09%. 20 tys. głosów nie dotarło na czas. To ci, którzy wyjechali i wcale nie chcą wrócić do PiSu. Dlaczego ?
wtorek, 30.06.2020 18:34
Z dotychczasowych danych wynika, że Rafał Trzaskowski – we wszystkich zagranicznych obwodach wyborczych zdobył 47,61 proc., czyli 95 306 głosów. Z kolei urzędujący prezydent Andrzej Duda zdobył za granicą 23,66 proc., czyli 47 358 głosów.
Autor wtorek, 30.06.2020 07:25
Debata czwartek 19.25. Panie Andrzeju czekamy na ciebie, ważne sprawy są do omówienia. Bez suflerów, klakierów i tej menażerii, która za Panem jeździ!
Debata kandydatów na prezydenta wtorek, 30.06.2020 20:03
Andrzeeejjjj ! Gdzie się ukrywasz? Nie bój się rozmowy ! Chcemy zadać kilka pytań o przyszłości naszych dzieci ! Bądź mężczyzną, nie chowaj się za plecami innych jak prezes !
Autor wtorek, 30.06.2020 07:41
Aaandrzejjjj ! Nie uciekaj ! Nie bój się rozmowy o Polsce !!!!
autor wtorek, 30.06.2020 07:56
Mordy zdradzieckie i gorszy sort nie będzie nas przepytywał !
Piotruś Pan wtorek, 30.06.2020 11:24
Pan prezydent boi się trudnych pytań. Boi się twardej rozmowy o ważnych dla nas sprawach. Teraz rozumiem dlaczego naczelnik wypchnął go na prezydenta. On ma nie pytać tylko wykonować polecenia !
wtorek, 30.06.2020 18:18
Duda to pisowski oszust. Was nie jest mi szkoda. Szkoda mi Polski.
Daliście się Państwo oszukać, z ogromną szkodą dla naszego kraju. Szkoda, że nie chcecie tego oszustwa widzieć. Za 500+ ... warto stracić szansę na oderwanie się od PRLu i bycie nowoczesnym i bogatym państwem ? Naprawdę warto ? Żal i szkoda. Ech....
wtorek, 30.06.2020 18:14
Coś Duda zamilkł o katastrofie smoleńskiej. Przejadło się ? Co ? Już po śledztwie Maciarewicza ?
wtorek, 30.06.2020 16:26
Którą łąkę wybierze głupia owca ? Tam gdzie jest trawa. I koniec myślenia.
wtorek, 30.06.2020 16:28
Bo „te dajo” a „tamte nie dajo”.
A reszta ? .... a w d...ie.
wtorek, 30.06.2020 09:00
''aby uczynić z ludzi niewolników trzeba dać im pieniądze , których nie zarobili ''
Jerzy wtorek, 30.06.2020 12:53
A żeby zrobić z nich Dziadów to każdy wie trzeba im to zabrać a napełnić swoje koryta !!!
wyborca wtorek, 30.06.2020 07:27
Chyba się p.Dworczykowi bieguny przestawiły. To właśnie p. Duda podkreślał i podkreśla nadal to co Polaków dzieli. W każdej swej wypowiedzi dzieli Polaków na tych lepszych i gorszych, prawdziwych i nie prawdziwych Polaków , patriotów i nie patriotów. Co prawda nie cytuje klasycznych wypowiedzi swego guru z Żoliborza o mordach i hołocie ale wypowiada się w tej konwencji. Chyba p.Dworczyk pomylił tytuły i autorów wypowiedzi. Ale apologeci PIS-u tak mają.W zaparte, wbrew faktom.
Konfa wtorek, 30.06.2020 09:07
a gdzie komentarz kogoś z Konfederacji???
KOtański wtorek, 30.06.2020 07:30
Czas już aby osoby na stanowiska publiczne poddawane były badaniom na obecność środków odurzających.
wtorek, 30.06.2020 05:43
I ponownie doba.pl kasuje niewygodne dla opozycji komentarze, a zostawia te szydzące z wyborców Andrzeja Dudy. Chyba cenzorzy tego portaliku brali lekcje u Michnika? Już Trybuna Ludu była chyba bardziej obiektywna.
Tak się fałszuje wybory poniedziałek, 29.06.2020 18:39
w Bytomiu doszło do fałszowania kart wyborczych na nie korzyść kandydat opozycji Rafała Trzaskowskiego. Po zamknięciu lokalu wyborczego, podczas liczenia głosów jeden z członków komisji wyborczej zauważył jak jego kolega fałszuje karty wyborcze. Polegać to miało na tym, że na kartach gdzie postawiony był X przy nazwisku Trzaskowskiego, pan z komisji wyborczej dostawiał kolejny znak X obok nazwiska innego kandydat, najczęściej Stanisława Żółtka. Tak zakreślona karta do głosowania traktowana była jako nieważna.
autor poniedziałek, 29.06.2020 19:04
Dlaczego prezes nie wrzeszczy że wybory zostały sfałszowane?
wtorek, 30.06.2020 11:38
A kogo złapali w Bytomiu na fałszowaniu kart ,,katolicki PISek ",Nieprawdaż?
poniedziałek, 29.06.2020 11:50
Z tym szacunkiem prezydenta A. Dudy do wszystkich wyborców to się p. Dworczyk zagalopował. Podziały jak i brak szacunku do oponentów zafundowała nam pana partia , pańscy partyjni koledzy a pana partyjny pryncypał sam określił wasze towarzystwo mówiąc " my jesteśmy takie pany". Inwektywy rzucane publicznie przez pana kolegów partyjnych też do rzadkości nie należały a "super" obecny prezydent w swoich wystąpieniach wiele razy odmawiał ludziom innych opcji politycznych polskości i patriotyzmu. Co do krzyków, konfrontacyjnych wypowiedzi i podziałów radzę przejrzeć wystąpienia prezydenta te najświeższe i te wcześniejsze bo tutaj się pan Dworczyk ośmiesza licząc na zaburzenia pamięci Polaków.
poniedziałek, 29.06.2020 22:50
Skończyłeś już dożynać watahy, dyplomatołku?
wtorek, 30.06.2020 07:32
I znowu ta wszechogarniajaca obóz władzy i jej zwolenników fobia. A dożynanie to nie mój świat . Zapamiętaj, obrażanie innych jest domeną tych, którzy nie mają wiele do powiedzenia i wiedzy w temacie a agresja jednej strony z czasem wyzwala agresję drugiej strony.
poniedziałek, 29.06.2020 23:21
O ! Niezły pomysł !
wtorek, 30.06.2020 05:45
Tylko pamiętaj o konstytucji, przed egzekucją odczytaj im ich prawa, żeby było po europejsku.
wtorek, 30.06.2020 07:25
Po co te korowody , przecież ta cała UE to jakaś wyimaginowana wspolnota( wg. urzędującego prezydenta) a Ty chcesz po europejsku, a konstytucja to też jakiś wybryk komunistyczny( tak wynika z opinii wyrażanych przez obóz obecnej władzy ).
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 16:54
Dowartosciowales się?
poniedziałek, 29.06.2020 17:00
Prawda boli? Nie muszę się dowartościowywać ponieważ nie mam żadnych kompleksów, tak zwyczajnie nie znoszę faryzeuszy.
wtorek, 30.06.2020 02:32
"Głupota i pycha rosną na tym samym drzewie" (do autora wypowiedzi: Prawda boli? Nie muszę się dowartościowywać ponieważ nie mam żadnych kompleksów, tak zwyczajnie nie znoszę faryzeuszy).
wtorek, 30.06.2020 07:21
Powiedz to rządzącym, może będzie z tego pożytek dla kraju. Jeszcze uwaga, cytując czyjąś wypowiedź należy podać jej autora.
wujek Witek poniedziałek, 29.06.2020 22:00
Pisowcy, namierzcie Adriana, bo udaje że nic nie wie o debacie w czwartek ! Czwartek 19.25 !
Autor wtorek, 30.06.2020 07:13
Aaaaandrzejjjjjj !!!! Nie bój się ! Bądż mężczyzną! Mamy kilka ważnych pytań o przyszłość naszych dzieci !!!!
Góral poniedziałek, 29.06.2020 23:09
Endrjjjjuuu! Jesteś mężczyzną czy kukiełką? Stawaj do debaty jak prawdziwy facet!
wtorek, 30.06.2020 05:48
"kukiełka" to cię stara na obiad wołała
xyz poniedziałek, 29.06.2020 23:14
Bez suflerów. Twarzą w twarz o przyszłości dla naszych dzieci. Stawaj!
xyz poniedziałek, 29.06.2020 23:33
Debata kandydatów czwartek 19.25. Zapraszamy Pana prezydenta. Mamy nadzieję że nie będzie uciekał.
autorka poniedziałek, 29.06.2020 17:40
Jak się rozdaje pieniądze na prawo i lewo,to najabardziej cieszą się nieroby.Tylko jeszcze menelowe i nastąpi Kraina Szczęśliwosci !
wtorek, 30.06.2020 00:40
Duda musi zostać bo nie bede miał za co pić:(
poniedziałek, 29.06.2020 18:19
Dzisiaj Niemcy podnieśli dodatek na dziecko do 300 euro.
