komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem. To mieszkaniec gminy Pieszyce! [AKTUALIZACJA GODZ. 16.30]

środa, 1.4.2020 13:10 , komentarze: 162 , odsłony: 81565
kategorie artykułu:

Bardzo złe informacje napłynęły z dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

AKTUALIZACJA GODZ. 16.30

Z informacji Doba.pl wynika, że 73-letniego mieszkańca gminy Pieszyce na oddział neurologiczny świdnickiego szpitala przywieziono 26 marca karetką dzierżoniowskiego pogotowia. 
- Pacjent zmarł w piątek 27 marca. Ze względu na wystąpienie dodatkowych, innych objawów niż neurologiczne pobrano od niego próbki, test wykazał obecność koronawirusa. Pozytywny wynik przyszedł do nas w środę 1 kwietnia - poinformował Grzegorz Kloc, dyrektor szpitala Latawiec w Świdnicy. 
Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu. Wskazaniem do testu były jednak inne objawy, m.in. gorączka. 

Oddział neurologiczny w Świdnicy zamknięty

- Załoga naszego pogotowia, które przewoziło pacjenta do Świdnicy jest obecnie w kwarantannie. Będą pobrane próbki - przekazał Doba.pl Maciej Smolarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.  

Najnowsze informacje z powiatu dzierżoniowskiego
Stan na dzień 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:30:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie przesyła informacje:
- liczba osób  poddanych kwarantannie domowej wynosi 351 (w tym 28 na mocy decyzji PPIS)
- liczba  osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 35
- zakażone 3 osoby:
- 1 hospitalizacja
- 1 izolacja domowa
- 1 wykonano pośmiertnie test i wynik jest dodatni, nie była na oddziale zakaźnym, przyczyna zgonu: zatrzymanie krążenia, udar mózgu
- zlecono pobór próbek do badań u 56 osób

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie

Jak przekazał dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie, testy potwierdziły dwa nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w powiecie dzierżoniowskim. Jeden z zarażonych pacjentów, który pochodzi z Dzierżoniowa, nie wykazuje objawów choroby i nadal przebywa w izolacji domowej.

Niestety mieszkaniec Gminy Pieszyce, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, zmarł w szpitalu znajdującym się poza powiatem dzierżoniowskim. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu.

Jest to bardzo smutna wiadomość, która pokazuje w obliczu jakiego zagrożenia wszyscy się znajdujemy. Władze powiatu składają głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego mieszkańca Gminy Pieszyce.

Starosta apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dbanie o siebie i bliskich, a przede wszystkim o zostawanie w domach.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

Może tak Pani Wiesia z Sanepidu wyjaśni wszystkim jak to możliwe, że była jedna osoba zarażona z Łagiewnik a nagle okazuje się, że zmarł zarażony mieszkaniec naszego powiatu.
środa, 01.04.2020 13:28 autor: T

Dalej nie róbcie testów! Będziemy udawać że wszystko jest ok i cieszyć się statystykami i padać jak muchy....
środa, 01.04.2020 13:59 autor: xxx

Uleczą nas testy chyba kpisz z ludzi myślących. Zanim napiszesz pomyśl!
środa, 01.04.2020 14:44 autor: Pracownik służby zdrowia

zaprasza Jarek na wybory .

limuzyny ładne już kupuje .

i darmowa jazd maybachem
poniedziałek, 06.04.2020 20:53 autor:

Siedźcie na tyłkach ale nie ŚWIRUJCIE!! Skoro przychodząc do np.urzędów petenci traktowani są jakby nieśli śmiertelne zagrożenie a dokumenty w skrzynkach podawczych przechodzą 3 dniową kwarantannę a jednocześnie pracownicy tychże instytucji swobodnie poruszają się bez obaw i w większości zbędnie po największych potencjalnych wylęgarniach wirusa jak wielkopowierzchniowe sklepy w tym markety budowlane,ocierają się o siebie na ścieżkach z kijkami,tłoczą wszędzie gdzie się da,a szczytem było ok 500 aut jednego dnia pod Sobótką to mamy SZCZYT HIPOKRYZJI.Na szczęście to już przeszłość i koronaswirusów będzie mniej i zajmiemy się sprawą naprawdę poważnie a nie wybiórczo,jak niektórym pasowało.
środa, 01.04.2020 21:11 autor:

