komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 21 września 2021

Jonasza, Mateusza

Nie widzą możliwości organizacji wyborów prezydenckich!

środa, 1.4.2020 14:00 , komentarze: 271 , odsłony: 78630
kategorie artykułu:

Wszyscy włodarze gmin powiatu dzierżoniowskiego jednomyślnie stwierdzają, że nie mają możliwości należytego przygotowania i sprawnego przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10.05.2020 r.

                           Foto.: Na zdjęciu włodarze sześciu z siedmiu gmin, którzy podpisali oświadczenie / Archiwum Doba.pl
 

              Oświadczenie wszystkich wójtów, burmistrzów i starosty dzierżoniowskiego

Ogłoszony i wprowadzony przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej Stan Epidemii nakłada na samorząd terytorialny obowiązek podejmowania działań wspierających zalecenia władz państwowych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańcom gmin i miast oraz wspierania osób nie będących w stanie  samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych.

Fala zarażeń i zachorowań wywołanych przez Koronawirusa, mimo wprowadzania kolejnych ograniczeń, dotyczących już wszystkich sfer naszego życia społecznego i gospodarczego, wciąż rośnie. Tej sytuacji dodatkowo towarzyszy dualny przekaz informacyjny płynący ze strony głównych ośrodków władzy państwowej. Z jednej strony totalna izolacja, z drugiej planowanie na dzień 10 maja 2020 roku, czyli prawdopodobny moment szczytu zachorowań, święta  demokracji jakim są każde wybory.

Sądzimy, że ta dezinformacja wpływa bardzo negatywnie na  postawę naszych obywateli, a sygnały jakie docierają do nas, od naszych mieszkańców i współpracowników, świadczą o tym, że terminowa realizacja zadań wynikających z kalendarza wyborczego, przy obecnych zaleceniach sanitarnych, będzie niemożliwa. 

Jednocześnie uważamy, że zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, nieszyfrowaną pocztą e-mail, bez jednoznacznej weryfikacji nadawcy, niesie ze sobą ryzyko powstania nadużyć i naruszenia ochrony danych osobowych. Ponadto nie widzimy w obecnych warunkach możliwości przeprowadzenia niezbędnych szkoleń dla członków OKW. Jak komisje wyborcze mają się ukonstytuować i realizować swoje zadania  przy obowiązującym zakazie zgromadzeń?. A co z ich zabezpieczeniem epidemiologicznym?. Przekazana dotacja na realizację wydatków związanych z organizacją wyborów nie przewiduje tych kosztów, a będą one znaczne, jeśli będą musiały być zrealizowane.

Naszym zdaniem, utrzymanie w mocy planowanego terminu wyborów będzie musiało skutkować przedwczesnym zniesieniem wszelkich ograniczeń dotyczących przemieszczenia i kontaktowania się ludności. Nie ma znaczenia forma tego kontaktu, czy będzie on osobisty, czy poprzez przesyłkę przeniesioną przez listonosza. Efekt będzie taki sam, stracimy kontrolę nad Koronawirusem i epidemią co spowoduje ponowny wzrost zachorowań i totalny paraliż naszego życia.

Jako włodarze miast i gmin Powiatu Dzierżoniowskiego odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców. To nasze priorytety.

Stoimy na stanowisku, że w obecnych warunkach nie mamy  możliwości należytego przygotowania i sprawnego przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10.052020 r.

Oczekujemy od Pana Przewodniczącego i Państwowej Komisji Wyborczej przeanalizowania i wsparcia naszego stanowiska oraz podjęcie działań, które wpłyną na ustawodawcę i doprowadzą do zmiany terminu przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP z poszanowaniem prawa i procedur obowiązujących w państwie demokratycznym.

 

Wasze komentarze

Oj Ziobro się za nich weźmie, osobiście mu doniese.
środa, 01.04.2020 16:03 autor: PiSokracjant


ubecki kapuś-teraz pisowiec
środa, 01.04.2020 16:15 autor:

połowa pisu to byli ubecy
środa, 01.04.2020 19:34 autor:

to POpaprańcy bronili ubeckich emerytur
środa, 01.04.2020 20:11 autor:

Dokładnie popieram i tak trzymać
czwartek, 09.07.2020 23:01 autor:

swoim pisobolszewia nie zabiera
środa, 01.04.2020 20:18 autor:


Nie udawaj wariata w pisie roi się od komuchów.
środa, 01.04.2020 22:56 autor:



Czytam i sama sobie nie wierzę. Skąd tyle nienawiści.Krzykacze zapytam się was wprost :co sami robicie żeby zapobiec dalszym zachorowaniom?Chodzicie bez masek i udajecie ,,bohaterów,, ..W sklepach , na ulicy, w parkach a wyborów się boicie !!!
poniedziałek, 11.05.2020 10:25 autor: 777

Warty uważnego przeczytania memoriał ...
Dariusz Jackowski
18 godz. ·
Warty uważnego przeczytania memoriał napisany przez Witka Paluszaka, Wiceprzewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej

TRYPTYK DLA MYŚLĄCYCH

Zdecydowałem się napisać tych kilka słów sprowokowany zaciekłym atakiem na jeden z fundamentów funkcjonowania Państwa Polskiego, POCZTĘ POLSKĄ.

