komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne już otwarte [FOTO i WIDEO Z LOTU PTAKA]

sobota, 9.2.2019 11:00 , komentarze: 104 , odsłony: 20286
kategorie artykułu:

Zgodnie z zapowiedzią dzierżoniowskiego magistratu czwartego lutego został otwarty dla podróżnych budynek dworca kolejowego z poczekalnią. Obiekt czynny jest codziennie od godz. 4.15 do 23.00, czyli pół godziny przed przyjazdem pierwszego i pół godziny po odjeździe ostatniego pociągu. Spod dworca zaczęły również kursować autobusy komunikacji miejskiej (ZKM), komunikacji dalekobieżnej - zarówno PKS Dzierżoniów, jak i przewoźnicy prywatni. Docelowo w budynku dworca funkcjonować będzie punkt biblioteczny i posterunek policji. Rozpisane są przetargi na operatorów hostelu, baru dworcowego i pawilonów handlowych przed obiektem. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i zdjęć.

 

Wasze komentarze

Wracałem właśnie busem ze Świdnicy, jadąc do Bielawy. Nio akurat te busy omijają centrum przesiadkowe szerokim łukiem jadąc pod stary młyn, skąd trzeba przejść spory kawałek na najbliższy przystanek zkm. Szkoda, bo przy niskim oblozeniu centrum w końcu wszystkie firmy mogłyby ruszać z jednego miejsca, taka była chyba też idea tego miejsca.
sobota, 09.02.2019 11:46 autor: student

Kolorystyka wnętrza zimna, bardzo nieprzyjazna,kafle na podłodze męczące wzrok, przypomina rzeźnię albo jakieś laboratorium. Szkoda też, że wiaty przed budynkiem dworca zasłaniają go,przez to nie ma poczucia estetyki i równowagi. Nie podoba mi się, miejsce to straciło swój urok.
środa, 13.02.2019 15:39 autor:

myślę że powinniśmy już zbierać do małej puszeczki na remont który będzie potrzebny za jakieś 10-15 lat, wtedy wytnie się te metalowe badziewie i odrestauruje budynek który kiedyś zaprojektowali projektanci, bo obecne osoby odpowiedzialne za wygląd TAKIEGO obiektu nie powinny mieć żadnych uprawnień, wstydem było by powieszenie tam zdjęcia z dawnych lat
niedziela, 10.02.2019 10:26 autor:

Jest super ! Pozdrawiam
wtorek, 12.02.2019 08:36 autor:

Patologia, gówniarze i nieroby szybko zdewastują te centrum przesiadkowe ..
wtorek, 12.02.2019 03:31 autor: Halina z ...

Bardzo ładnie ,czysciutko oko cieszy.Brawo Dzierżoniów.
Wreszcie mamy piękny dworzec.
poniedziałek, 11.02.2019 17:02 autor: Eliza

A gdzie jest burmistrz on zaczynał remont i nie jest na otwarciu Gdzie jest ta cegła co na projekcie
poniedziałek, 11.02.2019 20:28 autor: Mieszkaniec

Gdzie można stąd podróżować, czy jest tam jakiś rozkład jazdy ?
niedziela, 10.02.2019 09:54 autor:

Do swędziworów i na Ukrainie.
poniedziałek, 11.02.2019 23:08 autor:

no..głównie to do Bielawy
niedziela, 10.02.2019 10:14 autor:

Zakaz wjazdu w kierunku dworca i poczty /tylko samochody uprzywilowane /utrudnia zycie osobom ktorzy chcą wysłać lub odebrac paczke na poczcie ,a także osobom podróżującym z bagazami gdyz nie mogą podjechać pod dworzec.Policja kasuje 100 zl i 1 punkt karny.Porazka decydentow.
poniedziałek, 11.02.2019 09:09 autor: ccck

Nie rozumiem tego buldupowania o zakaz wjazdu pod dworzec, obok jest parking. W innych miastach ludzie by się cieszyli, że mają duży parking tak blisko dworca. Skrzeczą tylko starzy ludzie, którzy się przyzwyczaili do dawnego oznakowania...
poniedziałek, 11.02.2019 14:34 autor: MAKAPAKA

zawiadomcie Magde Gessler to wezmie w ajencje gastronomie na dworcu i poprowadzi ten biznes przy okazji telewizja rozpropaguje nasze piekne i ciekawe turystycznie miasteczko !!!!
poniedziałek, 11.02.2019 10:19 autor:

WIATY POZAL SIE BOZE wiatrem i deszczem podszyte.W sam raz przy obecnej aurze, deszcze i śnieg zacina.KTO TAKIE CUDO TECHNICZNE WYMYSLIL I KTO ZATwiERDZIL??
poniedziałek, 11.02.2019 00:20 autor:

BURMISTRZU na tym reklamowanym i dlugo wyczekiwanym dworcu na stanowiskach niektorych juz woda przecieka na glowy podroznych.Kto dokonał takiego odbioru a co bedzie za ro????
poniedziałek, 11.02.2019 00:13 autor:

Czy Nadzor Budowlany to widział -ile tam błedów i niewypałów architektonicznych?
poniedziałek, 11.02.2019 00:22 autor:

może w końcu będzie gdzie siusiać bez obawy że mu nie nawieje,ale czy na pewno?
poniedziałek, 11.02.2019 01:06 autor: ars

Można było przemyśleć całą inwestycję a nie iść drogą "są pieniądze to robimy"pytanie -komu i po co ?Jak do tej pory to wszystko zrobione bez sensu .Jedyne wyjście to oddać w dzierzawe za bardzo małe pieniądze lokale -może to rozkreci ruch w tym miejscu i bedzie z pozytkiem dla wizerunku Dzierzoniowa.
poniedziałek, 11.02.2019 08:46 autor: ccck

Prawie tydzień po oddaniu do użytku, nie było o czym pisać?
niedziela, 10.02.2019 19:24 autor: czytelnik

Czy wrócą na przystanek przy osiedlu Jasnym , zniszczone w wypadku tablica świetlna i automat biletowy.To już chyba rok mija od tego zdarzenia.
niedziela, 10.02.2019 09:39 autor: Pasażer

to teraz czas na łagiewniki żeby coś zrobić
niedziela, 10.02.2019 11:54 autor:

ale po co ? dla kogo i co zrobic ?
niedziela, 10.02.2019 12:01 autor: pytam sie

Te wiaty na przystankach czemu mają służyć,napweno nie przed deszczem lub wiatrem,gdyż deszczi wiatr zacina z każdej strony.
niedziela, 10.02.2019 13:25 autor: Rafał

jak skuli tynki i odsłonili cegłę to myślałem że to będzie tak pięknie odrestaurowane jak most a tu niespodzianka:))
niedziela, 10.02.2019 16:40 autor:

PKS Dzierżoniów też jest prywatny
niedziela, 10.02.2019 17:35 autor:

Do autobusu trzeba będzie iść kilka kilometrów
sobota, 09.02.2019 12:24 autor: Sau

Chyba dookoła miasta.
niedziela, 10.02.2019 14:33 autor: Użytkownik.

to se taryfe zamów
sobota, 09.02.2019 12:42 autor: Tyle w temacie

Pewnie jesteś taryfiarzem
niedziela, 10.02.2019 13:21 autor: bubu

nie jestem ! wrecz ich nie nawidze
niedziela, 10.02.2019 15:25 autor: Tyle w temacie

Se to na wsi
sobota, 09.02.2019 14:22 autor:

Sau! Do jakiego autobusu???
sobota, 09.02.2019 20:11 autor: k

Do autobusu PKS
niedziela, 10.02.2019 13:20 autor: Sau

A gdzie jakiś biletomat z ZKM?
sobota, 09.02.2019 22:04 autor:

Jest. Na zdjęciu widać.
sobota, 09.02.2019 22:43 autor:

Zarzucili wszystko cementem , zero życia, chciałbym wiedzieć kto zatwierdzał ten projekt. Pierdzący w stołek urzędas - nie obrażając pierdzących
sobota, 09.02.2019 21:54 autor: bąk

Najlepszy pomysł to wybudowanie placu zabaw w miejscu o dużym natężeniu ruch samochodowego.
sobota, 09.02.2019 23:30 autor:

Ale tandetne krzesełka i stoliki. To ze sklepu za 5zł?
sobota, 09.02.2019 17:36 autor:

nie za 2 zł
niedziela, 10.02.2019 09:15 autor:

Od strony peronow już pęka warstwa tynku nad oknami
niedziela, 10.02.2019 06:15 autor: KD

Jak zwykle nie wszyscy zadowoleni
sobota, 09.02.2019 15:12 autor: Gość

W Polsce przyjęło się robienie wielu rzeczy na pokaz, dla chwały projektantów i pomysłodawców nie dla użytku dla ludzi. Niech ci co odbierali ten projekt (SCK) pokażą jak inwalida na wózku, lub o kulach lub z balkonikiem i z bagażem ma z odległego parkingu dojść do przystanku, jak taki człowiek jak przyjedzie autobusem ma dojść do parkingu by go odebrać. Na świecie, na lotniskach, dworcach jest tak że można podjechać w takie miejsce by pasażer miał maksymalną wygodę.
sobota, 09.02.2019 11:50 autor: Tadeusz

Jak wy pilnujecie już gówniarze popisali rozkłady...
sobota, 09.02.2019 12:09 autor: ...

Siedem stanowisk z czego dwa nieczynne.
W dni robocze sporo kursów ZKM a dostosowane są tylko 2 stanowiska , nr 3 zaś mało używany tylko w dni robocze (kursy do Kiełczyna i
2x Wrocław)
Busy do Świdnicy również miały startować z SCK lecz chyba nie mają ochoty zmian w komunikacji ( każdy przewoźnik powinien zaczynać kurs z tego obiektu skoro jest to centrum komunikacyjne )
Według mnie wystarczyło by 6 stanowisk z czego 1-3 ZKM,
Stan.1-> kier. Bielawa ,
Stan.2-> kier CENTRUM, Pieszyce
Stan.3-> kier Piława, Niemcza
Stan.4-> wszystkie kursy w kier. ŁAGIEWNIK i Wrocławia
Stan.5-> busy do Świdnicy
Stan.6-> przewozy międzynarodowe i sezonowe.
Brak parkingu KISS and RIDE który był planowany, bardzo potrzebny przy tym obiekcie.
Mógłby wówczas powstać przy obecnym stanowisku 1 lub 7.
Zły pomysł przy ustawieniu biletomatu ZKM na drodze wjazdowej na pocztę.
sobota, 09.02.2019 13:05 autor: Krycha

Porażka!
sobota, 09.02.2019 13:20 autor:

Porażka to mało powiedziane.
sobota, 09.02.2019 23:23 autor:

50-100 kroków ciemny naród wszystko kupi :)
sobota, 09.02.2019 13:39 autor: ddz

Dobrze by bylo jak by nad wejsciem do poczekalni zegar podswietlany z temperatura. Ciekawe ile jeszcze potrwa zeby byly uruchomione tablice swietlne dla autobusow ZKM. Bo jak narazie to nie jest ladny widok jak swieci zeby korzystac z rozkladow wywieszonych.
sobota, 09.02.2019 13:40 autor: mieszkaniec

wszystko ładnie i pięknie tylko ten tłum ludzi i ścisk . Nie wiem czy podróżni to wytrzymają. Centrum przesiadkowe -koń by się uśmiał chyba będzie można przesiąść się z jednego półdupka na drugi w oczekiwaniu na te trzy szynobusy dziennie. To jednak nie ważne liczy się to , że prawie za darmo to wyremontowano, a utrzymanie tego to już inna bajka.
sobota, 09.02.2019 14:21 autor: jajajaj

20 połączeń na dobę w dni robocze.
sobota, 09.02.2019 19:25 autor: Krycha

Roman z Gliwic. Chyba z Władywostoku :-)
sobota, 09.02.2019 14:27 autor:

Ze Lwowa pewnie
sobota, 09.02.2019 20:54 autor: Ivan

Słabe skomunikowanie pociąg + autobus .
ZKM pomyślcie coś z tym i wprowadźcie dodatkowy autobus do ostatniego kursu szynobusu .
Przykładowo nr 7N
Bielawa pl.Kościelny, trasą:
1.Dz-ów Piłsudskiego,
2.Dz-ów Kościuszki,
3.Dz-ów SCK ( odj.22.45)
4.Dz-ów Kilińskiego,
5.P-ce Bielawska,
6.B-wa Boh.Getta,
7.B-wa Netto
8.B-wa Andersa
9.B-wa Sikorskiego
10. B-wa Piastowska
sobota, 09.02.2019 16:04 autor: Pasażer!

Baaaardzo ładne Centrum
sobota, 09.02.2019 15:56 autor:

Tablice elektroniczne na stanowiskach - nieczynne.
Prywatni przewoźnicy / do Świdnicy/ - dalej odjeżdżają z placyku obok NETTO i na dworcu ich nikt nie widział.
Auta dalej jeżdżą przez teren dworca - większość nie respektuje znaków zakazujących wjazdu.
Ktoś nad tym wszystkim panuje???????
sobota, 09.02.2019 20:43 autor: Pasażer

PKS i Romańczuk powinni zatrzymywać się na jednym stanowisku przecież są odstępy odjazdu miedzy nimi, także nie będzie okazji (chyba że spóźnienie się któregoś), w której to jeden stoi zaraz odjeżdża a drugi by czekał aż tamten odjedzie.
sobota, 09.02.2019 19:07 autor:

Ilu tu ja płaczków widzę. Dobrze że możecie sobie tylko popisać jak was to boli ;) tyle wam zostało
sobota, 09.02.2019 23:34 autor: Normalny

3.10 Pociąg do Yumy.Zapraszam.
sobota, 09.02.2019 17:34 autor:

A gdzie burmistrz ? chętnie bym posłuchał tej medialnej papki jaki to piękny i funkcjonalny dworzec mamy. I jaka wspaniała infrastruktura dookoła.
sobota, 09.02.2019 17:40 autor:

GDZIE JEST CEGŁA !!!!!!!
sobota, 09.02.2019 21:31 autor: FLOREK

dlanas lagiewnik liczy sie tylko slask wroclaw