Dzierżoniowscy policjanci przypominają o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

wtorek, 22.11.2022 14:30 457 2

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, gdzie za pośrednictwem internetu można zgłaszać zaistnienie czynów zabronionych, lub sytuacji problemowych, uciążliwych dla społeczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Jak skutecznym jest narzędziem i jakie są zgłaszane problemy przedstawiają poniższe dane statystyczne za okres: 1.07.-31.10.2022 r.:

- stwierdzono 389 zagrożeń, z których 182 zostały potwierdzone

- 112 wyeliminowano

Policja przypomina, że za pomocą interaktywnej strony „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

nadkom. Marcin Ząbek
  KPP Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Mieszkanka DDZ wtorek, 22.11.2022 19:15
Dzierżoniów , osiedle Młodych . Zlikwidowana strefa zamieszkania , auta poparkowane wszędzie ! Zero przejazdu , przejścia dla pieszych chodnika Dzieci muszą chodzić ulicami ,bardzo niebezpieczne osiedle dla pieszych.
wtorek, 22.11.2022 19:23
To ja dodam ul Staszica 17/20 kierowcy robią sobie tor...