Część I DO POLITYKÓW

Szanowni zatroskani o los i bezpieczeństwo pracowników Poczty.
Gdzie Państwo byliście kiedy dokonywano depolonizacji Poczty, wyprzedawano jej majątek, zwalniano tysiące pracowników (blisko 40 tyś ludzi straciło pracę, a ci którzy pozostali w zatrudnieniu, zostali wpędzeni w skrajną biedę bo zarabiali mniej niż godność ludzka na to pozwala), likwidowano Urzędy Pocztowe, zastępowano je kramami na bazarkach, sklepach rybnych itp.?
Dlaczego wysoko podnosiliście ręce za niszczącymi Pocztę rozwiązaniami dążącymi do sprywatyzowania i sprzedaży Poczty operatorowi niemieckiemu DHL?
Dlaczego chcieliście wymazania z mapy Polski niebiesko-żółtych barw pocztowych?
Bo ten nieprzyzwoity ,,czerwono-żółty mazgaj” nie jest przypadkowy, choć z powagą Urzędu nie ma nic wspólnego.
Z czapek listonoszy i budynków Poczty zniknęło Godło RP i to też nie był przypadek.
Wyjaśnię, że nie oczekuję od Was odpowiedzi bo wiem, że mierzi Was wszystko co Polskie.
Teraz zapragnęliście do końca zeszmacić Pocztę idiotycznym twierdzeniem że jest zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców...........

Część II DO OBYWATELI POLSKI

Absurd, jakim posłużyli się ci zatroskani politycy, jest tak samo głupi jak oni sami.
Otóż, od momentu wprowadzenia obostrzeń, czyli zamknięcia przedszkoli, szkół, galerii handlowych itd., wrota przed obywatelami zatrzasnęły Urzędy Miast, Urzędy Gmin, Starostwa, ale czy to oznacza że wygasiły swoją działalność? No nie, przeniosły tylko ciężar kontaktu z mieszkańcami na drogę korespondencyjną. I jak Państwo myślicie, kto te miliony przesyłek urzędowych rachunków emerytur i rent Państwu do domostw dostarcza?
Przymusowy areszt domowy nałożony na Państwa sprawił, że chętniej niż zwykle zamawiacie towary do swoich domów.
Kto, jak nie Kurierzy w milionach sztuk codziennie je Państwu dowożą.
W tym miejscu nadmienię tylko, że Poczta aby utrzymać miejsca pracy musi poprzez świadczone usługi na te miejsca pracy zarobić, bo nie jest w sferze budżetowej jak instytucje państwowe, nie otrzymuje dotacji jak instytucje kultury, nie żyje z odsetek jak banki i nie jest finansowana z podatków obywateli jak samorządy.
A jednak daje radę, czasami pewnie trochę ułomnie, czasami popełnia błędy, ale daje radę, bo Pracownicy Poczty to też tylko ludzie. Od zawsze mieli wpajaną służebność wobec Rzeczypospolitej Polskiej i jej Obywateli.
Dlatego też Poczta przyjęła na siebie realizację kolejnej zamówionej i opłaconej usługi dostarczenia pakietów wyborczych od zleceniodawcy.
Nie stać nas bowiem na rezygnację z możliwości zarabiania pieniędzy.
Zatem proszę Państwa o odrobinę zrozumienia i szacunku dla 80 tys. Pracowników Poczty Polskiej.

Cześć III DO PRACOWNIKÓW POCZTY

Szanowne Koleżanki i Koledzy
Jest nas blisko 80 tys.
Mamy różne zainteresowania, zdolności, zapatrywania, poglądy polityczne, preferencje.
Pomimo wielu wewnętrznych, moim zdaniem niepotrzebnych podziałów, które są wynikiem prostackiej propagandy, niewybrednych ataków i chamskich zachowań anonimowych ,,zatroskanych”.
Jednak to wszystko odkładamy na bok w momencie kiedy przychodzimy do pracy.
Każdy z nas zatrudniając się do pracy na Poczcie powinien mieć wiedzę i świadomość że nie jest to zwyczajna firma zwykły zakład pracy.
Poczta to historia, to tradycja, to służba, z której powinniśmy być DUMNI, którą powinniśmy szanować pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.

Dlatego proszę, zadbajmy o to, aby Poczta Polska miejsce Naszej służby odzyskała należne miejsce w hierarchii i świadomości społecznej obok takich instytucji jak Państwowa Staż Pożarna Policja, Wojsko Polskie, bo to jest naprawdę znamienite grono i warto w nim się znaleźć.

Witold Paluszak
Pozdrawiam
niedziela, 26.04.2020 10:54 autor: do Włodarzy naszych miast

Proponuję ,aby w komisjach wyborczych zasiedli wyznawcy PiS-u,a najlepiej rodziny ekipy rzadzacej ,posłow PiS-u ,pracowników ich biur poselskich! No i oczywiscie Jarosław.Może zejdzie ze swiata wczesniej niz stanie przed Trybunalem Stanu !Nawet w Etiopii odwołali wybory!
wtorek, 07.04.2020 23:55 autor: autorka

Jeden Gowin chce uratować honor. dziś olał kaczora

a reszta idzie za kaczorem do piekła
poniedziałek, 06.04.2020 21:22 autor: KOT PRZYJACIEL JAROSŁAWA

Wielki szacunek , cieszę się że zarządzają naszym regionem ludzie którzy zachowali rozsądek i mają trzeźwe spojrzenie na otaczająca nas rzeczywistość. Proszę wszystkich państwa którzy czytają tego posta i zgadzają się z decyzją o wyrażenie poparcia .
środa, 01.04.2020 15:15 autor:

Dlaczego tak piszecie o tym człowieku źle. On po prostu jest chory, a niema nic gorszego od choroby umysłowej . Boli cię ucho lub ząb to powiesz jak szwankuje rozum to już ciężko z takim się dogadać
piątek, 03.04.2020 09:33 autor: oko

maslalem ze gowin to madry koles ale potym co pokazal to facet bez jaj
sobota, 04.04.2020 19:28 autor: von klos

gowin jarkowi to moze ale skoczyc
sobota, 04.04.2020 19:59 autor: dziadek

Wyniki wyborów sa już znane! Szkoda się tym zajmować.Następnym etapem będzie koronacja Jarosława na króla Polski!Czekałam w kolejce do apteki,usłyszałam z ust młodego człowieka :,,przyjdzie czas na rozliczenie tego pisowskiego ścierwa,,To było bardzo gniewne.O tym nie wiedzą jeżdżący limuzynami rządowymi.W społeczeństwie narastają złe nastroje,a tego już sie nie da zatrzymać.
sobota, 04.04.2020 09:35 autor: autorka

PO paprancy W Bawarii w tą niedzielę były wybory korespondencyjne.
środa, 01.04.2020 18:59 autor: Goy

a od kiedy Niemiec jest dla nas wzorem ?
czwartek, 02.04.2020 17:54 autor: Jolka

no właśnie mozna- mozna
Wybory 10 maja się odbędą”
Dziś dyskutujemy, czy zorganizować te wybory po prostu wzorem niemieckim, bawarskim, gdzie odbyły się wybory w sposób wyłącznie korespondencyjny, który byłby już całkowicie bezpieczny

—powiedział.

Sasin podkreślił, że nie można zmienić terminu wyborów.

Tak wynika z konstytucji i nie ma możliwości, aby ten termin zmienić. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego, aby przesunąć wybory

—zaznaczył Sasin.

Wybory 10 maja się odbędą, ponieważ, to konstytucyjny zapis, którego nie możemy złamać. A wszystkie próby obchodzenia tego poprzez wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, aby odwołać wybory albo przesunąć wybory, byłyby deliktem konstytucyjnym

—podkreślił.

Wi
cepremier zaznaczył, że ma nadzieję, że opozycja w Senacie poprze projekt głosowania korespondencyjnego dla wszystkich.

Jeśli poważnie traktować to co mówi opozycja, to chodzi im o bezpieczeństwo ludzi, a ten projekt zapewnia pełne bezpieczeństwo wyborów. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to powinni przyjąć ten projekt w Senacie natychmiast

—zauważył Sasin.

Tak, zdążymy z rozesłaniem kart. Przygotowania możemy zacząć już dzisiaj, one już trwają. Przygotowania trwają pełną parą

—zapewnił.

To jest zadanie PKW, żeby takie działanie komisji wyborczych przygotować, które policzą głosy. (…) Są naprawdę dzisiaj metody, żeby się nawet razem zbierając, zabezpieczyć przed zarażeniem

Pracujemy nad tym, to skomplikowana sytuacja

—dodał.

Bunt samorządowców
Dopytywany czy organizację wyborów może pokrzyżować bunt samorządowców, odpowiedział:

Kiedy będą to wybory korespondencyjne, to jestem w stanie sobie to wyobrazić, że te wybory się odbędą, nawet przy sprzeciwie samorządowców

—zapewnił.

Są dzisiaj metody, aby nawet się razem zbierając, zabezpieczyć się przed zarażeniem. Miliony osób chodzi do pracy

—przypomniał, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo prac komisji wyborczych.

Czy mamy odwoływać wybory, bo opozycja chce je zbojkotować? To jest absurdalne. Na tej zasadzie można uznać, że demokracja jest fasadą i jeżeli mu nie idzie, to może je zbojkotować

— powiedział.
czwartek, 02.04.2020 18:10 autor:

Wielkie brawa!! Bardzo mądra decyzja!!
środa, 01.04.2020 15:05 autor: P.

Kacza epopeja kończy się w taki sam sposób, jaki już znamy, czyli w sposób kaczy, Jak się rządzi przy pomocy oszustw, intryg i szczucia, prąc po trupach do władzy, to takie są właśnie tego rezultaty- układ wyleci w kosmos, jak poprzednio. Co daj Panie Boże jak najprędzej !
czwartek, 02.04.2020 21:34 autor: tralala

Ja jestem za głosowaniem telepatycznym. Jako medium odbiorcze sprawdzi się Antoni Macierewicz.
czwartek, 02.04.2020 19:19 autor: Barbapapa

dobra decyzja, tylko jak dbacie o nasze zdrowie to wynieście jeszcze z naszych obejść nadajniki 5G!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czwartek, 02.04.2020 19:24 autor:

BRAWO ! Dziękujęmy za odwagę cywilną. Gratulujemy odwagi. Będziemy pamiętać !!!!
czwartek, 02.04.2020 17:57 autor: Piławianka jedna

Wybory 10 maja się odbędą”
Dziś dyskutujemy, czy zorganizować te wybory po prostu wzorem niemieckim, bawarskim, gdzie odbyły się wybory w sposób wyłącznie korespondencyjny, który byłby już całkowicie bezpieczny

—powiedział.

Sasin podkreślił, że nie można zmienić terminu wyborów.

Tak wynika z konstytucji i nie ma możliwości, aby ten termin zmienić. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego, aby przesunąć wybory

—zaznaczył Sasin.

