komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Gala Pary w dzierżoniowskim Młynie Hilberta [FOTO]

niedziela, 8.9.2019 14:58 , komentarze: 29 , odsłony: 10127
kategorie artykułu:

Moc atrakcji czekała na zwiedzających w dzierżoniowski Młyn Hilberta. Wszystko za sprawą Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, które po raz kolejny zorganizowało Galę Pary. Impreza odbyła się w dniach 7-8 września. 

Młyn Hilberta był jedną z trzech lokalizacji, w których jednocześnie odbywała się Gala Pary. Pozostałe miejsca to Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śl. oraz Muzeum Techniki Rolniczej na Śląsku w Piotrowicach Świdnickich. 

Oprócz samego zwiedzania zabytkowego młyna, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach piernikarskich, zabaw z mąką, czy chociażby podziwianie specjalnie przygotowanej makiety miasta z pierników. Dodatkowo na miłośników przed wejściem czekały perełki polskiej motoryzacji z okresu PRL. 

Zabytkowy młyn w  Dzierżoniowie do Gali Pary dołączył po raz pierwszy, z racji, że jest jedynym największym zachowanym w Polsce młynem zbożowym z kompletnym ciągiem technologicznym do produkcji kasz, mąk i otrębów. 

Przewodnicy oprowadzali uczestników po obiekcie, zdradzając ciekawostki związane z urządzeniami znajdującymi się wewnątrz. Maszyny pochodzące z lat 30-tych XX wieku doskonale prezentują rozwój techniki młynarskiej przełomu XIX / XX wieku.

 

Wasze komentarze

Bilety po 20 zł a kartę seniora czy kartę ...
niedziela, 08.09.2019 21:44 autor:
TO nie KARITAS
niedziela, 08.09.2019 21:47 autor: BIELAWA
Caritas pisze się przez C.
sobota, 14.09.2019 16:43 autor:
Dla czego nie było w czesniej informacji na dobie o...
niedziela, 08.09.2019 20:23 autor:
Poniewaz Doba zawsze pisze po fakcie i dlatego traci uznanie
niedziela, 08.09.2019 23:09 autor: RAFAŁ
a ja Ci powiem ze byla takowa informacja !i to...
poniedziałek, 09.09.2019 16:41 autor:
W jakie dni oprowadza przewodnik który na gali oprowadzał i...
wtorek, 10.09.2019 04:57 autor: Uczennica lo
Derenowski! Tylko tutaj możemy coś wskórać, bo dzwonienie do spółdzielni...
niedziela, 08.09.2019 20:44 autor: Prezes na emeryturę
Pewno odsunięty od posady to teraz trzeba popluć.
poniedziałek, 09.09.2019 06:38 autor:
Ludzie co wy wypisujecie. Przecież były bilety ulgowe dla dzieci....
poniedziałek, 09.09.2019 18:45 autor: Jedyna zadowolona
Temu Panu nie udało się wejść za darmo, dlatego wypisuje...
poniedziałek, 09.09.2019 15:47 autor: Xxxax
"Pani blondyna" dała z siebie wszystko i ponad….niestety jej ciężka praca była bez wsparcia osob odpowiedzialnych…. Pan tez nie wie "z czym to sie je", jeżeli na takiej platformie używa pan chlopskiego języka Autor bez podpisu, można zmienić na tchórz

poniedziałek, 09.09.2019 09:57:08 autor: Ewelina

Pani też tu anonimowo, bo Ewelin to multum na tym...
poniedziałek, 09.09.2019 12:09 autor:
Byliśmy całą rodziną, super sprawa, fajna impreza. Polecam!!
poniedziałek, 09.09.2019 12:48 autor: Tommy
A gdzie Walerek Domanski sie zawieruszyl ze swoimi ksiazkami???
poniedziałek, 09.09.2019 07:48 autor: Jozek z Uciechowa.
Gala pary, a gdzie samowary?
poniedziałek, 09.09.2019 10:31 autor:
Zdjęcie nr 16 to kiedyś tzw. ,,Wojtki" Cyt. ...
niedziela, 08.09.2019 22:46 autor: Dawno, dawno temu!
Byłem, widziałem.
niedziela, 08.09.2019 18:46 autor: