komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 20 września 2021

Filipiny, Eustachego

Nie widzą możliwości organizacji wyborów prezydenckich!

środa, 1.4.2020 14:00 , komentarze: 271 , odsłony: 78294
kategorie artykułu:

Wszyscy włodarze gmin powiatu dzierżoniowskiego jednomyślnie stwierdzają, że nie mają możliwości należytego przygotowania i sprawnego przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10.05.2020 r.

                           Foto.: Na zdjęciu włodarze sześciu z siedmiu gmin, którzy podpisali oświadczenie / Archiwum Doba.pl
 

              Oświadczenie wszystkich wójtów, burmistrzów i starosty dzierżoniowskiego

Ogłoszony i wprowadzony przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej Stan Epidemii nakłada na samorząd terytorialny obowiązek podejmowania działań wspierających zalecenia władz państwowych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańcom gmin i miast oraz wspierania osób nie będących w stanie  samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych.

Fala zarażeń i zachorowań wywołanych przez Koronawirusa, mimo wprowadzania kolejnych ograniczeń, dotyczących już wszystkich sfer naszego życia społecznego i gospodarczego, wciąż rośnie. Tej sytuacji dodatkowo towarzyszy dualny przekaz informacyjny płynący ze strony głównych ośrodków władzy państwowej. Z jednej strony totalna izolacja, z drugiej planowanie na dzień 10 maja 2020 roku, czyli prawdopodobny moment szczytu zachorowań, święta  demokracji jakim są każde wybory.

Sądzimy, że ta dezinformacja wpływa bardzo negatywnie na  postawę naszych obywateli, a sygnały jakie docierają do nas, od naszych mieszkańców i współpracowników, świadczą o tym, że terminowa realizacja zadań wynikających z kalendarza wyborczego, przy obecnych zaleceniach sanitarnych, będzie niemożliwa. 

Jednocześnie uważamy, że zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, nieszyfrowaną pocztą e-mail, bez jednoznacznej weryfikacji nadawcy, niesie ze sobą ryzyko powstania nadużyć i naruszenia ochrony danych osobowych. Ponadto nie widzimy w obecnych warunkach możliwości przeprowadzenia niezbędnych szkoleń dla członków OKW. Jak komisje wyborcze mają się ukonstytuować i realizować swoje zadania  przy obowiązującym zakazie zgromadzeń?. A co z ich zabezpieczeniem epidemiologicznym?. Przekazana dotacja na realizację wydatków związanych z organizacją wyborów nie przewiduje tych kosztów, a będą one znaczne, jeśli będą musiały być zrealizowane.

Naszym zdaniem, utrzymanie w mocy planowanego terminu wyborów będzie musiało skutkować przedwczesnym zniesieniem wszelkich ograniczeń dotyczących przemieszczenia i kontaktowania się ludności. Nie ma znaczenia forma tego kontaktu, czy będzie on osobisty, czy poprzez przesyłkę przeniesioną przez listonosza. Efekt będzie taki sam, stracimy kontrolę nad Koronawirusem i epidemią co spowoduje ponowny wzrost zachorowań i totalny paraliż naszego życia.

Jako włodarze miast i gmin Powiatu Dzierżoniowskiego odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców. To nasze priorytety.

Stoimy na stanowisku, że w obecnych warunkach nie mamy  możliwości należytego przygotowania i sprawnego przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10.052020 r.

Oczekujemy od Pana Przewodniczącego i Państwowej Komisji Wyborczej przeanalizowania i wsparcia naszego stanowiska oraz podjęcie działań, które wpłyną na ustawodawcę i doprowadzą do zmiany terminu przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP z poszanowaniem prawa i procedur obowiązujących w państwie demokratycznym.

