komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem. To mieszkaniec gminy Pieszyce! [AKTUALIZACJA GODZ. 16.30]

środa, 1.4.2020 13:10 , komentarze: 162 , odsłony: 81655
kategorie artykułu:

Bardzo złe informacje napłynęły z dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

AKTUALIZACJA GODZ. 16.30

Z informacji Doba.pl wynika, że 73-letniego mieszkańca gminy Pieszyce na oddział neurologiczny świdnickiego szpitala przywieziono 26 marca karetką dzierżoniowskiego pogotowia. 
- Pacjent zmarł w piątek 27 marca. Ze względu na wystąpienie dodatkowych, innych objawów niż neurologiczne pobrano od niego próbki, test wykazał obecność koronawirusa. Pozytywny wynik przyszedł do nas w środę 1 kwietnia - poinformował Grzegorz Kloc, dyrektor szpitala Latawiec w Świdnicy. 
Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu. Wskazaniem do testu były jednak inne objawy, m.in. gorączka. 

Oddział neurologiczny w Świdnicy zamknięty

- Załoga naszego pogotowia, które przewoziło pacjenta do Świdnicy jest obecnie w kwarantannie. Będą pobrane próbki - przekazał Doba.pl Maciej Smolarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.  

Najnowsze informacje z powiatu dzierżoniowskiego
Stan na dzień 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:30:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie przesyła informacje:
- liczba osób  poddanych kwarantannie domowej wynosi 351 (w tym 28 na mocy decyzji PPIS)
- liczba  osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 35
- zakażone 3 osoby:
- 1 hospitalizacja
- 1 izolacja domowa
- 1 wykonano pośmiertnie test i wynik jest dodatni, nie była na oddziale zakaźnym, przyczyna zgonu: zatrzymanie krążenia, udar mózgu
- zlecono pobór próbek do badań u 56 osób

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie

Jak przekazał dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie, testy potwierdziły dwa nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w powiecie dzierżoniowskim. Jeden z zarażonych pacjentów, który pochodzi z Dzierżoniowa, nie wykazuje objawów choroby i nadal przebywa w izolacji domowej.

Niestety mieszkaniec Gminy Pieszyce, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, zmarł w szpitalu znajdującym się poza powiatem dzierżoniowskim. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu.

Jest to bardzo smutna wiadomość, która pokazuje w obliczu jakiego zagrożenia wszyscy się znajdujemy. Władze powiatu składają głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego mieszkańca Gminy Pieszyce.

Starosta apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dbanie o siebie i bliskich, a przede wszystkim o zostawanie w domach.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

Cenzura. Chcieliście PIS to macie. Państwo kłamstwa!!!!
środa, 01.04.2020 22:03 autor: Pracownik strefy ekonomicznej
Ty to dopiero popapraniec pisowski
czwartek, 02.04.2020 06:00 autor:
jak 99% jego kolegów
czwartek, 02.04.2020 08:33 autor:
zaprasza Jarek na wybory . limuzyny ładne już kupuje...
poniedziałek, 06.04.2020 20:53 autor:
A tak sobie z tym poradzili Chińczycy. Jesteśmy jeszcze wiele kroków za nimi i daleko nam do nich: 1- Program na telefony pokazujacy na jakim osiedlu wystapil chory i ilu 2- program generuje kod QB ktorym trzeba sie odbijac w kazdym miejscu, wysylajac do systemu lokacje i pokazujac z kim kontakt mial kazdy czlowiek, by w momencie zachorowania zrobic kwarantanne odpowiednim ludziom 3- wszystkie drzwi do budynkow, blokow, sklepow itd otwarte i zablokowane by nikt nie musial ich co chwila otwierac zostawiajac na nich ewentualna chorobe 4- Kazda winda - dezynfekowana 3 razy dziennie 5- ulice i chodniki caly czas mokre - od dezynfekcji 6- zrezygnowanie z biletow drukowanych w srodkach komunikacji, tylko poprzez telefon mozna wygenerowac bilet i oplacic 7- miejsca ktore moze dotknac kazdego dnia kilka osob, pokrywaja stretchem (folią), ktora jest wymieniana co 2 godziny 8- KAŻDY ABY WYJŚĆ Z DOMU NP W DRODZE DO PRACY MUSI MIEC MASECZKE NA SOBIE. Wyglada wiec, ze to sciema, ze tylko chorzy powinni ja nosic, gdyby tak bylo nie byloby przepisu, aby tam musial ja nosic kazdy. 9- Miasto podzielone na STREFY zamkniete - tzn, takie np DDZ powinno byc podzielone na 15 mniejszych stref, gdzie na wejsciu policjant i urzednik sprawdzaja czy dany czlowiek ma akceptowalny powod by wejsc do danej strefy, ma tez wtedy sprawdzana temperature oraz odbija sie QR CODem z telefonu. Strefy sa ogrodzone barierkami jak powiedzmy na koncertach 10- Lokalni Urzednicy Zamiast nudzic sie w budynkach rzadowych mogliby wlasnie byc opiekunami takich stref 11- Plyny do dezynfekcji na kazdym kroku- przed kazdym sklepem, w sklepie, na kazdej klatce schodowej, w kazdym miejscu publicznym, gdzie przewija sie kilka osob NOŚCIE MASECZKI! Wydaje sie ze to ma spory sens i jest to odpowiednia droga do zatrzymania zarazy. Lepiej przycisnąć na początku i szybko sobie z tym poradzić, niż później się męczyć tygodniami.

środa, 01.04.2020 13:33:18 autor: RT

Masoni i Illuminati I Różokrzyżowcy robią depopulacje ludzi.
piątek, 03.04.2020 21:45 autor: SUPERMAN
Masoni i ILLUMINATTI
piątek, 03.04.2020 21:41 autor: SUPERMAN
Masoni robią test przed wprowadzeniem NWO
czwartek, 02.04.2020 09:06 autor:
Jak się tam dostać?
czwartek, 02.04.2020 13:25 autor:
Nie wiem czy na dobie to przejdzie,bo na interii jak...
czwartek, 02.04.2020 13:12 autor: mik1
Nie życzę nikomu żle, ale prezesowi to nie wiem
czwartek, 02.04.2020 12:39 autor:
Każdy już wie skąd Pan pochodził. Wieś to nie miasto...
czwartek, 02.04.2020 09:31 autor: Lila
a po co z ciekawosci
środa, 01.04.2020 23:33 autor:
A CO W SZPITALU W DDZ ?????
środa, 01.04.2020 13:18 autor: SAM
Pan dr.B.już PO kwarantannie.Wszyscy bezpieczni.
środa, 01.04.2020 13:23 autor: Ojciec
On ma właśnie
środa, 01.04.2020 21:42 autor: Miły
CHODZI O PANA S. I CHIRURGIĘ !!!!
środa, 01.04.2020 13:30 autor: SAM
Z Żoliborza koronaświrze
środa, 01.04.2020 17:49 autor:
Ponoć z Betlejem to przyszło
środa, 01.04.2020 18:13 autor:
Tylko pogratulować
środa, 01.04.2020 16:26 autor:
50 testów na wirusa w powiecie to żart, będziemy umierać...
środa, 01.04.2020 16:25 autor: Mieszkaniec
Powinni podawać chociaż wiek tych osób.
środa, 01.04.2020 16:05 autor:
wazne tylko wybory pis wie ze tylko tym zyja Polacy.
środa, 01.04.2020 16:00 autor: senior
A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby...
środa, 01.04.2020 13:26 autor: Danka
A założymy się ?
środa, 01.04.2020 15:58 autor:
Danka, nie pij
środa, 01.04.2020 14:22 autor: Kolo
O co ci chodzi ?Danka ma rację, a jak pije...
środa, 01.04.2020 15:50 autor:
No a przez kilka dni byla informacja, że chora jest...
środa, 01.04.2020 15:43 autor: autor
PiS idzie po władzę po trupach.
środa, 01.04.2020 15:15 autor:
Nie z Pieszyc tylko z gminy Pieszyce
środa, 01.04.2020 15:30 autor:
i tak ma byc
środa, 01.04.2020 14:53 autor:
BO DLA PIS WYBORY WAŻNIEJSZE OD LUDZI WŁADZA !!!!
środa, 01.04.2020 14:20 autor: JANEK
Pacjent zmarł w piątek, a dopiero dzisiaj informacja. Jak to...
środa, 01.04.2020 13:57 autor: Zaniepokojony
zgadza się test pośmiertny-5 dni czekania
środa, 01.04.2020 14:00 autor:
Pewnie miał miażdzyce. To trzeba bylo leczyć. A nie...
środa, 01.04.2020 13:46 autor: Korona
A ile ludzi choruje na przewlekłe choroby bo 2 osoby...
środa, 01.04.2020 13:30 autor: Danka
Kto to z gminy pieszyce???
środa, 01.04.2020 13:34 autor: Edwark
To już koniec świata jest