Złoto i srebro z mistrzostw Polski

czwartek, 20.6.2019 04:00 6079 13

Zaledwie rok temu opuścił rodzinne miasto, żeby trenować w Śląsku Wrocław, a już wraca z tarczą. Piławianin Kacper Dereń kilka tygodni temu został wicemistrzem Polski w pływaniu w stylu dowolnym, a drużyna, z którą startował w sztafecie, zajęła pierwsze miejsce.

Kacper Dereń, Damian Chrzanowski, Jakub Kiszczak i Szymon Jaworski na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu wywalczyli złote medale. W stylu dowolnym 4 razy 200 metrów uzyskali wynik 7:29.27.

Kacper, który od niespełna roku trenuje w barwach Śląska Wrocław, na mistrzostwach zdobył też srebro. Drugie miejsce zapewnił sobie wynikiem 8:07.42 na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym. Zawody rozegrały się w Olsztynie, od 15 do 19 maja.

- Po maturze postawiłem wszystko na jedną kartę i jestem dziś wniebowzięty - mówi świeżo upieczony mistrz i wicemistrz Polski. Kacper Dereń to dwudziestojednoletni mieszkaniec Piławy Górnej. Jeszcze niedawno pływał na basenie krytym w Dzierżoniowie pod okiem Andrzeja Wojtala.