Wybory 10 maja się odbędą, ponieważ, to konstytucyjny zapis, którego nie możemy złamać. A wszystkie próby obchodzenia tego poprzez wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, aby odwołać wybory albo przesunąć wybory, byłyby deliktem konstytucyjnym

—podkreślił.

Wi
cepremier zaznaczył, że ma nadzieję, że opozycja w Senacie poprze projekt głosowania korespondencyjnego dla wszystkich.

Jeśli poważnie traktować to co mówi opozycja, to chodzi im o bezpieczeństwo ludzi, a ten projekt zapewnia pełne bezpieczeństwo wyborów. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to powinni przyjąć ten projekt w Senacie natychmiast

—zauważył Sasin.

Tak, zdążymy z rozesłaniem kart. Przygotowania możemy zacząć już dzisiaj, one już trwają. Przygotowania trwają pełną parą

—zapewnił.

To jest zadanie PKW, żeby takie działanie komisji wyborczych przygotować, które policzą głosy. (…) Są naprawdę dzisiaj metody, żeby się nawet razem zbierając, zabezpieczyć przed zarażeniem

Pracujemy nad tym, to skomplikowana sytuacja

—dodał.

Bunt samorządowców
Dopytywany czy organizację wyborów może pokrzyżować bunt samorządowców, odpowiedział:

Kiedy będą to wybory korespondencyjne, to jestem w stanie sobie to wyobrazić, że te wybory się odbędą, nawet przy sprzeciwie samorządowców

—zapewnił.

Są dzisiaj metody, aby nawet się razem zbierając, zabezpieczyć się przed zarażeniem. Miliony osób chodzi do pracy

—przypomniał, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo prac komisji wyborczych.

Czy mamy odwoływać wybory, bo opozycja chce je zbojkotować? To jest absurdalne. Na tej zasadzie można uznać, że demokracja jest fasadą i jeżeli mu nie idzie, to może je zbojkotować

— powiedział.
czwartek, 02.04.2020 18:05 autor: wybory się odbeda czy to się wam

https://wpolityce.pl/polityka/494038-wic
epremier-sasin-wybory-10-maja-sie-odbeda
?fbclid=IwAR1xhVLD3ztRaGZoxx23SGNnBFjF4h
XOonkPivugywu_iXSE9f80z6f1nQQ
czwartek, 02.04.2020 18:02 autor:

Dziękuję !!!
czwartek, 02.04.2020 17:58 autor: matka Polka

jak nie dajecie rady to zrezygnujcie ze stanowisk
środa, 01.04.2020 19:58 autor: Krystyna

Niech lepiej nie robią są inne metody
Wybory 10 maja się odbędą”
Dziś dyskutujemy, czy zorganizować te wybory po prostu wzorem niemieckim, bawarskim, gdzie odbyły się wybory w sposób wyłącznie korespondencyjny, który byłby już całkowicie bezpieczny

—powiedział.

Sasin podkreślił, że nie można zmienić terminu wyborów.

Tak wynika z konstytucji i nie ma możliwości, aby ten termin zmienić. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego, aby przesunąć wybory

—zaznaczył Sasin.

Wybory 10 maja się odbędą, ponieważ, to konstytucyjny zapis, którego nie możemy złamać. A wszystkie próby obchodzenia tego poprzez wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, aby odwołać wybory albo przesunąć wybory, byłyby deliktem konstytucyjnym

—podkreślił.

Wi
cepremier zaznaczył, że ma nadzieję, że opozycja w Senacie poprze projekt głosowania korespondencyjnego dla wszystkich.

Jeśli poważnie traktować to co mówi opozycja, to chodzi im o bezpieczeństwo ludzi, a ten projekt zapewnia pełne bezpieczeństwo wyborów. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to powinni przyjąć ten projekt w Senacie natychmiast

—zauważył Sasin.

Tak, zdążymy z rozesłaniem kart. Przygotowania możemy zacząć już dzisiaj, one już trwają. Przygotowania trwają pełną parą

—zapewnił.

To jest zadanie PKW, żeby takie działanie komisji wyborczych przygotować, które policzą głosy. (…) Są naprawdę dzisiaj metody, żeby się nawet razem zbierając, zabezpieczyć przed zarażeniem

Pracujemy nad tym, to skomplikowana sytuacja

—dodał.

Bunt samorządowców
Dopytywany czy organizację wyborów może pokrzyżować bunt samorządowców, odpowiedział:

Kiedy będą to wybory korespondencyjne, to jestem w stanie sobie to wyobrazić, że te wybory się odbędą, nawet przy sprzeciwie samorządowców

—zapewnił.

Są dzisiaj metody, aby nawet się razem zbierając, zabezpieczyć się przed zarażeniem. Miliony osób chodzi do pracy

—przypomniał, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo prac komisji wyborczych.

