Gmina Pieszyce przystąpiła do Spółki DTBS

czwartek, 29.7.2021 12:30 687 3

Stało się. Gmina Pieszyce przystąpiła do Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce podpisano list intencyjny z Gminą Dzierżoniów i Gminą Strzelin, mówiący o poprawie dostępności do mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu w Gminie Pieszyce, w oparciu o doświadczenia i możliwości organizacyjne DTBS.

TBS to idealne rozwiązanie dla tych osób, które na chwilę obecną nie wiedzą, czy za kilka lat nie zdecydują się na zakup działki i budowę domu jednorodzinnego.

Nowe budownictwo powstanie w centralnej części miasta. Na terenie odzyskiwanym przez Gminę Pieszyce od Polskiego Związku Działkowców w pobliżu stawu, przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i 1-go Maja. Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie TBS. Każde z mieszkań posiadać będzie indywidualny system grzewczy, umożliwiający optymalizację zużycia ciepła. W części przyziemnej mają zostać zlokalizowane garaże. Mieszkania na parterze posiadać będą indywidualnie wygrodzone ogródki przydomowe. Każdemu z mieszkań przyporządkowane zostanie miejsce parkingowe w garażu lub na parkingu zewnętrznym. Mieszkania na wynajem w systemie TBS to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodów uprawniający do ubiegania się o lokal komunalny lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają wiązać się wieloletnim kredytem dla zdobycia własnego mieszkania.

Źródło: UMiG Pieszyce

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

czwartek, 29.07.2021 18:33
Świetna wiadomość. Spółdzielnia Mieszkaniowa ma zbudować blok i TBS. Będą...
sobota, 31.07.2021 22:54
I jeszcze prywatny deweloper. Dla każdego coś się znajdzie.
piątek, 30.07.2021 17:36
taki Galik na dwóch posadach słabo dba i wszystko sie