A tak sobie z tym poradzili Chińczycy. Jesteśmy jeszcze wiele kroków za nimi i daleko nam do nich:
1- Program na telefony pokazujacy na jakim osiedlu wystapil chory i ilu
2- program generuje kod QB ktorym trzeba sie odbijac w kazdym miejscu, wysylajac do systemu lokacje i pokazujac z kim kontakt mial kazdy czlowiek, by w momencie zachorowania zrobic kwarantanne odpowiednim ludziom
3- wszystkie drzwi do budynkow, blokow, sklepow itd otwarte i zablokowane by nikt nie musial ich co chwila otwierac zostawiajac na nich ewentualna chorobe
4- Kazda winda - dezynfekowana 3 razy dziennie
5- ulice i chodniki caly czas mokre - od dezynfekcji
6- zrezygnowanie z biletow drukowanych w srodkach komunikacji, tylko poprzez telefon mozna wygenerowac bilet i oplacic
7- miejsca ktore moze dotknac kazdego dnia kilka osob, pokrywaja stretchem (folią), ktora jest wymieniana co 2 godziny
8- KAŻDY ABY WYJŚĆ Z DOMU NP W DRODZE DO PRACY MUSI MIEC MASECZKE NA SOBIE. Wyglada wiec, ze to sciema, ze tylko chorzy powinni ja nosic, gdyby tak bylo nie byloby przepisu, aby tam musial ja nosic kazdy.
9- Miasto podzielone na STREFY zamkniete - tzn, takie np DDZ powinno byc podzielone na 15 mniejszych stref, gdzie na wejsciu policjant i urzednik sprawdzaja czy dany czlowiek ma akceptowalny powod by wejsc do danej strefy, ma tez wtedy sprawdzana temperature oraz odbija sie QR CODem z telefonu. Strefy sa ogrodzone barierkami jak powiedzmy na koncertach
10- Lokalni Urzednicy Zamiast nudzic sie w budynkach rzadowych mogliby wlasnie byc opiekunami takich stref
11- Plyny do dezynfekcji na kazdym kroku- przed kazdym sklepem, w sklepie, na kazdej klatce schodowej, w kazdym miejscu publicznym, gdzie przewija sie kilka osob

NOŚCIE MASECZKI!

Wydaje sie ze to ma spory sens i jest to odpowiednia droga do zatrzymania zarazy. Lepiej przycisnąć na początku i szybko sobie z tym poradzić, niż później się męczyć tygodniami.
środa, 01.04.2020 13:33 autor: RT

Masoni i Illuminati I Różokrzyżowcy robią depopulacje ludzi.
piątek, 03.04.2020 21:45 autor: SUPERMAN

Masoni i ILLUMINATTI
piątek, 03.04.2020 21:41 autor: SUPERMAN

Nie wiem czy na dobie to przejdzie,bo na interii jak piszesz (gorzką)prawdę to blokują.Powiem swoje zdanie.Dlaczego ludzi,którzy przyjeżdżają z innych krajów i nie mają wysokiej gorączki puszcza się do domu zalecając kwarantannę,ci ludzie jadą do domu środkami komunikacji,jak kto może. Na Dolnym Śląsku bardzo dużo osób wyjeżdża za pracą do Niemiec,teraz przyjeżdżają na święta i roznoszą wirusa.Dlaczego od dawna nie zastosowano kwarantanny od razu przy granicy,w nieczynnych szkołach,hotelach,halach,ewentualnie namiotach postawionych przez wojsko.To jest główna zaraza bo ludzie nie wiedzą,że roznoszą zarazę.Niedługo dojdzie do większych restrykcji,ale po co czekać na Włoską zarazę
czwartek, 02.04.2020 13:12 autor: mik1

Dlaczego policja nie kontroluje ludzi z Pieszyc którzy powinni być na kwarantannie?
Nie rozumiecie ze Pieszyce to nie jest duża miejscowość i będzie to szło łańcuszkiem
Ogarnijcie się
czwartek, 02.04.2020 10:14 autor: Ktoś

Nie życzę nikomu żle, ale prezesowi to nie wiem
czwartek, 02.04.2020 12:39 autor:

Proszę Państwa, to może oprócz apelu Starosty o pozostanie w domu, sprawdzajcie, jak przestrzegane są nakazy wprowadzone przez premiera... moze warto wysłac straż miejska w okolice ulicy Grota Rowieckiego, gdzie wesoło biegają sobie grupki dzieci w wieku lat 9-12..., pomimo faktu, że osoby poniżej 18 roku zycia nie powinny chodzic same...
czwartek, 02.04.2020 12:31 autor: xyz

Kwarantannę przechodzi mieszkaniec Pieszyc na Kopernika przyjechał z Holandii .Zamknąć granice dla wszystkich .,a tak narobili kłopotu.
środa, 01.04.2020 17:58 autor: mieszkaniec



