Komentarze powyborcze Doba.pl

poniedziałek, 29.6.2020 10:00 87651 215

Redakcja Doba.pl zbiera komentarze lokalnych polityków dotyczące pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020.

Damian Gomółka,  wiceprezes Partii Korwin (Konfederacja) okręgu wałbrzyskiego
Wynik pierwszej tury wyborów na prezydenta pokazuje nam, że ciężką pracą, bez pomocy telewizji, można osiągnąć naprawdę dużo. Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji, zdobył ponad 1 300 000 głosów, co plasuje nasze ugrupowanie polityczne na 3 miejscu w Polsce, brawo! W drugiej turze spotkają się reprezentanci duopolu PO – PiS, którzy od lat mamią wyborców obietnicami wyborczymi, o których w czasie swojej kadencji zapominają. 12 lipca wybierzemy nowego prezydenta, ale należy pamiętać, że „trzaśnięcie" czy "dudnięcie" o ziemię spadającego samolotu, w efekcie nie przynosi nam żadnej różnicy. Czas uwolnić nasz kraj od zbędnej biurokracji, podwyższania podatków i rozpowszechnionego socjalizmu. Czas pozwolić ludziom w Polsce pracować i rozwijać się tak, jak oni sami sobie tego życzą, bez wtrącania się urzędników w budowanie i rozwijanie prywatnych przedsiębiorstw. My, jako Konfederacja, nie popieramy żadnego z kandydatów i zalecamy, zarówno Państwu jak i sobie, głosowanie według własnego sumienia. Mimo różnicy w poglądach, gratulujemy obu kandydatom wejścia do 2 tury wyborów.

Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski, pełnomocnik powiatowy Prawa i Sprawiedliwości.
Z wyniku pierwszej tury wyborów prezydenckich w powiecie dzierżoniowskim jestem bardzo zadowolony. Prezydent Andrzej Duda otrzymał w naszym powiecie ponad 44 % poparcia czyli ponad 20 tysięcy głosów! To o prawie 6 tysięcy głosów więcej, niż Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda zwyciężył w każdej gminie naszego powiatu, również w samym Dzierżoniowie. W dwóch gminach, o szczególnie patriotycznych tradycjach, poparcie dla Prezydenta przekroczyło 50 procent! To naprawdę świetny wynik! W dodatku wynik uzyskany mimo wyglądających na zorganizowane, totalnie antydemokratycznych akcji niszczenia materiałów wyborczych Pana Prezydenta. Widać, że ciężka praca Prezydenta w ciągu mijającej kadencji, jego troska o obywateli, dbałość o poszanowanie polskiej tradycji, a także szczególna społeczna wrażliwość nie idą na marne i są przez Polaków dostrzegane i doceniane. Wszystkim, którzy oddali swój głos na na Andrzeja Dudę serdecznie dziękuję i proszę o jego niezawodne poparcie także w drugiej turze, 12 lipca! O poparcie kandydatury Prezydenta Andrzeja Dudy proszę także tych wszystkich, którzy w minioną niedzielę zagłosowali na innych kandydatów, między innymi wyborców Krzysztofa Bosaka, Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Mirosława Piotrowskiego czy też Marka Jakubiaka. Być może kogoś zaskoczę, ale mam szczerą nadzieję, że dla dobra naszego kraju również część wyborców Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze zagłosuje na Prezydenta Andrzeja Dudę! Przy okazji dziękuję też wszystkim zaangażowanym w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Dziękuję i proszę o więcej!

Adam Domagała, Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego i sympatyk Szymona Hołowni
Wynik I tury wyborów prezydenckich dla niektórych może oznaczać, iż tylko partyjny kandydat ma szansę, aby zostać Prezydentem RP. Że walka toczy się dalej między PiS, który wystawił ponownie Andrzeja Dudę a PO, które wystawiło Rafała Trzaskowskiego. Oraz że ten niezależny kandydat, startujący w żółtych barwach, czyli Hołownia przegrał. Nic bardziej mylnego! Otóż Szymon zapowiedział dziś, że utworzy stowarzyszenie na bazie nowego ponad dwumilionowego ruchu społecznego. A może stworzy się nowa, proobywatelska, trzecia co do wielkości partia polityczna? Uważam trochę lirycznie (lecz nie ironicznie), że jeszcze kiedyś - oby niedługo - spoza czarnych i niebieskich chmur wyjdzie słońce i rozjaśni naszą krainę niezależną i pozytywną energią. Naprawdę w to wierzę.

Adam Pajda, Sekretarz Rady Powiatowej SLD w Dzierżoniowie.
Osiągnięty wynik kandydata Lewicy Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP nie jest wynikiem moich marzeń. Z doświadczenia wiem, że w polityce raz osiąga się dobry wynik, a raz wynik jest mało zadowalający. Ze względu na to jaki osiągnęliśmy wynik wyborczy Lewica jest zawsze razem i walczy o lewicowe wartości pokazując, że Polska może być inna, bardziej sprawiedliwa niż jest obecnie.

Robert Czajkowski, Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej SLD, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.
Bardzo dziękuję wszystkim działaczom i sympatykom Lewicy, którzy oddali głos na naszego kandydata na Prezydenta RP Roberta Biedronia. Osiągnięty wynik nie oznacza słabości Lewicy.Lewica zawsze trzyma się razem, dążąc do osiągnięcia sprawiedliwości społecznej.

Grzegorz Kosowski, starosta dzierżoniowski.
Komentując pierwszą turę wyborów prezydenckich chcę w pierwszej kolejności podziękować wszystkim mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego, którzy wzięli udział w głosowaniu. To bardzo ważne, że tak wielu z nas skorzystało z prawa wyborczego i wzięło udział w święcie demokracji. Za nami pierwsza tura wyborów, po której w szczególności należą się gratulacje za bardzo dobre wyniki uzyskane przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Przed nami druga tura wyborów, w której jak pokazują sondaże, trudno będzie przewidzieć kto osiągnie zwycięstwo w walce o prezydenturę. Mam nadzieję, że będziemy świadkami ciekawej, wyważonej, pozbawionej agresji i przede wszystkim merytorycznej kampanii przed kolejnym głosowaniem 12 lipca. Oczywiście już teraz namawiam mieszkańców naszego powiatu do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów.

Monika Wielichowska, poseł na Sejm (PO).
Choć Rafał Trzaskowski zdobył bardzo dobry wynik i będzie walczył w II turze o urząd Prezydenta, nie świętował długo. Nie zwolnił tempa. Jeszcze wczoraj, po krótkim wyborczym wieczorze ruszył w dalszą kampanijną trasę. Przed nami dwa tygodnie intensywnej pracy. Ruszyliśmy do niej z pozytywną energią i wiarą w zwycięstwo. Za każdy głos dziękujemy i prosimy o jeszcze. Wybory pokazały, że 58% Polek i Polaków chce zmiany i nie chce prezydentury Dudy. I to jest dobry punkt wyjścia do dalszej walki i zwycięstwa. Kandydatem zmiany jest Rafał Trzaskowski. Dlatego chcemy rozmawiać z wyborczyniami i wyborcami kandydatów, którzy do drugiej tury nie weszli. Mam nadzieję, że wezmą udział w drugiej turze wyborów, że nie zostaną w domu, że zagłosują za Polską praworządną, otwartą, tolerancyjną i życzliwą. Prezydenturą, która nie będzie dzielić ludzi, która będzie walczyć o to, by Polska była domem dla wszystkich i będzie wszystkich szanować. Bez wyjątku. Aby tak się stało, będziemy wszystkich przekonywać, by oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. Trzaskowski będzie prezydentem, który będzie popierał dobre reformy rządu, nie zabierze 500 plus, nie podwyższy wieku emerytalnego, i nie odbierze 13 emerytury. Nie bez kozery o tym mówię, bo te tematy w zupełnie inny sposób są przedstawiane przez rządową, niegdyś publiczną telewizję. Więc warto mówić o faktach. I powtarzać je wielokrotnie. Rafał Trzaskowski jako prezydent będzie walczył o wspólnotę. Będzie walczył o rozmowę. Wspólnoty i rozmowy brakuje nam coraz bardziej. W województwie dolnośląskim, przy dużej frekwencji nieznacznie wygrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski zanotował poparcie niższe tylko o 2,29 pkt. %. W okręgu wałbrzyskim różnica pomiędzy kandydatami jest nieco większa. Analizując wyniki widać, że wyborcy z mniejszych miejscowości postawili na Andrzeja Dudę. W większych miejscowościach i dużych miastach na Rafała Trzaskowskiego. Ale jeśli przeanalizujemy głosy oddane na całą opozycję - wygrana jest możliwa. Będziemy walczyć o każdy dodatkowy głos, w każdym miejscu. Kampania w drugiej turze powinna opierać się na konkretach. Polki i Polacy powinni wiedzieć jaki jest stan finansów publicznych, jak duży jest deficyt, ile ludzi straciło i straci pracę. Z jakim kryzysem gospodarczym przyjdzie nam się zmagać. Dlatego każdego dnia kampanii Rafał Trzaskowski będzie zapraszał Andrzeja Dudę do debaty, by porozmawiać o rzeczywistych problemach Polek i Polaków. O niewyjaśnionych aferach i wszechobecnej hipokryzji władzy PiS. O tym powinna być kampania i debata. Wynik drugiej tury wyborów pokaże kierunek zmian w Polsce. Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyborach. Do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego. Każdy głos się liczy. Każdy głos ma znaczenie. Nie bądźcie obojętni. To czas decyzji. To Wy decydujecie. Do zobaczenia na wyborach. Koniecznie. „Trza głosować! Trza wgrać” ! Jest to możliwe.

Andrzej Bolisęga, wicestarosta dzierżoniowski (PO).
Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Wysoka frekwencja, walka o każdy głos i mobilizacja przed drugą turą głosowania 12 lipca. Gratuluję wszystkim kandydatom osiągniętego wyniku wyborczego. Pierwsza tura pokazała jednak, że większa część społeczeństwa chce zmiany w pałacu prezydenckim. Poprzez głosowanie wielu Polaków wyraziło chęć budowania państwa, w którym każdy będzie czuł się akceptowany i szanowany. Kraju, w którym zamiast narzucania opinii i światopoglądu, będą rozwiązywane podstawowe problemy Polaków.Przed nami druga tura wyborów. Skorzystajmy ze swojego wyborczego prawa i zagłosujmy za Polską, w której będziemy czuli się po prostu u siebie. Do zobaczenia przy wyborczych urnach w niedzielę 12 lipca!

Aleksander Szwed, senator RP (PiS).
Wynik w pierwszej turze to wielki sukces Prezydenta Andrzeja Dudy. Te pięć lat jego prezydentury zmieniły Polskę na lepsze. Mamy już wyniki z 99,77 proc. obwodów głosowania, które wskazują że wynik Prezydenta Andrzeja Dudy - 43,67 % jest najlepszym wynikiem jakie uzyskał kandydat na prezydenta w pierwszej turze wyborów w XXI wieku. Oczywiście wiemy, że to pierwsza tura i natychmiast przystępujemy do dalszej pracy na rzecz naszego kandydata. Wynik jednak pokazuje to, że Polacy zaufali prezydentowi, który przez pięć lat pokazał jak można dotrzymać słowa i realizować swój program do którego się zobowiązało. Przez te pięć lat, dbając o budżet państwa, wprowadzając wielkie programy prospołeczne, pokazaliśmy jako pierwsza formacja polityczna że program polityczny jest po to żeby go realizować. Wielki wkład tutaj ma przede wszystkim Pan Prezydent Andrzej Duda, który inicjował wiele projektów, jak np. obniżenie wieku emerytalnego, ale też od którego zaczeła się pięć lat temu ta wielka, pozytywna zmiana w naszym kraju. Mnie osobiście cieszy, że również w moim okręgu senackim, tj. powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim Prezydent Andrzej Duda wygrywa w I Turze. Dobry wynik sprawia, że z tym większą chęcią przystępujemy do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Anna Zalewska, poseł do Parlamentu Europejskiego (PiS).
Znamy już zdecydowaną  większość  wyników z obwodowych komisji wyborczych. Prawie 44% oddanych głosów uzyskał Prezydent RP Andrzej Duda. To powoduje, że z optymizmem może przystąpić do decydującego starcia w II turze. W okręgu wałbrzyskim uzyskane wyniki są bardzo dobre na terenach wiejskich, jednak jeszcze sporo pracy przed nami w ośrodkach miejskich. To właśnie one będą miały decydujący wpływ na ostateczny wynik wyborów. Zachęcam wszystkich do głosowania na Andrzeja Dudę -  prezydenta polskich spraw.

Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie dzierżoniowskim.
Jeszcze nie znamy pełnych wyników. Można zauważyć ogromne rozbieżności w poparciu dla dwóch zwycięskich kandydatów między miastami, a gminami wiejskimi oraz między Polską wschodnią i zachodnią. Cieszę się, że będzie druga tura, która wyłoni Prezydenta RP i określi status Polski w Europie na kolejne lata.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł okręgu wałbrzyskiego.
- Dwa przemówienia pokazują fundamentalną różnicę pomiędzy Prezydentem @AndrzejDuda a @trzaskowski_. Prezydent mówił o tym co nas łączy, z szacunkiem do wszystkich wyborców. Pan Trzaskowski konfrontacyjnie, krzykliwie, podkreślając podział. Dlatego warto popierać #Duda2020! - czytamy na Twitterze

Przeczytaj komentarze (215)

Komentarze (215)

niedziela, 05.07.2020 12:39
Rzołnieże jeśli nie chcą być w przyszłości zniewazani przez...
niedziela, 05.07.2020 12:41
przepraszam z góry za błędy ale jestem wkóżny na taki...
Będzie siedział?! niedziela, 05.07.2020 00:39
Stolica Dolnego Śląska serdecznie przywitala dziś kandydata na prezydenta...
wtorek, 30.06.2020 23:37
Prezydent Duda ułaskawił pedofila. Zresztą na wniosek Ziobry.
czwartek, 02.07.2020 20:36
Przetwarzasz te kłamstwa pewnie czytałeś w soku z buraka i...
Kuniec picu bliski niedziela, 05.07.2020 00:35
Jedyna prawada tylko w ***izji.I do tego pedofil miał jeszcze...
ciemny lud hejtuje a elita kasę piątek, 03.07.2020 22:44
FAKT naświetlił, acha to Niemcy ale karty do głosowania Niemcy...
poniedziałek, 29.06.2020 22:55
Na BIP Urzędu Miasta w Dzierżoniowie w zakładce ogłoszenia jest...
poniedziałek, 29.06.2020 22:59
Jarosław Podwiński*
poniedziałek, 29.06.2020 23:04
Hańba, honoru nie mają! Smolarz z PO
poniedziałek, 29.06.2020 23:14
No i co z tego ? A miał być z...
poniedziałek, 29.06.2020 23:15
Jakby był ktoś z pis, to by kradł.
autorek poniedziałek, 29.06.2020 23:12
Tusk - 0 zł, a minister Szum- ki - 200...
wtorek, 30.06.2020 05:51
Tusk nas kosztował 200 mld na vacie, więc byłby wstrzemięźliwy...
pusty Kontener PCK niedziela, 05.07.2020 00:33
Jak to wiesz dobrze poinformowany człowieczku to naPiSz też...
dalej Szumi, ładuj kabzę piątek, 03.07.2020 22:48
to Szumi jeszcze ma jeszcze wolną rękę :)
wtorek, 30.06.2020 07:16
Bronowicki za PO, to dziwne bo na działce należącej do...
wtorek, 30.06.2020 10:04
Teraz Dariusz a raczej jego długopisorzecznik wyda komunikat jaki to...
wtorek, 30.06.2020 10:50
Jak Kucharskiemu nie wstyd?
wtorek, 30.06.2020 10:56
A Smolarz nie jest z "Bezpartyjnych..."? Brawo oni... :((((((
środa, 01.07.2020 12:02
Duda ułaskawia pedofilów !!! No...NIE !!!!! NIGDY dla takiego człowieka...
te długo piątek, 03.07.2020 22:45
nie to nie ON! to długopis jakoś tak sam ...
poniedziałek, 29.06.2020 13:56
Panie Kucharski zdejmij pan banery z Trzaskowskim ze swojego płotu...
Sasiadka piątek, 03.07.2020 01:27
Jestem sąsiadka burmistrza i wcale mi bander mi nie przeszkadza.Uwazam,ze...
poniedziałek, 29.06.2020 21:48
Wstyd to głosować na dudę pośmiewisko.
środa, 01.07.2020 10:11
Dokładnie wstyd...
poniedziałek, 29.06.2020 17:35
Pani, albo Panie zajmij się swoim płotem...
poniedziałek, 29.06.2020 15:55
Za obiecana garść złotówek postradaliscie ludzką godność
czwartek, 02.07.2020 20:47
Godność to ludzie odzyskali 5 lat temu kiedy nasze dzieci...
wtorek, 30.06.2020 00:49
Przydrożne panienki bardziej się cenią, polak da się kupić za...
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 16:40
Pewnie myślisz o Tusku?Który za pieniądze opluwać Polskę u Niemców.
czwartek, 02.07.2020 20:29
I za medale że rozpierdzielil stocznie
poniedziałek, 29.06.2020 16:45
Myślę o chciwej ,małostkowej,leniwej ,pisowskiej gawiedzi
wtorek, 30.06.2020 05:49
Dodaj do tego wyborców PO, Rafalala obiecał, że nie ruszy...
wtorek, 30.06.2020 14:08
Postradałeś instynkt samozachowawczy, działasz wbrew własnemu bezpieczeństwu i poza szeroko...
wtorek, 30.06.2020 20:32
jestem w takim wieku że musze zapieprzać na wszystkich...
środa, 01.07.2020 10:15
Z tego co wiem to w Anglii w Niemczech rodziny...
jano środa, 01.07.2020 00:15
przrzyj sie dobrze w lustrze czy przypadkiem garb ci nie...
środa, 01.07.2020 15:01
A ty plac zus a nie kruz .wymysl prelu ty...
wtorek, 30.06.2020 20:47
Oni dlatego właśnie głosują na dudę
wtorek, 30.06.2020 20:49
cofamy się w tępie zastraszającym mętalnie zwłaszcza
wtorek, 30.06.2020 20:49
słyszałem żę w pierszej tuże wygrał pierwszy sekretarz
jano środa, 01.07.2020 00:06
ale blysnoles inteligencja - podziwiam !!!! A pozatym wroc do...
środa, 01.07.2020 14:57
A ty wroc do piekla albo sie powies z plakatem...
wtorek, 30.06.2020 20:15
