komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Gala Pary w dzierżoniowskim Młynie Hilberta [FOTO]

niedziela, 8.9.2019 14:58 , komentarze: 29 , odsłony: 7721
kategorie artykułu:

Moc atrakcji czekała na zwiedzających w dzierżoniowski Młyn Hilberta. Wszystko za sprawą Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, które po raz kolejny zorganizowało Galę Pary. Impreza odbyła się w dniach 7-8 września. 

Młyn Hilberta był jedną z trzech lokalizacji, w których jednocześnie odbywała się Gala Pary. Pozostałe miejsca to Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śl. oraz Muzeum Techniki Rolniczej na Śląsku w Piotrowicach Świdnickich. 

Oprócz samego zwiedzania zabytkowego młyna, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach piernikarskich, zabaw z mąką, czy chociażby podziwianie specjalnie przygotowanej makiety miasta z pierników. Dodatkowo na miłośników przed wejściem czekały perełki polskiej motoryzacji z okresu PRL. 

Zabytkowy młyn w  Dzierżoniowie do Gali Pary dołączył po raz pierwszy, z racji, że jest jedynym największym zachowanym w Polsce młynem zbożowym z kompletnym ciągiem technologicznym do produkcji kasz, mąk i otrębów. 

Przewodnicy oprowadzali uczestników po obiekcie, zdradzając ciekawostki związane z urządzeniami znajdującymi się wewnątrz. Maszyny pochodzące z lat 30-tych XX wieku doskonale prezentują rozwój techniki młynarskiej przełomu XIX / XX wieku.

 

Wasze komentarze

Bilety po 20 zł a kartę seniora czy kartę ...
niedziela, 08.09.2019 21:44 autor:
TO nie KARITAS
niedziela, 08.09.2019 21:47 autor: BIELAWA
Caritas pisze się przez C.
sobota, 14.09.2019 16:43 autor:
Dla czego nie było w czesniej informacji na dobie o...
niedziela, 08.09.2019 20:23 autor:
Poniewaz Doba zawsze pisze po fakcie i dlatego traci uznanie
niedziela, 08.09.2019 23:09 autor: RAFAŁ
a ja Ci powiem ze byla takowa informacja !i to...
poniedziałek, 09.09.2019 16:41 autor:
W jakie dni oprowadza przewodnik który na gali oprowadzał i...
wtorek, 10.09.2019 04:57 autor: Uczennica lo
Derenowski! Tylko tutaj możemy coś wskórać, bo dzwonienie do spółdzielni...
niedziela, 08.09.2019 20:44 autor: Prezes na emeryturę
Pewno odsunięty od posady to teraz trzeba popluć.
poniedziałek, 09.09.2019 06:38 autor:
Ludzie co wy wypisujecie. Przecież były bilety ulgowe dla dzieci....
poniedziałek, 09.09.2019 18:45 autor: Jedyna zadowolona
Organizacja tragiczna!!!! Pani blondyna nie ma pojęcia co robi i z czym to się je. A koncert miał być i nie było, bo pogoda. Wymówki beznadziejne organizatorów. Koncert mógł odbyć się w środku. Ale nie bo po co. Jak się nie ma o tym zielonego pojęcia to już lepiej nic nie robić :( najpierw nauka i ogarnięci ludzie do organizowania, a potem robienie imprezy i promocji. A tak kicha wyszła jak zawsze, a miało być tak pięknie :D

niedziela, 08.09.2019 21:15:31 autor:

Temu Panu nie udało się wejść za darmo, dlatego wypisuje...
poniedziałek, 09.09.2019 15:47 autor: Xxxax
Pani też tu anonimowo, bo Ewelin to multum na tym...
poniedziałek, 09.09.2019 12:09 autor:
Byliśmy całą rodziną, super sprawa, fajna impreza. Polecam!!
poniedziałek, 09.09.2019 12:48 autor: Tommy
A gdzie Walerek Domanski sie zawieruszyl ze swoimi ksiazkami???
poniedziałek, 09.09.2019 07:48 autor: Jozek z Uciechowa.
Gala pary, a gdzie samowary?
poniedziałek, 09.09.2019 10:31 autor:
Zdjęcie nr 16 to kiedyś tzw. ,,Wojtki" Cyt. ...
niedziela, 08.09.2019 22:46 autor: Dawno, dawno temu!
Byłem, widziałem.
niedziela, 08.09.2019 18:46 autor:
wczoraj, 22 godz temu
10