Plemiona POPiSowe,dajcie spokój już z ta nawalanką.Nie jesteście całym światem,naprawdę. W polskiej populacji stanowicie 20 i 10 procent,a tylko w wyborach przy frekwencji 50% wydaje wam się ,iż jest was 40 i 20 procent.Najpierw krzyczycie,ze rządzi jakiś bezzębny karzeł z kotem a następnie nie jesteście w stanie nawet takiego pokonać.To tak jakby odgrażać się że mamy super team a następnie przerypać z kretesem 5 meczy z rzędu co najmniej 3:0 i nadal być zadowolonym z siebie,ręce opadają
środa, 01.04.2020 23:08 autor:

wgospodarce.pl/informacje/77067-starsi-a
merykanie-gotowi-umrzec-za-ameryke
środa, 01.04.2020 21:04 autor:

Ktoś tu strasznie miesza, pierwszą osobą miała być osoba z gminy
i Łagiewniki i jedyna jak dotąd, dlaczego nie ma testów to jedna wielka ściema
środa, 01.04.2020 13:31 autor: Zibi

Dlaczego tej osoby nie ma w ogolnych statystykach krajowych ??? Ostatnie osoby jakie zmarły to w Warszawie i Tychach
środa, 01.04.2020 13:33 autor: Ja

A CO W SZPITALU W DDZ ?????
środa, 01.04.2020 13:18 autor: SAM

Pan dr.B.już PO kwarantannie.Wszyscy bezpieczni.
środa, 01.04.2020 13:23 autor: Ojciec

On ma właśnie
środa, 01.04.2020 21:42 autor: Miły

CHODZI O PANA S. I CHIRURGIĘ !!!!
środa, 01.04.2020 13:30 autor: SAM

Może ktoś zna odpowiedź ? Ratownicy zabrali chorego z domu. Przywieźli do Dzierżoniowa. Kto badał chorego ??? Kto wystawił skierowanie na neuro do Świdnicy, bo przecież nie ratownik czy kierowca ??? Który lekarz badał pacjenta ??? Ile osób w szpitalu miało kontakt z zarażonym ???
środa, 01.04.2020 20:24 autor: edi

Pierwszą osobą zarażoną w powiecie był przecież mieszkaniec gminy Łagiewniki. Totalna dezinformacja. A szpitalem poza powiatem dzierzoniowskim to Latawiec w Świdnicy
środa, 01.04.2020 13:41 autor:

SIEDŹCIE w chałupie na ddupie,ten zaraz zaraz minie..Pomijam już,że jedni siedzą za pieniądze a drudzy za darmo a inni nawet dopłacają oraz inne konfigurację. Nie ma to znaczenia teraz.Na rozliczenia przyjdzie czas.Wykończyć bestie nie rozwalając gospodarki na lata..PRIORYTET bo ucierpią wtedy WSZYSCY,paradoksalnie sucho-nodzy dzisiaj,nawet bardziej
środa, 01.04.2020 17:44 autor:

Chyba kłamstwo z tym zgonem,jedna osoba w Tychach tylko dziś umarła
środa, 01.04.2020 18:37 autor:

Dlaczego nie napisza dokładniej z jakiego osiedla czy z jakiej ulicy pochodzi ta osoba
środa, 01.04.2020 17:40 autor:

Z Żoliborza koronaświrze
środa, 01.04.2020 17:49 autor:

Ponoć z Betlejem to przyszło
środa, 01.04.2020 18:13 autor:

Mam wrażenie, że większość działań ze strony lokalnych służb to lipa. Mówią, że robią ale okazuje się, że tylko mówią -nie czarujmy się problem ich przerasta. Nie ma wystarczającej liczby testów, środków indywidualnej ochrony, środków odkażających itp. Sami starajmy się minimalizować zagrożenie, izolujmy się tak jak to tylko możliwe bo nikt nam nie pomoże jak się zarazimy.
środa, 01.04.2020 17:45 autor:

Wraz z mezem jestesmy prawie od tygodnia chorzy z goraczka, kaszelem i ogolnie nie mamy sil sie ruszać. Mielosmy kontakt ze szpitalem w celu uzyskania recepty, kontakt z lekarzem rodzinnym po zwolnienie oraz kontakt z sanepidem bo ilez mozna miec goraczke po wybraniu antybiotyku. Nikt nie zapytał o to czy moglismy sie zarazic od osoby chorej (a w naszych zawodach to bardzo mozliwe) ani czy bylismy za granicą. Kazali czekać i jak się nie polepszy to dzwonic do szpitala w boleslawcu na oddział zakazny lub w razie duszności na 112. Zadnych testow... Nic.
środa, 01.04.2020 16:16 autor: Mąż i żona

Brak słów...
środa, 01.04.2020 16:58 autor: E

pisowskie państwo z dykty
środa, 01.04.2020 18:39 autor:

Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu. Czy wy nas w końcu przestaniecie oszukiwać.
środa, 01.04.2020 13:14 autor:


wszystko zagrożone karami- wyjście do parku, spotkanie z kumplem przy piwku, rower itp., a jakie kary grożą najwyższym urzędnikom typu Duda, Witek, Terlecki, mały naczelnik za dążenie po trupach Polaków do wyborów?
środa, 01.04.2020 16:35 autor: Jot

I znów ani jednej wzmianki N temat chorych z naszego powiatu. Nigdzie nawet w info wojewody. O zmarłym również. Robią nas na każdym kroku w bambuko.
środa, 01.04.2020 16:30 autor:

Tylko pogratulować
środa, 01.04.2020 16:26 autor:

W Dzierżoniowie też nie zmieniła się statystyka odnośnie zarażenia to o co chodzi?????
środa, 01.04.2020 16:29 autor:

50 testów na wirusa w powiecie to żart, będziemy umierać w domach
środa, 01.04.2020 16:25 autor: Mieszkaniec

Powinni podawać chociaż wiek tych osób.
środa, 01.04.2020 16:05 autor:

wazne tylko wybory pis wie ze tylko tym zyja Polacy.
środa, 01.04.2020 16:00 autor: senior

Jak to z Pieszyc. Jak była mowa tylko o osobie z Łagiewnik. Kłamstwo. Nie mówię prawdy.
środa, 01.04.2020 15:29 autor:

A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby zarażone koronowirusem i wielce akcje... Bezprzesady... To we wrocku nie ma takiej paniki jak tutaj.... A tutaj się dzieje tak jakbym całą bielawa miała być chora itp!!!! Chore to
środa, 01.04.2020 13:26 autor: Danka

A założymy się ?
środa, 01.04.2020 15:58 autor:

No a przez kilka dni byla informacja, że chora jest jedna osoba z naszego powiatu, to ten pacjent z gminy Łagiewniki, a dzisiaj nagle zmarł człowiek który był chory. Jak nie będą robić testów, to sami " zdrowi", będą chodzić.
środa, 01.04.2020 15:43 autor: autor

PiS idzie po władzę po trupach.
środa, 01.04.2020 15:15 autor:

Jak t jest, wczoraj w powiecie była jedna osoba z koronawirusem (okolice Łagiewnik) a dzisiaj okazuje się że jedna zmarła z Pieszyc, to coś tu nie gra, ktoś kłamie i zataja informacje
środa, 01.04.2020 13:26 autor:

Senepid w Dzierżoniowie to kpina, każdy kto miał z nimi choć raz do czynienia to wie ze to jedno wielkie pośmiewisko
środa, 01.04.2020 14:57 autor: Obywatel

Czym innych jest śmierć osoby zakażonej koronawirusem, a innym -z powodu wirusa. Jak ktoś zarażony będzie jechał autem i się zabije w wypadku, to raczej będzie ten pierwszy przypadek, prawda?
środa, 01.04.2020 14:43 autor: Hill

Prosimy o odpowiedzialność jeśli jesteś chory nie wychodź z domu.
środa, 01.04.2020 13:22 autor:

i tak ma byc
środa, 01.04.2020 14:53 autor:

BO DLA PIS WYBORY WAŻNIEJSZE OD LUDZI WŁADZA !!!!
środa, 01.04.2020 14:20 autor: JANEK

80% ZARAŻONYCH NIE MA OBJAWÓW,DLATEGO NIE ROBIĄ TESTÓW.STATYSTYKI NAJWAŻNIEJSZE DLA CIEMNEGO LUDU.
środa, 01.04.2020 14:16 autor:

Co z zarażonym w Dzierżoniowie jest na kwarantannie ,a kontakty?
środa, 01.04.2020 14:18 autor:

Pacjent zmarł w piątek, a dopiero dzisiaj informacja. Jak to ma tak działać to ja dziękuję.....
środa, 01.04.2020 13:57 autor: Zaniepokojony

Czytam te kłamstwa i od razu mam duszności. Jedna osoba zarażona z gminy Łagiewniki, ale druga umiera z gminy Pieszyce. Taka dezinformacja przynosi więcej złego niż dobrego
środa, 01.04.2020 13:56 autor: Klo

