komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Politycy PiS apelują do opozycji o poparcie

piątek, 30.4.2021 14:00 , komentarze: 78 , odsłony: 6726
kategorie artykułu:

W piątek 30 kwietnia w rynku w Dzierżoniowie politycy PiS-u apelowali do parlamentarzystów opozycji, by poparli uchwałę o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Obecni byli poseł Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz lokalni radni miejscy i powiatowi PiS.

- Te 770 miliardów powinno trafić do Polski, ale żeby tak się stało, należy podjąć uchwałę o zwiększeniu zasobów środków Unii Europejskiej. Głosowanie już 4 maja, ale nie jest pewne, że opozycja tę dobrą uchwałę poprze. Apeluję więc do tzw. totalnej opozycji, aby ponad spory partyjne przedłożyła dobro Polski. Te pieniądze pomogą Polsce w rozwoju i Polakom się po prostu należą – mówił Marcin Gwóźdź.

- Przyłączam się do apelu. W senacie mam reprezentować powiat dzierżoniowski - może tu trafić 2,2 mld złotych, kłodzki – 3,1 mld zł i ząbkowicki – 1, 3 mld zł. Wielokrotnie na posiedzeniach rządząca senatem opozycja wyrażała troskę o środki unijne, a na komisjach prowadziliśmy debaty o budżecie europejskim – kontynuował senator Aleksander Szwed.

- To jest projekt uchwały Sejmu z 8 grudnia 2020 roku złożony przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy zobowiązują premiera i rząd do przyjęcia Funduszu Odbudowy – wskazał zebranym na trzymaną w ręku kartkę wicemarszałek Grzegorz Macko. - Na Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęto apel do parlamentarzystów wszystkich sił politycznych, aby głosowali na ratyfikacją tej ustawy. Niestety, radni KO z okręgu wałbrzyskiego wstrzymali się od głosu. Bez tych pieniędzy nasze samorządy nie będą w stanie wyjść z tego gospodarczego marazmu spowodowany niestety pandemią. Już raz Polska odrzuciła plan Marshalla, przez co kilkadziesiąt lat tkwiliśmy w marazmie.

 

Wasze komentarze

tylko nie Pis ...wstyd ...obłuda...
poniedziałek, 03.05.2021 21:20 autor:
Siorki, bez paniki, wszystko zmierza w dobrym kirunku :-)
niedziela, 02.05.2021 16:49 autor: Antoni Smoleński
Ile z tego dla rodzin, Obajtków, Pisiewiczów i Misiewiczów?
poniedziałek, 03.05.2021 09:02 autor: autor
Wydział propagandy KC piss zawitał do naszego pięknego miasta i...
poniedziałek, 03.05.2021 09:10 autor: Anka
Kryształowy zacznie sypać to się zrobi ciekawie, hahaha
niedziela, 02.05.2021 09:14 autor: autor
Marian ma taka wiedzę, że w 1 dzień goni to
niedziela, 02.05.2021 11:08 autor: *****/***
A dlaczego się nie zwrócicie do swojego koalicjanta mniej niż...
niedziela, 02.05.2021 10:38 autor: Wyborca
1 ) Afera tzw. ojca dyrektora z samochodami 2) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS 3) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga 4) Afera GETBACK 2,1 mld 5) Afera SKOK 5 mld 6) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga 7) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja 8) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lat i branie pieniędzy za podkomisje 9 ) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa. 10) Afera „bankiera” który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach 11 ) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia 12) Afera wycinki puszczy i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano do Torunia. 13 ) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji. 14 ) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysiężenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego 15) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie stalinowskiego sądownictwa 16 ) Afera tzw. „Misiewiczów” , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo. 17) Afera rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego 18) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa. 19 ) Afera „Misia” który brał milionowe pensje I „załatwiał sprawy” w zarządzie PGZ a był tylko pomocnikiem aptekarza i protegowanym Antoniego. 20 ) Kłamstwa na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów oraz utrzymywania komisji za ciężki miliony którego niczego nie wykryła poza tym że parówki wybuchają. 21) Afera z nagrodami dla rządu „nam się te pieniądze należały” 22) Afera KNF - próba wyłudzenia 40 mln i pensje „aniołków” z NBP. 23) Afera z zatrudnieniem syna znanego polityka PiS w Banku Światowym 24) Pani od rajstop w NBP 25) Afera z tzw. wieżami „dewelopera ze Srebrnej” 26/ Afera gruntowa „bankiera” 27/ Afera z lotami Marszałka 28/ Afera z zatrudnianiem trolli przez Ministerstwo Sprawiedliwości 29/ Afera lekowa 30) Lista ciągle się uzupełnia w zasadzie z chwili na chwilę…bo... 31) Afera krakowskiej kamienicy na godziny... 32) Zniknięcie 15 mln zł z CBA 33) Afera z agentem Tomkiem i willą niby zakupioną przez Kwaśniewskich 34) Afera PCK 35) Afera z kartami wyborczymi za 70 ml 36) Afera z maseczkami oraz respiratorami za 370 mln od handlarza bronią 37) Afera z IDEA BANKIEM (szwindel z Getin Bankiem za 1 zł upadł) z kapitałem akcyjnym 156 803 962,00 zł 38) Afera funduszu Retail Parks Fund z udziałem Marka Falenty (ten, który na zlecenie krystalicznie czystych nagrywał opozycję) gdzie poszkodowani stracili ponad 260 mln zł 39)Afera z liderem zespołu Tourette'a .....w trakcie 40) ....w trakcie 41) .....w trakcie

niedziela, 02.05.2021 09:34:35 autor: pisie afery

Polska znalazła się na drugim miejscu w UE pod względem...
sobota, 01.05.2021 23:15 autor: brawo pis :-(
To nie karawana. To kondukt za karawanem
niedziela, 02.05.2021 18:05 autor: Szef666
będą siedzieć pisowskie komuchy
sobota, 01.05.2021 20:31 autor:
Masz rację, bo jak się zobaczy co się dzieje w...
niedziela, 02.05.2021 07:47 autor:
Więcej do rozkradzenia
piątek, 30.04.2021 22:40 autor:
W punkt!
sobota, 01.05.2021 08:25 autor: pwdw
Ja od 6 lat słyszę, że to koniec. PiS -u....
sobota, 01.05.2021 09:40 autor:
Dla tych wścieklaków hejt na dobie jest jak onanizm.
niedziela, 02.05.2021 07:45 autor:
Z takim to sie wodki mozna napic!!!
sobota, 01.05.2021 14:37 autor: Jozek z Uciechowa. Jeszcze 100 l
like!
sobota, 01.05.2021 10:22 autor: abrakadabra
A Pan Szumowski nie przyjechał???
sobota, 01.05.2021 23:01 autor: autor
like!
sobota, 01.05.2021 15:28 autor: Tomaszek
Racja w 100 % i zeby nie bylo nie...
sobota, 01.05.2021 16:10 autor:
BRAAAAWO!!!
sobota, 01.05.2021 12:36 autor:
Nie ma takich pieniędzy za które staną bym do zdjęcia...
sobota, 01.05.2021 08:42 autor: autor
Gang Olsena w pełnej krasie! A ceny rosną i rosną!
sobota, 01.05.2021 10:26 autor: Góral
Patologia+ nie ustaje w propagandzie!
niedziela, 02.05.2021 15:56 autor: autor
Talibowie proszą o pomoc...
sobota, 01.05.2021 08:30 autor: prezio
Udało mi się! Bylam w rynku rano!
sobota, 01.05.2021 07:56 autor:
Potrzebna forsa na fundusz wyborczy i dla swoich gmin.
piątek, 30.04.2021 22:51 autor: autor
wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
1
wczoraj, 17 godz temu
1