Piława Górna: srebro dla dziewczyn

wtorek, 11.2.2020 12:08 1502 1

Koszykarki z Piławy Górnej na drugim miejscu w finale strefy wałbrzyskiej! – Tworzymy historię – cieszy się trener.

Wreszcie długo oczekiwane miejsce na podium! Po wejściu do finału świętowali wszyscy piławianie. Nauczyciele, rodzice, znajomi, koleżanki i koledzy mocno dopingowali zawodniczki i… Udało się.

Uczennice Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej stoczyły emocjonujące pojedynki. Choć w pierwszym meczu uległy Ziębicom 35:23, za to w drugim nie miały litości dla rywalek i pokonały koleżanki z Wałbrzycha 30:12. Ekipa gospodarzy wygrała z Wałbrzychem 45;32, a piławianki znalazły się na drugim miejscu w turnieju. Karolina Pokrywka została najlepszą zawodniczką wśród reprezentantek Piławy Górnej.

Tworzymy historię. W zeszłym roku poza podium, dziś srebro. Tak naprawdę zabrakło nam tylko jednej wygranej  do finału wojewódzkiego – cieszy się Arkadiusz „Korek” Majcher i dodaje - dziewczynom i trenerowi drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach gratuluję awansu do następnego etapu rozgrywek.