zauważyłem że w wyborcach pisu jest mnóstwo agresji nawet staruszkowie...
wtorek, 30.06.2020 20:30
Oni są w stanie złapać za siekiery.
wtorek, 30.06.2020 20:42
należy to ukrucić w zarodku na wyborach
wtorek, 30.06.2020 20:37
zasówam 25 lat codziennie rano do pracy, pani na krusie...
wtorek, 30.06.2020 21:03
Pan prezydent podczas przemowy wzoruje się chyba na Panu Musolinim...
wtorek, 30.06.2020 20:21
W Uciechowie na ul Wylotowej pozrywano z prywatnej posesji...
wtorek, 30.06.2020 20:29
Ot, elektorat pis.
wtorek, 30.06.2020 20:28
Genialnym posunięciem Kaczora był program 500 plus.Teraz choćby się waliło...
wtorek, 30.06.2020 20:09
Wieś, emeryci i ludzie po podstawówce wybierają prezydenta w nowoczesnym...
wtorek, 30.06.2020 18:28
Zastanówcie się nad tym : Polacy w Wlk. Brytanii w...
wtorek, 30.06.2020 18:34
Z dotychczasowych danych wynika, że Rafał Trzaskowski – we wszystkich...
Autor wtorek, 30.06.2020 07:25
Debata czwartek 19.25. Panie Andrzeju czekamy na ciebie, ważne sprawy...
Debata kandydatów na prezydenta wtorek, 30.06.2020 20:03
Andrzeeejjjj ! Gdzie się ukrywasz? Nie bój się rozmowy !...
Autor wtorek, 30.06.2020 07:41
Aaandrzejjjj ! Nie uciekaj ! Nie bój się rozmowy o...
autor wtorek, 30.06.2020 07:56
Mordy zdradzieckie i gorszy sort nie będzie nas przepytywał !
Piotruś Pan wtorek, 30.06.2020 11:24
Pan prezydent boi się trudnych pytań. Boi się twardej rozmowy...
wtorek, 30.06.2020 18:18
Duda to pisowski oszust. Was nie jest mi szkoda. Szkoda...
wtorek, 30.06.2020 18:14
Coś Duda zamilkł o katastrofie smoleńskiej. Przejadło się ? Co...
wtorek, 30.06.2020 16:26
Którą łąkę wybierze głupia owca ? Tam gdzie jest trawa....
wtorek, 30.06.2020 16:28
Bo „te dajo” a „tamte nie dajo”. A reszta ?...
wtorek, 30.06.2020 09:00
''aby uczynić z ludzi niewolników trzeba dać im pieniądze ,...
Jerzy wtorek, 30.06.2020 12:53
A żeby zrobić z nich Dziadów to każdy wie trzeba...
wyborca wtorek, 30.06.2020 07:27
Chyba się p.Dworczykowi bieguny przestawiły. To właśnie p. Duda ...
Konfa wtorek, 30.06.2020 09:07
a gdzie komentarz kogoś z Konfederacji???
KOtański wtorek, 30.06.2020 07:30
Czas już aby osoby na stanowiska publiczne poddawane były...
wtorek, 30.06.2020 05:43
I ponownie doba.pl kasuje niewygodne dla opozycji komentarze, a zostawia...
Tak się fałszuje wybory poniedziałek, 29.06.2020 18:39
w Bytomiu doszło do fałszowania kart wyborczych na nie korzyść...
autor poniedziałek, 29.06.2020 19:04
Dlaczego prezes nie wrzeszczy że wybory zostały sfałszowane?
wtorek, 30.06.2020 11:38
A kogo złapali w Bytomiu na fałszowaniu kart ,,katolicki PISek
poniedziałek, 29.06.2020 11:50
Z tym szacunkiem prezydenta A. Dudy do wszystkich wyborców...
poniedziałek, 29.06.2020 22:50
Skończyłeś już dożynać watahy, dyplomatołku?
wtorek, 30.06.2020 07:32
I znowu ta wszechogarniajaca obóz władzy i jej zwolenników fobia....
poniedziałek, 29.06.2020 23:21
O ! Niezły pomysł !
wtorek, 30.06.2020 05:45
Tylko pamiętaj o konstytucji, przed egzekucją odczytaj im ich prawa,...
wtorek, 30.06.2020 07:25
Po co te korowody , przecież ta cała UE...
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 16:54
Dowartosciowales się?
poniedziałek, 29.06.2020 17:00
Prawda boli? Nie muszę się dowartościowywać ponieważ nie mam żadnych...
wtorek, 30.06.2020 02:32
"Głupota i pycha rosną na tym samym drzewie" (do autora...
wtorek, 30.06.2020 07:21
Powiedz to rządzącym, może będzie z tego pożytek dla...
wujek Witek poniedziałek, 29.06.2020 22:00
Pisowcy, namierzcie Adriana, bo udaje że nic nie wie o...
Autor wtorek, 30.06.2020 07:13
Aaaaandrzejjjjjj !!!! Nie bój się ! Bądż mężczyzną! Mamy kilka...
Góral poniedziałek, 29.06.2020 23:09
Endrjjjjuuu! Jesteś mężczyzną czy kukiełką? Stawaj do debaty jak prawdziwy
wtorek, 30.06.2020 05:48
"kukiełka" to cię stara na obiad wołała
xyz poniedziałek, 29.06.2020 23:14