Czy mamy odwoływać wybory, bo opozycja chce je zbojkotować? To jest absurdalne. Na tej zasadzie można uznać, że demokracja jest fasadą i jeżeli mu nie idzie, to może je zbojkotować

— powiedział.
czwartek, 02.04.2020 18:08 autor:

Popieram stanowisko Samorządowców . To bardzo dobra decyzja. Nik nie ma prawa szafować naszym zdrowiem i życiem w myśl aspiracji politycznych. Ci którzy uważają inaczej, albo są tak odważni albo tak głupi.
czwartek, 02.04.2020 10:36 autor: Mieszkanka DDZ

Brawo!!! Gratuluję odwagi i mądrej decyzji!!!
czwartek, 02.04.2020 11:50 autor: ja:)

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić ich postępowanie." (C.K. Dezerterzy)

Na inny komentarz brednie PiS-maków nie zasługują.
czwartek, 02.04.2020 11:45 autor: wyborca PSL-u

Ja już wiem,jaki jest wynik głosowania. Oni już drukują karty do głosowania i na dniach poczta będzie je dostarczała do domów. Potem prze kilka tygodni będa te karty odbierać i tak naprawdę to już mamy zamach stanu!Rozdali pieniadze i sie zaczynają bać. Po prostu bać.Jestem zdruzgotana. Tyle lat budowy demokracji i jeden z metra cięty rozwalił to wszystko!Macie wyznawcy PiSu,jak na dłoni!Warto było za 500 PLUS,za trzynaste emerytury sprzedać wolnosć?
czwartek, 02.04.2020 10:38 autor: emerytka

Brawo bardzo mądra decyzja
czwartek, 02.04.2020 10:35 autor: Bogumiła

bo to byli komuniści donosiciele SB itp hołota a w czym problem do pracy na 8godz muszę iść a nawet 12 godz nawet w sobotę to można ale na wybory juz nie to niech p.prezydent na druga kadencja bez przeprowadzenia wyborów będzie najrozsądniej
czwartek, 02.04.2020 10:34 autor: normalny

Szkoda Polski. Szkoda. Pisowska ciemnota niszczy wszystko.
czwartek, 02.04.2020 10:11 autor:

Polską rządzi jeden psychopata !!!!!
czwartek, 02.04.2020 10:04 autor:

A gdzie maseczki i odległość pomiędzy osobami. Osobnicy z tego zdjęcia kwalifikują się na mandat. Po 30k od łepka na walkę z koronawirusem! Podobno nasz szpital jest w potrzebie, to 180 tysi się przyda!
czwartek, 02.04.2020 06:58 autor:

Kidawa nie zdała egzaminu do szkoły "po ósmej klasie" przez Kosiniaka z Kamysza. Czy wy chcecie Gośk3, te karykaturę polityka na prezydenta?
czwartek, 02.04.2020 08:39 autor:

Jak czytam te komentarze tych wszystkich którzy ich krytykują to wydaje mi się że mamy prawie samych samobójców wśród obywateli. Naprawdę nie potraficie się uczyć na błędach innych państw? Chyba że te wszystkie komentarze pisała jedna osoba z PiS... Żałosne Mówią jest bezpiecznie! Idźcie głosujcie a później co będzie to już nie ważne. Byle byście zaglosowali. Wszędzie przekładają wybory że względów bezpieczeństwa, dbając o dobro obywateli, ale nie u nas..
czwartek, 02.04.2020 08:36 autor: Smutna

Jeśli włodarze DDZ nie potrafią przeprowadzić wyborów zmienić na takich co potrafią. Hipokrytami można nazwać takich co niby troszczą się o zdrowie mieszkańców a codziennie gonią nas do pracy i nie przejmują się tym,że codziennie pracujemy z osobami,którzy mają swoich znajomych i nie wiadomo kto i kiedy wirusa przyniesie do roboty. Nie ma takiej możliwości by zmienić termin. Tak zwolennicy PO tj.OBS powołują się na Konstytucję a sami chcą obywateli pozbawić konstytucyjnego prawa wyborczego. Skoro codziennie chodzę do pracy to również w ten jeden dzień mogę iść na wybory.
środa, 01.04.2020 20:58 autor:

W tym całym zamieszaniu proponuję nie zapominać o górnikach, których państwo czyli my dotujemy od lat. Każdy rząd boi się tej mafii, działaczy związkowych i ich rodzin poupychanych w kopalniach na absurdalnych stanowiskach. Za katastrofę spółek energetycznych na giełdzie odpowiedzialny jest rząd, który zmusił je, wbrew interesom ekonomicznym, do dotowania wydobycia węgla. Jeszcze niedawno górnico dostali obietnice podwyżek. Tylko po to aby nie "dymić" przed wyborami. Za politykę rozdawnictwa zapłacimy wszyscy i to już niedługo. Dzięki Bogu otrzeźwienie może nadejdzie szybciej niż planował rząd. PiS wyobraził sobie , że przez 8 lat będzie tylko rozdawał i udowadniał jaki to jest skuteczny, a potem nowy rząd będzie zmuszony do cięć i ograniczeń socjalu aby ratować kraj. Wówczas, już jako opozycja, będą trąbić jaki to nowy rząd jest zły i nieudolny skoro zabiera to co oni dali. I po 4 letniej przerwie ponownie wrócą do władzy. Ten plan już nie jest aktualny. Hahahahaha
czwartek, 02.04.2020 08:32 autor: Góral

Strasznie są zapracowani że nie mają czasu taczki załadować i niestety mają obie ręce zajęte trzymaniem stołka żeby im ktoś go nie wykopał !!!
środa, 01.04.2020 15:57 autor: Jerzy

Nie obrażaj Prezydenta RP!
środa, 01.04.2020 17:18 autor:

A niby dlaczego ?
środa, 01.04.2020 22:48 autor:

Dobra decyzja
czwartek, 02.04.2020 09:21 autor:

Dlaczego nigdzie nie ma inf o przeprowadzonych wyborach na prezesa zuk Ł-ki?
czwartek, 02.04.2020 07:59 autor: Zazut

Oby nie dano komisarzy do tych urzędów i nie podziękowano obecnym włodarzą . Wybory to nie widzi mi się Burmistrza czy Starosty ale obowiązek i polecenie służbowe państwowe. Chciałbym się mylić ale ta pewność jest raczej pewna i tej decyzji Rząd nie zmieni ani nie będzie pobłażał
środa, 01.04.2020 16:00 autor: wyborca

System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli” - tak o drugiej turze wyborów samorządowych w Bawarii napisał we wtorek monachijski „Sueddeutsche Zeitung”. Głosowanie odbyło się tylko w formie korespondencyjnej.

Pomimo „wyjątkowej sytuacji” w drugiej turze wyborów na burmistrza Monachium, która odbyła się w niedzielę, wzięło udział 51 proc. z ok. 1,1 mln mieszkańców uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze, gdy do głosowania, które odbywało się także w lokalach wyborczych, udało się 49 proc. upoważnionych – odnotował w lokalnym dodatku „Sueddeutsche Zeitung



300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys. - tak gazeta opisała proces przygotowań do wyborów.

Burmistrzem Monachium pozostał na kolejną kadencję Dieter Reiter z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, który zdobył 71,7 proc. głosów i pokonał tym samym Kristinę Frank, kandydatkę Unii Chrześcijańsko-Społecznej.
Jesli w Niemczech mozna to tym bardziej w Polsce.
środa, 01.04.2020 23:42 autor: wstyd tego nie wiedzieć

Wyznawcy Jarka , jak rozumiem, na rozkaz pójdą do lokali wyborczych...
środa, 01.04.2020 22:43 autor:

Jak nie chcą wykonać konstytucyjnych zadań to zrobi to za nich zarząd komisaryczny
środa, 01.04.2020 23:45 autor:

Dostali prikaz z góry bo dobrze wiedzą że 10 maja dostaną bęcki z Duda. Oczywiście wszystko w imię dobra spoleczenstwa. Hipokryci
środa, 01.04.2020 22:44 autor:

Tylko dziś 243 nowe przypadki wirusa, a ci szaleńcy prą do wyborów ! Jak to inaczej nazwać niż zamierzonym działaniem na szkodę państwa?
środa, 01.04.2020 22:18 autor: autor

Lenie śmierdzące weźcie się do pracy a nie szukajcie wymówek by nic nie robić. Najlepiej zamknąć się w swoich gabinetach i brać niezłą kasę za pierdzenie w stołek. Życzę dobrego zdrowia i samopoczucia. A tak na marginesie cze to zgromadzenie było zgodne z przepisami o stanie zagrożenia epidemiologicznego?
środa, 01.04.2020 22:11 autor: xxl

Jakby Kidawa prowadziła w sondażach, to by członków komisji poowijali folią strech i namawiali by na pójście na wybory. Taka jest to słuszna decyzja. Opozycji zależy na tym, żeby epidemia trwała jak najdłużej, a jeszcze dłużej kryzys ekonomiczny w Polsce. Wtedy zwalą wszystko na PiS i będą liczyć na wygraną w wyborach na jesień, żeby wetować wszystkie ustawy. Już nawet o tym powiedział Schetyna. Wygrana opozycji, to destrukcja dla Polski, a zwykli Polacy dostaną po kieszeni jak nigdy dotąd.
środa, 01.04.2020 20:14 autor:

A co to za zwierzę zwykły polak?
środa, 01.04.2020 22:20 autor:

Art. 231 KK brzmi:
"§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną."
środa, 01.04.2020 20:37 autor:

Śmieszni jesteście lokalni gamonie. Sprostytuujecie się jak nie będziecie mieli odwrotu.A tego jestem pewien.
środa, 01.04.2020 18:40 autor:

A zakupy w sklepach można robić ?????
środa, 01.04.2020 21:31 autor: rysiu

PiS już skisł. Tylko naczelnik jeszcze wierzga nóżkami i nic go nie obchodzi zdrowie ludzi. To nie jest dziwne, bo jako samotnik i życiowy niedorajda nie ma nic do stracenia i ciągnie na dno podobnych sobie.
środa, 01.04.2020 21:14 autor: Grażynka

Wybory wyborami i tak każdy wie że zostaną przełożone, ale czy nie należy
się kara 5 tyś zł za nielegalne zgromadzenie (powyżej 2 osób)?
środa, 01.04.2020 16:11 autor: -666

Zauważyliście jak debilne są wpisy pisowców?
środa, 01.04.2020 20:19 autor:

Opozycja się łudzi, że wygra na jesień. Już to widzę :D :D :D
środa, 01.04.2020 20:29 autor:

Szaleńcy już tracą grunt pod nogami, a to dopiero początek problemów. Za moment setki tysięcy ludzi stracą prace, a te gamonie wydały wszystkie pieniądze na prezenty wyborcze. Mądrych mamy rządzących :-)
środa, 01.04.2020 20:15 autor: Grażynka

Chcą oddać diety tylko nie wiedzą ile???
środa, 01.04.2020 20:12 autor:

A może włodarze zajęli by się bezpieczeństwem mieszkańców, zaopatrzyli szpital w środki ochrony to ich zadanie co?
środa, 01.04.2020 20:05 autor: ja

Bardzo słuszna decyzja #zostanwdomu
środa, 01.04.2020 19:54 autor:

oPOzycja -przełożyć wybory, doprowadzić do ruiny,, o to chodzi
środa, 01.04.2020 19:55 autor:

Popieram decyzję, w jedności siła.
środa, 01.04.2020 16:20 autor:

w KUPIE....siła ???
środa, 01.04.2020 20:04 autor:

BRAWO I TEGO OCZEKUJEMY OD LUDZI WYBRANYCH DO SAMORZADOW PODEJMOWANIA DOBRYCH DECYZJI CHRONIACYCH MIESZKANCOW PRZED SZALENSTWEM RZADU
środa, 01.04.2020 15:52 autor: Ruda

MÓWIĄ CO RUDE TO WREDNE
środa, 01.04.2020 20:02 autor:

Zgadzam sie z tobą
środa, 01.04.2020 18:48 autor: Kolega diabla

A na czym polega to szaleństwo?
środa, 01.04.2020 18:50 autor:

Brawo. Mądrzy Włodarze.
środa, 01.04.2020 17:43 autor:

OLIGARCHY..
środa, 01.04.2020 20:01 autor:

Trupia woń towarzyszy naczelnikowi od czasów smoleńskiego "zamachu" Widać że to jego ulubiona atmosfera, bo nie mając rodziny nie ma nic do stracenia. Jego przyboczny, były narkoman, podpowiada, że poczta zarobiłaby dużo pieniędzy roznosząc ankiety, przy okazji roznosząc wirusa. Oni chyba wiedzą, że ZUS długo nie pociągnie, więc liczą na sporą ilość "zejść" po takich "wyborach". Jaka partia tacy ich "liderzy", hahahahaha
środa, 01.04.2020 19:07 autor: Autor

Wielkie brawa dla Starosty, Burmistrzów i Wójtów. Nie zostali zarażeni kłamstwami i głupotą sączoną do głów z tzw.TVP-za 2 mld.zł lecz zachowali zdrowy ogląd sytuacji. Aha- pewnie też rządowy komisarz im niestraszny. Tak trzymać!
środa, 01.04.2020 19:48 autor: wladyslaw-z

Brawo dobra decyzja zdrowie najważniejsze
środa, 01.04.2020 19:12 autor:

youtu.be/C-eMAZWfL6g
środa, 01.04.2020 18:57 autor:

KONSTYTUCJA! Odbieracie mi prawa wyborcze!!!
środa, 01.04.2020 18:55 autor:

urnę sobie kupiłeś?
środa, 01.04.2020 18:56 autor:

Przyjmuje zakład,że jak będą się jednak miały odbyć wybory,to wszyscy oni zmiękną jak naleśniki.
środa, 01.04.2020 18:18 autor: X

100/100
środa, 01.04.2020 18:41 autor:

Jeżeli tylko będą przygotujecie w podskokach nieudacznicy
środa, 01.04.2020 18:38 autor:

Łgarstwa PIS-dzisiaj jeden zgon w Tychach.
środa, 01.04.2020 18:33 autor:

BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
środa, 01.04.2020 18:24 autor:

Decyzja POd publikę, a co na to Konstytucja, co jeśli będzie możliwość głosowania zdalnego ? Więcej pokory.
środa, 01.04.2020 18:26 autor: ZYX-PL.

Brawo to prawdziwi Włodarze .
Chwała im za to
środa, 01.04.2020 17:41 autor: Mieszkanka Dzierżoniowa

Mądrale z PO, NIC NIE MAJĄ DO GADANIA !
środa, 01.04.2020 17:27 autor: .

Witam, proszę Panią Burmistrz Pieszyc o odniesienie się o zgonie osoby z gminy Pieszyc zakażonej koronawirusem. Wybory dopiero w maju. A informacji o zakażeniach w naszym rejonie nie ma. A to chyba jest istotna wiadomość.
środa, 01.04.2020 16:12 autor:

Nie widzę Niemczy... Cyżby burmistrz rzem z balbiną i matouszkiem chcial odprawić taniec na trumnach? Kaczor ma jużw tym wprawę . Wysłał na śmierć rodzongo bata, to zawaha się przy "ciemnym ludzie"?
"Śmiało, zmieścisz się"...
środa, 01.04.2020 17:08 autor: A.

Słuszna decyzja. Jedyna. Choć samorządowcy myślą.
środa, 01.04.2020 16:53 autor: Autor

nie robcie jaj kazdy wie ze nie bedzie
środa, 01.04.2020 16:51 autor:

a oni z drzewa spadli ,heh
środa, 01.04.2020 17:01 autor:

juz tydzien bebnia ze nie bedzie wyborow , na kazdym kanale a idioci z powiatu swoje
środa, 01.04.2020 16:42 autor:

tylko korespondecja
środa, 01.04.2020 16:43 autor:

Świetna decyzja !! BRAWO
środa, 01.04.2020 16:37 autor:

zestaw obowiazkowy:maseczka ,rekwice długopis i urna na prochuy
środa, 01.04.2020 16:22 autor: jarek z zoliboza

URNA+ NA PODLASIU NIE W DZIERŻONIOWIE.
środa, 01.04.2020 16:24 autor:

brawo pis nas wysyla na pole minowe
środa, 01.04.2020 16:13 autor: tedy

Właściwa decyzja, brawo
środa, 01.04.2020 16:10 autor:

Brawo
środa, 01.04.2020 16:11 autor: Kasia6

Dobra decyzja.Jedyna i słusznaPopieram .Szacunek dla Państwa.
środa, 01.04.2020 16:10 autor: Bielawianka

Nie matole chodzi mi o to że tak psioczycie na osoby starsze które chodzą po mieście bo muszą kupić coś do jedzenia kupić leki, a ktoś pomyślał żeby zapewnić im te środki skoro są grupą największego ryzyka. mnie stać na maseczki płyny więc sobie kupiłam , ich po tych cenach które spekulanci zawyżyli nie. 500ml. płynu za 75 zł Brutto produkuje firma z Bielawy super tanio nie bo w tej cenie można kupić 1000ml.