Wszystko przygotowane...,ale nie powiedzieli że u GRABARZA
środa, 01.04.2020 13:55 autor:

Osoba z koronawirusem ale zmarł na coś zupełnie innego, więc o co siejemy panikę? I czy wgl ten przypadek był potwierdzony?
środa, 01.04.2020 13:52 autor: Anonim

CO ZE SZPITALEM W DZIERŻONIOWIE Z CHIRURGIĄ I DOKTOREM S. ????
środa, 01.04.2020 13:49 autor: SAM

Pewnie miał miażdzyce. To trzeba bylo leczyć. A nie zwalać ze to koronawirus.
środa, 01.04.2020 13:46 autor: Korona

Kwadratura koła.
Pacjent zmarł w Szpitalu Latawiec na oddz.neurologi.
Wynik dodatni a władze Pieszyc milczą.
Brak informacje informacji o pojawieniu się koronawirusa w gminie.
Należałoby by mieszkańców uczulić na zagrożenie które mamy koło siebie.
Bezmyślność władzy sięgała dna.
środa, 01.04.2020 13:45 autor: Ja

Nie okłamujcie nas piszcie prawdę chcemy znać fakty.Jesreście od tego ,aby rzetelnie informować ludzi z danego powiatu.Wyjaśnijcie sytuację przecież w Pieszycach nie było podawanego przypadku zakażenia,a w Dzierżoniowie to osoba w jakim wieku może normalnie pracowała i przekazała już dalej.....
środa, 01.04.2020 13:41 autor:

To pacjent przyniósł wirusa do szpitala czy pielęgniarka??? ma to znaczenie dla otoczenia chorego z Pieszyc
środa, 01.04.2020 13:37 autor:

A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby zarażone koronowirusem i wielce akcje... Bezprzesady... To we wrocku nie ma takiej paniki jak tutaj.... A tutaj się dzieje tak jakby całą bielawa miała być chora itp!!!! Chore to
środa, 01.04.2020 13:30 autor: Danka

Kto to z gminy pieszyce???
środa, 01.04.2020 13:34 autor: Edwark

Jak dotąd nie było chorych z DDZ i okolic A nagle 2 coś tu jest nie tak w przekazywaniu prawdy
środa, 01.04.2020 13:28 autor:

Przecież pierwszy przypadek był z gminy Łagiewniki
środa, 01.04.2020 13:25 autor:

To przykre że władze u Nas tak bagatelizują sprawę.
Przez 2 tyg 19 próbek.
Nagle 50 i już zmarł.
Może należałoby poinformować że mamy przypadek pacjenta z wynikiem dodatnim a tym samym zwrócenie jeszcze więcej uwagi na siebie i innych.
Może jestem współpracownikiem, kolegą, sąsiadem.
Usypianie czujności mieszkańców w nieuzasadnionych oprawach przed hejtem nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Efekt odwrotny do oczekiwanego
środa, 01.04.2020 13:26 autor: Mieszkaniec

Czy to już początek „końca”? Relacja pielęgniarki Jagody z Włoch. "Kilka dni temu zmarła polska pielęgniarka, inna popełniła samobójstwo … w tej chwili zbieramy pieniądze na wysłanie jej prochów do Polski. Umierają lekarze, pielęgniarki, ratownicy … Polacy, błagam - zostańmy w domu. Będę krzyczała i błagała - zostańcie w domu, nie bierzcie przykładu z Włochów, Francuzów, Hiszpanów. Bądźcie mądrzejsi - zostańcie w domu. Jeśli chcesz pomóc innym (może sobie?) przyłącz się do apelu zwiększenia ochrony naszych lokalnych Medyków - "2 zł od każdego dla Szpitala Powiatowego”. Oni muszą dla NAS WYJŚĆ Z DOMU ! Więcej na: https://doba.pl/ddz/artykul/2-zl-od-kazd
ego-dla-szpitala-powiatowego-w-dzierzoni
owie/43994/15
środa, 01.04.2020 13:20 autor: Mieszkaniec - nie polityk

Wiadomo w jakim wieku jest osoba z dzierzoniowa? Może pracował w którymś z zakładów? Takie informacje są bardzo ważne!!!
środa, 01.04.2020 13:19 autor:

No przecież nie było zarażonych ?!?!?!? Ile osób w DDZ umrze w następnych dniach i dalej PiS nie będzie robił testów ?????
Kłamcy i mordercy !!!!!!!
środa, 01.04.2020 13:18 autor:

masakra