komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 18 września 2019

Irmy, Stanislawa

Miodowe lato w Dzierżoniowie

wtorek, 13.8.2019 11:00 , komentarze: 52 , odsłony: 18301
kategorie artykułu:

Miodobranie już 24 i 25 sierpnia! Dzierżoniów po raz 19. stanie się dolnośląską stolicą miodów. Jarmark Pszczelarski tradycyjnie zagości na Rynku. Zapraszamy na stoiska z miodami, warsztaty piernikarskie i plecionkarskie oraz koncerty zespołów folklorystycznych z całego świata.

Na stoiskach będzie można kupić miody naturalne oraz pitne o różnych smakach i z dodatkami, akcesoria pszczelarskie, świece woskowe oraz kosmetyki, które powstały na bazie miodu. Dostępne będą również stoiska z rękodziełami artystycznymi m.in biżuteria, ozdoby szklane i wiele innych. Będzie to doskonała okazja do degustacji złotego daru pszczół w różnych postaciach oraz uczestnictwa w koncertach zespołów folklorystycznych.

W sobotę na scenie zaprezentują się uczestnicy 30. Bukowińskich Spotkań. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny to okazja do obejrzenia występów zespołów z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski (wśród nich także Pojany z Piławy Dolnej). Korowód ulicami miasta przejdzie o godz 15.00, po mszy w kościele Maryi Matki Kościoła. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 15.30 na dzierżoniowskim rynku.

W niedzielę od godz. 14.30 na scenie wystąpią „Ślężanie” i mażoretki, potem ukraińscy tancerze i grupa z Serbii. O 16.40 zagra nasza Miejska Orkiestra dęta. Potem czkają nas koncerty. Będzie Czadoman, niemiecki Polkaholix i grający muzykę celtycką Stonehenge .

Mamy też dla was niespodzianki. Zapraszamy na bardzo ciekawe warsztaty plecionkarskie, podczas których z wikliny - i nie tylko - zostaną wykonane kosze i kwiaty wiklinowe. Zapraszamy również na warsztaty piernikarskie. Nie, nie będziemy piec pierników, ale będziemy robić z nich domki. Z gotowych elementów z piernika stworzymy obiekty, które będą elementami naszego “Piernikowego miasta”. Pachnąca wystawa będzie jeszcze bardziej kolorowa niż w roku ubiegłym. Chcesz mieć w niej swój udział? Przyjdź w sobotę w godz. 15.00-18.00 lub w niedzielę w godz. 14.00-19.00 na dzierżoniowski rynek. Zrobimy wspólnie 140 domków. Warsztaty poprowadzi Ewa Holiczek-Niedbała z Pierników Sudeckich.

 

 

Wasze komentarze

Do artykułu powyżej!
Czemu nie można zostawić komentarz?
I co robił ksiądz na Giewoncie?
piątek, 23.08.2019 13:01 autor: Ksiądz na Giewoncie!!!

Poszedł się pomodlić.
piątek, 23.08.2019 13:22 autor:

taka mamy "demokracje"
piątek, 23.08.2019 13:59 autor: W Polsce

Sprzedaliśmy ją za kilka złotych...
niedziela, 25.08.2019 07:07 autor:


A gdzie był ten bóg? Nic nie zrobił
piątek, 23.08.2019 17:04 autor:

Właśnie zrobił.
piątek, 23.08.2019 21:31 autor:

Oni urlop mają 360 dni w roku
piątek, 23.08.2019 20:01 autor:

Tragiczny catering, ceny jak z kosmosu. Za porcje prażynek dla dzieciaka wolali 20zl ! Gigantyczne kolejki. Kupa meneli, siedzących z browarami z puszki pod namiotami imprezy, ktore sami sobie przynieśli. Muzyka? , ok o gustach sie nie dyskutuje ale wg mnie tragedia.
Nie wiem kto to organizuje personalnie ale powinnien sie zastanowić nad inną obsługą tej imprezy jesli chodzi o gastronomię.
Miejsce moim zdaniem ok i fantastycznie, że jest coraz wiecej wystawców.
niedziela, 25.08.2019 23:23 autor: ujoman

Dobo ! Dlaczego usuwasz komentarze z pytaniem o to, dlaczego nie można komentować wpisów o kościele i wydarzeniach kościelnych ?
niedziela, 25.08.2019 22:21 autor:

ciekawo ile taki Czadoman zwinoł za "koncert" ?
niedziela, 25.08.2019 19:35 autor: Wie kto

doba boi się komentarzy, dlatego blokuje komentarze dot. wielkiego POparcia POKO dla Mitraszewskiego, a tłumy waliły na Rynek ,że aż POwietrza zabrakło
niedziela, 25.08.2019 16:51 autor:

a miód po ile?
niedziela, 25.08.2019 17:07 autor:

Chyba zespół z Odessy a nie z Oddesy!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????
niedziela, 25.08.2019 06:57 autor:

Polecam miód z Żuromiński kupuję od lat
sobota, 24.08.2019 17:21 autor: Maja

Czy ma ktoś sprawdzonego pszczelarza? Co roku kupuje miody ale różnie trafiam. Raz lepiej raz gorzej.
piątek, 23.08.2019 21:33 autor: Jo

W niedzielę są dożynki nie można było tych imprez rozdzielić w różnych terminach , ciężko włączyć myślenie
poniedziałek, 19.08.2019 18:20 autor: rysiu

Dzierzoniow Sodoma i Gomora zwłaszcza Ci co dużo gadają a nic nie robią
sobota, 24.08.2019 11:10 autor:

Gomorra
niedziela, 25.08.2019 07:16 autor:

Jak można organizować taką impreze w miejscu gdzie nie można dojechać.Jjest osir stadion .Organizatorzy mają ograniczone myślenie ,pomimo krytyki zeszło rocznej dalej pchają się do rynku .
sobota, 24.08.2019 09:57 autor:

Nie rozumiem jak można cieszyć się ludzkim cierpieniem a może za nas tak cierpi za głupie komentarze
sobota, 24.08.2019 10:52 autor: Ok Maja

A tak w ogóle co Miodobranie ma się do tragicznych wydarzeń tam zginęli ludzie a tu wielka impreza
sobota, 24.08.2019 11:44 autor:

To gdzie są w końcu te róże Europy w dobrocinie czy w Dzierżoniowie bo nic z tego zrozumieć nie mozna
piątek, 23.08.2019 11:50 autor:

w dobrocinie
piątek, 23.08.2019 13:53 autor:

A Stachu nierob znowu sie poleca!
poniedziałek, 19.08.2019 08:13 autor: Jozek z Uciechowa.

A kto to?
piątek, 23.08.2019 10:53 autor:

Ten, co nie chce zalozyc butow od Filaka!
piątek, 23.08.2019 11:59 autor: Jozek z Uciechowa.

Oj, to figura.
piątek, 23.08.2019 12:47 autor:

zenada
poniedziałek, 19.08.2019 10:37 autor:

Zapowiada się sympatyczna impreza!
niedziela, 18.08.2019 12:08 autor: autorka

dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 22 godz temu