Filip Bednarek zdobywa brązowy medal Pucharu Polski

poniedziałek, 8.4.2019 03:00 1458 1

W dniach 5-5 kwietnia w Komornikach odbył się II Puchar Polski Kadetów oraz kadetek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach zmagało się 350 zawodników z 62 klubów z całej Polski. W turnieju MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali Filip Bednarek 92kg oraz Natalia Zając 65kg.

To były kolejne udane zawody dla Filipa, który z pojedynku na pojedynek walczył co raz lepiej. Filip w zawodach wygrał 4 pojedynki i tylko raz schodził z maty pokonany. Ostatecznie uplasował się na III miejscu.

W kat. 65kg klub nasz reprezentowała Natalia Zając, która pierwszy rok walczy w grupie kadetek. Natalia zwyciężyła w jednym pojedynku oraz dwukrotnie schodziła pokonana z maty. Ostatecznie uplasowała się na X miejscu.

Cieszymy się że, z kolejnej wielkiej imprezy wracamy z medalem co świadczy o dobrym szkoleniu w naszym klubie. Na początku maja Filip oraz Natalia uczestniczyć będą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – mówi Stanisław Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.

Wielkie podziękowanie dla firmy Domino Polska z Dzierżoniowa za wsparcie młodych sportowców z naszego klubu.