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 18:26
Oni mieli 845 miliardów euro nadwyżki za 2019 rok, my mamy 100 miliardów złotych deficytu, pod koniec rządów pis dobijemy do 300...
poniedziałek, 29.06.2020 22:52
Ty chyba na głowę upadłeś? Pokaż te 845 mld nadwyżki? Spokojnie mogliby wtedy spłacić swoje ogromne zadłuzenie, 10 krotnie większe niż Polska.
poniedziałek, 29.06.2020 23:18
Niemcy w 2019 r. mieli 13,5 mld nadwyżki budżetowej. Reszta jest prawdą.
wtorek, 30.06.2020 05:47
Widzisz różnicę między 845 a 13.5 mld? Pytam z ciekawości bo wiem, że nie. Teraz sobie dodaj do ich świetnych wyników dług publiczny i pochwal się czyj jest większy, nasz czy ich?
podatnik poniedziałek, 29.06.2020 23:08
A co się będzie działo,gdy nagle zabraknie pieniędzy na realizację obietnic,na emerytury,na dotowanie deficytowych kopalń,na spłatę finansowych zobowiązan ministra zdrowia wobec różnych szemranych biznesmenów,wobec Poczty Polskiej etc,etc.Utrzymanie Kancelarii Dudy kosztowało podatnika blisko 1mld,a rozbite limuzyny.......
wtorek, 30.06.2020 00:35
Dodrukuje się i dzisiejsze 500 będzie warte 100
poniedziałek, 29.06.2020 23:12
Ale o tym nikt nie myśli. Grunt, żeby pincet wpływało. Tylko że za chwilę wzrost cen i inflacja spowodują, że najpierw zabraknie im na spłatę kredytów a później już to pójdzie z górki. Ale jakoś mi dzisiaj nie jest ich szkoda.
wtorek, 30.06.2020 05:43
Mam dwóch kolegów w pracy, głosują na PO i biorą 500 plus bo żony nie pracują. Śmieszni są jak ty
poniedziałek, 29.06.2020 10:49
Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie dzierżoniowskim, czyli post komuna diorowska i pseudo lewica w powiecie mocno się trzyma.
poniedziałek, 29.06.2020 21:49
I oby jak najdłużej z korzyścią dla Dzierżoniowa.
poniedziałek, 29.06.2020 22:37
To jest sprzeczność dama w sobie, Kucharski najdłużej jako burmistrz a z korzyścią dla miasta. Niech go mieszkańcy zapomną jak najszybciej. Gdzie obwodnica?
poniedziałek, 29.06.2020 22:47
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Zapewniam, że zdanie jest w pełni logiczne i prawdziwe.
poniedziałek, 29.06.2020 15:00
dokładnie tak jest
poniedziałek, 29.06.2020 16:50
Panie Ministrze Dworczyk - proszę zobacz sesje z dn 26 czerwca 2020 Rady Miejskiej w Niemczy . Pana kolega z PiS Weglowski jak potrafi nie krzyczeć ale drzeć się a Pan mówi o kulturze wstyd Panie Ministrze. Pana Kolega z PiS Weglowski nie dostał poraz kolejny wotum zaufania i absolutorium .
poniedziałek, 29.06.2020 21:31
żałosna oPozycja w Niemczy nie POtrafi nawet POwiedziec za co nie udziela wotum nieufności burmistrzowi Wegłowskiemu, na POmoc wzywa byłego burmistrza Kossowskiego. Żalosne widowisko któremu przewodniczy niejaka blondi
Grażynka poniedziałek, 29.06.2020 22:09
" za co nie udziela wotum nieufności" to tak jakby powiedzieć " za co nie lubię podziwiać Adriana"....
poniedziałek, 29.06.2020 21:47
Trzeba poczekać - inflacja i wzrost cen zadziała. Niedługo nie będą mieli na spłatę kredytów. Po prostu przestaną spłacać I zaczną się domagać od pisu, żeby „coś dał”. A potem już pójdzie z górki.
Niestety tak musi się stać, żeby w końcu dotarło.
poniedziałek, 29.06.2020 21:00
Panie Domagała, a ja mam nadzieję że nadejdzie dzień kiedy odejdzie pan z polityki i wtedy też świat zrobi się piękniejszy
wujek Witek poniedziałek, 29.06.2020 15:02
Mam nadzieję że Andrzej jak mężczyzna stawi się do debaty twarzą w twarz i nie trzeba go będzie gonić po całej Polsce ! Ale sam, bez suflerów i posła bez trybu!
autorek poniedziałek, 29.06.2020 19:44
Andrzej nie uciekaj ! Stawaj do debaty jak facet!
Góral poniedziałek, 29.06.2020 21:22
Aaaanddddrzejjj nie uciekaj ! Czekamy w czwarteeeek !
poniedziałek, 29.06.2020 15:07
Suflerowanie jest modne, ale w PO. Było to widać i podczas kampanii Komorowskiego i Kidawy-Błońskiej. A co do debaty, to szybciej stchórzy Trzaskowski, bo prócz biadolenia i kłamania nie zrobił NIC dla Polski i Polaków. Duda podczas debaty rozniesie go w pył!
poniedziałek, 29.06.2020 15:09
Pan Andrzej to nie jest jakis Żółtek zeby musial sie stawiac do debat przed samymi wyborami.
Jest prezydentem od 5 lat jakbys nie zauwazyl a 5 lat to chyba wystarczajaco zeby moc go poobserwowac.
Jesli nie chcesz zeby Polske zalala fala ścieków a w transport publiczny obalugiwaly niemieckie firmy jak w stolicy to chyba wybor jest oczywisty.
Na co ci ta debata teraz?
Co sie chcesz dowiedziec na 2 tygodnie przed 2 tura?
Obudziles sie ze spiaczki niedawno czy co?
Trzeźwo-myśląca poniedziałek, 29.06.2020 17:14
Będzie unikał debaty jak ognia, bo nie potrafi merytorycznie dyskutować. Wykpi się od rozmowy twarzą w twarz, bez suflerów. Kiedy mówi, nie wiadomo czy do mnie czy na mnie krzyczy, bredząc o oczkach wodnych czy mniejszościach, które nie są ludźmi. Taka to marionetka...
kf poniedziałek, 29.06.2020 17:37
Chyba po ,,setce".
poniedziałek, 29.06.2020 17:46
Oj jaka Ty durna jesteś
Góral poniedziałek, 29.06.2020 13:59
Czy poseł donosiciel jedzie już z plecakiem pieniędzy do Pana Bosaka? Bo tylko to potrafią!
Bielawianka poniedziałek, 29.06.2020 21:20
Pojedzie Dworczyk ,tylko on ma zdolności do przekupywania.
VBR poniedziałek, 29.06.2020 14:41
Jest w drodze, ale znając Bosaka pocałuje klamkę , hahaha!
18-latek poniedziałek, 29.06.2020 15:13
Biedny ludu robotniczy,biednys bo glupis.Czy Andrew Dopha,czy szczfany Rafcio z kumplami,nic nie zmieni waszej szarej egzystencji.Bedziecie sie budzic jak zawsze na kacu i biegnac do roboty,popierdywac wczorajsza kielbasa ze grila,zapijana piwopodobnym napojem z Biedry.Jestescie glupi...,dlatego tez biedni!Nic i nikt tego nie zmieni. Jestescie wyrobnikami,macie odjeb...panszczyzne.Oddajcie Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie.Znacie TO?Ktos idiotami musi wladac.Wiec zamknijcie japagi i do ROBOTY!
poniedziałek, 29.06.2020 17:58
18-letni,a tak marudzi !
Wyrobnicy poniedziałek, 29.06.2020 15:29
W sumie to od 2015 roku nam sie mocno poprawilo i nie ma juz tragedii ale dziekujemy za troskę
poniedziałek, 29.06.2020 16:32
dokladnie Tragedia to byla wczesniej
poniedziałek, 29.06.2020 19:03
Ta „tragedia” jak mówisz, to silna gospodarka państwa, które teraz jest rozkradane i przejadane. Skutki tych populistycznych rządów to następne lata zacofania.
poniedziałek, 29.06.2020 19:47
No strasznie to byla silna gospodarka... Naprawde.
Jeszcze pare lat i sami bysmy chyba poprosili Niemcy o aneksje bo juz i tak by nam bylo wszystko jedno xD
poniedziałek, 29.06.2020 20:32
Zastanów się co mówisz. Przed 2015 zaczął się wzrost gospodarczy i nadal trwa. PiS po 2015 zaprzestał inwestycji i te pieniądze po prostu przejadamy - to jest cały ten sukces pisu, który jawi się pozostawaniem z tyłu w rozwoju cywilizacyjnym. Zero nakładów na oświatę, infrastukturę krajową, zero nakładów na wymiar sprawiedliwości. Zwróć uwagę, że w sądzie nic nie załatwisz przez internet - Ziobro zatrzymał w 2015 wszystkie prace zmierzające w tym kierunku. W Służbie zdrowia to samo, w oświacie ... widzieliście podczas pandemii bezradność w zdalnym nauczaniu. Jest tylko Librus (prywatna firma). W ciągu ostatnich 5 lat oddano do użytku kilka km autostrad, zatrzymano wszystkie inwestycje w gospodarkę wodną, itp, itd.
Nie chcecie tego wiedzieć, prawda ? Uważacie że jest to wam niepotrzebne, prawda ?
Przynajmniej nie piernicz głupot, że za pisu nagle gospodarka cudownie ruszyła bo to taka bzdura, że aż nie chce się wierzyć, że ktoś coś tak niemądrego może powiedzieć.
poniedziałek, 29.06.2020 19:26
Dlaczego na dobie nie ma nic o zrywaniu plakatów Prezydenta Dudy przez strażników miejskich w Wałbrzychu. Działali na polecenie Szełemeja z PO?
poniedziałek, 29.06.2020 19:27
https://dorzeczy.pl/kraj/145007/walbrzyc
h-straznicy-miejscy-zrywali-plakaty-prez
ydenta.html
Olejnik poniedziałek, 29.06.2020 15:02
POpaprancy Nie Wiecie Co Mówicie 58% Polaków Nie Chce Dudy 78% Nie Chce Trzaskowskiego Tego Już Nie Mówicie Dalej Kłamcie
poniedziałek, 29.06.2020 19:06
Jak już pozbędziecie się opozycji, wypędzicie wszystkich... to kto będzie utrzymywał te wasze dzieci ?
poniedziałek, 29.06.2020 18:32
Czy mógłby mi ktoś napisać czy basen odkryty na OSIRZE jest już otwarty?
DZIĘKUJĘ
Autor poniedziałek, 29.06.2020 18:36
W Bielawie odkryty basen tak
poniedziałek, 29.06.2020 19:06
Dach zerwało?
poniedziałek, 29.06.2020 18:45
Chodzi mi o basen odkryty w Dzierżoniowie czy jest już otwarty?
Pis i tylko Pis poniedziałek, 29.06.2020 11:40
Mniejszości to nie ludzie , tak mówi prezydent i ja się z nim zgadzam!
poniedziałek, 29.06.2020 13:09
Mysle, ze problemem jest to,ze nie rozumiesz po polsku a nasz prezydent porozumiewa sie w tym jezyku.
Gdyby mowil po niemiecku lub roayjsku to pewnie dokladniej zrozumialbys o co mu chodzilo.
No co zrobisz nic nie zrobisz
Autor poniedziałek, 29.06.2020 12:50
Andżej! Andżej!
poniedziałek, 29.06.2020 12:06
Widzisz... Dlatego przegrywacie wszystko po kolei bo jedyne co potraficie to zaklinanie rzeczywistosci.
No ludziom sie to nie podoba a wyborów nie jestescie w stanie zakląć.
Skonczycie jak skonczycie... Na wlasne zyczenie
Wsiok z tuszyna poniedziałek, 29.06.2020 17:17
Duda prezydentem po wieczne czasy, jak Putin !
Tomasz poniedziałek, 29.06.2020 11:46
Czarnek mówi prawdę, nie ma tu dla nich miejsca!
poniedziałek, 29.06.2020 12:00
Pełna tolerancja godna katolika, chrześcijanina, nie ma co! Może następnym krokiem w tej nacjonalistyczno-szowinistycznej nagonce PiS i jej zwolenników będzie eksterminacja mniejszości? Historia nie tak odległa zna skutki takich postaw, tylko przypomnę że Polska i Polacy wyszli z tego mocno doświadczeni i poturbowani.
poniedziałek, 29.06.2020 10:57
Nie popieram polityki socjalnej PiSu ani bezczelnej manipulacji mediami, ale przemówienie Trzaskowskiego z ryczącym Budką za plecami mocno zachwiało moją wiarą że coś może być inaczej w tym kraju. Wielka szkoda, druga tura to już chyba tylko formalność....
poniedziałek, 29.06.2020 12:37
W którym kraju?
poniedziałek, 29.06.2020 14:22
No właśnie w którym ? Bo ton wypowiedzi pana Trzaskowskiego wyraźnie podzielił naród na tych i tamtych, czyli zrobił to czemu nie tak dawno stanowczo się sprzeciwiał zarzucając taką politykę PiSowi. jedni drugich warci.
poniedziałek, 29.06.2020 16:21
Niestety głosować trzeba za demokracją. jeśli obecny rząd będzie miał większość to przepchnie wszystko co mu będzie na rękę bez pytania społeczeństwa o zdanie. A to już jest wbrew konstytucji.
poniedziałek, 29.06.2020 16:58
Wbrew konstytucji jak wiekszosc parlamentarna wybrana w wyborach uchwala ustawy a prezydent wybrany w kolejnych wyborach je podpisuje?
