komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem. To mieszkaniec gminy Pieszyce! [AKTUALIZACJA GODZ. 16.30]

środa, 1.4.2020 13:10 , komentarze: 162 , odsłony: 81591
kategorie artykułu:

Bardzo złe informacje napłynęły z dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

AKTUALIZACJA GODZ. 16.30

Z informacji Doba.pl wynika, że 73-letniego mieszkańca gminy Pieszyce na oddział neurologiczny świdnickiego szpitala przywieziono 26 marca karetką dzierżoniowskiego pogotowia. 
- Pacjent zmarł w piątek 27 marca. Ze względu na wystąpienie dodatkowych, innych objawów niż neurologiczne pobrano od niego próbki, test wykazał obecność koronawirusa. Pozytywny wynik przyszedł do nas w środę 1 kwietnia - poinformował Grzegorz Kloc, dyrektor szpitala Latawiec w Świdnicy. 
Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu. Wskazaniem do testu były jednak inne objawy, m.in. gorączka. 

Oddział neurologiczny w Świdnicy zamknięty

- Załoga naszego pogotowia, które przewoziło pacjenta do Świdnicy jest obecnie w kwarantannie. Będą pobrane próbki - przekazał Doba.pl Maciej Smolarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.  

Najnowsze informacje z powiatu dzierżoniowskiego
Stan na dzień 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:30:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie przesyła informacje:
- liczba osób  poddanych kwarantannie domowej wynosi 351 (w tym 28 na mocy decyzji PPIS)
- liczba  osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 35
- zakażone 3 osoby:
- 1 hospitalizacja
- 1 izolacja domowa
- 1 wykonano pośmiertnie test i wynik jest dodatni, nie była na oddziale zakaźnym, przyczyna zgonu: zatrzymanie krążenia, udar mózgu
- zlecono pobór próbek do badań u 56 osób

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie

Jak przekazał dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie, testy potwierdziły dwa nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w powiecie dzierżoniowskim. Jeden z zarażonych pacjentów, który pochodzi z Dzierżoniowa, nie wykazuje objawów choroby i nadal przebywa w izolacji domowej.

Niestety mieszkaniec Gminy Pieszyce, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, zmarł w szpitalu znajdującym się poza powiatem dzierżoniowskim. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu.

Jest to bardzo smutna wiadomość, która pokazuje w obliczu jakiego zagrożenia wszyscy się znajdujemy. Władze powiatu składają głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego mieszkańca Gminy Pieszyce.

Starosta apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dbanie o siebie i bliskich, a przede wszystkim o zostawanie w domach.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

Cenzura. Chcieliście PIS to macie. Państwo kłamstwa!!!!
środa, 01.04.2020 22:03 autor: Pracownik strefy ekonomicznej
Ty to dopiero popapraniec pisowski
czwartek, 02.04.2020 06:00 autor:
jak 99% jego kolegów
czwartek, 02.04.2020 08:33 autor:
zaprasza Jarek na wybory . limuzyny ładne już kupuje...
poniedziałek, 06.04.2020 20:53 autor:
Masoni i Illuminati I Różokrzyżowcy robią depopulacje ludzi.
piątek, 03.04.2020 21:45 autor: SUPERMAN
Masoni i ILLUMINATTI
piątek, 03.04.2020 21:41 autor: SUPERMAN
Masoni robią test przed wprowadzeniem NWO
czwartek, 02.04.2020 09:06 autor:
Jak się tam dostać?
czwartek, 02.04.2020 13:25 autor:
Nie wiem czy na dobie to przejdzie,bo na interii jak...
czwartek, 02.04.2020 13:12 autor: mik1
Nie życzę nikomu żle, ale prezesowi to nie wiem
czwartek, 02.04.2020 12:39 autor:
Każdy już wie skąd Pan pochodził. Wieś to nie miasto...
czwartek, 02.04.2020 09:31 autor: Lila
a po co z ciekawosci
środa, 01.04.2020 23:33 autor:
A CO W SZPITALU W DDZ ?????
środa, 01.04.2020 13:18 autor: SAM
Pan dr.B.już PO kwarantannie.Wszyscy bezpieczni.
środa, 01.04.2020 13:23 autor: Ojciec
On ma właśnie
środa, 01.04.2020 21:42 autor: Miły
CHODZI O PANA S. I CHIRURGIĘ !!!!
środa, 01.04.2020 13:30 autor: SAM
Może ktoś zna odpowiedź ? Ratownicy zabrali chorego z domu. Przywieźli do Dzierżoniowa. Kto badał chorego ??? Kto wystawił skierowanie na neuro do Świdnicy, bo przecież nie ratownik czy kierowca ??? Który lekarz badał pacjenta ??? Ile osób w szpitalu miało kontakt z zarażonym ???

środa, 01.04.2020 20:24:36 autor: edi

Z Żoliborza koronaświrze
środa, 01.04.2020 17:49 autor:
Ponoć z Betlejem to przyszło
środa, 01.04.2020 18:13 autor:
Tylko pogratulować
środa, 01.04.2020 16:26 autor:
50 testów na wirusa w powiecie to żart, będziemy umierać...
środa, 01.04.2020 16:25 autor: Mieszkaniec
Powinni podawać chociaż wiek tych osób.
środa, 01.04.2020 16:05 autor:
wazne tylko wybory pis wie ze tylko tym zyja Polacy.
środa, 01.04.2020 16:00 autor: senior
A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby...
środa, 01.04.2020 13:26 autor: Danka
A założymy się ?
środa, 01.04.2020 15:58 autor:
Danka, nie pij
środa, 01.04.2020 14:22 autor: Kolo
O co ci chodzi ?Danka ma rację, a jak pije...
środa, 01.04.2020 15:50 autor:
No a przez kilka dni byla informacja, że chora jest...
środa, 01.04.2020 15:43 autor: autor
PiS idzie po władzę po trupach.
środa, 01.04.2020 15:15 autor:
Nie z Pieszyc tylko z gminy Pieszyce
środa, 01.04.2020 15:30 autor:
i tak ma byc
środa, 01.04.2020 14:53 autor:
BO DLA PIS WYBORY WAŻNIEJSZE OD LUDZI WŁADZA !!!!
środa, 01.04.2020 14:20 autor: JANEK
Pacjent zmarł w piątek, a dopiero dzisiaj informacja. Jak to...
środa, 01.04.2020 13:57 autor: Zaniepokojony
zgadza się test pośmiertny-5 dni czekania
środa, 01.04.2020 14:00 autor:
Pewnie miał miażdzyce. To trzeba bylo leczyć. A nie...
środa, 01.04.2020 13:46 autor: Korona
A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby...
środa, 01.04.2020 13:30 autor: Danka
Kto to z gminy pieszyce???
środa, 01.04.2020 13:34 autor: Edwark
To już koniec świata jest