komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 18 sierpnia 2018

Ilony, Bronislawa

Koniec pracy doradcy burmistrza Dzierżoniowa

sobota, 28.10.2017 14:00 , komentarze: 88 , odsłony: 24189
kategorie artykułu:

Były zastępca burmistrza, poseł na sejm RP i wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, który obecnie jest wiceprezesem w Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. został powołany w październiku 2016 r. na doradcę burmistrza Dzierżoniowa. Za swoją pracę doradca otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 1500 zł brutto miesięcznie.

            Po lewej stronie Tomasz Smolarz w rozmowie z Dariuszem Kucharskim, burmistrzem Dzierżoniowa.

- Powołanie traktuję jak inwestycję, która musi się zwrócić. W zakresie obowiązków doradcy jest inicjowanie i utrzymywanie kontaktów z instytucjami dotującymi oraz jednostkami administracji samorządowej i rządowej. Drugi aspekt pracy obejmuje rozwój  gospodarczy i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Zdecydowałem się na to powołanie ze względu na wieloletnie doświadczenie Tomasza Smolarza w pracy samorządowej i rządowej. To doświadczenie i wiedza mają zaprocentować konkretnymi zyskami dla Dzierżoniowa - argumentował w 2016 roku burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

12  października 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych, która zakłada likwidację stanowisk doradców i asystentów w urzędach samorządu terytorialnego. Oznacza to, że Tomasz Smolarz przestanie pełnić funkcje doradcy w dzierżoniowskim magistracie.

Celem ustawy z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych jest uchylenie przepisów umożliwiających tworzenie w urzędach jednostek samorządu terytorialnego (odpowiednio w urzędzie gminy, starostwie powiatowym i urzędzie marszałkowskim) stanowisk doradców i asystentów oraz zatrudnianie pracowników samorządowych na tych stanowiskach. Przyjęcie ww. unormowań ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji samorządowej.   
 
Doradców i asystentów bez żadnego konkursu mógł zatrudnić do tej pory burmistrz, wójt, starosta, marszałek i prezydent miasta. I tu nasuwa się pytanie, czy osoby na tych stanowiskach, to kolesie zatrudniani po znajomości czy też efektywni pracownicy? Jakie są dokonania doradcy burmistrza Dzierżoniowa? 

- Tomasz Smolarz został zatrudniony na stanowisku doradcy 6 października 2016 roku, zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych. Pracuje na jedną czwartą etatu i otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1500 zł brutto. Ze względu na jego doświadczenie wynikające z pełnienia mandatu posła i funkcji wojewody dolnośląskiego działania doradcy skupiają się głównie na obszarze współpracy samorządu z organami państwa i samorządu województwa oraz utrzymywaniu bieżących kontaktów z instytucjami dotującymi. Ułatwia to m.in. efektywną współpracę z osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji na styku samorząd-państwo - mówi Doba.pl rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dzierżoniowie Rafał Pilśniak.

Szkoda, że likwidacja doradców i asystentów nie dotknęła kręgów rządowych, co byłoby sprawiedliwe społecznie i uczciwe politycznie. Przypominamy, że nowelizacje przygotowali posłowie Kukiz'15, a poparł ją PiS. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia.

 

 

Wasze komentarze

2 pączki - brzuchole i drugie brody
poniedziałek, 30.10.2017 11:49 autor: wąski

Doradców i umowy z firmami doradczymi winni zatwierdzać radni (albo nie). Co ma do tego Warszawa? to jest komunizm, tym razem katolicki.
piątek, 03.11.2017 00:30 autor: Walerian Domanski

POmysł na łupienie Polaków i finansowanie rozpasania,ale to jednak pikuś przy patologi Urzędu Pracy i jego bliskiej pieczy starostwa.Główna przyczyna wirów w naszych portfelach rodacy.. kochajmy to nadal,najlepiej do ostatniej koszuli
czwartek, 02.11.2017 09:40 autor:

teraz tego pana trzeba odznaczyć za zaslugi dla miasta
wtorek, 31.10.2017 19:12 autor:

A była dziennikarka Sośnicka Dzwonek tez konkurs wygrała?
wtorek, 31.10.2017 18:15 autor:

może Pan burmistrz- podsumuje wyniki doradcy- i dowiemy sie za co brał pieniądze ?
poniedziałek, 30.10.2017 09:43 autor:

brawo A,Duda! bo był by dożywotnio doradcą, tylko od czego są zastępcy ( albo tutu albo papa)
poniedziałek, 30.10.2017 15:24 autor:

a tak się huczało że Jedon załatwiał, a teraz widzimy POseł z PO ma uklady, doradca, to zbyt duża odpowiedzialność dla tego pana.............................
poniedziałek, 30.10.2017 15:15 autor:

Państwo w Państwie.
poniedziałek, 30.10.2017 14:13 autor:

V-ce burmistrzowie prokuratura czeka
poniedziałek, 30.10.2017 10:09 autor: J

Zupełnie jak za czasów dzwinela w Bielawie kiedy nieudacznik zatrudnił dyducha kolejnego nieudacznika.
niedziela, 29.10.2017 08:28 autor:

- ten kolesiowski układ trzeba rozwalic- i dziwicie sie że Wygrywa PIS
poniedziałek, 30.10.2017 09:50 autor:

Ma rację POmaska, że rządy PiS to katastrofa dla tych co przyzwyczaili się kręcić swoje łatwe lody...
poniedziałek, 30.10.2017 08:27 autor: Oby się nie wróciło...

No to teraz Daruś Tomusiowi coś innego znajdzie. Starzy kumple. Tomuś doradzał Dareczkowi, gdzie najlepiej wspomagać młodzież płci pięknej pracującej w saloonach i rozpracowywać C2H5OH.
poniedziałek, 30.10.2017 07:27 autor:

Plujesz cwaniakom w twarz a oni mówią że ciepły deszcz pada. Skończy się państwowe koryto.
poniedziałek, 30.10.2017 06:51 autor:

Pisze sie we Wrocławiu a nie w Wrocławiu
niedziela, 29.10.2017 22:55 autor:

Dzierżoniów to typowe miasto RP Pan burmistrz z poprzedni burmistrzem zamienili się rolami a jak bardzo obecny burmistrz krytykował poprzedniego starczy poczytać prasę Udają , że się krytykują a są w jednym gronie ot KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE A SMOLARZOWI TEŻ COŚ WYMYŚLĄ ABY JESZCZE DOROBIŁ
niedziela, 29.10.2017 07:07 autor: aaa

Ta ustawa to kolejne trafne posunięcie PIS.Kocham PIS za wyczyszczenie pasożytów z e wspólnej kiesy
niedziela, 29.10.2017 19:47 autor: dudi

juz powoli POwas :) i chwała za to
niedziela, 29.10.2017 20:29 autor: sromek

Smolarz I kucharski to kmioty z PO układ jak w Inowroclawiu
niedziela, 29.10.2017 17:50 autor: J

zgadza się jednego szKODnika mniej
niedziela, 29.10.2017 20:27 autor: sromek

Ostatnio Sośnicką-Dzwonek przyjęli. Ktoś musi kampanię robić.
niedziela, 29.10.2017 18:18 autor: Już nie będzie tak łatwo jak PO

Ok, może był potrzebny a może nie. Skoro portal DOBA zajmuje się porządnym dziennikarstwem, to niech zwróci się do UM Dz-ów z prośbą o nadesłanie czego dokonał Pan Doradca w okresie swojej pracy i co mu wszyscy zawdzięczamy. Może sprawdzimy ten wymiar pracy.
niedziela, 29.10.2017 07:36 autor: sa

LIKE :)
niedziela, 29.10.2017 18:07 autor:

O co ten cały płacz mamy trzech burmistrzów to i ten jeden chudzina się uchowa macie 500+ to chyba już was stać
niedziela, 29.10.2017 14:54 autor: zatroskany wyborca

I to jest cały p. Kucharski + Smolarz . I Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Czyli osobowość roku . Wydawanie publicznych pieniędzy na największego nieudacznika regionu.
niedziela, 29.10.2017 13:25 autor: mieszkaniec Dzierżoniowa

o ****a tragedia 1500zl za pierdzenie w stolek i podpisywanie papierkow ,a inni sie musza naza*******ac na te 1500zl!!!
sobota, 28.10.2017 19:06 autor: gość

W tym naszym UM to same darmozjady,które na pisma skierowane do nich nie raczą odpowiedzieć.Obecnie robi się ten skwer dla seniorow niedaleko szkoly nr. 9 a moze któryś PAN od Zygmunta K. albo on sam zobaczył co tam się dzieje na tym starym asfalcie -dziury byly a koparki i inny sprzet polamaly cały chodnik. Dzieci i ich rodzice niedlugo zaczną chodzić po odszkodowanie do UM .Ale przecież oni tamtędy nie maszerują bo swoje d... wiozą pod sam UM. a mieszkancy niech łamią nogi i brną po kałużach.
niedziela, 29.10.2017 12:18 autor: podatnik

Czyli kolega partyjny Kucharskiego przytulił ok. 20 tysi brutto, a miasto dołożyło do tego jeszcze ZUS pracodawcy.
sobota, 28.10.2017 17:35 autor: Nowocześnie, co nie?

sPOtkanie wielbicieli państwa teoretycznego ch... d... i kamieni kupy narzekających, że kolejny mechanizm kręcenia lodów - tym razem na "doradztwie" został wyeliminowany...
sobota, 28.10.2017 22:22 autor: Teraz doradcy będą na forum DOBY

W punkt
niedziela, 29.10.2017 11:17 autor: Tomek

RACJA
sobota, 28.10.2017 22:56 autor:

Jeden pasożyt mniej- a co z pozostałymi?
niedziela, 29.10.2017 08:02 autor:

lekki dystans, odcinam się od PO. Ludzie nie zapomną że jesteś platformiak
niedziela, 29.10.2017 08:22 autor:

No panowie - na koniec POżegnalne żółwiki by się zdały dla fotorePOrtera
niedziela, 29.10.2017 08:10 autor: ...

Nareszcie przestaną tworzyć sztuczne stanowiska żeby sobie dorobić z pieniędzy podatników super.
niedziela, 29.10.2017 07:54 autor: obywatel

Kucharskiemu to na reke, Tomasz po pewnym czasie okazal sie Tak potrzebny Jak pryszcz na dupie
niedziela, 29.10.2017 06:53 autor: Pussy patrol

To sie dlugo PObawili
niedziela, 29.10.2017 06:14 autor: Hyiopl

Najwyższy czas. Teoretyczna posadka skończona
niedziela, 29.10.2017 05:31 autor: Kiulop

Połowa urzędników nie jest wogóle potrzebna - o jak dobrze że idą wybory
niedziela, 29.10.2017 05:27 autor: ja

I to jest właśnie ta dibra zmiana:) precz ze Smolarzem!
niedziela, 29.10.2017 01:51 autor:

****ć pisiorów i was stare mochery chcecie to chodźcie tylko po koleji żeby każdy dwa razy nie dostał ....
sobota, 28.10.2017 23:24 autor: Rychu peja

Tomek nie denerwuj się
sobota, 28.10.2017 23:29 autor: J PO NA 100 %

a może byście wyrzucili przy okazji tych darmozjadów z rządu, którzy psują a nie reformują???
trzeba dostrzegać lokalnych "doradców" i państwowych, Np. wodzireja w roli rzecznika rządu.
sobota, 28.10.2017 23:10 autor: XYZ

A kiedy nowak do obróbki?
sobota, 28.10.2017 17:52 autor:

Nie narzekajcie dostaliście 500 + to możecie utrzymać trzech burmistrzów i jednego chudego doradcę
sobota, 28.10.2017 19:35 autor: Wyborca

w punkt
sobota, 28.10.2017 22:12 autor: olo585

A posłowie i ministrowie nadal będą mieć etaty dla asystentów, doradców itp., i to nie za 1500 a kilka razy więcej. Wojna rządu z samorządem.
sobota, 28.10.2017 18:21 autor:

dawno powinni wywalić go na zbity pysk.rodzinka się ustawiła.choć byście pisali nie wiem co to i tak nic nie zwojujecie.
sobota, 28.10.2017 21:09 autor: hahacz

Minister i jego obowiązki, a burmistrz i wąski zakres obowiązków - to z pewnością rożnica. Minister czas pracy poświęca na prace
sobota, 28.10.2017 20:55 autor:

to jest dorabianie dodatkowo do emerytury, czego inni nie moga , a ten pan pewnie niedlugo na emeryture odejdzie, albo nie odejdzie jak podobni w tym miescie i powiecie
sobota, 28.10.2017 20:53 autor:

no jak to się ma Kodeks pracy, w czasie tej pracy wykonywał na caly etat zatrudnienie we Wrocławiu, to jest dopiero SZTUKA !!! tu i tam 60km dalej od Dzierzoniowa
sobota, 28.10.2017 20:51 autor:

no nareszcie! a myślałem że on już dawno tam nie "doradza". Takich doradcow p. Burmistrzu jest pełno, wystarczy ich zatrudnić - a tu pewnie bez konkursu pojawił się doradca-poseł w Magistracie. czas z tym skończyć, byłby jeszcze dłużej, gdyby nie nowelizacja Ustawy...........
sobota, 28.10.2017 20:49 autor:

Jak 1500 ?jak 2 tyś minimalna
sobota, 28.10.2017 19:12 autor: Jurek

dni grubcia albina i wytarciucha już są policzone....
sobota, 28.10.2017 19:09 autor: dd*****

Wykorzystuje prywatne uklady by odnalzc sie w polityce, bo moze cos zalatwic "po znajomosci". Panstwo w panstwie
sobota, 28.10.2017 18:04 autor:

Zdążył coś doradzić?
sobota, 28.10.2017 17:42 autor: Mareczek

Darmozjady !