komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 15 grudnia 2019

Niny, Celiny

Pierwszy pasażerski pociąg wjechał do Bielawy. Tylko u nas rozkład jazdy! [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

czwartek, 7.11.2019 10:00 , komentarze: 125 , odsłony: 23907
kategorie artykułu:

W siedem minut pasażerowie Kolei Dolnośląskich dotrą z Dzierżoniowa do Bielawy. W czwartek 7 listopada po prawie 40 latach odbył się pierwszy przejazd osobowy po zrewitalizowanej linii kolejowej nr 341 (przyp. red. 25 października miał miejsce przejazd techniczny).

W tej  historycznej podróży wzięli udział: Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jarosław Kresa - wicewojewoda dolnośląski, wicemarszałkowie województwa Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda

W spotkaniu uczestniczyli również między innymi Stanisław Jurcewicz, Tytus Czartoryski i Zbigniew Szczygieł - radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch - dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Wojciech Zdanowski - wiceprezes Kolei Dolnośląskich, Andrzej Bolisęga - wicestarosta dzierżoniowski oraz dziennikarze.

 - Pierwsze pociągi do Bielawy wyruszą już od zmiany grudniowej rozkładu jazdy. Czas przejazdu z Dzierżoniowa do Bielawy wyniesie około siedem minut - powiedział Doba.pl Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dodając że: mam nadzieję, że te kilka pociągów będzie taką dobrą jaskółką i w przyszłości te połączenie będzie rozwijane.

Od 15 grudnia do Bielawy pojedzie dziewięć par pociągów. Sześć do Wrocławia i trzy do Legnicy. Czas podróży z Bielawy do Wrocławia wyniesie ok. 85 minut. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, zdjęć oraz rozkładu jazdy.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Historyczny wjazd pociągu do Bielawy [ZOBACZ WIDEO] i Pierwszy pociąg przejechał po linii kolejowej Dzierżoniów - Bielawa! [WIDEO]

 

Wasze komentarze

ja też chcę taką kurtkę "Dolny Śląsk" jak ma ten koleś na zdjęciach
sobota, 16.11.2019 20:04 autor:

Malkontenci niech wypieprzają na forum "Gazety Wyborczej". Tam pasują jak ulał! Linia ma potencjał tym bardziej, że będzie ona przedłużona do Srebrnej Góry i być może dalej do Radkowa, chodź ostatni odcinek pochłonie zapewne więcej kosztów. Taki jest zamiar, żeby pociągi kursowały po trasie kolejki sowiogórskiej. Wtedy będzie bezpośredni dojazd do kotliny kłodzkiej po drugiej stronie Gór Sowich.
piątek, 08.11.2019 21:19 autor:

Czy pociągi będą zatrzymywać się na peronie Bielawa Centralna przy ulicy Bohaterów Getta?
Bo niestety prace tam stanęły a we wszystkich rozkładach wspominana jest tylko Bielawa Zachodnia.
sobota, 09.11.2019 12:06 autor: Mieszkaniec

A cennik to gdzie?????
sobota, 09.11.2019 21:34 autor:

Wyżej!
poniedziałek, 11.11.2019 16:47 autor: Pasażer!

Mnie uczono, że podczas rozmowy należy wyjąć ręce z kieszeni, czasy się zmieniają......
sobota, 09.11.2019 11:23 autor:

To ta „kolej” co zablokowała obwodnicę Dzierżoniowa ????
piątek, 08.11.2019 15:10 autor:

dokładnie ta
piątek, 08.11.2019 15:45 autor:

Czyli kolejny głupi pomysł pisu ?
piątek, 08.11.2019 16:00 autor:

Autobusy nie mają kogo wozić , a pociąg potrzebny . Ktoś ma na....e w główce .
piątek, 08.11.2019 16:37 autor: CHRIS

Brak dogodnego skomunikowania Bielawy z przystankami kolejowymi oraz parkingów w ich okolicach, gdzie można zostawić samochód wróży niewypał tej inwestycji. Czekam na wyliczenia rentowności tej inwestycji.
piątek, 08.11.2019 09:57 autor:

Czy pasażerowie zapłacili za przejazd? Wszak pasażerski był już usługą. Rozliczyć i cenę biletu wpłacić rozwój sportu w powiecie, powiedzmy budowę toru żużlowego
sobota, 09.11.2019 09:17 autor: Nie dziwi mnie już nic

Może i fajnie, że jest ta kolej, ale ja teraz czuję się, jak w filmach Bareji. Mieszkam w Dzierżoniowie na osiedlach, a pracuję w Bielawie na początku ul. Żeromskiego. Żeby dojechać koleją, to najpierw musiałbym dojechać autobusem do dworca PKP w Dzierżoniowie, a po wyjściu z pociągu w Bielawie Zachodniej musiałbym znów podjechać autobusem.
piątek, 08.11.2019 19:34 autor: J.S.

Kolej zrealizowali Niemcy .Zlikwidowali Polacy.Teraz wracamy do tego co bylo i funkcjonowalo dawniej i niech tak zostanie.. Moze znowu bedzie normalnie
piątek, 08.11.2019 22:07 autor: ela

Św.P. Stanisław Bareja pękł by ze śmiechu.Przyjechali na wichurę,żeby odbyć 5-kilometrową podróż pociągiem.Młodzi ludzie,a mają takie maniery,jak Klasa Rządzącego Proletariatu w słusznie minionej epoce.Czy to się otrzymuje w genach?Warto by to zbadać.Nobel pewny za naukowe udowodnienie tej ciekawostki.
piątek, 08.11.2019 19:30 autor:

śmiech na sali Bielawa zachodnia A kiedy wschodnia dziadostwo pisowskie nie zna granic
piątek, 08.11.2019 16:34 autor: Zygmunt B

Dziękuję w swoim i osób podobnie myślących imieniu.
Połączenie zostanie docenione przez malkontentów i "totalnych krytyków" w momencie rozpoczęcia remontu/przebudowy Ósemki !!
piątek, 08.11.2019 16:51 autor: ZYX-PL.

poroniony pomysł ciekawe kiedy zamknięcie bo nie będzie za co utrzymać
piątek, 08.11.2019 17:57 autor: Obywatel

nis z tego rozkładu nie rozumie
piątek, 08.11.2019 16:33 autor:

Nie krytykujmy, dajmy szansę !!!!
piątek, 08.11.2019 17:09 autor:

Czekam na przystanek "peron" przy ul. Bohaterów Getta. Czy do 15 grudnia będzie gotowy?
piątek, 08.11.2019 09:40 autor: Bielawa Centralna

Miejmy nadzieję, że tak.
piątek, 08.11.2019 18:19 autor: Pasażer!

A gdzie jest stacja Bielawa Wschodnia?
piątek, 08.11.2019 04:37 autor:

Na osiedlu 25 lecia MPK.
piątek, 08.11.2019 09:54 autor: BIELAWA

A ile niepotrzebnie zostanie spalone paliwa na przejazdach kolejowych czekających na przejazd na rogatkach, a w pociągu będzie jechać 3 osoby wraz z maszynistą i konduktorem?
piątek, 08.11.2019 13:00 autor:

ciekawe kogo on będzie woził ten pociąg do jednej stacji co się zwie wieś Bielawska
piątek, 08.11.2019 12:55 autor: Zygmunt B

Super sprawa Ale brak parkingu aby zostawić samochód i pojechać pociągiem
piątek, 08.11.2019 10:58 autor: Anka

I już te złośliwe komentarze
piątek, 08.11.2019 09:25 autor:

Jakby nie PiS, to nie było tej kolei. A teraz ci co "pluli" na PiS przylepiają się do tego sukcesu :)
piątek, 08.11.2019 08:33 autor: obserwator


wazeline rozdaje za darmo
piątek, 08.11.2019 09:56 autor: KOLEJARZ

100 Procent racji !!!
piątek, 08.11.2019 09:25 autor: Autor

A czy te pociągi będą jeździć przez Świdnicę?
piątek, 08.11.2019 08:26 autor: Agnieszka

Super
piątek, 08.11.2019 08:15 autor: bielawianka

Swietna sprawa .Dziekujemy
piątek, 08.11.2019 07:55 autor:

Rozkład jazdy!
Q - wa, co to za kon.. on! Czym to robione?
piątek, 08.11.2019 06:23 autor: Bielawa Dolna.

Ile jest miejsc parkingowych przy stacjach i czy są one monitorowane ?
czwartek, 07.11.2019 23:41 autor: pukpuk

I I tak sobie możecie jeździć, na zdrowie. Byleby nie wysiadać i więcej szkód nie czynić.
czwartek, 07.11.2019 21:27 autor: Jacek

dzisiaj, 14 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
3
wczoraj, 19 godz temu
2