 

Wasze komentarze

Oj Ziobro się za nich weźmie, osobiście mu doniese.
środa, 01.04.2020 16:03 autor: PiSokracjant
ubecki kapuś-teraz pisowiec
środa, 01.04.2020 16:15 autor:
połowa pisu to byli ubecy
środa, 01.04.2020 19:34 autor:
to POpaprańcy bronili ubeckich emerytur
środa, 01.04.2020 20:11 autor:
Dokładnie popieram i tak trzymać
czwartek, 09.07.2020 23:01 autor:
Warty uważnego przeczytania memoriał ... Dariusz Jackowski 18 godz. · Warty uważnego przeczytania memoriał napisany przez Witka Paluszaka, Wiceprzewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej TRYPTYK DLA MYŚLĄCYCH Zdecydowałem się napisać tych kilka słów sprowokowany zaciekłym atakiem na jeden z fundamentów funkcjonowania Państwa Polskiego, POCZTĘ POLSKĄ. Część I DO POLITYKÓW Szanowni zatroskani o los i bezpieczeństwo pracowników Poczty. Gdzie Państwo byliście kiedy dokonywano depolonizacji Poczty, wyprzedawano jej majątek, zwalniano tysiące pracowników (blisko 40 tyś ludzi straciło pracę, a ci którzy pozostali w zatrudnieniu, zostali wpędzeni w skrajną biedę bo zarabiali mniej niż godność ludzka na to pozwala), likwidowano Urzędy Pocztowe, zastępowano je kramami na bazarkach, sklepach rybnych itp.? Dlaczego wysoko podnosiliście ręce za niszczącymi Pocztę rozwiązaniami dążącymi do sprywatyzowania i sprzedaży Poczty operatorowi niemieckiemu DHL? Dlaczego chcieliście wymazania z mapy Polski niebiesko-żółtych barw pocztowych? Bo ten nieprzyzwoity ,,czerwono-żółty mazgaj” nie jest przypadkowy, choć z powagą Urzędu nie ma nic wspólnego. Z czapek listonoszy i budynków Poczty zniknęło Godło RP i to też nie był przypadek. Wyjaśnię, że nie oczekuję od Was odpowiedzi bo wiem, że mierzi Was wszystko co Polskie. Teraz zapragnęliście do końca zeszmacić Pocztę idiotycznym twierdzeniem że jest zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców........... Część II DO OBYWATELI POLSKI Absurd, jakim posłużyli się ci zatroskani politycy, jest tak samo głupi jak oni sami. Otóż, od momentu wprowadzenia obostrzeń, czyli zamknięcia przedszkoli, szkół, galerii handlowych itd., wrota przed obywatelami zatrzasnęły Urzędy Miast, Urzędy Gmin, Starostwa, ale czy to oznacza że wygasiły swoją działalność? No nie, przeniosły tylko ciężar kontaktu z mieszkańcami na drogę korespondencyjną. I jak Państwo myślicie, kto te miliony przesyłek urzędowych rachunków emerytur i rent Państwu do domostw dostarcza? Przymusowy areszt domowy nałożony na Państwa sprawił, że chętniej niż zwykle zamawiacie towary do swoich domów. Kto, jak nie Kurierzy w milionach sztuk codziennie je Państwu dowożą. W tym miejscu nadmienię tylko, że Poczta aby utrzymać miejsca pracy musi poprzez świadczone usługi na te miejsca pracy zarobić, bo nie jest w sferze budżetowej jak instytucje państwowe, nie otrzymuje dotacji jak instytucje kultury, nie żyje z odsetek jak banki i nie jest finansowana z podatków obywateli jak samorządy. A jednak daje radę, czasami pewnie trochę ułomnie, czasami popełnia błędy, ale daje radę, bo Pracownicy Poczty to też tylko ludzie. Od zawsze mieli wpajaną służebność wobec Rzeczypospolitej Polskiej i jej Obywateli. Dlatego też Poczta przyjęła na siebie realizację kolejnej zamówionej i opłaconej usługi dostarczenia pakietów wyborczych od zleceniodawcy. Nie stać nas bowiem na rezygnację z możliwości zarabiania pieniędzy. Zatem proszę Państwa o odrobinę zrozumienia i szacunku dla 80 tys. Pracowników Poczty Polskiej. Cześć III DO PRACOWNIKÓW POCZTY Szanowne Koleżanki i Koledzy Jest nas blisko 80 tys. Mamy różne zainteresowania, zdolności, zapatrywania, poglądy polityczne, preferencje. Pomimo wielu wewnętrznych, moim zdaniem niepotrzebnych podziałów, które są wynikiem prostackiej propagandy, niewybrednych ataków i chamskich zachowań anonimowych ,,zatroskanych”. Jednak to wszystko odkładamy na bok w momencie kiedy przychodzimy do pracy. Każdy z nas zatrudniając się do pracy na Poczcie powinien mieć wiedzę i świadomość że nie jest to zwyczajna firma zwykły zakład pracy. Poczta to historia, to tradycja, to służba, z której powinniśmy być DUMNI, którą powinniśmy szanować pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Dlatego proszę, zadbajmy o to, aby Poczta Polska miejsce Naszej służby odzyskała należne miejsce w hierarchii i świadomości społecznej obok takich instytucji jak Państwowa Staż Pożarna Policja, Wojsko Polskie, bo to jest naprawdę znamienite grono i warto w nim się znaleźć. Witold Paluszak Pozdrawiam

