komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 23 września 2021

Tekli, Boguslawa

Kolejni żołnierze-ochotnicy z 16. DBOT złożyli przysięgę wojskową

sobota, 31.10.2020 13:50 , komentarze: 7 , odsłony: 1551
kategorie artykułu:

W słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzieli kolejni żołnierze 16Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka ps. „Zbroja”. Była to czwarta w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy Obrony Terytorialnej na Dolnym Śląsku.

W piątek 30 października o godzinie 11.00 na terenie kompleksu wojskowego w przy Al. Hallera we Wrocławiu kolejni żołnierze-ochotnicy złożyli przysięgę wojskową na sztandar Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Przysięga wojskowa to niezwykła chwila dla żołnierzy jak i ich bliskich.

Ze względu na warunki podyktowane obecną sytuacją sanitarno – epidemiologiczną przysięga odbyła się w zamkniętym gronie, w kameralnej atmosferze bez udziału zaproszonych gości oraz rodzin przysięgających żołnierzy.

Nowi żołnierze ukończyli, trwające od 02-17 października, szkolenie podstawowe.

List do uczestników przysięgi skierował  gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

-„…Dziś zobowiązaliście się iść drogą przodków, polskich patriotów, którym zawdzięczamy naszą wolność i narodową tożsamość. To szczególny moment, który określa Was, żołnierzy – obywateli, jak obrońców ojczyzny i narodu.Moi wspaniali żołnierze, witam Was w naszej żołnierskiej społeczności. Za Wami szesnaście dni szkolenia, pierwszej prawdziwej próby charakteru. Pamiętajcie, że to początek drogi i w praktyce otwarcie 3 letniego okresu szkolenia…”

Dowódca Brygady płk Artur Barański podkreślił:

- „Ceremonia przysięgi i wypowiedzenie słów roty przysięgi wojskowej trwa kilkanaście sekund, ale zobowiązanie które na siebie przyjmujecie będzie trwać całe życie. Dlatego życzę Wam, abyście zawsze byli pomocnym ramieniem i tarczą naszych społeczności.Żołnierze jeszcze raz Wam gratuluję. Życzę siły i wytrwałości w realizacji trudnych celów, jakie przed Wami postawiłem. Bądźcie nieustępliwi w służbie dla Waszego regionu i całego kraju. Bądźcie zawsze gotowi, zawsze blisko”.

Zmiana charakteru działań WOT ze szkoleniowych na przeciwkryzysowe tym razem nie wstrzymała naboru do formacji. Wstrzymane zostały szkolenia rotacyjne, ale nadal prowadzone są szkolenia podstawowe oraz wyrównawcze, które są przepustką do WOT.

Ostatnie w tym roku szkolenie ochotników do Terytorialnej Służby Wojskowej odbędzie się w terminie 27 listopada - 12 grudnia (ochotnicy bez złożonej przysięgi wojskowej) oraz 5-12 grudnia (żołnierze rezerwy) - poinformowała kpt. Renata Mycio Oficer Prasowy 16 DBOT.

Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP bądź udanie się do najbliższego względem zameldowania WKU. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

W 16. Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 550 żołnierzy OT.

 

 

Wasze komentarze

Dwa tygodnie szkolenia to aż nadto. Takich super wojaków wystarczy szkolić jeden tydzień.Czy komuś odebrało rozum ? W czasie peerlowskiego turnusu wczasowego - standardowe dwa tygodnie, to ta chłopina nawet się nie dowie co to jest lufa karabinowa. Według podręcznika o budowie broni jest to " dziura oblana żelazem " Ciekawostka, w obecnej chwili, wszystkie Siły Zbrojne RP liczą dokładnie tyle żołnierza ile w czasie PRL-u było jednego dnia na przepustkach, urlopach i w Izbach Chorych. Czyli około 95 tys.luda. I to z takim wyszkoleniem. No jest się czego bać.

poniedziałek, 02.11.2020 07:17:05 autor: gaciowy

To ZOMO albo ORMO partii PiS. Do tego kościól tworzy...
sobota, 31.10.2020 19:36 autor: autor
Lecz sie..antifa lepsza,co?
niedziela, 01.11.2020 10:20 autor: cvxb
Od ciebie tak.
poniedziałek, 02.11.2020 08:20 autor:
wczoraj, 19 godz temu
2
wczoraj, 20 godz temu
2
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 21.9.2021 20:55
1
wtorek, 21.9.2021 13:54
wtorek, 21.9.2021 13:45
1
wtorek, 21.9.2021 12:28
wtorek, 21.9.2021 09:00
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar