komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Interpelacja radnych PiS

poniedziałek, 2.9.2019 22:50 , komentarze: 7 , odsłony: 3866
kategorie artykułu:

W lipcu 2018 roku Pani Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wydała decyzję dla firmy „Clever” sp. zo.o. na utworzenie składowiska odpadów na terenie dawnej bazy CPN przy ul. Podwalnej (róg ul. Kilińskiego). Miejsce to położone jest ok. 30 metrów od wyremontowanego niedawno Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego oraz dosłownie tuż za płotem POD „Kolejarz”. Odpady są przywożone od lutego br. (zdaniem działkowców) a od czerwca br. (zdaniem Pani Dyrektor). Od kilku miesięcy fetor ze składowiska jest wielkim i uciążliwym kłopotem dla działkowców i mieszkańców okolicznych domów. Zdarzały się już przypadki omdleń osób starszych na działkach.Składowisko umiejscowione jest częściowo na betonowym podłożu ale część sprasowanych odpadów leży wprost na ziemi. Wszystko przykryte jest niebieską folią i zabezpieczone starymi oponami. Według relacji Pani Dyrektor na sesji rady Powiatu w dniu 27.08.2019 roku nie istnieje żadne zagrożenie dla ludzi z powodu usytuowania składowiska odpadów w tym miejscu. Naszym zdaniem jako Klubu Radnych PiS pilnego sprawdzenia wymaga stan wody w studniach działek oraz gleby na terenie POD „Kolejarz”. Do tej pory takich badań nie przeprowadzono. Dziwi nas też to, że Wydział Ochrony Środowiska nie poinformował o utworzeniu składowiska władz miasta Dzierżoniowa, które w tym czasie kończyły remont Centrum Przesiadkowego. W opinii Pani Dyrektor Wydziału miasto nie jest stroną postępowania administracyjnego, nie było więc konieczności informowania samorządu Dzierżoniowa. Jako radni powiatu zajmiemy się tą sprawą, bo naszym zdaniem zgoda na utworzenie składowiska odpadów przywożonych z zewnątrz, w tak newralgicznym miejscu miasta, jest złym rozwiązaniem, mogącym nieść zagrożenie dla zdrowia a nawet życia mieszkańców. Zwrócimy się do wszystkich kompetentnych instytucji państwowych o przeprowadzenie kontroli na terenie składowiska, sprawdzenie czy odpady zwożone do Dzierżoniowa na pewno są pochodzenia polskiego, a do władz powiatu zaapelujemy w imieniu mieszkańców o zamknięcie tego składowiska odpadów.

W imieniu Klubu Radnych PiS

Janusz Maniecki

 

Wasze komentarze

Pewien pan radny powiatowy z PiS zamiast wywiezć odpady budowlane ze swojej inwestycji
(zlokalizowej wśród zabudowy zagrodowej i mieszkalnej ) postanowił je składować terenie nieruchomości Zaznaczę, że były to odpady nieobojętne dla środowiska. Leżały sobie na kupce bezpośrednio na ziemi, niczym nie przykryte kilka miesięcy aż do pewnego sobotniego wieczoru gdy zostały spalone ( nie wiem czy za wiedzą i przyzwoleniem radnego , bo nie mnie o tym rozstrzygać ). Ogień nie tylko strawił składowane śmieci ale poczynił szkody ( na szczęście niewielkich rozmiarów) na sąsiedniej działce. W jednym miejscu śmieci radnemu nie przeszkadzały , choć obok żyją ludzie i zwierzęta, natomiast drugie miejsce wykorzystuje się w kampanii wyborczej. Co za podwójna moralność , tylko pogratulować .
wtorek, 03.09.2019 16:48 autor:

Szanowni radni z ramienia PiS , dlaczego nie zauważacie braku działań odpowiednich organów będących pod zarządem ludzi ze wskazań PiS dotyczących zaniedbań dotyczących braku oczyszczania koryt rzek ( m.in. w Piławie Dolnej) przepływających przez nasz powiat z naniesionego mułu , porastającej gęsto wysokiej roślinności i wszelkiego rodzaju śmieci? Taki stan rzek sprzyja tworzeniu się zatorów i przy niesprzyjających warunkach pogodowych może skutkować podtopieniami i lokalną powodzią. Co radni powiatowi PiS zrobili do tej pory w sprawie bezprawnych działań przy budowie odcinka kolei do Bielawy? Jakie działania podjęli w sprawie opóznień przy budowie obwodnicy Dzierżoniowa ? Zapewne nic , bo swoich nie będą podkopywać, choć te tematy dotyczą mieszkańców naszego powiatu.
wtorek, 03.09.2019 11:05 autor:

Wszechobecna propaganda sukcesu PiS kadłub lodołamacza sklejony taśmami budowlanymi gotowy do wodowania. Po przedstawieniu kadłub trafił do spawania i w dniu dzisiejszym prace są wykonywane. Jak za komuny , byle było przedstawienie, byle władzy się przypodobać, wtedy nawet trawę malowano.
wtorek, 03.09.2019 12:05 autor:

kampania
wtorek, 03.09.2019 10:37 autor:

Kampania.
wtorek, 03.09.2019 05:48 autor:

piątek, 28.5.2021 17:05
6
sobota, 1.5.2021 14:02
4
wtorek, 23.2.2021 13:00
10
środa, 27.1.2021 12:00
58
poniedziałek, 13.7.2020 12:30
211
niedziela, 12.7.2020 12:24
8
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE