komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 22 czerwca 2021

Pauliny, Tomasza

Duda i Trzaskowski powalczą w drugiej turze wyborów prezydenckich

niedziela, 28.6.2020 21:00 , komentarze: 132 , odsłony: 22584
kategorie artykułu:

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. W drugiej turze wyborów zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według sondażu IPSOS dla TVN, TVP i Polsat na Andrzeja Dudę zagłosowało 41,8%, a Rafał Trzaskowski uzyskał 30,4%. Trzecie miejsce zdobył Szymon Hołownia 13,3%. Na dalszych miejscach są: Krzysztof Bosak 7,4%, Robert Biedroń 2,9%, Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6%, Marek Jakubiak 0,5%, Paweł Tanajno 0,3%, Waldemar Witkowski 0,3%, Stanisław Żółtek 0,3%, Mirosław Piotrowski 0,2%. Frekwencja wynieść ma 62,9%.

- Po pięciu latach dużo więcej osób głosuje na mnie już w pierwszej turze wyborów. Dziękuję za to z całego serca, dziękuję za to zaufanie. Wygrywam tą pierwszą turę dzięki państwa głosom, rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany. Ta przewaga jest potężna  i  w procentach oraz liczbach - powiedział Andrzej Duda.

- Z takimi wynikami można iść bić się o Polskę (...). Ten wynik pokazuje, że ponad 58% naszego społeczeństwa chce zmiany. I chce do tych wszystkich obywateli jasno powiedzieć, będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany - stwierdził Rafał Trzaskowski.

- Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. Myślę, że nikt kiedy zaczynaliśmy tą drogę sześć miesięcy temu nie pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe. Przy tej frekwencji przekonaliśmy 2 500 000 ludzi - mówił Szymon Hołownia.

- Wydaje się że jesteśmy w historycznej chwili. Te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę jaka zaczęła się na polskiej scenie politycznej, Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce - tak podsumował pierwszą turę wyborów prezydenckich Krzysztof Bosak.

- Lewica nigdy nie miała łatwo, ale zawsze zwyciężamy wtedy, kiedy jesteśmy zjednoczeni. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy uwierzyli w to, że inna polityka jest możliwa, że te wartości, o które walczyły nasze przeszłe pokolenie, bo przecież lewica ma przepiękną historię, przepiękną tożsamość, ale wartości także, te, o które walczy obecne pokolenie i będą walczyły przyszłe pokolenia. Warto się o nie bić i będziemy zawsze to robili - oznajmił Biedroń.

- Ten finał nie daje mi satysfakcji - oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz dodając że: Nie wierzę, że z bratobójczej wojny wyjdzie na końcu coś dobrego, ale taka jest decyzja, a ja szanuję decyzję moich rodaków.

Zapraszamy do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

 

Wasze komentarze

Buhahaha. Tyle rozdanych miliardów i tylko 42%??? Teraz tylko menelowe+ musi obiecać, nic innego już nie wymyśli, brawo Polacy, chcemy mężczyzny z nie popychadła prezesa na tym ważnym urzędzie !
niedziela, 28.06.2020 21:10 autor: Grażynka

A kto niby rozdawał?
środa, 08.07.2020 12:28 autor: Anka

do pisowców jak powiedział nasz marszałek Piłsudski ;wam kury szczać prowadzać a nie polityke robić
poniedziałek, 06.07.2020 11:32 autor:

świat bez pisu świad bez pandemi
sobota, 04.07.2020 14:15 autor:

TRZASKOWSKI PREZYDENTEM
wtorek, 30.06.2020 21:40 autor:

Pomyślcie trochę. Jeżeli PIS rocznie "rozdaje" miliardy na te wszystkie 300+, 500+, 13 emerytury, to na co wydawane były pieniądze za rządów PO?
wtorek, 30.06.2020 12:12 autor: Ciekawy

Zagłosuję na Trzaskowskiego. Dlaczego ? Bo Duda MUSI odejść. Bo PiS MUSI odejść. Bo chcę żyć w normalnym kraju.
niedziela, 28.06.2020 23:27 autor:

