komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Straż Miejska Bielawy ma nowe możliwości walki z osobami palącymi w piecach śmieciami

piątek, 12.4.2019 14:29 , komentarze: 13 , odsłony: 1199
kategorie artykułu:

Strażnicy Miejscy Bielawy uzyskali certyfikaty, a co za tym idzie nowe umiejętności w walce z osobami palącymi śmieci w domowych piecach. Strażnicy zostali przeszkoleni przez specjalistów Centralnego Ośrodka Pomiarowo-Badawczego w Jastrzębiu Zdroju. Obecnie, walcząc z zanieczyszczeniem powietrza w mieście będą mogli pobierać próbki do badań z paleniska domowego pieca w ramach prowadzonych czynności kontrolnych. Badanie popiołu może wykazać nawet spalenie w piecu torby foliowej na zakupy, a także większych odpadów, takich  jak meble, tkaniny, buty, plastikowe butelki itp.

Badanie takie jest kosztowne i wynosi kilkaset złotych. Postępowania dotyczące takich sprawców będą kierowane na drogę sądową,  gdzie sąd mając ekspertyzę badawczą będzie karał grzywną, a straż będzie wnosiła o obciążenie kosztami postępowania sprawcę. Koszty postępowania mogą wynieść nawet ok.1.000zł. Za taką kwotę można już kupić wartościowy opał.

UM Bielawa

 

Wasze komentarze

Ciekawe kiedy kontrole na okolicznych wioskach
poniedziałek, 15.04.2019 15:52 autor:

Bardzo jestem ciekawy jak strażnicy będą przeprowadzać i analizować zawartość popiołu ,czy będą to robić na miejscu czy będą zabierać próbki ze sobą do laboratorium , bo podmienić próbki i potem karać jest bardzo łatwo !!!
niedziela, 14.04.2019 23:15 autor: tamak

Palenie śmieci wygląda tak. Palimy w nocy, w soboty, niedziele i święta- gdyż wtedy nie pracuje Straż Miejska a Policji jest za mało aby interweniować w takich sprawach.
niedziela, 14.04.2019 10:50 autor:

Pieszyce Dolne dopiero jeden wielki smród i palenie czym popadnie w piecu!!!
sobota, 13.04.2019 10:11 autor:

Panie Burmistrzu, miał Pan przeprowadzić ocenę przydatności Straży Miejskiej na podstawie informacji z referatów UM. Czekamy na likwidację i przekazanie środków Policji. Pozorowanie działań i sprawdzanie kominów nie zamydli oczu mieszkańcom. Straż Miejska nie robi nic!!!
sobota, 13.04.2019 16:58 autor: Bielawianin

Przecież straż już w tamtym roku robiła takie kontrole!!! Co za bzdurna informacja byleby pokazać że coś robią?
piątek, 12.04.2019 18:21 autor:

Dlaczego takie widoki ladne. Przejedzie się w biedne rodziny. A nie tylko stać koło pasów . A i gazety rozwozić .
piątek, 12.04.2019 14:35 autor: Asss

Pan Marcin bez nazwiska? A czemuż to? Wszak to funkcjonariusz publiczny.
piątek, 12.04.2019 15:50 autor:

Dzisiaj nie da sie oddychać taki smród, gdzie jest ta straż miejska?
piątek, 12.04.2019 23:22 autor:

Pozorowanie że coś robią?
piątek, 12.04.2019 20:48 autor:

wczoraj, 10 godz temu
1