niedziela, 26.04.2020 10:54:55 autor: do Włodarzy naszych miast

Jarek to psychopata.
czwartek, 02.04.2020 14:47 autor:
Jeden Gowin chce uratować honor. dziś olał...
poniedziałek, 06.04.2020 21:22 autor: KOT PRZYJACIEL JAROSŁAWA
maslalem ze gowin to madry koles ale potym co pokazal...
sobota, 04.04.2020 19:28 autor: von klos
gowin jarkowi to moze ale skoczyc
sobota, 04.04.2020 19:59 autor: dziadek
Wielkie brawa!! Bardzo mądra decyzja!!
środa, 01.04.2020 15:05 autor: P.
Kacza epopeja kończy się w taki sam sposób, jaki już...
czwartek, 02.04.2020 21:34 autor: tralala
BRAWO ! Dziękujęmy za odwagę cywilną. Gratulujemy...
czwartek, 02.04.2020 17:57 autor: Piławianka jedna
Brawo. Jesteśmy Z Wami. Niech tylko jakiś komisarzyna się...
czwartek, 02.04.2020 19:23 autor: Pieszyce
Wybory 10 maja się odbędą” Dziś dyskutujemy, czy zorganizować te wybory...
czwartek, 02.04.2020 18:05 autor: wybory się odbeda czy to się wam
Dziękuję !!!
czwartek, 02.04.2020 17:58 autor: matka Polka
Nie mogę patrzeć na to towarzystwo
środa, 01.04.2020 23:19 autor:
Czyli epopeja kacza kończy się w taki sam sposób, jaki...
czwartek, 02.04.2020 19:23 autor: Kot prezesa
Bolisęga jest??? Wszystko OK.
czwartek, 02.04.2020 18:58 autor:
Skandal.Nie chca aby Kidawa wygrała???
czwartek, 02.04.2020 08:02 autor: Wyborca
Popieram stanowisko Samorządowców . To bardzo dobra decyzja. Nik nie...
czwartek, 02.04.2020 10:36 autor: Mieszkanka DDZ
Ale po winiaszko to leziesz żeby z Jozkiem obalic, po...
czwartek, 02.04.2020 12:50 autor: Mark
A widzisz ...i tu się mylisz . Nie pijam winiaszek...
czwartek, 02.04.2020 13:25 autor: Mieszkanka DDZ
Bo on sądzi po sobie. Oni sądzą po sobie.
czwartek, 02.04.2020 14:47 autor:
Brawo!!! Gratuluję odwagi i mądrej decyzji!!!
czwartek, 02.04.2020 11:50 autor: ja:)
Brawo bardzo mądra decyzja
czwartek, 02.04.2020 10:35 autor: Bogumiła
bo to byli komuniści donosiciele SB itp hołota a w...
czwartek, 02.04.2020 10:34 autor: normalny
Polską rządzi jeden psychopata !!!!!
czwartek, 02.04.2020 10:04 autor:
Spokojnie, nie spiesz się, wybory za rok kiedy ludzie ocenią...
środa, 01.04.2020 21:04 autor: Trzeźwo-myśląca
A przeczytałeś pod fotką ARCHIWUM,?
czwartek, 02.04.2020 08:00 autor:
Twierdzisz, że on potrafi czytać? :P
czwartek, 02.04.2020 08:37 autor:
PIS-ory na wybory , Mądrzy siedzą w domu . Bojkotować...
środa, 01.04.2020 23:57 autor: terlecki