To chyba tylko w faktach tvn jest wbrew konstytucji xD
poniedziałek, 29.06.2020 17:15
Prezydent który nie ma prawa głosu, bo inaczej nie zyskałby poparcia tej większości i wyborów by nie wygrał. Nie ważne kto "rządzi", ważne kto korbką kręci.
poniedziałek, 29.06.2020 14:27
Popieram w całości
poniedziałek, 29.06.2020 15:15
I mamy powtórkę z rozrywki. Ujadanie zwolenników opozycji niesie się w eterze masowo. Zamiast naciskać na swoich kandydatów, żeby się zajęli programem a nie szczuciem, to tylko marudzą i wyzywają ludzi o innych od swoich poglądach politycznych. Tak zachowują się zwykłe buraki.
poniedziałek, 29.06.2020 16:20
Masz rację,Pis wygra, to wstępuje do seminarium!
poniedziałek, 29.06.2020 16:23
Zwolennicy opozycji to dzicz i zgadzam się buraki .No nie wszyscy ale tak z 80%
wspierający ułomnych poniedziałek, 29.06.2020 16:39
Merytoryczna i pełna kultury wypowiedź twojego poziomu- no niech zgadnę.... głosowałeś na Dudę?
poniedziałek, 29.06.2020 15:27
no i nic sie nie zmieni dalej tylko na gorsze powodzenia bedziecie teraz chodzic w maseczkach do konca zycia
teraz sie zacznie dopiero
poniedziałek, 29.06.2020 15:32
Ale co jest zlego w maseczkach?
Jesli mogą pomóc to czemu mam ich nie nosic?
Czy to chodzi zawsze o robienie na przekór?
Nie zapne pasów w aucie,nie zaloze kasku na motorze... Nie uzyje antyperspirantu i bede smierdzial bo uzywanie go ogranicza moja wolnosc?
Typowe brednie
poniedziałek, 29.06.2020 16:08
inteligencją to Ty nie grzeszysz:)
poniedziałek, 29.06.2020 14:03
Co wy widzicie w PO! Tusk trzaskowski balcerowicz schetyna rabiej grodzki. ITD
poniedziałek, 29.06.2020 14:45
Ale mozna bylo krasc,zatrudniac ludzi na czarno nawet i najwazniejsze ze mozna bylo sie dowartosciowywac bo biedota zyla na skraju ubostwa... A teraz to co ja mam zrobic?
poniedziałek, 29.06.2020 15:01
Głosujcie na PO niech dokończą rozkradanie i wyprzedawanie Polski tylko później nie beczeć że jest źle.
Podpis poniedziałek, 29.06.2020 14:45
Peło, to już jest wasz koniec.
Ania poniedziałek, 29.06.2020 14:58
Dlaczego pierwszej damy i córki nie ma z Andrzejem? Bo się go wstydzą!!!
poniedziałek, 29.06.2020 10:43
Jak Pan Duda taki patriota to dlaczego jego corka wyjechala do Anglii.
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:17
Tam pracuje i tam głosowała.
poniedziałek, 29.06.2020 14:59
Bo Unia daje nam taką możliwość,kiedyś uciekaliśmy ..a teraz wyjeżdżamy do szkół i do pracy-to jest demokracja
poniedziałek, 29.06.2020 10:51
A co ma piernik do wiatraka. 80% królów polskich nie miała polskiej krwi ani pochodzenia i korzeni polskich.
poniedziałek, 29.06.2020 14:42
Nieroby z PO tylko dla siebie,nic dla ludzi! Kiciarze
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 14:31
Tylko Andrzej Duda, bezczelnie podszywac się pod program innych to tylko po potrafi .obiecanki to były .. i się okazało co zrobione zostało za osiem lat
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 12:28
GUS, woj. podkarpackie:,Wydatki na regulację rzek:
2015: 6,9 mln zł
2016: 3,4 mln zł
2017: 0,7 mln zł
2018: 0,8 mln zł

Spadek o ok 90%. To jest siła durnowatej pisiej propagandy versus twarde dane!
autor poniedziałek, 29.06.2020 13:37
Oni oglądają tylko jedna telewizję i stąd ich decyzję
Myślą że dostaną coś za darmo.
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:51
anty z zasady.-Co ma podkarpackie wspólnego z wyborami w naszym powiecie?!
