komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Straż Miejska Dzierżoniowa rozdaje seniorom maseczki

piątek, 10.4.2020 13:00 , komentarze: 35 , odsłony: 6139
kategorie artykułu:

Kilkaset maseczek ochronnych trafi w ręce najstarszych mieszkańców Dzierżoniowa. W okolicy placówek handlowych między 10:00 a 12:00, czyli w godzinach, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla seniorów pojawiają się strażnicy miejscy, którzy rozdają ten rodzaj odzieży ochronnej.

To jedna z najprostszych form ochrony przed zakażeniem. Podczas epidemii zwłaszcza seniorzy muszą szczególnie dbać o swoje zdrowie. W sklepach są dostępne jednorazowe rękawiczki, a dzięki wsparciu miasta osoby starsze otrzymają także maseczki. Dotyczy to zwłaszcza klientów sklepów wielkopowierzchniowych, urzędów pocztowych czy aptek. Strażnicy w tym tygodniu pojawiają się w najpopularniejszych marketach w Dzierżoniowie. Akcja będzie kontynuowana przez cały przyszły tydzień. Maseczki szyją m.in. pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Straż Miejska Dzierżoniowa

 

Wasze komentarze

Jakoś nie miałem szczęścia napotkać strażników z maseczkami ????
piątek, 17.04.2020 15:44 autor: senior

o widzimy że strażnicy z SM Bielawa uciekają z tak elitarnej jednostki. Milena nie wytrzymała?
czwartek, 16.04.2020 13:36 autor:

Cały ten "powiat".
niedziela, 12.04.2020 22:54 autor:

Co ja widzę, nielegalne zgromadzenie pięciu osób + fotografujący i brak zachowania
odstępów conajmniej 2 metrów, czy nie należy się mandat karny w wysokości od 5000 zł
do 30000 zł za złamanie 2 zasad "narodowej kwarantanny"?
A może podczas rozdawania maseczek wirus się nie przenosi? Skoro da się głosować korespondencyjne i jest to bardzo bezpieczne jak mówią socjaliści z PIS, to dlaczego nie da się porozdawać maseczek wrzucając je do skrzynek? Maseczki to kolejny głupi pomysł
ponieważ 9 na 10 osób nie wie jak je poprawnie używać i zrobi sobie nimi więcej szkód
niż pożytku. Ludzie nawet nie wiedzą że taką maseczkę trzeba wymieniać conajmniej co
godzinę i prać lub utylizowac po każdym powrocie do domu. Tymczasem dziadki chowają w kieszeń i zakładają następnego dnia zjadając wszystkie bakterie i wirusy które się tam
zgromadziły.
piątek, 10.04.2020 13:45 autor: -666

Mówi się "co ja pacze"
piątek, 10.04.2020 14:05 autor: Eol

Dzien dobry w rynku rozdali 2 maseczki
piątek, 10.04.2020 15:49 autor:

Dobry wieczór, a Ty ile rozdałeś?
niedziela, 12.04.2020 21:58 autor:

rozdają maski 3M, które powinny być przekazane do szpitala...
sobota, 11.04.2020 08:25 autor:

Psie kupy niech zbierajom nieroby nic nie umio w policji nie chcieli to do straży poszli potszebni jak giura w moście jak menele siedzom po parkach i chlejom to nie widzom a człowiek z kulturom chciał by się piwa napić to zaras mandat wlepiom
piątek, 10.04.2020 14:29 autor:

Masz rację, pszepraszam ;)
niedziela, 12.04.2020 21:52 autor: Chciałem być w milicji ;)

Zgłoś się do żony Mariusza
sobota, 11.04.2020 09:41 autor:

Co potrzebujesz?
niedziela, 12.04.2020 21:55 autor: Twoja stara :D

i tu sie zgodze !
piątek, 10.04.2020 15:39 autor:

Maseczki tylko dla seniorów. W innych miejscowościach rozdają maseczki wszystkim mieszkańcom. A u Nas dlaczego nie ma takiej inicjatywy ze strony Urzędu Miasta?
sobota, 11.04.2020 13:30 autor:

Jak zwykle w Dzierżoniowie mogą strażnicy a właściwie chyba kierownik straży coś zrobić a w Bielawie nic tylko ten cały kierownik apeluje aby nie przychodzić do straży bo się pewnie boi zarazy a przy takich dużych zarobkach sam powinien podejmować jakieś działania dla mieszkańców miasta a nie tylko kasę brać za nic!
niedziela, 12.04.2020 02:25 autor: mieszkaniec

Pozdrowienia dla małżonki Mariusza. :))) jesteś wspaniała.
sobota, 11.04.2020 09:40 autor:

Ratujcie starszych ludzi..powinni zostac w domach,podrzucajcie im jedzenie..ten wirus to nie zarty,widzicie w tv co sie dzieje :(
sobota, 11.04.2020 10:33 autor: csasf

Tak pięknie pozują do tych zdjęć, a gdzie przepisowa odległość 2 metrów?.
sobota, 11.04.2020 10:07 autor: autor

Komunistyczna promocja w stylu - KLAPA,ŁAPA,BUZKA,GOZDZIK.
piątek, 10.04.2020 23:37 autor:

A ile maseczek zakupił Starosta Dzierżoniowski ??
piątek, 10.04.2020 22:10 autor: autor

Ciekawe czy osoby szyjące maseczki dostaną jakieś podziękowania od miasta, czy jak zwykle za trud będzie uścisk dłoni i uśmiech
piątek, 10.04.2020 15:00 autor: 666

Świetna akcja. Nie przejmujcie się głupimi wpisami osób które nic nie robią. Dla seniorów to ważna rzecz
piątek, 10.04.2020 15:49 autor: Jestem na tak.

gdzie 2 metry odstępu wzywam policję
piątek, 10.04.2020 15:39 autor: boliistęka

Do Pilawy niech przyjadą tam po 20 w kościele na mszy
piątek, 10.04.2020 14:21 autor:

pozytywnie oby tylko jeszcze stosowali .
piątek, 10.04.2020 13:43 autor:

Gratuluję bardzo potrzebnej akcji. Straż dla mieszkańców to jest to.
piątek, 10.04.2020 13:37 autor: brawo

wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 19 godz temu