Panie i Panowie Burmistrzowie i Starosto macie opracowaną procedurę na wypadek jak Was obejmie kwarantanna lub nie życzę nikomu przyjdzie pożegnać się z tym światem .
środa, 01.04.2020 16:08 autor: M

A billboardy z propagandą to potrafią przygotować. Dzierzoniowskie komuchy.
środa, 01.04.2020 16:05 autor: Mieszkaniec

Brawo, bardzo dziękuję za normalna w tej sytuacji mądra decyzje
środa, 01.04.2020 16:04 autor: Krysia

KICHAWA BŁOTNA jest wdzięczna i zaprasza na kwarantannę do Sowiego Dołka
środa, 01.04.2020 15:54 autor:

Może jeszcze jak już się zebrali to mogli pomyśleć o godziwym miejscu na kwarantannę dla ludzi.
środa, 01.04.2020 15:50 autor: autor

Po pierwsze to Odstęp zachowajcie zatroskani przedstawiciele Platformy bo zainfekujecie swoich pracowników a oni swoje rodziny. Poza tym do kompletu brakuje włodarza Niemczy. I skoro tak bardzo sympatyzujecie z opozycją nawet w tak trudnym czasie to określcie wyraźnie swoja przynależność partyjną podczas zakładania własnych komitetów wyborczych w wyborach samorządowych a nie jak dotychczas ukrywacie ten fakt jakbyście wstydzili się bądź obawiali o wynik wyborów. Jak dla mnie nie jesteście autorytetami a lokalną grupą trzymającą władzę.
środa, 01.04.2020 15:17 autor:

Brawo na stojąco.....
środa, 01.04.2020 15:28 autor:

Oczywiście za komentarz.....
środa, 01.04.2020 15:31 autor:

Szacunek. Decyzja nie mogła być inna. Tu nie chodzi o politykę tylko o zdrowy rozsądek i troskę o zdrowie mieszkańców i tym właśnie wykazali się nasi włodarze.
środa, 01.04.2020 15:27 autor:

Brawo ! Jak rzadko kibicuję Panu Kucharskiemu, to właśnie zyskał w moich oczach. Brawo !
środa, 01.04.2020 15:06 autor:

A co Wy nasza władzo potraficie przygotować nam mieszkańcom. Sobie wszystko nam raczej mało.
Epidemia weryfikuje Wasze działania. Ile masek, płynów dezynfekcyjnych zakupiliście przeznaczyliście dla mieszkańców, ZERO .
środa, 01.04.2020 15:49 autor: M

Brawo !!! Precz z PiSem !!!!
środa, 01.04.2020 15:13 autor:

A gdzie Burmistrz Niemczy. Wszyscy włodarze z Powiatu są tylko Weglowskiego nie ma . Czy on chce przeprowadzić wybory w Niemczy narażając mieszkańców on na to się godzi . Skandal
środa, 01.04.2020 15:44 autor:

To jest fotka archiwalna a nie terazniejsza. Popieram można to zrobić na jesień.
środa, 01.04.2020 15:50 autor: babcia

Dzisiaj w obliczu kolejnych przypadków zarażenia i pierwszego zgonu...najważniejszy jest apel. Tak jak bardzo nie trawię PiSu, tak nie rozumiem działań towarzystwa spod szyldu PO. Przydałoby się jutro jakiś targ otworzyć...
środa, 01.04.2020 15:38 autor:

Jedyna sluszna decyzja jaka nalezalo podjac Brawo.
środa, 01.04.2020 15:35 autor: Autor

Popieram dobra decyzja zdrowie ludzi jest ważniejsza
środa, 01.04.2020 15:32 autor: Autor

Brawo! Tak trzymać.
środa, 01.04.2020 15:31 autor: Piławianka

Czekałam na taką decyzję! Brawo!
środa, 01.04.2020 15:28 autor: Barbarella

Bardzo rozsądna decyzja.Gratuluję .
środa, 01.04.2020 15:24 autor: B.B.

tylko ta pani ma czerwoną bluzke-mandat - brak należytej odległosci,maseczek,rękawiczek.PRZYKŁ
AD MA IŚĆ Z GÓRY
środa, 01.04.2020 15:23 autor:

Karłowaty guru sekty wzywa do zbiorowego samobójstwa.
środa, 01.04.2020 15:08 autor:

super popieram
środa, 01.04.2020 15:21 autor:

Nie boja się ze stracą stanowiska? I w przypadku Bielawy nie będzie już odwiedzin pana Dworczyka i senatora? :(
środa, 01.04.2020 15:18 autor:

Właściwa decyzja. Brawo
środa, 01.04.2020 15:13 autor:

I niech nam zazdroszczą Takich włodarzy!!
środa, 01.04.2020 15:12 autor: sz.w.

Jedna z nielicznych prawidłowych decyzji. BRAWO!!!
środa, 01.04.2020 15:11 autor:

Są jeszcze ludzie co myślą ,tylko nie z pislamu !
środa, 01.04.2020 15:10 autor: Strażak

Zespół"Surowe Kary" pod artystyczna opieką Matiegi i Jara nagrał nowy album "Betonowe buciki dla firm"