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 14:02
Ano to, że pis wciska ludziom kit jakie to wielkie inwestycje planuje, a praktycznie zeruje budżet na niewielkie inwestycje które chronią ich życiowy dobytek. Proste!
poniedziałek, 29.06.2020 13:53
Pa
zadowolona poniedziałek, 29.06.2020 13:43
do smutno @ A Ty jaki???
Gość poniedziałek, 29.06.2020 12:49
Pan Kucharski z bezpartyjnego zrobil sie partyjny!!! Dobrze wiedziec na kogo nie głosować i dlaczego pewnych prac nie wykonuje.
poniedziałek, 29.06.2020 13:00
Te "bezpartyjnosc" to najlepiej widac jak do Dzierzoniowa przyjezdza reprezentacja Platformy.
WJ poniedziałek, 29.06.2020 11:09
Wyborca PiSu to taki dziwny typ człowieka, który wierzy w opowieści typu: jak to PO i PSL kradło, a gdy PiS - nawet specjalnie tego nie ukrywając, robi potężne przekręty ( np. sprawa wież Kaczyńskiego, zakup maseczek i respiratorów, wyprzedaż za grosze tuż przed ogłoszeniem epidemii maseczek z rezerw państwowych, które później szpitalom sprzedano za 10. krotnie wyższą cenę, worki na wybory po 100zł. sztuka, kradzież odzieży z PCK...itd) zupełnie im to nie przeszkadza. Okropnie marnym jesteśmy narodem .Nie przeszkadza nam złodziejstwo, byle z tego złodziejskiego łupu coś skapnęło również dla nas. I trzeba w PISowi przyznać, że wykorzystuje do bólu tą naszą narodową cechę.
poniedziałek, 29.06.2020 19:09
Możesz WuJu powiedzieć jaki to POtężny przekręt był z wieżami Kaczyńskiego?
poniedziałek, 29.06.2020 12:13
Niezle kombinujesz.
Ale my juz sie na to nie nabierzemy bo nasza pamiec siega troche dalej niz 2015 rok, pamietamy jak bylo i nigdy nie chcielibysmy do tego wracac.
Kradziez odziezy PCK... To sie usmialem.
To jest wlasnie to dlaczego trzeba zaglosowac na PO bo PiS kradnie odziez PCK... a ja mysllaem ze pije wode po pierogach
Obserwator poniedziałek, 29.06.2020 11:34
Dokładnie tak.
Autor poniedziałek, 29.06.2020 11:42
Like!
poniedziałek, 29.06.2020 12:35
To aż tyle nierobów w Polsce mamy
poniedziałek, 29.06.2020 12:17
Co wybory to zaklinanie rzeczywistosci i te gadki ze to jeszcze nie teraz ale powrot PO jest tuż tuż i tylko cierpliwosci trzeba.
Ludzie ocknijcie sie.
To sie nie wroci bo doszliscie do momentu w ktorym mysleliscie ze juz nikt nic wam nie zrobi wiec mozna wszystko.
No zemscilo sie.. Sorry... Pycha kroczy przed upadkiem.
Nie macie ani ludzi ani pomysłów ani absolutnie nic.
Lecicie na oparach od 2015 roku
autorka poniedziałek, 29.06.2020 11:24
Skończy się kasa,czar miłóści do PiS-u pryśnie!Już za kilka miesiecy!!!!Czekam z utęsknieniem na te tłumaczenia,że niby to opozycja nie pozwala drukować banknotów!
poniedziałek, 29.06.2020 12:10
Juz sie konczy od 2015 roku i cos nie moze skonczyc.
To chyba Tusk tyle oszczednosci zostawil bo skad to wszystko xD
Sprawiedliwość ponad wszystko poniedziałek, 29.06.2020 12:08
Oj i ja czekam z utęsknieniem na sprawiedliwość.Wtedy prezydent im nie pomoże, już przeciwko nim samym ściągnął amerykańskie wojska do trzymania ich za mordy. Ciemny lud, aż żal....
poniedziałek, 29.06.2020 12:11
to już mężczyzn w Polsce nie ma do obrony kraju?
poniedziałek, 29.06.2020 11:04
Porażka Kucharskiego na całego! Duda wygrał w Dzierżoniowie a to świadczy jak bardzo stracił obecny burmistrz na wiarygodności. Zła polityka kadrowa, otoczenie się bufonami, których społeczeństwo nie toleruje potwierdziły, że albo się pan burmistrz obudzi albo pożegna z urzędem za 3 lata
poniedziałek, 29.06.2020 11:59
Niestety to smutna prawda
Mareczek poniedziałek, 29.06.2020 11:40
Czekamy na opinię POlisengi.
wyborca poniedziałek, 29.06.2020 11:37
Ostatnie dni Dudy jako prezydenta.
poniedziałek, 29.06.2020 11:15
żyłka wam pęknie po wyborach PO-wcy ha ha
poniedziałek, 29.06.2020 11:18
Żeby tobie pisiewiczu po drugiej turze nie pękła.
ojtam poniedziałek, 29.06.2020 10:22
Co Ci ludzie widza w tym PIS-IE ?