Bez suflerów. Twarzą w twarz o przyszłości dla naszych dzieci.
xyz poniedziałek, 29.06.2020 23:33
Debata kandydatów czwartek 19.25. Zapraszamy Pana prezydenta. Mamy nadzieję że...
autorka poniedziałek, 29.06.2020 17:40
Jak się rozdaje pieniądze na prawo i lewo,to najabardziej cieszą...
wtorek, 30.06.2020 00:40
Duda musi zostać bo nie bede miał za co pić:(
poniedziałek, 29.06.2020 18:19
Dzisiaj Niemcy podnieśli dodatek na dziecko do 300 euro.
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 18:26
Oni mieli 845 miliardów euro nadwyżki za 2019 rok, my...
poniedziałek, 29.06.2020 22:52
Ty chyba na głowę upadłeś? Pokaż te 845 mld nadwyżki?...
poniedziałek, 29.06.2020 23:18
Niemcy w 2019 r. mieli 13,5 mld nadwyżki budżetowej. Reszta...
wtorek, 30.06.2020 05:47
Widzisz różnicę między 845 a 13.5 mld? Pytam z ciekawości...
podatnik poniedziałek, 29.06.2020 23:08
A co się będzie działo,gdy nagle zabraknie pieniędzy na realizację...
wtorek, 30.06.2020 00:35
Dodrukuje się i dzisiejsze 500 będzie warte 100
poniedziałek, 29.06.2020 23:12
Ale o tym nikt nie myśli. Grunt, żeby pincet wpływało....
wtorek, 30.06.2020 05:43
Mam dwóch kolegów w pracy, głosują na PO i biorą...
poniedziałek, 29.06.2020 10:49
Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie...
poniedziałek, 29.06.2020 21:49
I oby jak najdłużej z korzyścią dla Dzierżoniowa.
poniedziałek, 29.06.2020 22:37
To jest sprzeczność dama w sobie, Kucharski najdłużej jako burmistrz...
poniedziałek, 29.06.2020 22:47
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Zapewniam, że zdanie jest w...
poniedziałek, 29.06.2020 15:00
dokładnie tak jest
poniedziałek, 29.06.2020 16:50
Panie Ministrze Dworczyk - proszę zobacz sesje z dn 26...
poniedziałek, 29.06.2020 21:31
żałosna oPozycja w Niemczy nie POtrafi nawet POwiedziec za co...
Grażynka poniedziałek, 29.06.2020 22:09
" za co nie udziela wotum nieufności" to tak jakby...
poniedziałek, 29.06.2020 21:47
Trzeba poczekać - inflacja i wzrost cen zadziała. Niedługo nie...
poniedziałek, 29.06.2020 21:00
Panie Domagała, a ja mam nadzieję że nadejdzie dzień kiedy...
wujek Witek poniedziałek, 29.06.2020 15:02
Mam nadzieję że Andrzej jak mężczyzna stawi się do debaty...
autorek poniedziałek, 29.06.2020 19:44
Andrzej nie uciekaj ! Stawaj do debaty jak facet!
Góral poniedziałek, 29.06.2020 21:22
Aaaanddddrzejjj nie uciekaj ! Czekamy w czwarteeeek !
poniedziałek, 29.06.2020 15:07
Suflerowanie jest modne, ale w PO. Było to widać i...
poniedziałek, 29.06.2020 15:09
Pan Andrzej to nie jest jakis Żółtek zeby musial sie...
Trzeźwo-myśląca poniedziałek, 29.06.2020 17:14
Będzie unikał debaty jak ognia, bo nie potrafi merytorycznie dyskutować....
kf poniedziałek, 29.06.2020 17:37
Chyba po ,,setce".
poniedziałek, 29.06.2020 17:46
Oj jaka Ty durna jesteś
Góral poniedziałek, 29.06.2020 13:59
Czy poseł donosiciel jedzie już z plecakiem pieniędzy do Pana...
Bielawianka poniedziałek, 29.06.2020 21:20
Pojedzie Dworczyk ,tylko on ma zdolności do przekupywania.
VBR poniedziałek, 29.06.2020 14:41
Jest w drodze, ale znając Bosaka pocałuje klamkę , hahaha!
18-latek poniedziałek, 29.06.2020 15:13
Biedny ludu robotniczy,biednys bo glupis.Czy Andrew Dopha,czy szczfany Rafcio z...
poniedziałek, 29.06.2020 17:58
18-letni,a tak marudzi !
Wyrobnicy poniedziałek, 29.06.2020 15:29
W sumie to od 2015 roku nam sie mocno poprawilo...
poniedziałek, 29.06.2020 16:32
dokladnie Tragedia to byla wczesniej
poniedziałek, 29.06.2020 19:03
Ta „tragedia” jak mówisz, to silna gospodarka państwa, które teraz...
poniedziałek, 29.06.2020 19:47
No strasznie to byla silna gospodarka... Naprawde. Jeszcze pare lat i...
poniedziałek, 29.06.2020 20:32
Zastanów się co mówisz. Przed 2015 zaczął się wzrost gospodarczy...
poniedziałek, 29.06.2020 19:26
Dlaczego na dobie nie ma nic o zrywaniu plakatów Prezydenta...
poniedziałek, 29.06.2020 19:27
https://dorzeczy.pl/kraj/145007/walbrzyc
h-straznicy-miejscy-zrywali-plakaty-prez
ydenta.html
Olejnik poniedziałek, 29.06.2020 15:02
POpaprancy Nie Wiecie Co Mówicie 58% Polaków Nie Chce Dudy...
poniedziałek, 29.06.2020 19:06
Jak już pozbędziecie się opozycji, wypędzicie wszystkich... to kto będzie...
poniedziałek, 29.06.2020 18:32
Czy mógłby mi ktoś napisać czy basen odkryty na OSIRZE...
Autor poniedziałek, 29.06.2020 18:36
W Bielawie odkryty basen tak
poniedziałek, 29.06.2020 19:06
Dach zerwało?
poniedziałek, 29.06.2020 18:45
Chodzi mi o basen odkryty w Dzierżoniowie czy jest już
Pis i tylko Pis poniedziałek, 29.06.2020 11:40
Mniejszości to nie ludzie , tak mówi prezydent i ja...
poniedziałek, 29.06.2020 13:09
Mysle, ze problemem jest to,ze nie rozumiesz po polsku a...
Autor poniedziałek, 29.06.2020 12:50
Andżej! Andżej!
poniedziałek, 29.06.2020 12:06
Widzisz... Dlatego przegrywacie wszystko po kolei bo jedyne co potraficie...
Wsiok z tuszyna poniedziałek, 29.06.2020 17:17
Duda prezydentem po wieczne czasy, jak Putin !
Tomasz poniedziałek, 29.06.2020 11:46
Czarnek mówi prawdę, nie ma tu dla nich miejsca!
poniedziałek, 29.06.2020 12:00
Pełna tolerancja godna katolika, chrześcijanina, nie ma co! Może następnym...
poniedziałek, 29.06.2020 10:57
Nie popieram polityki socjalnej PiSu ani bezczelnej manipulacji mediami, ale...
poniedziałek, 29.06.2020 12:37
W którym kraju?
poniedziałek, 29.06.2020 14:22
No właśnie w którym ? Bo ton wypowiedzi pana Trzaskowskiego...
poniedziałek, 29.06.2020 16:21
Niestety głosować trzeba za demokracją. jeśli obecny rząd będzie miał...
poniedziałek, 29.06.2020 16:58
Wbrew konstytucji jak wiekszosc parlamentarna wybrana w wyborach uchwala ustawy...
poniedziałek, 29.06.2020 17:15
Prezydent który nie ma prawa głosu, bo inaczej nie zyskałby...
poniedziałek, 29.06.2020 14:27
Popieram w całości
poniedziałek, 29.06.2020 15:15
I mamy powtórkę z rozrywki. Ujadanie zwolenników opozycji niesie się...
poniedziałek, 29.06.2020 16:20
Masz rację,Pis wygra, to wstępuje do seminarium!
poniedziałek, 29.06.2020 16:23
Zwolennicy opozycji to dzicz i zgadzam się buraki .No nie...
wspierający ułomnych poniedziałek, 29.06.2020 16:39
Merytoryczna i pełna kultury wypowiedź twojego poziomu- no niech zgadnę.......
poniedziałek, 29.06.2020 15:27
no i nic sie nie zmieni dalej tylko na gorsze...
poniedziałek, 29.06.2020 15:32
Ale co jest zlego w maseczkach? Jesli mogą pomóc to czemu...
poniedziałek, 29.06.2020 16:08
inteligencją to Ty nie grzeszysz:)
poniedziałek, 29.06.2020 14:03
Co wy widzicie w PO! Tusk trzaskowski balcerowicz schetyna rabiej...
poniedziałek, 29.06.2020 14:45
Ale mozna bylo krasc,zatrudniac ludzi na czarno nawet i najwazniejsze...
poniedziałek, 29.06.2020 15:01
Głosujcie na PO niech dokończą rozkradanie i wyprzedawanie Polski tylko...
Podpis poniedziałek, 29.06.2020 14:45
Peło, to już jest wasz koniec.
Ania poniedziałek, 29.06.2020 14:58
Dlaczego pierwszej damy i córki nie ma z Andrzejem? Bo...
poniedziałek, 29.06.2020 10:43
Jak Pan Duda taki patriota to dlaczego jego corka wyjechala...
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:17
Tam pracuje i tam głosowała.
poniedziałek, 29.06.2020 14:59
Bo Unia daje nam taką możliwość,kiedyś uciekaliśmy ..a teraz wyjeżdżamy...
poniedziałek, 29.06.2020 10:51
A co ma piernik do wiatraka. 80% królów polskich nie...
poniedziałek, 29.06.2020 14:42
Nieroby z PO tylko dla siebie,nic dla ludzi! Kiciarze
Kasia poniedziałek, 29.06.2020 14:31
Tylko Andrzej Duda, bezczelnie podszywac się pod program innych to...
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 12:28
GUS, woj. podkarpackie:,Wydatki na regulację rzek: 2015: 6,9 mln zł 2016: 3,4...
autor poniedziałek, 29.06.2020 13:37
Oni oglądają tylko jedna telewizję i stąd ich decyzję Myślą...
