komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

Gnejsowa Górka we Włókach najlepsza na Dolnym Śląsku

czwartek, 8.8.2019 11:15 , komentarze: 43 , odsłony: 8210
kategorie artykułu:

W czwartek 8 sierpnia 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił wyniki w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019. W kategorii na najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi zwycięzcą została Gnejsowa Górka we Włókach. Tym sam komisja powołana przez organizatora konkursu dostrzegła ogrom wykonanej pracy w niezwykłe zagospodarowanie tego miejsca.

- Zwycięstwo w tej kategorii bardzo mocno wierzyłem od momentu wizyty komisji konkursowej. Ten sukces tylko potwierdza, że upór, determinacja, konsekwencja oraz serce włożone podczas prac w tym  miejscu przyniosło duży sukces. Z perspektywy tych ponad trzech lat cieszę się, że wspólnymi siłami przy niewielkim budżecie udało się osiągnąć zagospodarowanie miejsca, które jest „lokalną perełką” zauważoną na Dolnym Śląsku i w skali kraju. Początki jak zawsze bywały ciężkie, ale ostateczny wynik rekompensuje wszystkie trudności! W tym miejscu w roli sołtysa wsi Włóki oraz głównego inicjatora zagospodarowania Gnejsowej Górki we Włókach pragnę podziękować wielu instytucjom i osobom za ich wsparcie oraz pomoc. Mam tu na myśli Radę Sołecką i mieszkańców Włók, Uniwersytet Wrocławski, Geopark Przedgórze Sudeckie, Urząd Gminy Dzierżoniów, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Stowarzyszenie Wzgórza Kiełczyńskie, OSP Tuszyn oraz pracowników interwencyjnych Gminy Dzierżoniów. Warto podkreślić, że w 2009 roku, kiedy odbyła się I edycja konkursu Piękna Wieś Dolnośląska zwycięstwo w tej samej kategorii odniosło sołectwo Włóki za organizację „Święta Niezapominajki” przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyni Włóki (obecnie Wzgórza Kiełczyńskie) – powiedział dla Doba.pl Marcin Pięt, sołtys wsi Włóki.

Wręczenie głównej nagrody nastąpi 5 października w miejscowości, która zostanie wybrana najpiękniejszą wsią Dolnego Śląska 2019.

 

Wasze komentarze

hahahaha a ze smietnika przy drodze rowerowej aż śmieci wypadają ze smiechu :D
sobota, 17.08.2019 09:32 autor:

A gdzież to się podziewa Pan Adam J. który zbierał pieniądze na operację żony??? Czyżby za te pieniądze zabrał rodzinkę na wczasy??? Wstyd!!!! I jak tu wierzyć i pomagać ludziom :((((
piątek, 09.08.2019 11:29 autor:

Marcin rób swoje. Mieszkancy zrobia w wyborach co do nich nalezy.
piątek, 09.08.2019 09:02 autor: soltysowa

Jaka jest konkretnie marcina zasluga tego bo stowarzyszenia to wiem???
piątek, 09.08.2019 08:00 autor:

potrafi się promować
piątek, 09.08.2019 08:49 autor:

Cały PiS to najbardziej zgniła ideologia, najbardziej zepsuci ludzie i największa trucizna dla naszego kraju. Przy nich komuna to mały pikuś.
piątek, 09.08.2019 06:01 autor:

KOD.
piątek, 09.08.2019 06:44 autor: cenzor

Brawo Marcin !!!
piątek, 09.08.2019 07:37 autor: Bielawianin

Marcin na posła
czwartek, 08.08.2019 19:16 autor:

A godnie zastąpi Kuchcinskiego?
piątek, 09.08.2019 05:57 autor:

Sławek żegnaj przyjacielu!
Nigdy nie zapomnę o Tobie!
Spoczywaj w pokoju! [*]
Byłeś taki młody; całe życie przed Tobą!
Będę zabiegal aby któraś z dzierżoniowskich aleji nazwana była Twoim imieniem i nazwiskiem !
Zasługujesz na to !
czwartek, 08.08.2019 20:51 autor: Zieniu

Gratuluję sołtysowi i mieszkańcom. Widzę, że jak zwykle generał z Piławy Dln chce się ogrzać w cudzym blasku
czwartek, 08.08.2019 14:25 autor: Little Pony

Brawo Marcin
czwartek, 08.08.2019 14:03 autor: Kasia

Marcin ma preludium do przejęcia władzy w gminie. Gościu jest ok. Oby tylko nie popsuł się.
czwartek, 08.08.2019 12:47 autor: radny

Jarek był???
czwartek, 08.08.2019 14:30 autor:

Dopiero w październiku doczłapie
piątek, 09.08.2019 05:56 autor:

Serdeczne gratulacje Marcin
czwartek, 08.08.2019 12:12 autor: Uklony z ddz

Brawo Marcin i mieszkańcy!
czwartek, 08.08.2019 14:49 autor: Mieszkaniec Ostroszowic

Ciesze sie bardzo. Dobrze wyszło wszystko
czwartek, 08.08.2019 14:20 autor: Wloki

No i fajnie :)