Puste glowy = Duda
Inteligentne glowy = Trzaskowski
poniedziałek, 29.06.2020 23:06 autor: Taka prawda

Żyję w kraju, gdzie prawie 42% obywateli popiera homofoba, złodzieja i kłamcę. Popiera marionetkę w łapach psychopaty z Żoliborza. Popiera tego, co daje dwa miliardy złotych naszych pieniędzy na szczujnię. Nie myślałam, że dożyję takich czasów..
niedziela, 28.06.2020 23:28 autor: Ewa

Weź kredyt, zmień pracę, wyjedź.
poniedziałek, 29.06.2020 13:16 autor: Bul Brąnek

Ja niestety też tu żyję.
niedziela, 28.06.2020 23:38 autor: Kar

Wybieram mniejsze zło...glosuje na dude.
poniedziałek, 29.06.2020 20:03 autor: ddz

Jak wygram wybory to kupię każdemu Passata b5 kombi 1.9 tdi
niedziela, 28.06.2020 21:21 autor: typowy januszz

mam 2.0 benz w sedan -bezawaryjny - polecam
niedziela, 28.06.2020 22:13 autor:

1.9 lepsze 2.0 sie pierd.....
poniedziałek, 29.06.2020 16:59 autor:

Adrian, pakuj długopisy i wyprowadzka. Chcemy mężczyzny, a nie popychadła tego posła bez trybu!
poniedziałek, 29.06.2020 00:03 autor: Grażynka

Brawo
poniedziałek, 29.06.2020 00:25 autor:

... marionetki
poniedziałek, 29.06.2020 00:35 autor:

Ludzmi słabo wykształconymi, którzy nie czytają, którymi rządzi ksiądz można manipulować. Wystarczy postraszyć uchodźcami, LGBT czy innym wyimaginowanym wrogiem, wzbudzać agresję i wychodzi mentalność chłopów pańszczyźnianych. Tak wygląda wykreowany przez tvpis elektorat Dudy. Ps. Zapomniałem dodać, że w sumie to wystarczy rzucić garść miedziaków na ziemię i stajesz się dla nich bogiem.
poniedziałek, 29.06.2020 07:35 autor: Racjonalista

"bo dają" jak to ludzie mowią
.... Śmieszni Polaczki jesteście. Ale nie zastanowicie się że aby dawać trzeba komuś zabrać. Chciwość na pieniądze i pazerność wygrywa.
niedziela, 28.06.2020 21:24 autor: ....

Polska wygrywa!Prorosyjskosc przegrywa!
poniedziałek, 29.06.2020 09:48 autor:

Mniejszości won z Polski! Tu jest Polska !
poniedziałek, 29.06.2020 09:55 autor: Pis i tylko Pis

Leactwo i cioty juz szczekaja!!!
poniedziałek, 29.06.2020 07:31 autor:

Brawo Andrzej tak trzymać!!
poniedziałek, 29.06.2020 08:41 autor: Lola

Odbiliśmy Dolny Śląsk !
poniedziałek, 29.06.2020 00:12 autor:

Autor szykuj Sie na szparagi
poniedziałek, 29.06.2020 08:09 autor: kaban

DOSC JADU WROC DO POCZATKU ARTYKULU WSZYSTKO JEST JASNE
poniedziałek, 29.06.2020 08:02 autor: kaban

Musicie wybrać : albo pisowski syf albo szansa na normalność. Proste.
niedziela, 28.06.2020 23:16 autor:

Duda musi odejść
niedziela, 28.06.2020 23:38 autor:

Zadecyduje młodzież. Jaką Polskę będą chcieli - pisowską czy europejską. Czy będą chcieli wstydzić się przyznawać, że pochodzą z „tej” Polski.
poniedziałek, 29.06.2020 00:21 autor:

GUS, woj. podkarpackie: Wydatki na regulację rzek:
2015: 6,9 mln zł
2016: 3,4 mln zł
2017: 0,7 mln zł
2018: 0,8 mln zł

Spadek o ok 90%
poniedziałek, 29.06.2020 00:06 autor: wujek Witek

Druga runda będzie zacięta i wyrównana, tak więc mobilizujcie się ci, którym nie chciało się dzisiaj ruszyć 4 liter :)
niedziela, 28.06.2020 23:54 autor:

Kto jeszcze głosuje na PiS ? Na naszych oczach rozkradają Polskę, kłamią w żywe oczy, obrażają ludzi... co jest ? Nie macie odrobiny honoru ? Że to was nie dotyczy bo tytłają w błocie innych ?
niedziela, 28.06.2020 23:52 autor:

Poczytajcie tego pisowskiego hejtera - chcecie się z nim zrównać ? Razem z nim popierać pis - tą bandę ? Taka jest ambicja Polaków ?
niedziela, 28.06.2020 23:21 autor:

Polacy nie mają ambicji.
niedziela, 28.06.2020 23:39 autor:

są głupi i na dodatek bez honoru
niedziela, 28.06.2020 23:44 autor:

Pośmiewisko duda ? Nigdy !!!
niedziela, 28.06.2020 23:18 autor:

niemal 42% nierobów dudy mniej martwi jak ponad 7% faszystów od pryszczatego
niedziela, 28.06.2020 22:17 autor:

Dobo ! Jak to możliwe że nie reagujesz ? Jeden pisowski hejter zarzuca ten portal swoimi wypocinami - obraża ludzi, środowiska, prezentuje jakieś zbydlęcenie obyczajów a Doba nic ? Staliście się jakąś kloaką.
niedziela, 28.06.2020 22:44 autor:

Przestępczość jak się tępi to nie jest się za PiS tylko antyPis .
niedziela, 28.06.2020 22:40 autor:

Brawo, Trzaskowski wygra w II turze, głosy Holowni i Bosaka pójdą na niego.
Wkońcu żegnaj 500+ i inne G
Może coś wkoncu dla pracujących Panie Trzaskowski, obniżyć podatki .
500+ dla pracujących na pełny etat ,na wakacje żeby mieli.
Dla tych co chcą pracować, ale z przyczyn zdrowotnych nie mogą, aczkolwiek wcześniej pracowali tez im się należy.
Reszta nierobów wont !!!
Do roboty !!!
niedziela, 28.06.2020 22:03 autor: Generał.G

Tygrysku - dzięki za zbieranie POdpisów na mnie - Rafał
niedziela, 28.06.2020 22:24 autor:

II tura to 50,50/49,50 oby dla Trzaskowskiego. To będzie sprawdzian dla Polaków. Czy można ich kupić za ich własne pieniądze czy nie? Wolą Ciemnogród czy nowoczesny kraj? Rydzyk czy tolerancja? Szumowski czy Owsiak? Itd itp. Próchnica prezesa czy zdrowie?
niedziela, 28.06.2020 21:14 autor: Racjonalista

Gratuluje panie Trzaskowski. Drugą turę masz już w kieszeni.
niedziela, 28.06.2020 21:36 autor: rowerzysta

Rowerzysta - to jakaś aluzja?
niedziela, 28.06.2020 22:20 autor:

cytując klasyka "Trzeba was ****ć *****ć i na was zarabiać"
niedziela, 28.06.2020 22:17 autor:

Tylko Duda,bo Trzaskowski obiecał ,że jak będzie prezydentem ,to gorącym żelazem wypali to co zrobiło PiS.
niedziela, 28.06.2020 21:48 autor:

Andrzej Brawo!! reszta na Madagaskar hehe
niedziela, 28.06.2020 21:46 autor: Anda

PO Sprzeda po Tusku do końca Polska oni tylko tym żyją. Duda patriota walczy o Polskę i wspiera polskie rodziny, a takie łby które mają 30lat i nie chcą mieć dzieci tylko chodzą z pieskami to wysłał bym do psychiatry. Najważniejsze w naszej Polsce to dzieci które zarobią na naszą starość dlatego na dzieci trzeba ułożyć.
niedziela, 28.06.2020 21:45 autor: ...

ANDRZEJ NIE KŁAM