komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 23 lipca 2021

Stwosza, Bogny

Policja o zwierzchnictwie nad Strażą Miejską w powiecie dzierżoniowskim

wtorek, 7.4.2020 11:00 , komentarze: 29 , odsłony: 7549
kategorie artykułu:

Od 2 kwietnia Straż Miejska podlega policji, a w związku z tym wprowadzono wspólne patrole. Komendant Komendy Powiatowej Policji ma także możliwość oddelegowania strażników do wykonywania zleconych przez siebie zadań. Jak więc wyglądają obecne działania Straży Miejskiej?

- Wspólne działania odbywają się na zasadzie współpracy. Policjanci tworzą patrole mieszane z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, choć służbę pełnią też w patrolach nie mieszanych. Strażnicy Miejscy otrzymują zadania do realizacji, od funkcjonariusza odprawiającego do służby patrolowej policjantów. Strażnicy realizują także swoje obowiązki. Strażnicy służby pełnią w godzinach swojej pracy. Powierzane zadania w większości obejmują działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa - informuje Doba.pl kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

                                                                    Foto.: Straż Miejska Dzierżoniowa

Komendant bielawskiej Straży Miejskiej apeluje do bielawian o to, aby ograniczyć dotychczasowy kontakt z jednostką, tylko do sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji strażnika.

                              Oświadczenie Straży Miejskiej Dzierżoniowa

Zgodnie z poleceniem wojewody dolnośląskiego od czwartku tj. 2 kwietnia dzierżoniowska straż miejska wspiera policję i realizuje zadania przez nią zlecone. Organizacja pracy, to przede wszystkim bieżąca wymiana informacji między służbami oraz wspólne patrole, których priorytetem są działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wspólne patrole policjantów i strażników miejskich polegają między innymi na sprawdzaniu i egzekwowaniu przestrzegania nowych przepisów porządkowych w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się epidemii. Funkcjonariusze kontrolują parki, skwery, place zabaw, placówki handlowe i wszelkie inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się osoby łamiące przepisy dotyczące wprowadzonych nakazów, zakazów i ograniczeń, co stanowi niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa. Osoby niestosujące się do wytycznych muszą liczyć się z konsekwencjami, w tym wysokimi grzywnami.

Współpraca między Strażą Miejską a Policją zawsze istniała, natomiast w obecnej chwili jest ona bardziej sformalizowana. Dzierżoniowska Straż Miejska już od kilku tygodni zaangażowała się do realizowania zadań związanych z trwającą epidemią. Patrole były kierowane właśnie do wsparcia działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dzierżoniowscy strażnicy zapewniają jednak, że będą stanowczo reagować w przypadkach rażących wykroczeń, powodujących ewidentne zagrożenie dla zdrowia i życia, spraw porządkowych oraz awarii technicznych, czy też naruszania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, ale tylko tych bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego i bezpieczeństwu pieszych.

 

Wasze komentarze

Widać że nowy komendant straży w Dzierżoniowie zna się na swojej robocie i nawet umie napisać kilka zdań informacji, a komendant z Bielawy to nie dość, że chyba na niczym się nie zna i nic nie robi to nawet kilku zdań nie jest w stanie zredagować tylko apeluje do ludzi aby nie przychodzili mu głowy zawracać. Jak myślę kasę biorą podobną tylko jeden pracuje, a drugi stara się nic nie robić.
piątek, 10.04.2020 01:40 autor: mieszkaniec

Zapraszamy Panów Policjantów w okolice sklepu BOSS i Po SCHoDkach. Codziennie przed południem miłośnicy świeżego powietrza wyruszają na zakupy po środki "odkażające", które spożywają na skwerku pod tymiż sklepami. Atmosfera iście sielska. Przyjacielskie gesty poklepywania plecków dawno niewidzianego sąsiada, miłe okrzyki małych czteroosobowych grupek. Żyć, nie umierać!
wtorek, 07.04.2020 23:52 autor: obserwatorzy rzeczywistości

Jak jest zakaz wychodzenia w domu to wprowadźcie stan wojenny albo stan klęski żywiołowej i wypłacajcie olbrzymie odszkodowania, wiec wtedy zgodzę się z tym co dzieje się na ulicach, z tą Policją i Wojskiem. Teraz puki co to z tego co wiem sa tylko ZALECENIA ! pozostania w domu, wydaje przez Ministra Zdrowia.
wtorek, 07.04.2020 11:51 autor:cala prawda ! dobrze napisane !
wtorek, 07.04.2020 16:53 autor:

Dokładnie.
wtorek, 07.04.2020 17:51 autor:

Jak czyta się komentarze niektórych osób to głupota wydaje się bardziej groźna niż ten wirus. Są osoby które muszą wyjść na spacer ze względów zdrowotnych chociaż na 20min. lub na własną działkę na której można przebywać. Nawet jeśli własnym samochodem pojedzie się w góry żeby sobie postać niedaleko auta na powietrzu, to nic się nie stanie. Przestańcie oglądać telewizje bo berety wam już szwankują.
wtorek, 07.04.2020 14:49 autor:

Wszystko wszystkim ale podczas gradobicia zabieracie ludziom parasole,nie ładnie.Służycie w złej sprawie!!
wtorek, 07.04.2020 11:58 autor:

Chciałbym zapytać jakie wykształcenie związane z wykonywaniem czynności funkcjonariuszy posiada strażnik miejski jaką szkołę skończył aby umiał ocenic wykroczenie i nałożyć grzywnę czy tylko ubrali go mundur i tyle ????????????????
wtorek, 07.04.2020 13:53 autor: fachowcy?

Za co siedział bełt?
wtorek, 07.04.2020 12:45 autor: On

Nawet lekarze np prof. Simon mówią, że zakaz wyjścia do lasu, czy na spacer jest głupi
wtorek, 07.04.2020 12:39 autor: tak pytam

TVN-owi24 najbardziej zależy na rodzinach, emerytach, i ludzie pracującym.
wtorek, 07.04.2020 12:16 autor:

Dzisiaj w tvn24 czytałem że Krakowscy policjanci kontrolują, czy mieszkańcy stosują się do zakazu swobodnego poruszania... Zakazu ? to w Polsce obowiązuje już stan wojenny ? że jest zakaz, Z tego co kojarzę Minister zdrowia mówił o zaleceniu nie wychodzenia z domu a nie o zakazie, czy może ja coś przespałem o czym nie wiem ?
wtorek, 07.04.2020 11:21 autor:

dzisiaj, 8 godz temu
1
dzisiaj, 11 godz temu
czwartek, 22.7.2021 13:35
18
czwartek, 22.7.2021 07:00
14
poniedziałek, 19.7.2021 15:35
13
poniedziałek, 19.7.2021 09:45
9
piątek, 16.7.2021 10:00
38
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna