komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 25 czerwca 2021

Lucji, Wilhelma

30 lat bielawskiego samorządu

środa, 27.5.2020 10:00 , komentarze: 35 , odsłony: 8762
kategorie artykułu:

27 maja 2020 roku przypada jubileusz 30-lecia odrodzenia się samorządu terytorialnego w Polsce. 8 marca 1990 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o zmianie Konstytucji oraz ustawę o samorządzie terytorialnym. Tym samym zniesione zostały rady narodowe, a w ich miejsce powołano do życia rady gmin. Natomiast 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze wybory do samorządów terytorialnych, w tym do bielawskiego samorządu. Bielawianie, przez demokratycznie wybieranych radnych, uzyskali możliwość decydowania o najbardziej istotnych sprawach swojego miasta.

W ciągu minionych 30 lat funkcjonowania samorządu, Bielawa systematycznie zmieniała swoje oblicze. Niemniej do zrobienia pozostało jeszcze naprawdę dużo. Obecny samorząd koncentruje się przede wszystkim na rozwoju gospodarczym i inwestycyjnym miasta, nie zapominając przy tym o infrastrukturze technicznej (drogi, parkingi, ronda) oraz społecznej (żłobki, przedszkola, place zabaw, miejsca rekreacji i wypoczynku). Ważnym elementem dla władz Bielawy jest również wspieranie osób starszych i niepełnosprawnych, lokalnych przedsiębiorców, a także ekologia oraz kultura.

Z tej okazji, w ostatnim wydaniu Wiadomości Bielawskich (nr 524), dostępnych m.in w wymiarze elektronicznym (poniżej),  przedstawiliśmy Państwu zestawienie najważniejszych wydarzeń z tego okresu.

UM Bielawa

 

Wasze komentarze

Burmistrz Bielawy domek szykuje:) Drogę sobie zrobił jak były szef a teraz ogród upiększa przy okazji upiększania jeziora i dps ;)
piątek, 29.05.2020 22:23 autor:

Dlaczego nikt tego nie ujawnia? gdzie jest opozycja?
niedziela, 31.05.2020 21:53 autor:

Gdzie buduje ten domek?
poniedziałek, 01.06.2020 08:33 autor:

I pomyśleć że większość tego czasu rządził nami dzwiniel i teraz znowu rządzi zza pleców Andrzeja... w dodatku wciąga pomału rodzinkę, bo w pracy dzieciom się nie wiedzie
środa, 27.05.2020 14:58 autor:


na trzeźwo zwalniali z Nowej Rudy
sobota, 30.05.2020 05:53 autor: lecim w dół

Za to jakie butne...
czwartek, 28.05.2020 21:58 autor:

Jak Dwiniel był burmistrzem a hordyj vice to prezes Dubas wyprowadził 300 tysiecy z MZBM ze wspólnot mieszkaniowych. Czy w tej kadencji będa robic to samo
czwartek, 28.05.2020 19:33 autor:

Trzeba też wspomnieć o produkcji honorowego obywatela Bielawy który sam siebie wylansował fingując uratowanie kobiety z sadzawki. Jaka żenada
czwartek, 28.05.2020 18:38 autor: tacy rządzą

30 lat.WSTYD! NO TO FAKTYCZNIE DRASTYCZNE RUCHY BYLY!ROZWOJ MIASTECZKA NA SKALE BANGLADESZU!samorzadom dziekujemy juz.
czwartek, 28.05.2020 15:33 autor: godne podziwu

Kto wybrał Dźwiniela i Hordyja? Jak tacy dobrzy to po co było referendum w 2012 i przegrane wybory w 2014? Ot bielawiaki, nic was nie nauczyły tamte lata?
czwartek, 28.05.2020 17:25 autor:

Woda i śmieci złota warte , powietrze jeszcze za darmo - to wartości samorządu Bielawy.
czwartek, 28.05.2020 15:06 autor:

WIELKI WSTYD DLA WSZYSTKICH WŁODARZY MIASTA BIELAWY ZA TO, ZE NIKOMU NIE UDAŁO SIĘ WYREMONTOWAĆ NAJWAŻNIEJSZEJ ULICY W MIEŚCIE - WOLNOŚCI. DROGA WOJEWÓDZKA - WSPÓLNIE Z SAMORZĄDEM WROCŁAWIA PRZEZ 25 LAT NIKT NIE PORUSZYŁ TAK RUCHLIWEGO ODCINKA W BIELAWIE !
PATRZĄC NA DZIERŻONIOWSKIE DROGI - BIELAWA WYGLĄDA JAK MIASTO SPRZED 20 LAT!
środa, 27.05.2020 12:57 autor:

Droga powiatowa jak już tak krzyczysz
czwartek, 28.05.2020 12:14 autor: Xd

I tu sie z Tobą zgodze w 100 %
środa, 27.05.2020 17:56 autor:

Starali się tyle lat ... i nie dali rady. To Bielawa !
środa, 27.05.2020 14:38 autor:

Szkoda i przykro, że w II kadencji nie wpisano Budowa Pływalni. Jej otwarcie odbyło na początku III kadencji a z powyższych materiałów wynika, że to nie burmistrz Rak tylko burmistrz Dźwiniel ją wybudował.
środa, 27.05.2020 11:01 autor: Radny II kadencji

Tylko nie udławcie się. Samorząd był o wiele wcześniej lecz solidaruchy widzą tylko swoje osiągnięcia.
środa, 27.05.2020 12:00 autor:

Połowa darmo-zjazdów nie potrzebna, podobnie jak połowa w urzędzie miasta ! Pierdzą w stołki i nic nie robią !
środa, 27.05.2020 10:37 autor: Ojtam