W KGHM Polska Miedż też pracują górnicy a jest to...
czwartek, 02.04.2020 11:47 autor: ąutor
Tu jest mowa o kopalniach węglowych a nie o KGHM!...
czwartek, 02.04.2020 11:59 autor: Autor
Hejter pisior się odezwał.
środa, 01.04.2020 16:09 autor:
Pis.to KANALIE.I ZŁODZIEJE !!!
środa, 01.04.2020 22:33 autor: Nie.ide na USTAWIONE WYBORY
Na takich jak ty to nawet koronowirusa szkoda !!!
czwartek, 02.04.2020 11:55 autor: Jerzy
Nie idziesz bo dla ciebie są przegrane.
środa, 01.04.2020 22:45 autor:
Jak ???? Hahahahaha!!!!!
środa, 01.04.2020 22:47 autor:
Nie obrażaj Prezydenta RP!
środa, 01.04.2020 17:18 autor:
A niby dlaczego ?
środa, 01.04.2020 22:48 autor:
Dobra decyzja
czwartek, 02.04.2020 09:21 autor:
Wywalić tych oszołomów z PO
czwartek, 02.04.2020 01:29 autor:
System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli” - tak...
środa, 01.04.2020 23:42 autor: wstyd tego nie wiedzieć
Tak a w samej Bawarii jest ponad 14 000 zakażonych,...
czwartek, 02.04.2020 04:20 autor: autor
Jutro będzie na pewno lepiej. W Krakowie się testy skończyły,...
środa, 01.04.2020 22:25 autor: Biznesmen z brodą
Adrian mówi że procentowo to cały czas maleje!
środa, 01.04.2020 22:31 autor: autor
A zakupy w sklepach można robić ?????
środa, 01.04.2020 21:31 autor: rysiu
Szaleńcy już tracą grunt pod nogami, a to dopiero początek...
środa, 01.04.2020 20:15 autor: Grażynka
Chcą oddać diety tylko nie wiedzą ile???
środa, 01.04.2020 20:12 autor:
Bardzo słuszna decyzja #zostanwdomu
środa, 01.04.2020 19:54 autor:
Popieram decyzję, w jedności siła.
środa, 01.04.2020 16:20 autor:
w KUPIE....siła ???
środa, 01.04.2020 20:04 autor:
MÓWIĄ CO RUDE TO WREDNE
środa, 01.04.2020 20:02 autor:
Zgadzam sie z tobą
środa, 01.04.2020 18:48 autor: Kolega diabla
A na czym polega to szaleństwo?
środa, 01.04.2020 18:50 autor:
Brawo. Mądrzy Włodarze.
środa, 01.04.2020 17:43 autor:
OLIGARCHY..
środa, 01.04.2020 20:01 autor:
Brawo dobra decyzja zdrowie najważniejsze
środa, 01.04.2020 19:12 autor:
youtu.be/C-eMAZWfL6g
środa, 01.04.2020 18:57 autor:
KONSTYTUCJA! Odbieracie mi prawa wyborcze!!!
środa, 01.04.2020 18:55 autor:
urnę sobie kupiłeś?
środa, 01.04.2020 18:56 autor:
100/100
środa, 01.04.2020 18:41 autor:
Łgarstwa PIS-dzisiaj jeden zgon w Tychach.
środa, 01.04.2020 18:33 autor:
BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
