MKS 9: GP Polski w Poznaniu

poniedziałek, 23.11.2020 13:50 2386 8

W dniach 21-22.11.2020 roku w Poznaniu odbyło się Grand Prix Polski w pływaniu, na 25m basenie. Do zawodów zakwalifikowanych zostało 480 zawodników z 59 klubów z Polski. Nasz klub reprezentował Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

Paweł Juraszek zajął kolejno pierwsze i drugie miejsce na dystansie 50m (21,25) i 100m (48,76) stylem dowolnym. Na dystansach 100m (1:00,47) i 50m (28,83) stylem klasycznym zajął kolejno 4.i 9. miejsce.

W punktacji wielobojowej wygrał rywalizację w kategorii najlepszy zawodnik w stylu dowolnym a w klasyfikacji ogólnej uplasował się na trzecim miejscu.

Udział zawodnika Klubu w zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu został współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.