Dzierżoniów: Grand Prix Polski na Nartorolkach - utrudnienia w ruchu!

poniedziałek, 19.7.2021 08:00 3509 2

W sobotę 24 lipca w Dzierżoniowie odbędą się zawody nartorolkowe pn. „Sprinty Dzierżoniów 2021”. W ten sam weekend w naszym regionie odbędą się jeszcze dwie imprezy nartorolkowe. W sobotę rano w Pieszycach zawodnicy będą rywalizować techniką klasyczną lub dowolną na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m podczas zawodów Uphill Gór Sowich. Natomiast na niedzielę zaplanowano bieg w terenie płaskim na 25 km pn. Pętla Sowiogórska. Wszystkie 3 powyższe imprezy składają się na II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Rywalizacja sprinterska jest najbardziej widowiskową formą współzawodnictwa na nartorolkach, a dotychczas szerzej nieznaną w naszym kraju.Dlatego też w celu przybliżenia tej dyscypliny zachęcamy do przeczytania artykułu jednego z organizatorów zawodów, który można znaleźć pod linkiem:
http://tour.vexa.pl/aktualia/278-grand-prix-polski-na-nartorolkach-po-raz-drugi-odbedzie-sie-w-gorach-sowich.html

Zawodnicy startujący w Dzierżoniowie będą mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów, która zlokalizowana będzie na ulicy Piastowskiej na odcinku od ronda Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Gruzińskiego.

Zawody będą się składać z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej. W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 32 zawodników i zawodniczek
awansuje do rundy finałowej. Tam zawodnicy będą ścigać się parami. Zwycięzcy przejdą do dalszego etapu, a przegrani zakończą rywalizację.

Program zawodów:

  • 16:30 - 17:30 - zapisy w biurze zawodów, weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 17:10 - 17:45 - Oficjalna Rozgrzewka na trasie zawodów
  • 18:00 - start Rundy Kwalifikacyjnej
  • ok. 19:00 - start Rundy Finałowej z eliminacjami w parach
  • ok. 20:30 - rozpoczęcie dekoracji

Zgłoszenia do zawodów mogą być dokonywane na formularzu internetowym pod adresem http://tour.vexa.pl/ zapisy do 22.07.2021 lub osobiście w biurze zawodów bezpośrednio przed Zawodami.

Do udziału w Zawodach dopuszczeni są Uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej, podpiszą własnoręcznie (w wypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego) pisemne oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach, przejdą kontrolę techniczną sprzętu oraz spełnią wszystkie wymagania Regulaminu.

Zawody mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział osoby zrzeszone w krajowych związkach sportowych, jak też niezrzeszone.

Dzieci i młodzież od 12 do 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Ustala się limit 80 uczestników.

Organizatorami imprezy są Miasto Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Dzierżoniowie, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl - firma XC4U Michał Rolski oraz firma MT-SPORT Marek Tokarczyk.Partnerem Biegu jest Gmina Pieszyce.

Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, jako organizator, informuje, iż dnia 24 lipca 2021 roku w Dzierżoniowie odbędzie się jeden z etapów Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach – „Sprinty Dzierżoniów”, w związkuz czym, w tym dniu od godz. 14.00do godz. 22.00, wyłączona będzie z ruchu ulica Piastowska od ronda Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Gruzińskiego.

W związku z zamknięciem w/w ulicy wyjazd samochodem z nowowybudowanych parkingów na Osiedlu Kolorowym na ul. Piastowską będzie niemożliwy,a przystanek komunikacji autobusowej będzie wyłączony z ruchu. Na czas trwania imprezy zmieniona zostanie przez Policję organizacja ruchu. Prosimy o zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

OSiR Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 19.07.2021 18:35
Za tydzień będą bobsleje. Swidnicka cala zamknięta na weekend
poniedziałek, 19.07.2021 10:57
To tylko ten krotki odcinek od Złotego po zejście do