komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Znaki jedno, kierowcy po swojemu... [ZOBACZ WIDEO]

czwartek, 7.2.2019 14:00 , komentarze: 89 , odsłony: 22337
kategorie artykułu:

Od końca 2018 roku obowiązuje nowe oznakowanie przy Sowiogórskim Centrum Przesiadkowym w Dzierżoniowie. Kierowcy nie przyjęli do wiadomości wprowadzonych zmian i wjeżdżają pod zakaz, który obowiązuje na ul. Sienkiewicza, tuż przy samym dworcu PKP. Prowadzący pojazd skręcając z ul. Kilińskiego w ulicę Sienkiewicza powinni stosować się do nakazu jazdy w lewo w kierunku ul. Kolejowej. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej, którzy patrolują opisywany teren na razie pouczają osoby łamiące przepisy ruchu drogowego, choć w niektórych przypadkach nie obyło się bez mandatu. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Wasze komentarze

Chodzi o pasażerów ktorych podwozimy na pociąg , autobus lub odbieramy z dworca ! Zdrowych człowiek podejdzie kilkanaście metrów ale stary niepełnosprawny już nie ! I co mamy zrobić ????? Ktoś nie pomyślał ale wszystko można naprawić .
poniedziałek, 11.02.2019 19:51 autor: Jan

Jadąc od ronda i skręcając na wysokości myjni w lewo mamy nakaz skrętu w lewo i następnie zakaz wjazdu kretyństwo
piątek, 08.02.2019 23:17 autor: pol

Mam nadzieję ,ze wyborcy odpowiednio docenia Pana Kucharskiego za utrudnianie zycia mieszkańcom a tym samym faworyzowanie TAXI. Jak mozna było wymślić cos takiego??? Tam jest poczta , i dlaczego starsza osoba która przyjedzie do Dzierzoniowa musi targać bagaż dobry kawałek do parkingu lub z parkingu do dworca jesli odjezdza??? Tyle lat był normalny dojazd do dworca teraz zrobiono zakaz . Panie Kucharski .Bardzo proszę o odpowiedż dlaczego nie ma np pozwolenia na wjazd na czas wyjecia bagazy czy wyladowania paczki ????
niedziela, 10.02.2019 12:08 autor: Zięć

Kierowcy jadą prawidłowo, to znaki są źle ustawione. Kto tu jest dla kogo? Znaki dla ludzi czy ludzie dla znaków? Ktoś to głupio wymyślił i teraz będzie się przy tym upierał żeby nie wyszło na to że pomysł był do niczego.
sobota, 09.02.2019 22:19 autor:

Gratuluje temu co projektował i Panu Kucharskiemu ,ze to zaakceptował . Jak można było utrudnić zwykłym pasażerom podjazd pod dworzec na odebranie bądz podwiezienie osoby z ciężkim bagażem ?????? Zamiast pomagać mieszkańcom to Pan Kucharski robi utrudnienia . A zapewne Taxi może podjechać. Porażka bardzo proszę by Pan Kucharski się wypowiedział na ten temat . I tu nie chodzi o parking dla wszystkich pod samym dworcem ale o podjazd do kilku minut na wypakowanie bagażu.
niedziela, 10.02.2019 11:56 autor: Tomasz

To jest naprawdę złe oznakowanie. Zamiast karać lepiej byłoby to przemyśleć jeszcze raz- nie zza biurka, tylko się przejechać i sprawdzić. Sam się dałem złapać na te znaki.
niedziela, 10.02.2019 18:03 autor: Jull

Jak zwykle znajdą się matoły którym nic nie pasuje
niedziela, 10.02.2019 15:03 autor: Ojciec Dyrektor

Burmistrza nie było na otwarciu dworca ? Dlaczego ? W mediach cicho, niema żadnego video ? Jak tak to zawsze wszędzie go pełno, nawet jak Polonia się paliła to pofatygował się by po 23 przyjechać i przy straży pożarnej się pokazać, a tutaj dworzec otwarty i Cisza, Wstyd się pokazywać przed taką kompromitacją jaką jest ten dworzec, Brak parkingu dla odwożących ludzie osoby na pociąg, autobus, brak miejsca parkingowego by móc wysłać paczkę, brak dostosowania peronu do wysokości pociągów, 7 stanowisk na autobusy ? ale po co ? na autobusy które jeżdżą tylko do Wrocławia ? ahh ZKM, nie widziałem jeszcze takiej sytuacji w zatoczce autobusowej by w jednej godzinie spotkały się więcej jak 3 autobusy. Brzydki blaszak szepczący tak ładny dworzec. A droga i slalom jaki trzeba pokonać by to objechać ? poco takie komplikacje, co za totalny brak jakiejkolwiek logiki w zorganizowaniu ruchu dookoła dworca. Ahhh i najlepsze plac zabaw dla dzieci, pomiędzy dwiema ruchliwymi drogami, ahh... ręce opadają.
czwartek, 07.02.2019 21:30 autor:

Jeżdżą jak tępe dzidy... przed otwarciem drogi po komunikacie i mapce na dobie wiedziałem już jak trzeba się będzie poruszać i do tej pory mnie skręca jak widzę baranów ładujących się pod zakaz... Walić mandatami i bardzo dobrze albo wysyłać na płatne kursy doszkalające z zakresu wiedzy o ruchu drogowym, może wtedy barany się nauczą.
piątek, 08.02.2019 09:07 autor: Pracownik Strefy

Jakie są zasady,że jedni są pouczani a inni karani mandatami.Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie.Mówi się że wszyscy są równi według prawa ale chyba tylko na papierze.
sobota, 09.02.2019 19:00 autor: Mandat

Znaki mają być czytelne a nie bezsensowne. Czy to tak trudno poprawić głupotę . Są stawiane jakby na złość kierowcą. Jadąc autem mam szybko rozumieć sens znaku a nie zastanawiać się o co tu chodzi .Logika panowie logika .Skoro są uwagi to znaczy że coś jest nie tak i na co czekacie na wypadki czy mandaty . To się nie ma co mądrzyć tylko czytelnie i widocznie ze zrozumieniem oznakować drogę
piątek, 08.02.2019 17:20 autor: autor

Bardzo mądrze napisane
sobota, 09.02.2019 07:42 autor: Kierowca

Odbierajac kogos z podrozy z walizka nie ma gdzie stanac, trzeba bylo przeniesc taxi tam gdzie parking a parking zrobic przy pkp blizej, nie stosuje sie do znakow bo sa c***owe..
sobota, 09.02.2019 10:33 autor: Uzytkownik drogi

od dziesieciu lat wysyłam na tej poczcie dużo paczek to jest szczyt wszystkiego przez dzierzoniowskie władze prawa konsumenckie tej poczty zostały odcięte od świata dla wielu firm które wysyłały tam paczki jestem ciekawy jaki utarg by miały sklepy w rynku gdyby tam postawili zakaz wjazdu nie widziałem tam oznaczenia że przysługuje wjazd radiowozom które stoją koło poczty jakie oni maja uprzywileje inne niż potencjalny klijent poczty dojazd do poczty powinien być przywrucony dla klientów skoro dojazd ma taksi policja to klienci poczty bezdyskusyjnie powinni go miećrównież chyba że blokada dojazdu jest po to aby tą placówkę zamknąć
czwartek, 07.02.2019 21:43 autor: kolo rolo

Polecam DHL - przyjadą i zabiorą
piątek, 08.02.2019 19:27 autor:

SPT - Sowio-górska Porażka Turystyczna
piątek, 08.02.2019 12:54 autor:

Organizacja ruchu przeczy logice wiec ludzie sie do niej nie stosuja. Jak mozna zakazac podjazdu pod dworzec? Zamiast wymuszac ruch, misto powinno przemyslec organizacje I dostosowac do realiow. Panie Burmistrzu i Rzeczniku: mozna sie przyznac do bledu w projekcie, “it’s OK” : ) ostatnie stanowisko pod wiata powinno byc tzw. drop-off. Uczcie sie od kolegow z Zachodu - tam architekci maja chyba wieksza wyobraznie... niestety
piątek, 08.02.2019 13:52 autor: Rozczarowany

Taki mandacik 500 zł przywróci pamięć lepiej niż tabletka.
piątek, 08.02.2019 15:38 autor: Maniek

jeszcze tak durne oznakowania nie widziałem !
piątek, 08.02.2019 17:09 autor: kierowca

Trzeba był zrobić rondo zamiast dwóch skrzyżowań i na rondzie w Sienkiewicza jeden zjazd tylko dla autobusów oznaczony z obu stron zakazem wjazdu nie dotyczy autobusów. Koniec
piątek, 08.02.2019 20:49 autor: Expert

A MNIE INTERESUJE TEN SAMOCHÓD W ROWIE NA PIESZYCKIEJ
piątek, 08.02.2019 20:03 autor: autor

Weź się za robotę
piątek, 08.02.2019 22:00 autor:

No więc jak to "coś "się w końcu nazywa, Sowiogórskie Centrum Przesiadkowe, czy Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne ? Zdecydujcie się w końcu. I co najważniejsze, trudno o bardziej bezsensownie użyteczny obiekt. Nie ma dojazdu ani do UP ani do samych Dworców PKS czy PKP. Te ostanie są obiektami komunikacji międzymiastowej, przeważnie udajemy się w podróż z jakimiś bagażami. I niestety, trzeba je taszczyć te paręset metrów. Zamiast więc płacić bezrobotnym za friko zasiłki, zatrudnić ich jako bagażowych peronowych. Albo zmienić projekt i wygenerować jakieś parkingi " na czas " przy obiektach.
piątek, 08.02.2019 07:13 autor: mieszkaniec

panie rzeczniku filozofie jak projekt jest taki dobry to co żeście zrobili z drogą koło basenu nowa droga i co może ktoś za darmo to teraz naprawi ?
czy może z naszych podatków ? bo na pewno nie z pana pieniędzy
fajnie się wydaje pieniądze nie swoje bez konsekwencji?
jest problem są pieniądze w kasie nie ma tematu ciemny naród wszystko kupi jeszcze zbiórkę zrobi
piątek, 08.02.2019 09:26 autor: ddz

Na budynku dworca już pęka tynk od strony peronów nad oknami NOWOCZESNY DZIERŻONIÓW
piątek, 08.02.2019 05:14 autor: RAFAŁ

Stary lecz swoje obsesję.
piątek, 08.02.2019 07:09 autor:

Nikt nie zwròcił uwagi ze tam jest poczta.
Brak dojazdu dla klientow.
Jaka jest mozliwosc nadania paczek do 15_20 kg.
Czy U.M.moze wyjasnic plan dojazdu do poczty dla klientow
piątek, 08.02.2019 00:08 autor: Paczki

znak mało czytelny i niewidoczny, bo zasłania go latarnia i znak przejścia dla pieszych dlatego ma taką "wysokość" i stąd ten problem,
piątek, 08.02.2019 08:40 autor: 123

Dzierżoniów to nie Wrocław gdzie zakaz parkowania przy samym dworcu byłby uzasadniony. Faktycznie aż tylu ludzi tam nie będzie na o dzień. Rozumiem parking oddalony od dworca przy dłuższym parkowaniu, ale powinien być również w okolicy poczty np. do 15 minut. Zatoki autobusowe, z których trzeba wycofać, gdy poprawnie się do nich wjedzie to inna historia, nie dziwi fakt że komunikacja miejska woli zatrzymać się na ulicy zamiast do nich wjechać. Brak przemyślenia projektu w tych dwóch istotnych sprawach.
piątek, 08.02.2019 09:32 autor: Pasazer

Na parę dni postawić tam patrol drogówki i wszystkim łamiących przepisy tłumaczyć zgodnie z taryfikator co robią źle.Przypuszczam że pomoże.
piątek, 08.02.2019 09:46 autor: Czytelnik

Cała ta infrastruktura i cała ta organizacja przy dworcu to jedna wielka PORAŻKA !!! Kto to zaprojektował w ogóle ? ktoś kto w ogóle niema pojęcia o funkcjonalności, o tym co dzieje się w naszym mieście, ktoś kto na pewno nie był stąd. I najważniejsze pytanie, kto z tych którzy są stąd złożył pod tym swój podpis ???
piątek, 08.02.2019 10:21 autor:

Najlepsi są kierofffffcy parkujący pod basenem na Sienkiewicza - miszczowie .
piątek, 08.02.2019 11:09 autor:

Wystarczy zostawić sam zakaz wjazdu (nie dotyczy autobusow , pojazdow dostawczych, kurierow i obslugi poczty) bez znaku nakaz jazdy na wprost. Dlatego ludzie sie mylą , bo widzę nakaz jazdy na wprost a potem nakaz jazdy w lewo . Wystarczy pomyśleć o zlikwidować ten jeden nakaz jazdy na wprost. Pomyślcie!!! Szkoda , że nie zrobiłam zdjęcia od początku otwarcia drogi, bo były inne znaki i też ludzie źle jeździli więc zostały zmienione na te co teraz są. Nie wszyscy jezdza na pamięć. Pozdrawiam. Proponuje zrobic konkurs na prawidłowe oznaczenie drogi. Chyba , że moje rozwiązanie już wygrało.
czwartek, 07.02.2019 22:18 autor:

może w końcu ktoś się nad tym zastanowi dlaczego w 40 tysięcznej społeczności kierowcy ciągle mylą się i wjeżdżają tam pod zakaz. może to rozwiązanie nie jest dobre może ktoś źle to zaprojektował, może znaki wprowadzają ludzi w błąd, może nie do końca są jasne i czytelne. No oczywiście postawienia tam patrolu i codziennie wręczenie 50 mandatów z pewnością rozwiąże problem i komendant będzie szczęśliwy , że mandatów jest więcej. Ludzie nie doszukujcie się tu logiki i rozwiązania problemu to jest Polska. Tutaj problemów się nie rozwiązuje tylko przykrywa sukcesami. Spójrzcie jakie piękne kolory ma nowy dworzec. A rondo jakie wspaniałe jest. No. i już sprawa załatwiona. a kierowcami to się nie przejmujcie. nauczą się w końcu. ( po trzecim mandacie na pewno ).
czwartek, 07.02.2019 20:01 autor: kierowca

Ja proponuje tym naszym komuchom z urzedu, wyjechac za granice i zobaczyc jak oznaczane sa linie dla autobusów lub sciezki rowerowe na ktorych NIE MA ŻADNYCH latarni czy znakow drogowych.
czwartek, 07.02.2019 16:32 autor:

W Dzierżoniowie kierowcy jeżdżą jak chcą parkują nawet na przejściu dla pieszych np na ul Grota Roweckiego 13 i nie tylko a przepisy ruchu drogowego mają w poważaniu nic więc dziwnego że znaki są im obce
czwartek, 07.02.2019 16:38 autor: szofer

Bo jest debilnie zrobione po co nakaz jazdy prosto ( i pod nim kto może ) a potem zakaz wjazdu ( i pod nim kto może ) przecież to nie da sie jechać i czytać tony informacji niech dadzą na odwrót zakaz wjazdu i potem nakaz jazdy prosto .. wiadomo ze pod zakaz sie nie wjedzie a jak już ktoś widiz nakaz jazdy prosto a zaraz zakaz wjadu to mysli ze coś jest nie halo ...
czwartek, 07.02.2019 16:57 autor:

znak " zakaz ruchu " postawiony po mistrzowsku ! Lepsze miejsce to za torami.
czwartek, 07.02.2019 17:21 autor:

mam kilka paczek do wysłania po 7-10kg, jak mam wjechać pod pocztę?
czwartek, 07.02.2019 17:24 autor:

Witam ,niech Urząd Miasta odpowie co mają zrobić podróżni jak mają ciężki bagaż lub chcą nadać paczkę ,jeżeli nie można podjechać tam samochodem ,czy urzędnicy się zastanawiali nad tym projektem ,chyba nie niech podróżny tacha walizę sam jak słoń ,urząd ma to gdzieś////
czwartek, 07.02.2019 18:32 autor: mieszkanka

O rany te ddz'ety to zawsze maja problem jak nie znają sie na znakach to pieszych rozjezdzaja. Kto was szkoli na prawojazdy ? Jakis soltys wydawal czy jak?
czwartek, 07.02.2019 19:36 autor: Dsw

PROBLEM JEST W UŻYTKOWNIKACH DRÓG,KAŻDY PATRZY TYLKO NA SIEBIE I BYLE DO PRZODU. LUDZIE ZACZNIJCIE MYŚLEĆ CO ROBICIE !!! A NIE WYPISYWAĆ DURNE KOMENTARZE ....
czwartek, 07.02.2019 18:17 autor: Wujekb

Czytelniejsze oznakowanie tego miejsce rozwiąże problem.
czwartek, 07.02.2019 18:12 autor:

Tych znaków droga jednokierunkowa nie powinno tam być. Zamiast tego powinny być własnie zakaz ruchu. I po sprawie. A pod spodem na tabliczce możecie sobie wymienić kogo nie dotyczy zakaz.
czwartek, 07.02.2019 18:08 autor: www

Wystarczyłby znak zakaz ruchu jazdy na wprost. A te dwa znaki w lewo prosto ogłupiają kierowców.
czwartek, 07.02.2019 18:06 autor: autor

Gdzie jest ulica Sienkiewicza w Bielawie ?
czwartek, 07.02.2019 17:45 autor: B

Walić mandaty matołom! To jest najlepszy sposób na brak pamięci i ślepotę drogową.
czwartek, 07.02.2019 17:34 autor: czak nerwus

A mnie się podobają autobusy, które nie wjeżdżają na stanowiska tylko stają normalnie na ulicy.. i po co tyle tych bud tam..
czwartek, 07.02.2019 18:29 autor: Lilka

nie płacz kup se łechtacz
czwartek, 07.02.2019 18:35 autor:

JAKA JEST INFORMACJA POD ZNAKIEM NAKAZU ? NIE DOTYCZY......
czwartek, 07.02.2019 19:09 autor:

Patrz na oznakownia a jest pierwszy znak nakazu skrętu w lewo.
czwartek, 07.02.2019 19:35 autor:

Będzie Tvn-Absurd drogowy.
czwartek, 07.02.2019 20:48 autor:

Średnio mnie obchodzi jakie Pan RZECZNIK ma zdanie. I nie do niego należy ocena tej sytuacji. Ale cóż...jak widać jemu wolno wszystko. Rozwiązanie jest ZŁE i można tylko się dziwić jak zostało to zaakceptowane.
czwartek, 07.02.2019 19:47 autor: Wyborca