środa, 01.04.2020 18:24 autor:
Decyzja POd publikę, a co na to Konstytucja, co jeśli...
środa, 01.04.2020 18:26 autor: ZYX-PL.
Brawo to prawdziwi Włodarze . Chwała im za to
środa, 01.04.2020 17:41 autor: Mieszkanka Dzierżoniowa
Słuszna decyzja. Jedyna. Choć samorządowcy myślą.
środa, 01.04.2020 16:53 autor: Autor
nie robcie jaj kazdy wie ze nie bedzie
środa, 01.04.2020 16:51 autor:
a oni z drzewa spadli ,heh
środa, 01.04.2020 17:01 autor:
tylko korespondecja
środa, 01.04.2020 16:43 autor:
Świetna decyzja !! BRAWO
środa, 01.04.2020 16:37 autor:
zestaw obowiazkowy:maseczka ,rekwice długopis i urna na prochuy
środa, 01.04.2020 16:22 autor: jarek z zoliboza
URNA+ NA PODLASIU NIE W DZIERŻONIOWIE.
środa, 01.04.2020 16:24 autor:
brawo pis nas wysyla na pole minowe
środa, 01.04.2020 16:13 autor: tedy
Właściwa decyzja, brawo
środa, 01.04.2020 16:10 autor:
Brawo
środa, 01.04.2020 16:11 autor: Kasia6
Dobra decyzja.Jedyna i słusznaPopieram .Szacunek dla Państwa.
środa, 01.04.2020 16:10 autor: Bielawianka
Nie matole chodzi mi o to że tak psioczycie na...
środa, 01.04.2020 16:08 autor: M
A billboardy z propagandą to potrafią przygotować. Dzierzoniowskie
środa, 01.04.2020 16:05 autor: Mieszkaniec
Może jeszcze jak już się zebrali to mogli pomyśleć o...
środa, 01.04.2020 15:50 autor: autor
Pod zdjęciem jest napis: Foto.: Archiwum Doba.pl
środa, 01.04.2020 16:13 autor:
Brawo na stojąco.....
środa, 01.04.2020 15:28 autor:
Oczywiście za komentarz.....
środa, 01.04.2020 15:31 autor:
Brawo !!! Precz z PiSem !!!!
środa, 01.04.2020 15:13 autor:
Pozdrawiam Towarzysza. Tylko PZPR
środa, 01.04.2020 15:49 autor: Komunista
Jedyna sluszna decyzja jaka nalezalo podjac Brawo.
środa, 01.04.2020 15:35 autor: Autor
Popieram dobra decyzja zdrowie ludzi jest ważniejsza
środa, 01.04.2020 15:32 autor: Autor
Brawo! Tak trzymać.
środa, 01.04.2020 15:31 autor: Piławianka
Czekałam na taką decyzję! Brawo!
środa, 01.04.2020 15:28 autor: Barbarella
Bardzo rozsądna decyzja.Gratuluję .
środa, 01.04.2020 15:24 autor: B.B.
super popieram
środa, 01.04.2020 15:21 autor:
Właściwa decyzja. Brawo
środa, 01.04.2020 15:13 autor:
I niech nam zazdroszczą Takich włodarzy!!
środa, 01.04.2020 15:12 autor: sz.w.
Jedna z nielicznych prawidłowych decyzji. BRAWO!!!
środa, 01.04.2020 15:11 autor:
Są jeszcze ludzie co myślą ,tylko nie z pislamu !
środa, 01.04.2020 15:10 autor: Strażak