komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Miodowe lato w Dzierżoniowie

wtorek, 13.8.2019 11:00 , komentarze: 52 , odsłony: 18871
kategorie artykułu:

Miodobranie już 24 i 25 sierpnia! Dzierżoniów po raz 19. stanie się dolnośląską stolicą miodów. Jarmark Pszczelarski tradycyjnie zagości na Rynku. Zapraszamy na stoiska z miodami, warsztaty piernikarskie i plecionkarskie oraz koncerty zespołów folklorystycznych z całego świata.

Na stoiskach będzie można kupić miody naturalne oraz pitne o różnych smakach i z dodatkami, akcesoria pszczelarskie, świece woskowe oraz kosmetyki, które powstały na bazie miodu. Dostępne będą również stoiska z rękodziełami artystycznymi m.in biżuteria, ozdoby szklane i wiele innych. Będzie to doskonała okazja do degustacji złotego daru pszczół w różnych postaciach oraz uczestnictwa w koncertach zespołów folklorystycznych.

W sobotę na scenie zaprezentują się uczestnicy 30. Bukowińskich Spotkań. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny to okazja do obejrzenia występów zespołów z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski (wśród nich także Pojany z Piławy Dolnej). Korowód ulicami miasta przejdzie o godz 15.00, po mszy w kościele Maryi Matki Kościoła. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 15.30 na dzierżoniowskim rynku.

W niedzielę od godz. 14.30 na scenie wystąpią „Ślężanie” i mażoretki, potem ukraińscy tancerze i grupa z Serbii. O 16.40 zagra nasza Miejska Orkiestra dęta. Potem czkają nas koncerty. Będzie Czadoman, niemiecki Polkaholix i grający muzykę celtycką Stonehenge .

Mamy też dla was niespodzianki. Zapraszamy na bardzo ciekawe warsztaty plecionkarskie, podczas których z wikliny - i nie tylko - zostaną wykonane kosze i kwiaty wiklinowe. Zapraszamy również na warsztaty piernikarskie. Nie, nie będziemy piec pierników, ale będziemy robić z nich domki. Z gotowych elementów z piernika stworzymy obiekty, które będą elementami naszego “Piernikowego miasta”. Pachnąca wystawa będzie jeszcze bardziej kolorowa niż w roku ubiegłym. Chcesz mieć w niej swój udział? Przyjdź w sobotę w godz. 15.00-18.00 lub w niedzielę w godz. 14.00-19.00 na dzierżoniowski rynek. Zrobimy wspólnie 140 domków. Warsztaty poprowadzi Ewa Holiczek-Niedbała z Pierników Sudeckich.

 

 

Wasze komentarze

Do artykułu powyżej! Czemu nie można zostawić komentarz? I co robił ksiądz...
piątek, 23.08.2019 13:01 autor: Ksiądz na Giewoncie!!!
Na urlopie może chodzić po górach jak każdy człowiek !
niedziela, 25.08.2019 10:39 autor: ewa
bo to dotyczy przedstawiciela Watykanu a nie zwykłego śmiertelnika
piątek, 23.08.2019 13:13 autor: złote a skromne
Watykan to ufo, a nasa szuka tu i tam
środa, 28.08.2019 17:58 autor:
Poszedł się pomodlić.
piątek, 23.08.2019 13:22 autor:
taka mamy "demokracje"
piątek, 23.08.2019 13:59 autor: W Polsce
Sprzedaliśmy ją za kilka złotych...
niedziela, 25.08.2019 07:07 autor:
A gdzie był ten bóg? Nic nie zrobił
piątek, 23.08.2019 17:04 autor:
Właśnie zrobił.
piątek, 23.08.2019 21:31 autor:
zawsze cierpią niewinni za cudze grzechy
sobota, 24.08.2019 11:08 autor:
Oni urlop mają 360 dni w roku
piątek, 23.08.2019 20:01 autor:
Ale co ? Że Pan Bóg tak trzy razy tym...
sobota, 24.08.2019 16:17 autor:
Tragiczny catering, ceny jak z kosmosu. Za porcje prażynek dla dzieciaka wolali 20zl ! Gigantyczne kolejki. Kupa meneli, siedzących z browarami z puszki pod namiotami imprezy, ktore sami sobie przynieśli. Muzyka? , ok o gustach sie nie dyskutuje ale wg mnie tragedia. Nie wiem kto to organizuje personalnie ale powinnien sie zastanowić nad inną obsługą tej imprezy jesli chodzi o gastronomię. Miejsce moim zdaniem ok i fantastycznie, że jest coraz wiecej wystawców.

niedziela, 25.08.2019 23:23:11 autor: ujoman

frytki niby duze w jednej budzie 15 zeta ! Nio...
poniedziałek, 26.08.2019 16:02 autor:
ciekawo ile taki Czadoman zwinoł za "koncert" ?
niedziela, 25.08.2019 19:35 autor: Wie kto
a miód po ile?
niedziela, 25.08.2019 17:07 autor:
Polecam miód z Żuromiński kupuję od lat
sobota, 24.08.2019 17:21 autor: Maja
A miod po ile?
piątek, 23.08.2019 15:13 autor:
co dziecku zalujesz te 10 zeta raz na jakis czas
sobota, 24.08.2019 21:20 autor: śmiech na sali
a pewnie ze bede i dam 30 zeta niech sie...
niedziela, 25.08.2019 13:22 autor:
To faktycznie się wyskacze za 30 zeta 500+ bierzesz to...
niedziela, 25.08.2019 16:07 autor: Pp
4x 500 + jak cos ! Nawt postawie innym dzieciakom...
niedziela, 25.08.2019 16:22 autor:
Gomorra
niedziela, 25.08.2019 07:16 autor:
w dobrocinie
piątek, 23.08.2019 13:53 autor:
A Stachu nierob znowu sie poleca!
poniedziałek, 19.08.2019 08:13 autor: Jozek z Uciechowa.
A kto to?
piątek, 23.08.2019 10:53 autor:
Ten, co nie chce zalozyc butow od Filaka!
piątek, 23.08.2019 11:59 autor: Jozek z Uciechowa.
Oj, to figura.
piątek, 23.08.2019 12:47 autor:
zenada
poniedziałek, 19.08.2019 10:37 autor:
Zapowiada się sympatyczna impreza!
niedziela, 18.08.2019 12:08 autor: autorka
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
3