Bokserzy z Piławy Górnej z medalami

poniedziałek, 30.9.2019 17:48 4478 4

W dniach 28-29 września w Galerii Świdnickiej odbywał się 13. Międzynarodowy Turniej Bokserski  im. Wiesława Rudkowskiego. Brały w nim udział kluby z Polski, Czech i Niemiec.

Klub bokserski Boks Ciszewski Piława Górna reprezentowało pięciu zawodników, którym udało się wywalczyć trzy złote miejsca i dwa srebrne. W kategorii kadet 15 i 16 lat Dawid Skalny w wadze 60 kg zdobył pierwsze miejsce, a Tobiasz Stanisławczyk 70 kg - drugie miejsce.

Najmłodsi zawodnicy też odnieśli sukcesy. Oliwer Oliwa (42 kg) zdobył pierwsze miejsce po wygranej w finałowej walce z zawodnikiem z Czech. Jacek Łuczak (48 kg) wywalczył pierwsze miejsce, a Jakub Gorzynik (55 kg) - drugie miejsce.

- W turnieju brali udział głównie początkujący zawodnicy więc uważamy występy za udane, a młodych adeptów boksu za dobrze rokujących na przyszłość - mówi Patryk Ciszewski.