komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 12 grudnia 2019

Dagmary, Aleksandra

Notoryczne zastawianie autami wejścia do klatki schodowej?

wtorek, 5.11.2019 09:00 , komentarze: 47 , odsłony: 11070
kategorie artykułu:

Redakcja Doba.pl otrzymała list w którym poruszono sprawę parkowania samochodów na ul. Nowej w Dzierżoniowie. Według przekazanych informacji pojazdy blokują tam wyjście z klatki schodowej. Nie jest możliwe przejście z wózkiem, rowerem czy też z większymi zakupami.

- Zwracam się z prośbą o podjęcie tematu w sprawie notorycznego zastawiania autami osobowymi klatek schodowych przy ul. Nowej w Dzierżoniowie. Rażące zachowanie kierowców woła o pomstę do nieba! Wobec licznych wolnych miejsc parkingowych na parkingu, kierowcy i tak wolą zablokować komuś wyjście z klatki. Osoby starsze lub matki z dziećmi (często z wózkiem) mają problem z wydostaniem się na ulicę. Zaznaczam, że nie są pojedyncze przypadki. Straż Miejska niestety nie reaguje na zgłoszenia, a Policja ma "ważniejsze sprawy". Przesyłam zdjęcie potwierdzające powyższą treść - czytamy  w liście do Doba.pl.

Straż Miejska odnosząc się do treści listu stwierdziła, że problem dotyczy kultury jazdy, a parkowanie jest zgodne z przepisami.

- Parkowanie w sposób pokazany na zdjęciu jest zgodny z przepisami, problem dotyczy bardziej kultury jazdy. W tym miejscu, zgodnie z oznakowaniem, swoje samochody mogą parkować wyłącznie osoby mieszkające w tym budynku. Jeśli ta zasada będzie nieprzestrzegana, to strażnicy miejscy zareagują na każde zgłoszenie mieszkańców tego budynku - mówi Andrzej Mich, komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa.

Prosimy kierowców o życzliwość i większą uwagę podczas parkowania auta.

 

Wasze komentarze

Szanowna Dobo, proszę o interwencję w sprawie dziur na ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie od torów do ronda na Pieszyce. Ludzie pomóżcie bo Pan Kucz UM ma to gdzieś i twierdzi ze nawierzchnia jest dobra. A dziury co 20 metrów nie są takie wielkie.
środa, 06.11.2019 11:15 autor: kierowca

Parking pod tym blokiem jest tylko i wyłącznie dla mieszkańców, informuje o tym znak przy budynku, gdzie mieści się biuro opłat za parkowanie. Niestety kierowcy nic sobie z tego nie robią. Straż miejska powinna raz dziennie, najlepiej w godz.15-18, przejechać się ul.Nowa i wypisać mandaty.
wtorek, 05.11.2019 22:29 autor: Mieszkaniec

wkopac 2 supki i juz
czwartek, 07.11.2019 12:34 autor:

Wystarczy namalować kopertę przed wejściem do klatki.
czwartek, 07.11.2019 09:56 autor: D

Ja zapraszam na ul Brzeźna 6a w Bielawie tu non stop wyjście z bloku jest zastawione i straż miejska ma w nosie .
środa, 06.11.2019 21:08 autor: Prawda

wiele spraw powinna załatwiać straż miejska,ale niestety ktoś zadecydował że ta ,,zapracowana ,,grupa ludzi dalej istnieje w naszych okolicach.Przez ostatnie 15 lat nie widziałem ANI RAZU patrolu staży na moim osiedlu,chociażby po to aby ukarać właścicieli srających psów gdzie popadnie.Nie muszę oglądać Dnia Swira -mam to na co dzień
środa, 06.11.2019 19:42 autor: anty-wielbiciel straży miejskiej

A kto w końcu zrobi porządek z właścicielem busa o rejestracji DW nagminnie parkującego na zakazie zatrzymywania i postoju na ulicy Waryńskiego w Bielawie? (na wysokości byłego Bieltexu). Ten gościu czuje się bezkarny.....W Bielawie jest Policja?
środa, 06.11.2019 16:01 autor:

W Dzierzoniowie w policji i straży miejskiej panuje kolesiostwo.
Jak jesteś starym u-bekiem czy s-bekiem, to wystarczy mieć znajomych w jednej z wymienionych instytucji i można zatruć komuś życie nasyłając na niego policje czy straż miejską. Jeśli parkujesz w miejscu gdzie nie ma znaku zakazu to mogą cie w sam środek d... cmoknąć!
wtorek, 05.11.2019 15:06 autor: nerwus

Jak by nie było żywopłotu to psiarze puszczali by na trawnik pod oknami swoje psy, a wiadomo jaki dało to efekt, smród.
wtorek, 05.11.2019 18:31 autor:

Co wy chcecie od mojego peżota :)
wtorek, 05.11.2019 17:15 autor: Tomasz

Pisze się "pełgota". ;)
wtorek, 05.11.2019 17:55 autor: Kierowca reno

Tylko przygłupy parkują tak te swoje graty za 2tys widząc wyjście z klatki no ale somsiad musi grata zobaczyc
wtorek, 05.11.2019 17:46 autor: Janusz Kultywator

W Dzierżoniowie można zaparkować gdzie się chce i nikt nic nie zrobi
ulice dwukierunkowe są tylko z nazwy każdy parkuje gdzie mu się podoba
przepisy może i są ale kto je czyta u nas obowiązuje anarchia
wtorek, 05.11.2019 17:36 autor: kierowca

Takich kwiatków jest więcej
wtorek, 05.11.2019 16:57 autor:

Drogi mieszkańcu ul Nowej. Nie wiesz co się robi? A przebij opony w ucie albo przerysuj drzwi
wtorek, 05.11.2019 13:36 autor:

Gdzie są takie przepisy drogowe na świecie co pozwalają autom blokować wejście do domu czy posesję. Bo... gdyby był pożar... albo ..pogotowie ratunkowe z noszami..... albo inwalida na wózku itp. Co to za dzierżoniowski idiotyzm wmawianie lokatorem, że blokowanie wejścia jest zgodne z przepisami.



Parkowanie w sposób pokazany na zdjęciu jest zgodny z przepisami
wtorek, 05.11.2019 12:33 autor:

super LUBIĘ TO!!!
wtorek, 05.11.2019 14:44 autor:

a parkowanie ul. Nowowiejska kolo Unisona tam to jest jazda a policja ma to w dupie i straż
wtorek, 05.11.2019 15:21 autor: czesiekm

"Art. 46. kodeksu drogowego
1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia."

pieszy jest uczestnikiem ruchu drogowego
SM proponuje poczytać, nawet taryfikator mandatowy jeśli nie chcą całej ustawy czytać...
wtorek, 05.11.2019 13:25 autor: podpis

Kurdę, napierdzielili żywopłotu przy asfalcie, tam, gdzie powinni mieć chodnik, bo nie chcą, żeby ktoś chodził po ich terenie pod oknami, a teraz się czepiają prawidłowo zaparkowanego samochodu, chociaż z drugiej strony, postawionego z wyraźnym "mam was wszystkich w d...e." Jedna i druga strona - zadufane w sobie bufony i brak ludzkiej życzliwości i współżycia sąsiedzkiego z obu stron.
wtorek, 05.11.2019 13:24 autor:

Bo jak mało inteligentnemu posiadaczowi prawa jazdy nie postawi się znaku zakazu to nie zrozumie, że nie należy zastawiać drogi do miejsca zamieszkania. Szkoda
wtorek, 05.11.2019 13:20 autor:

Wystarczy dobre oznakowanie, a to już trzeba myśleć. A to już towar deficytowy.
wtorek, 05.11.2019 13:17 autor: Jury

TEN MNICH TO LEPIEJ NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA.ON CIERPI NA OGROMNĄ NIEMOC W PODJĘCIU SAMODZIELNEJ DECYZJI-PRZYKŁD-BUDYNEK NAPRZECIW S.M.-TAM PALĄ W PIECACH CZYM SIĘ DA-A ON UDAJE ŻĘ TEGO NIE WIDZI-ZA CO ON BIERZE TAK OLBRZYMIĄ KASĘ-NIERÓB JEDEN.DO PIEKŁA Z NIM
wtorek, 05.11.2019 13:10 autor: BERNARD BEKSA

Zapłaciłem to se stawiam no nie
wtorek, 05.11.2019 12:53 autor: Peugeot 206

są linie namalowane jako miejsca postojowe wiec nikt nic zlego nie robi!!!!
wtorek, 05.11.2019 12:30 autor: nowa

dzisiaj, 34 min temu
2
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu