komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Cofnięty licznik w aucie! Wpadli pierwsi kierowcy!

poniedziałek, 20.1.2020 12:30 , komentarze: 60 , odsłony: 16784
kategorie artykułu:

Dzierżoniowscy policjanci w miniony weekend, ujawnili trzy przypadki rozbieżności pomiędzy wskazaniami drogomierza, a wpisami diagnosty podczas badania technicznego. Od pierwszego stycznia 2020 roku funkcjonariusze realizując nowe zasady kontroli drogowych, weryfikują przebieg drogomierza z wpisem w Centralnej Ewidencji Pojazdów. W ciągu dwóch dni 18 i 19 bieżącego miesiąca policjanci powiatu dzierżoniowskiego ujawnili w trzech przypadkach, aby wskazanie z licznika wskazywało niższą wartość niż podczas badania technicznego.


Wraz z rozpoczęciem nowego roku policjanci w trakcie prowadzonych kontroli drogowych mają obowiązek sprawdzania przebiegu kontrolowanego pojazdu. W minioną sobotę i niedzielę w naszym powiecie ujawniono trzy pojazdy, na których licznikach liczba przebytych kilometrów była niższa niż podczas wpisu, którego dokonał diagnosta podczas badania technicznego. Rozbieżności ujawniono:

* 18 stycznia około, 23:40 w pojeździe opel, którego kierowcą był 66-letni mężczyzna,

* 19 stycznia około 7:30 w pojeździe chrysler, którego kierowcą był 21-letni mężczyzna, tego samego dnia około 13:00 w pojeździe volkswagen, którego kierowcą był 24-letni mężczyzna.

Postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności powstania różnic we wskazaniach licznika pomiaru przebytych kilometrów, prowadzić będą funkcjonariusze Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą

Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

Kupiłem bmw z Niemiec z pewną historia i przebiegiem, przez ponad rok zrobiłem nią 60tys po dwóch miesiącach od zakupu zacząłem mieć problemy z czujnikami ABS przez co licznik nie bił kilometrów, problem był na tyle uciążliwy że pojawiał się systematycznie a łącznie 4 razy wymieniłem czujniki. Zaznaczam że w dniu sprzedaży systemy działały a licznik nie bił kilometrów. Poinformowałem nowego nabywcę że licznik powinien wskazywać znacznie więcej przejechanych kilometrów. Uważam że licznik sam w sobie nie powinien ulegac takim awariom. Mam kontakt z obecnym właścicielem i wiem że problem wraca co jakiś czas. Czyja wina jeśli nikt nie potrafi tego naprawić?
poniedziałek, 03.02.2020 17:58 autor: Xxx

Kraj policyjny. Karać. Sprawdzać. Kontrolować. Będzie na 500+.Motto Pis.
wtorek, 21.01.2020 05:47 autor: Co za kraj

popieram
sobota, 25.01.2020 21:38 autor:

wtedy bedzie porzadek
sobota, 25.01.2020 21:39 autor:

produceci nie powinni produkowac aut z drogomierzami skoro nie potrafia tego zabezpieczyc tylko skad maja wiedziec ze polak potrafi a polak jak nie oszuka to zle sie ztym czuje
środa, 22.01.2020 15:54 autor:

Dożywocie , państwo milicyjne
środa, 22.01.2020 08:04 autor:

nie podoba ci sie uczciwosc?-
środa, 22.01.2020 15:46 autor:

Czy jest jakaś zależność, lub może algorytm pomiędzy wiekiem kierowcy prowadzącym pojazd a cofniętym wskazaniem " drogomierza " ? Więc po co te informacje ? A swoją drogą, bardzo ładna nazwa poczciwego licznika " drogomierz "
środa, 22.01.2020 07:21 autor: lewarek

Krok w dobrym kierunku... szkoda tylko, że wiele osób daje przyzwolenie na takie oszustwa, tak , cofanie liczników to oszustwo, czy to się komuś podoba, czy nie! Problem pozostaje z autami, które mają cofnięty przebieg tuż po sprowadzeniu z zagranicy, jeszcze przed pierwszym badaniem u diagnosty. Następnie auto do sprzedaży i przebieg się zgadza. Jak temu zaradzić?
wtorek, 21.01.2020 23:10 autor: Ann

to teraz wprowadzic przepis żeby diagności dawali podstęplowany kwit ze stanem licznika.
wtorek, 21.01.2020 20:56 autor: hahacz

A co wtedy jak kupiłem auto z przebiegiem 218 tysięcy i mam go 2 lata teraz ma 234 i policja mnie złapie i udowodni? Mogę się domagać czegoś? Na umowie kupna mam wpisany przebieg
wtorek, 21.01.2020 19:40 autor: B

90 % Aut sprowadzanych z Niemiec ma cofnięty licznik !
Dlatego zawsze mam beke z Januszy, którzy ogłaszają swoje10-15 letnie audi czy inne Passaty dieslowskie z przebiegiem poniżej 200 tys km :)
wtorek, 21.01.2020 12:26 autor:

Debilny przepis w debilnym państwie, Mam 2 tygodnie na zmianę danych ,a licznik mogę sobie wymieniać co tydzień ,nic komu do tego co robię z własnym samochodem , Policja może tylko spisać stan licznika i tyle, jakim trzeba być debilem aby się przyznać do ingerencji w licznik, A po za tym te urządzenia nie mają żadnej legalizacji i nie mam obowiązku aby one działały poprawnie ! Jedziemy bezpiecznie ,nie tyle ile można bo licznik tyle pokazuje !
poniedziałek, 20.01.2020 18:11 autor: KOLO

Super przepis i coraz lepszy kraj,tylko masa szkodników,ale wykruszą się z czasem
poniedziałek, 20.01.2020 22:13 autor: Jeszcze Polska nie zginęła

Brawo!!!
wtorek, 21.01.2020 08:13 autor: Jozek z Kosmina. Jeszcze 100 lat

Napisz co bierzesz ?Może innym pomoże
poniedziałek, 20.01.2020 18:37 autor:


A to jest prawda
poniedziałek, 20.01.2020 18:44 autor:

A jakie jest typowe myślenie człowieka oglądającego tvp?
poniedziałek, 20.01.2020 18:44 autor: Ciekawy

Żadne, oni nie myślą.
wtorek, 21.01.2020 13:31 autor:

Napisz do Lisa on ci wytłumaczy
poniedziałek, 20.01.2020 18:46 autor:

Nie da się tego oglądać myśląc racjonalnie...
poniedziałek, 20.01.2020 19:30 autor: Bielawianin

Typowe myślenie zwolennika k.rwizji.
poniedziałek, 20.01.2020 18:47 autor: pwdw

Telewizja kłamie nie oglądać
poniedziałek, 20.01.2020 18:55 autor:

Wypijesz piwo-bandyta. Licznik się nie zgadza - przestępca. Kraj policyjny. Karać. Sprawdzać. Kontrolować. Motto Pis.
wtorek, 21.01.2020 05:46 autor: BDO

Polacy chcą być oszukiwani bo wierzą że kilkunastoletnie auta z Niemiec mają malutkie przebiegi a jeżdżą i kupują przekręcone nawet o 300000 km bo chcą wierzyć że tak jest przykład znajomy sprowadził A6 3 letnie przebieg 326000 stan idealny Service w audi firma zajmowała się sprzedażą leków jeździł nim przedstawiciel handlowy wystawił je z orginalny przebiegiem nawet pies z kulawą noga nie zadzwonił po 3 tygodniach przebieg zrobiony już na 165000 tylko już bez książki poszedł w 2 dni i o czym to świadczy o naszej głupocie i wierze trzeba zaakceptować że servisowane auto mające przebieg powyżej 30000 tys i mające do 5 lat w super stanie jest lepsze od szrota z przekręconym licznikiem bez historii servisowej ja wiem że książki też się podrabia ale jeżeli to jest orginalny przebieg to wszystko można sprawdzić w serwisie i nie bijcie kupować się aut z dużym przebiegiem od uczciwych sprzedawców albo samemu sobie jechać po samochód z takim przebiegiem który np w Niemczech jest dużo tańszy to kupujący wymuszają na sprzedających takie przebiegi niestety i tak to działa
wtorek, 21.01.2020 10:03 autor: moniek

To niech jeszcze tachografy wprowadza i bedzie cyrk na kolkach w osobowkach
wtorek, 21.01.2020 09:38 autor:

Najbardziej jpłaczą Janusze w swoich brykach z cofnietym licznikiem o kilka set tyś .km i pseudo handlarze oszuści ! Bardzo dobrze! Powinni sie jeszcze wziąć za te powypadkowe szroty,poprzywożone i sprzedawane jako igły!
wtorek, 21.01.2020 09:36 autor: driver

Szkoda że redaktor nie wspominał o tym że błędne stany liczników są spowodowane pomyłką diagnosty podczas przeglądu, na przyszłość proponuję zasięgnąć więcej informacji a nie wrzucać wszystkich do jednego worka, nie pozdrawiam
wtorek, 21.01.2020 08:41 autor: X?D

Niedługo za brak w samochodzie św Krzysztofa i różańca będzie kara :-( Alleluja głupole z wiejskiej
wtorek, 21.01.2020 08:11 autor:

BRYKA PISOWSKIEGO ELEKTORATU , W NIEDZIELĘ DO KOŚCIOŁA , A POTEM '' PIEKŁA NIE MA ''
poniedziałek, 20.01.2020 23:50 autor:

Jak w Polsce jest 10 milionów samochód co ma cofnięty licznik minimum 300tys km wie teraz to już nie ma sensu
poniedziałek, 20.01.2020 21:03 autor: Ciemny naród niewolniczy

W tamtym roku podczas badania technicznego diagnosta pomylił u mnie kolejność wpisywanych cyferek stanu licznika. Wyszło po roku, przy okazji następnego badania, bo nie zauważyłem tego wcześniej. Czyli na 5 lat do pierdla? Czytałem już przy podobnych tekstach komentarze ludzi, których spotkało to samo, ale zatrzymała ich policja, i jakie mają teraz kłopoty z powodu nie swojej pomyłki.
poniedziałek, 20.01.2020 18:40 autor: Kierowca ddz

Jedź do Rafała on ci skoryguje licznik
poniedziałek, 20.01.2020 18:42 autor:

Brawo
poniedziałek, 20.01.2020 20:35 autor:

Kto ujawni więcej! Będą nagrody, awanse, medale. Nic się nie zmienia.
poniedziałek, 20.01.2020 19:01 autor: statystyk

No i super.
poniedziałek, 20.01.2020 17:56 autor: brat Dżesiki

W końcu się wzięli za oszustów
poniedziałek, 20.01.2020 19:08 autor: rowerzysta

Kogo to interesuje jeżeli ludzie patrzą na kilometry, a nie na stan auta
poniedziałek, 20.01.2020 18:59 autor: Wąsacz

Może oni jeżdżą na wstecznym :)
poniedziałek, 20.01.2020 18:01 autor:

wczoraj, 20 godz temu
4