Potomek Polaków z Galicji Wschod poniedziałek, 29.06.2020 14:32
A co ludzie widzą w POpaprańcach, tych samych jeszcze co rządzili przed 2015 rokiem? Złodzieje, mafia VATowska, wraz z ubeckimi sędziami + układy z Rosją, a raczej zastraszeni Putinem i Kremlowską mafią! Bywaj zdrów, ale nie dopuścimy jako naród Polski i mieszkańcy Dzierżoniowa aby znów mafie opanowywały nasz kraj, zdobyty krwią i blizną!
Czym ta ziemia? Mą Ojczyzną. Czym zdobyta? Krwią i blizną. Czy ją kochasz? Kocham szczerze. A nie podoba się, możesz się przemieścić i przeprowadzać do innego miejsca w szerokiej strefie Strefy Schengen bez paszportu póki co jeszcze nawet do Anglii zdążysz!
poniedziałek, 29.06.2020 15:02
Swym podpisikiem chcesz cos udowodnic?NIC na sile......
poniedziałek, 29.06.2020 15:49
Galicyjska bieda
poniedziałek, 29.06.2020 12:09
Co widzą?
Poprostu interesuje ich los Polski i nie zaczeli sie interesowac polityką w tamtym roku,tylko robią to od lat.
Jak ciebie nigdy nie zastanawialo dlaczego w Polsce bylo takie dziadostwo mimo tego ze normalnie pracowalismy jak kazdy inny narod to nie dziw sie ze nie rozumiesz co sie dzieje teraz.
Moze poprostu nie chcemy byc niemiecką kolonią
poniedziałek, 29.06.2020 12:14
To lepiej amerykańską?
poniedziałek, 29.06.2020 12:17
kiedyś polowali na murzynow
poniedziałek, 29.06.2020 12:00
Głodne rybki połknęły haczyk i o to chodziło:))
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:20
ojtam.-A co widzą w Tobie?
poniedziałek, 29.06.2020 10:35
"Zorientowanie na klienta" jak to mówią marketingowcy, a przekładając na język wyborczy "zorientowanie na wyborcę", to czego nie miała PO i inne partię.
KG poniedziałek, 29.06.2020 10:32
I znowu polacy dali popis. Barany.
poniedziałek, 29.06.2020 15:33
Krzysiowi sie nie udalo znowu?
No popatrz... A przeciez wszyscy koledzy glosowali.
Sfalszowane wybory na bank
poniedziałek, 29.06.2020 10:58
Jak chcesz zobaczyć barana, to spojrzyj w lustro.
poniedziałek, 29.06.2020 11:17
Możesz się obrażać ale niestety Polacy to barany i przykre to że mohery wybierają młodym ludziom Prezydenta .
KG poniedziałek, 29.06.2020 11:28
Pisałem w znaczeniu dali POPis, znowu od 30 lat...
poniedziałek, 29.06.2020 14:55
nie udawaj wszyscy głosowali na Dudę,wyniki o czymś świadczą-brawo
poniedziałek, 29.06.2020 15:29
ale polakom nie wytlumaczysz zacofanie tyle
Smutno poniedziałek, 29.06.2020 10:19
Dworczyk to taki przy*upas, że aż boli.
wyborca poniedziałek, 29.06.2020 10:29
Kiedy Dworczyk powie ,że mamy już blisko 200 mld deficytu?Przecież budżet państwa się sypie.Poparcie dla Dudy jest wprost proporcjonalne do wieku i wyksztalcenia.Im wyborca starszy,im mniej wykształcony tym wieksze zuroczenie Dudą i PiSem.Jak będą pisowcy tłumaczyć,gdy kasa się skończy?Winą Tuska i obstrukcją Senatu.A może winna będzie ideologia LGBT i seksualizacja dzieci?
poniedziałek, 29.06.2020 12:44
wyborco.-Marudzisz!
poniedziałek, 29.06.2020 10:36
Ale to jak to? - przecież to od dawna wiadomo... youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
poniedziałek, 29.06.2020 10:31
twitter.com/i/status/1277498245875470338