Szczepimy razem z Fundacją Weź Pomóż

poniedziałek, 14.6.2021 15:44 2074 2

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zainicjował wspólną akcję Fundacji Weź Pomóż i marszałkowskiego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Wydarzenie ma na celu umożliwienie oraz ułatwienie dotarcia do szczepień osobom bezdomnym czy znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzisiaj w siedzibie Fundacji przy ul. Poznańskiej 59, miedzy godziną 11:00 a 17:00 został rozwinięty mobilny punkt szczepień. W tym czasie w Fundacji jest moment wydawania żywności, w związku z tym wszystkie osoby, które korzystają z tej pomocy miały możliwość zaszczepienia się. Do szczepienia została wykorzystana szczepionka jednodawkowa Johnson&Johnson. Zaszczepiono kilkadziesiąt osób. Akcja będzie powtórzona w przyszły poniedziałek 21-ego czerwca br. w godzinach 12:00-14:00.

„Po to aby każdy, kto chce się zaszczepić miał taką możliwość, zainicjowaliśmy wspólną akcję Pogotowia Ratunkowego z Fundacją Weź Pomóż. Chcemy umożliwić szczepienie tym osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, które są dotknięte bezdomnością. Chcemy, aby Dolnoślązacy, Wrocławianie mieli łatwy dostęp do szczepień. Oczywiście wszystkie te osoby, które chcą się szczepić.”mówi Marcina Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Fundacja Weź Pomóż wydaje żywność dla potrzebujących. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności Fundacja wydaje paczki z jedzeniem dla osób potrzebujących dwa razy w tygodniu przy ul. Poznańskiej we Wrocławiu. Tygodniowo wydawanych jest 1200 paczek, Fundacja pomaga ponad 1000 osobom.

„Rozmawiałem z osobami, które do nas przychodzą. Okazało się, że wiele z nich nie jest jeszcze zaszczepionych a wyraża taką chęć. Jeżeli będzie zainteresowanie dzisiejszą akcją, to wspólnie z samorządem województwa oraz Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu będziemy chcieli zorganizować takie wydarzenie ponownie. ” – Jan Piątek, Prezes Fundacji Weź Pomóż.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

ANTY-PLANDEMISTA wtorek, 15.06.2021 09:14
Precz z depopulacją i dawaniem tego syfu! Nie bierzcie śmiercionek ludzie, to jest eksperyment. A wy redakcjo nie namawiajcie do udziału w nim, bo będziecie mieli udział w ewentualnych zgonach i powikłaniach.
autor wtorek, 15.06.2021 10:43
A ty nie namawiaj do NIE szczepienia,bo bedziesz mial udzial...