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:51
anty z zasady.-Co ma podkarpackie wspólnego z wyborami w naszym
anty z zasady poniedziałek, 29.06.2020 14:02
Ano to, że pis wciska ludziom kit jakie to wielkie inwestycje planuje, a praktycznie zeruje budżet na niewielkie inwestycje które chronią ich życiowy dobytek. Proste!
poniedziałek, 29.06.2020 13:53
Pa
zadowolona poniedziałek, 29.06.2020 13:43
do smutno @ A Ty jaki???
Gość poniedziałek, 29.06.2020 12:49
Pan Kucharski z bezpartyjnego zrobil sie partyjny!!! Dobrze wiedziec na...
poniedziałek, 29.06.2020 13:00
Te "bezpartyjnosc" to najlepiej widac jak do Dzierzoniowa przyjezdza reprezentacja
WJ poniedziałek, 29.06.2020 11:09
Wyborca PiSu to taki dziwny typ człowieka, który wierzy w...
poniedziałek, 29.06.2020 19:09
Możesz WuJu powiedzieć jaki to POtężny przekręt był z wieżami
poniedziałek, 29.06.2020 12:13
Niezle kombinujesz. Ale my juz sie na to nie nabierzemy bo...
Obserwator poniedziałek, 29.06.2020 11:34
Dokładnie tak.
Autor poniedziałek, 29.06.2020 11:42
Like!
poniedziałek, 29.06.2020 12:35
To aż tyle nierobów w Polsce mamy
poniedziałek, 29.06.2020 12:17
Co wybory to zaklinanie rzeczywistosci i te gadki ze to...
autorka poniedziałek, 29.06.2020 11:24
Skończy się kasa,czar miłóści do PiS-u pryśnie!Już za kilka miesiecy!!!!Czekam...
poniedziałek, 29.06.2020 12:10
Juz sie konczy od 2015 roku i cos nie moze...
Sprawiedliwość ponad wszystko poniedziałek, 29.06.2020 12:08
Oj i ja czekam z utęsknieniem na sprawiedliwość.Wtedy prezydent im...
poniedziałek, 29.06.2020 12:11
to już mężczyzn w Polsce nie ma do obrony
poniedziałek, 29.06.2020 11:04
Porażka Kucharskiego na całego! Duda wygrał w Dzierżoniowie a to...
poniedziałek, 29.06.2020 11:59
Niestety to smutna prawda
Mareczek poniedziałek, 29.06.2020 11:40
Czekamy na opinię POlisengi.
wyborca poniedziałek, 29.06.2020 11:37
Ostatnie dni Dudy jako prezydenta.
poniedziałek, 29.06.2020 11:15
żyłka wam pęknie po wyborach PO-wcy ha ha
poniedziałek, 29.06.2020 11:18
Żeby tobie pisiewiczu po drugiej turze nie pękła.
ojtam poniedziałek, 29.06.2020 10:22
Co Ci ludzie widza w tym PIS-IE ?
Potomek Polaków z Galicji Wschod poniedziałek, 29.06.2020 14:32
A co ludzie widzą w POpaprańcach, tych samych jeszcze co...
poniedziałek, 29.06.2020 15:02
Swym podpisikiem chcesz cos udowodnic?NIC na sile......
poniedziałek, 29.06.2020 15:49
Galicyjska bieda
poniedziałek, 29.06.2020 12:09
Co widzą? Poprostu interesuje ich los Polski i nie zaczeli sie...
poniedziałek, 29.06.2020 12:14
To lepiej amerykańską?
poniedziałek, 29.06.2020 12:17
kiedyś polowali na murzynow
poniedziałek, 29.06.2020 12:00
Głodne rybki połknęły haczyk i o to chodziło:))
kf poniedziałek, 29.06.2020 12:20
ojtam.-A co widzą w Tobie?
poniedziałek, 29.06.2020 10:35
"Zorientowanie na klienta" jak to mówią marketingowcy, a przekładając na...
KG poniedziałek, 29.06.2020 10:32
I znowu polacy dali popis. Barany.
poniedziałek, 29.06.2020 15:33
Krzysiowi sie nie udalo znowu? No popatrz... A przeciez wszyscy koledzy...
poniedziałek, 29.06.2020 10:58
Jak chcesz zobaczyć barana, to spojrzyj w lustro.
poniedziałek, 29.06.2020 11:17
Możesz się obrażać ale niestety Polacy to barany i przykre...
KG poniedziałek, 29.06.2020 11:28
Pisałem w znaczeniu dali POPis, znowu od 30 lat...
poniedziałek, 29.06.2020 14:55
nie udawaj wszyscy głosowali na Dudę,wyniki o czymś świadczą-brawo
poniedziałek, 29.06.2020 15:29
ale polakom nie wytlumaczysz zacofanie tyle
Smutno poniedziałek, 29.06.2020 10:19
Dworczyk to taki przy*upas, że aż boli.
wyborca poniedziałek, 29.06.2020 10:29
Kiedy Dworczyk powie ,że mamy już blisko 200 mld deficytu?Przecież...
poniedziałek, 29.06.2020 12:44
wyborco.-Marudzisz!
poniedziałek, 29.06.2020 10:36
Ale to jak to? - przecież to od dawna wiadomo...
poniedziałek, 29.06.2020 10:31
twitter.com/i/status/1277498245875470338